ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонска политика - општо

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Go down

Македонска политика - општо - Page 12 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Нед Ное 15 2020, 01:55

Упсссс....

https://republika.mk/vesti/Makedonija/ismaili-i-alimi-od-dui-potvrdija-deka-bila-zakazana-sednica-na-28-april/

... или во превод, признание дека она ко на сточен пазар гласање за собраниски спикер било на нелегална седница....
... останува за во некои подобри времиња да видиме правна завршница за тоа кој што и како...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10590
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 12 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Чет Ное 19 2020, 07:46

https://republika.mk/vesti/Makedonija/politichki-pritisok-i-cenzura-telma-go-otkaza-vekje-dogovorenoto-intervju-so-hristijan-mickoski/

Македонска политика - општо - Page 12 Mitsko10

Mu otkazale na Micka.....na ..Micko mu otkazale ! ... Korpa mu dale..! Ijjjj!  affraid
I toa zakazano intervju..kaj so valjda urednickiot tim na celo so kmetot im, fino lepo se javuvaat, zrnzrn, pokani molenja koga odgovara ova ona, so naše vozilo ili sami ke dojdete itn..

Ali na Micka mu dale korpa od Telma hihi?! 
Pa ovoj uste se ljuti po fejsbuci.
Aa-ne,  Micko. 
Tolku te zemaat za plašilo.
Šo se veli, ako dojde opozicijata na vlast, a ti prajministar.

Pogore na slikana e , Micko u najekstremnoto što go naprail otkako e u Vemereto. Kleknal.

Da beše faktor, totalno ke gi ignoriraše. ( ja bi gi zapisal u crn tefter  Cool Basketball afro) site tie u Telma....pa ko ke dojdam na vlaSt , da vidis kako ke molat za intervju..ali u drugaciji uslovi..
gLupevska u salvari da igra turski čoček na masa dodeka se vodi debatata u studio, Sanja Vaškič da ne se glea - pod masa da bide na kolena..kahm..bez vilica..tuku imaa i edna, emanuela, manuela, manojla, vremenska prognozerka...
E taa licno ako ne dojde da mi vrači pokana za ucestvo na emisija, ne im idam be! I toa 24 časa pred emisija da dojde.
 a intervjuto da go vodi firerot na Telma- lično, so lubenica na glava celo vreme..a ti ( t.e ja, u utopisko scenario) so pikado strelki na masa da si ja gagjame lubenicata..valjda ke se pogagja..( ljubenic..) ..zavisi od Vaškić.....micko, taka so toa pravi. 
..e srekja pa takvi politicki organiziranja ne me zanimaat pa nikad nema da se staam u mickova koža..

Ali idejava dobra , a?
‐‐------------------------------

Micko, STANI od "na kolena". Porasni.
Pregolem jad i gnev se sobral kaj makedoncive za da te čitaat kako vodiš bitki, na fejsbuk.
VOL
VOL

Posts : 16693
Join date : 2014-11-25

DLM likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 12 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by DLM on Чет Ное 19 2020, 16:07

VOL напиша:...
Micko, STANI od "na kolena". Porasni.
...
Што мислиш за овој слоган,
Мицко ИСПАРВИ СЕ!
(исправи тоа р'бетот, ако остана нешто за исправање)

Мора да се признае дека тнр медиуми на државни јасли (пропагандни кујни под управа на Калето и неговите инсталати) одлично одработуваат. Ниту во еден момент не се дозволи да се создаде “празен простор“ во кој, дел од јавноста би станал свесен за тоа што му се прави. Да, вестите се фабрикуваат на дневна основа и се репрограмира “пучанството“ (има ли закон кај нас со кој се забранува видеото да има повеќе од 23,97 кадри?????), и така сега на место да се говори за велепредвствата направени во изминатите години и оние кои се вотек некои пласираат вести со овој Црпе2 кој се јавува на повик Мицко и се води војна против ЕхЈУ и Тито кои веќе цели 40-50 години не постојат...

Значи додека сите се сурово изложени на бугарски нацифашистички и шовинистички инжењеринг, копитата говорат за некаква си југоносталгија и Тито,... и уште не убедуваат дека таа југоносталгија и Тито биле голема опасност за нас Македонците, ...значи не се Црпе и неговата петта колона познати под името сдсСС, Црпе2 и неговата квислиншка групација позната под името дпСне, не се опасност тутабугарите и Бугаристан со нивниот шовинизам или Грекистан со нивниот фашизам ами нешто што не постои цели 40 години, а некогаш се препознаваше како југословенство и Титоизам,....
Да внимавајте југоносталгијата и Тито да не воскреснат и се повампират и готово е со вас затоа трчајте по пасоши од Бугаристан!!!!

Едно прашање, што мислите кој стои зад оваа пропаганда, Бугаристан или некој друг?

Оној копукот или Копитар-Капиталец, јас го нарекувам адвокат на политичкото подземје познат под името Васко Ефтов стигна дури до таму да ги возвишува потезите и политиката на Црпе (IQ33) еееј што дочекавме политиката на Црпе да се фаворизира била многу модерна-мудра ем била визионерска, алоооооооооо, дајте бре нека му рече некој на човекот В.Е. нека не тропа глупости, мене ми е срам!


Последната промена е направена од DLM на Чет Ное 19 2020, 16:12. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : граматика)

DLM

Posts : 26
Join date : 2020-11-11

concrete likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 12 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Саб Ное 21 2020, 22:43

Ај, ај. ај..... во посета ни дошол председател на друга држава а нашиов ни нос не промолил од вилата на Водно, дури ни „добар ден“ да му каже....

https://telma.com.mk/2020/11/21/%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%B1%D0%B0%D1%80-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10590
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 12 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Нед Ное 22 2020, 07:18

DLM напиша:
VOL напиша:...
Micko, STANI od "na kolena". Porasni.
...
Што мислиш за овој слоган,
Мицко ИСПАРВИ СЕ!
(исправи тоа р'бетот, ако остана нешто за исправање)

_______________________
Мора да се признае дека тнр медиуми на државни јасли (с го нарекувам адвокат на политичкото подземје познат под името Васко Ефтов стигна дури до таму да ги возвишува потезите и политиката на Црпе (IQ33) еееј што дочекавме политиката на Црпе да се фаворизира била многу модерна-мудра ем била визионерска, алоооооооооо, дајте бре нека му рече некој на човекот В.Е. нека не тропа глупости, мене ми е срам!

Jook..
Bas taka.
Ko so napisav mislam. Da porasne.
Za stanuenje e lesno. I brzo.
Posebno posle vakov "klek" so dignati race. Kaj sto slušas samo tišina, sturci kak so sturcaat, nikoj naokolu so podzinati usti oči okokoreno te gledaat ne dišat edno deset sekundi, zabezeknuti, a ti se dereš.. dodeka ne svatiš so si naprail.naokolu molk od shock.. e togaš brzo, brzo stanuvaš kako ništo da ne se desilo, gledaš levo desno dali rajata pocnala da dise... poleka se odmrznuva zabezeknutata zamrznata slika na narod.. otkako naglo pocnuvas da menjas tema i zboruvas na tema "a sega da vidime zosto se topat glečerite na Grendland"..vo nadež i itna potreba odmrznatata raja pred koja si pagjal na kolena - zaborai sto se desilo..
Ama dodeka besediš na novata tema za drugarite pingvini i morski foki, očinjata setaat i gledaat deka rajata ne e happy , deka megju sebe si zborat nesto a ponekoj od niv i se krsti onaka diskretno ko za sebe, neki si zaminuvaat , a nekoi ja vrtat dlankata vo visina na glavata, t.e na umot, i svakjas deka toa e nivna percepcija za toa sto si naprail..
E togas svakjas deka NE SI PORASNAT.
Ama tesko e da si kazes makar i vo sebe samiot.

Za drugiot del, Vasko Eftov.
Seriozno ne znam od kaj uleta sega on , ali posto go spomna, valjda i.as i pricina.. ja za nego neam mislenje,znam deka ne e po televizii, bil nedo rodojden, pa samo na internet besedel...
Malce povekje od glupo, golem pad, nesto kako Latas ama ovoj baegi propadna, Eftov izglea..
VOL
VOL

Posts : 16693
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 12 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пон Ное 23 2020, 11:38

Добиле колективна амнезија...

https://republika.mk/vesti/Makedonija/gradonachalnikot-na-strumica-ne-si-go-pozna-potpisot-od-27-april/

https://republika.mk/vesti/Makedonija/poraneshen-pratenik-na-sdsm-ne-mozeshe-da-se-seti-deka-se-potpishala-na-baranjeto-sednicata-na-27-april-da-prodolzi-sledniot-den/

... си се испотпишувале за договорено одложување на седницата да за по „пет минути“ си одржат седница на диво?????!!!!!!!
... па кај го има тоа.... нека само пробаат во некоја друга држава да напраат такво нешто....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10590
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 12 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот