ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Град Скопје, скопски општини и градоначелници

+3
чучулига
concrete
Spray
7 posters

Страна 10 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king Чет Мај 14 2020, 09:27

VOL напиша:

2. Nebulozi: bil privaten prostor pa mu zasadile ...treva?

Чек, чек, приватен имот бил плацот???????
... и овие со цел памет влегле во приватен имот и му засадиле трева??????
...па овие бе и дома можат да ти влезет и да се понашаат ко да е нивно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL Чет Мај 14 2020, 21:15

Koj pamet......  ... .

Eve..samite si kazuvaat..

https://www.slobodenpecat.mk/donatori-na-zelena-treva-od-javen-interes-na-privaten-posed/

Совесни граѓани решиле со донација да помогнат да се засади трева на просторот пред ГТЦ кој е во приватна сопственост  и каде Град Скопје нема ингеренции да уредува, за да не остане „дупка“ после реконструкцијата на плочникот.

 

Шилегов тврди дека станува збор за анонимни граѓани кои го уредиле просторот и дека градот немал право да уредува на тоа место
https://denesen.mk/kolku-chineshe-mercedesot-na-grujo-bogdanovikj-se-pofali-so-trevata-pred-gtc-kako-investicija-i-cenata-od-500-000-evra/


Последната промена е направена од VOL на Чет Мај 14 2020, 21:26. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL Чет Мај 14 2020, 21:18

Nikakva Silegovač...pardon Sljivovača , ne moze da ti "leči srcu rane..." 
Koga ke zemat vaka da ti go načukaat...
https://netpress.com.mk/oven-sred-gradskiot-ploshtad-ka-pasishteto-vredno-560-000-evra/
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king Пет Мај 22 2020, 18:55

Е да, де ....тек сеа со новиот паркинг здраството ќе ни процвета.... у сред клинички толкав паркинг кој ќе бзди на бензин, нафта и асфалт... со паркинг ги решија сите проблеми на болните и вработените во клинички, па уште и наголемо се чаталат со тоа небаре напраиле швајцарски санаториум Twisted Evil Twisted Evil

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/filipche-i-shilegov-vo-obilkolka-na-klinichkiot-kampus-majka-tereza/

https://kurir.mk/kolumni/ako-sakash-podobro-zdravstvo-odi-na-noviot-parking/
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king Саб Мај 23 2020, 12:45

Упсссс.... lol!


2017 година имаа ветување дека ќе изградат нов клинички центар во Бардовци.
2018 година имаа ветување дека ќе изградат нов клинички центар во Визбегово.
2019 година имаа ветување дека ќе изградат нов клинички центар во Ѓорче Петров.
Во 2020 година да изградија, ПАРКИНГ кај клиничкиот центар!

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/janushev-kakov-apsurt-spasovski-i-filipche-zboruvaat-za-griza-za-gragjanite/

.... јбг... важно паркинг направија а другото може да чека.... (а пакингот за брзо време ќе им го врати секој денар уложен во него и донесе профит... Twisted Evil )

А оној луксузниот мерцедес од одземените возила наместо да го продадат на лицитација и добиените пари за него корисно ги употребат тие си го присвоиле за да се возикаат .,.. и после Гујо ко мало детенце сакал во мечка да го возат...

п.с.   ако случајно негде се запишат сдс ветувањата од категорија ... пу, пу не важи ... ќе имаме едиција со поеќе томови од Енциклопедија Британика .... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL Саб Мај 23 2020, 19:01

Cek... kako se naredile ova vetuvanjava...
Mozno e posledno da bide
"2020 najavija izgradba na parking, no samo ja renoviraa skrsenata rampa na vlezot u klinicki, ubacija greda frlena u kontejner..."
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king Пон Јун 01 2020, 11:22

Кај му е еко-тротинетот на Петре.... Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL Пон Јун 01 2020, 19:14

Poevtino mu bilo na alkohol odosto na struja.
Na struja se ceka za punenje, a tocenje so alkohol e instantno, ko na benziska...so se veli, na eks....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king Вто Jул 28 2020, 22:18

Најнов бисер од шишелегов....
... кога го бираа за градоначелни ветуваше нова универзална сала, па реновирање на истата кое досега требаше да биде завршено.... а сега најавува нејзино рушење (ко да у сдс знаат нешто друго освен рушења) а на нејзино место „летна сцена“ т.е. грубо кажано  монтажна бина и неколку пластични столчиња кои у прва прилика ќе бидат украдени....
... летна сцена...
...абе паметот му летнал, испарил... тој веќе и не знае што збори...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL Сре Jул 29 2020, 20:54

IQ mu e ramno na  % na komova....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king Пет Aвг 07 2020, 19:50

Ај што не направија нов клинички ама бе и со улиците и новиот паркинг на клинички со кој толку многу се чателеа излезе фушерај...
... а колку ли само позираа со него...

https://sdk.mk/index.php/dopisna-mrezha/novite-ulitsi-i-parkinzi-vo-klinichki-tsentar-poplaveni-po-prviot-obilen-dozhd/
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king Саб Aвг 08 2020, 23:21

https://24info.mk/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%B4-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0-%D0%B2%D0%BE/

Во 21 век, во главен град на држава, на едвај километар ипол од центарот на градот да бидеш прегазен од запрежно возило... !!!!!!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL Нед Aвг 09 2020, 08:11

Eve u vremeto koga gradskiot drkator, smrdljiv-mokasin-i toa špic-ko Halid Bešlič-u bela čarapa ( video!), gradski klovn,  negovata ekselencija
Don Petle Šišelegov Von Shkupi ve dres-na Shkendija-Çair, 
Licno i personalno em u sred najgolema guzbva za da bide viden  u sred najfrekventen City Mall, si praese piar, i se kyrčeše pred negovata svita kako najlepši, najjači, sea -ke-vidite -ko sam -ja, preteča na super Kenjko manijakon so potreba od falenje i sebepromoviranje(ista frekvencija se!), koga imase Petle ambicii da bide lik na naslovna strana i kecot u album so superheroi za detski slikici...

A
I seto toa mu traeše dodeka ne go rešija NAROD na ploštad koga Vardar stana sampion a nego go nabija na QRAC samo sto go vidoa...
U narod se veli ko smrdena peechka pod kosulja skrien...

E ete sega, Petle saobrakjaecot go " resil  " i saobrakjajot, pa zaprezni koli gazat lugje sred Skopje a baska i "velikom brzinom napustaju mesto" 
Letovo i prvite komarci umrea od starost, posle "resavanjeto" na istite , sp prskanje u avgust, septembvri.koga dojde Petle na tronot,..nekoi od komarcite umrele od pucanje na zucna kesa - od smeenje, ..

A saobrakjajot resen - do koske.
Posebno niz najubaviot del na saobrakjajniot krvotok na gradot, tunelite pod Kale, resenieto pred Klinicki, neli nema guzvi, i onaa betonska "polna linija" vo Jaja Pasa koja dopolnitelno prai guzvi posto si bea nauceni domorodnoto naselenie da su vrtat na dupla puna polukruznp a sega od inat parkirat na vekje stesneta ulica i pak vrtat polukruzno ali zad  barierata , beter belja..

A sea "staro kupuem" bolidi so edna izgladneta konjska sila jurisaat driftaat po Skopje, grad bez gradska vlast  vo svojot atar, ( osnovi za dignaa kaj Mavrovka bre idioti,  pristanista i platformi za nosaci za avioni vi iskovaa na Matka!) so klovn za maskota...

Zini zemjo goltaj....
Nesto i plukaj ali daaaleku..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king Нед Aвг 09 2020, 15:48

а ова...

https://lokalno.mk/ezera-niz-ulitsite-vo-aerodrom-zhitelite-pochnaa-da-se-kapat-video/

lol!

сега нека распишат тендер за концесии на скопските плажи....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king Пет Aвг 14 2020, 20:17

Упссс....

https://telma.com.mk/2020/08/14/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B8-%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80-%D0%B7%D0%B0-%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5-%D0%BD/

... па ене шекерната се фалеше со некои нови грендери мендери за војската ... па сега нека војската вежба малку расчистување на терен... Twisted Evil Twisted Evil

п.с. ...а никако да најдат чија е дивоградбата, никако да утврдат кој фрла пари у неа, кој плаќа....  и после си играме држава....

... е, јбг.... а извршителите наоѓаат и присилно наплаќаат непостоечки долгови и долгови од пред сто години застарени по сите основи...


... ааааа ...и ова .... lol! lol!

 https://denesen.mk/nov-spomenik-vo-skopje-voinot-na-dinosaurus/
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL Пет Aвг 21 2020, 06:42

Na "Mavrovka" se dograduva lansirna rampa za Spejs -Iks raketodrom  na Elon Mask. 
Zatoa ne mozat da desifriraat so investicija e.
Gradskiot klovn, alien Petle  clown Šišelegov jocolor 
garant znae koj e investitor i šo napravija e  
ali ne kažue on, doverliv em taen e, pošto najverojatno
toa raketite šo ke gi lansiraat idat na raketno gorivo -100% metil alkohol...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

concrete likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL Нед Сеп 06 2020, 12:34

"Nenadlezniot" Petle Šišelegov džavkaše ko pekinezer na prazna ulica , koga se obiduvaše da se pokaže deka e i on tuka nekade , prisuten, a izgledaše vo celava divogradbinska epopeja kako isušena  kožetina od nekoe ajvanče frlena na plot...nebitna i nikomu korisna..
Te, koga ke pobaraa mediumite "koj e investitor" , ili " zošto ne se spreči divogradbata kaj Mavrovka" od Petle samo opaškata mubse gledaše- nabien u pacovska dupka... te, koga se odlyči da se ruši, izleze Petle maž da kaže em provikne deka gradbata e divogradba em trebalo da se ruši.. ama od preku ulica se kočopereše, zad dupla 65-ka na bitlazar...i toa sano dodeka brćeše Komatsu - prcojebot, koj mu ja isprca betonskana investicija na "neznajniot junak" za dva  dena..Ruka minse pozlatila na nekoj si "Selim" - opetator mašinist s građevinske monstrumentarije .

Ali,vo nedostatok na pi-ar , Petle otkako se USRA , pred Mavrov.. Pardon.. na pristojno rastojanie od Mavrovka, ko pekizer so dzavka od terasa ,na vtori kat  po uličarski kapitalci...
Petle, gradskiot klovn, se obiduva da ostane vo fokusot, t.e "slaven" 
Pa sega najnova pikanterija mu e , ova ko drcana pred 30-40 godini koga ke im kupea novi patiki a majkite ne im gi davaat da gi nosat oto se-novi, za fudbal, za po uluca , pa dyri i za vo skolo.. da ne se iskinat, da ne se izvalkaat, neli se-novi, pari se daeni za toa, kako taka..
Samo po gosti, da se pokazat novite patiki, svadbi i svečenosti.


Шилегов: МВР да си ја работи работата, убавите и нови улици да не се користат за диви трки
[size=39]
Dodeka se kriese ko pacivska peechka pod kosuslja  za divogradbana, pa koga NEKOJ DRUG go resi problemot dodeka ti se krieše zad " ama ja ne sum odgovoren i nadlezen"..., ne im smetaše na "džidžga novi sokaci em novi em ubavi" , desetina toni vlekač za teška mehanizacija i najmalku 20 ( do 48!) Toni Komatsu prcojeb, zaedno preku 50 toni , SRED CENTAR? [/size]

Ke gi spasese ulicite ako NAVREME se sprecese diveenjeto na nekoj si  Afrim .. ama NE smeete da pisnete, bez DUI ne smeete ni na mocanje da idete

I sega , "ubavo-novite " ulici , koo trebo da se cuvaat za- falenje najverojatno  , ke se izedele od slajf, skripka ili
..?
A be budala do budala.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL Сре Сеп 09 2020, 19:18

Ne mi e jasno šo ingerencii ima komareciljubecov, na koj skopskive komarci ke mu dignat spomenik  ( po možnost na ploštad..) so ova šo go tricijaduva, 

Шилегов до директорите на средните училишта во Скопје: Подгответе се за онлајн, настава со физичко присуство и за комбинирана настава
[size=39]
https://republika.mk/vesti/skopje/shilegov-do-direktorite-na-srednite-uchilishta-vo-skopje-podgotvete-se-za-onlajn-nastava-so-fizichko-prisustvo-i-za-kombinirana-nastava/
[/size]

Pa... sredni nema i vo Skopje..tuku vo cela zemja..
NAČINOT na nastava , so ke se uci, kako ke se uci.... 
Da ne  imase edno ministarstvo za obrazovaNJe...
 Bože...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king Чет Сеп 10 2020, 15:38

VOL напиша:Ne mi e jasno šo ....

Како бе не ти е јасно.... па сдсnmk бивша скм ...
никако да се ослободи од командувањето со директиви преку политички комесари ... самопрогласени богови кои секокаш се мешаат у се, сешто и сегде а у ствари  за ништо не ги бива...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL Пон Сеп 14 2020, 05:23

A be toa da, 
Ama plus i ovoj klovnov... budala e za site pari.
Taman ja potpolnuva slikata i go zatvara krugot za nivnata tajfa.
Ps: grozdoberi idat, kominjaci, kazani, ova ona...
Tesko nas.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king Нед Окт 11 2020, 16:20

Овој пак е у свој елемент... Twisted Evil 

https://www.24.mk/details/shilegov-zagaduvanjeto-ne-mozhe-da-se-reshi-na-kopche

... е јбг... кога три и кусур години не знае каде е копчето што треба да се притисне...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king Пет Ное 13 2020, 12:59

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/katastrofalna-zagadenost-na-vozduhot-vo-skopje-i-povekje-drugi-gradovi/

Редно е град Скопје да дава донации за набавка на АБХ гас маски а државната здраствена комисија до владата да поднесе барање за уредба за нивно задолжително носење инаку никако не се дише...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL Саб Ное 14 2020, 00:53

Gradskiot klovn Petle ŠIŠElegov dogodina slobodno može da se kanditira za NOBELOBA NAGRADA ZA MEDICINA.
ke go zaebe i zajakot, pred nego ke lapne nobel.
..za dostignukja u medicina od epohalen karakter-  bitka protiv Korona!

So ova zagaduenjava  vo skopjevo i  VIRUS ke pocrca ke se uguši i KORONA ke dobie zaboluenje  ke izbega...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL Нед Ное 22 2020, 07:39

Do kaj stigna gradov so ukrasuenje, žurki za praznicive, nabavka ma pingvini za fontanive..?

Koj ke ni "ko to tamo peva" na ploštad za hepi nju jiar i meri krismas?
Dino Merlin?
Zaharinka Borisova?
Ibrahim Tatlies?
Kvartet "vjaseli raspeani murtinci"
Pufle Bogoeski?

...
"Kmetot" PETLE ŠiŠeLegov, može, lično.
On neka "poje". Em gradot nema da troši po stransko, em kmetot  ke investira vo "pejačot" od domašen proizhod, pa možda nema da letnat 100 000 evra za uvozen zabavljač, možda "pevaljkoto"ke se zadovoli so peesče..

Znači, PETLE ŠIŠElegov može lično da ne zabavlja?!

.. ete ni za evrovizija!Petle ke go pustime..
PrateKJi vokal,Tamara Tetovaževska. Bas gitara , origjanski.
Može i ko gradska himna da ja osveti, gradskiov ni...
..im ide so himnite..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king Вто Дек 15 2020, 20:48

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/shilegov-za-makso-od-kumanovo-nesposoben-i-populist/

Како бе неспособен, нели скапа кампања и митинзи му тераа на чоекот како за најдобар избор за Куманово и кумановчани...
... е сеа чим не мисли ко зајко и компани  ... преку ноќ стана  неспособен и популист.... Twisted Evil Twisted Evil
... ова е многупати видена комуњарска практика,  а малку мрднеш од стадото, макар предводникот трча кон провалија, одма инстант ти следува анатема и дискваливикација...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 10 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот