ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонската и српската влада денеска одржаа заедничка седница во Скопје

3 posters

Go down

Македонската и српската влада денеска одржаа заедничка седница во Скопје Empty Македонската и српската влада денеска одржаа заедничка седница во Скопје

Пишување by Фири Вто Фед 17 2015, 15:45

 ВУЧИЌ: УЧИМЕ И ПрИФАЌАМЕ МНОГУ ОД ВАС! 


Во сите сфери најдовме заеднички интерес“, соопшти Вучиќ, посочувајќи дека се договориле дури и за заедничка набавка на вакцини за да се штедат пари, за заеднички амбасади, па и нешто во образованието што не успеал да сфати што е од презентацијата на нашиот министер Абдилаќим Адеми, но со оптимистички пристап бидејќи, како што рече, без напредок во образованието тешко ќе се оди напред. 



Запрашан за, како што беше формулирано, антисрпските билборди на ВМРО-Народна партија, српскиот премиер се огради со оценката дека во „демократија не можат да се исклучат вакви нешта“, но таа позиција не ја дели Владата, која сака да има добри односи со сите соседи.



Премиерот Груевски оцени дека со Србија речиси немаме отворени прашања и дека кога ќе се заврши Коридорот 10 ќе се отворат дополнителни можности за соработка.



Груевичу свинчу шумадинчу!
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонската и српската влада денеска одржаа заедничка седница во Скопје Empty Re: Македонската и српската влада денеска одржаа заедничка седница во Скопје

Пишување by Фири Вто Фед 17 2015, 15:48

Запрашан за, како што беше формулирано, антисрпските билборди на ВМРО-Народна партија
Каква манипулация еве шо пишува со големи букви Лjубчо -БИЛБОРДИТЕ НЕ СЕ ПРОТИВ СРБИТЕ ТУКУ ПРОТИВ СРБОМАНИТЕ ВО ДПМНЕ Smile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонската и српската влада денеска одржаа заедничка седница во Скопје Empty Re: Македонската и српската влада денеска одржаа заедничка седница во Скопје

Пишување by Фири Вто Фед 17 2015, 15:52

Коментари:
realnost, 16.02.2015 19:48:53
Citat: Vucic: UCIME I PRIFACAME OD VAS? Hahahahahaha. Mnogu smesno? Kazete gosp. Vucic sto Srbija ke nauci i prifati od RM, KOGA SRBIJA I RM SE VO ISTA MIZERNA SITUACIJA? Etnicka i Verska NETOLERANCIJA. Politicki Kaos. Ekonomijata e ispod nula. Nevrabotuvanje povece od 50%. So komsivskite drzavi nikakvi odnosi. STO KE NAUCITE
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонската и српската влада денеска одржаа заедничка седница во Скопје Empty Re: Македонската и српската влада денеска одржаа заедничка седница во Скопје

Пишување by VOL Вто Фед 17 2015, 16:49

glup.
ne filuvaj.
koga fingiras nekakvi "informacii" postavi link.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонската и српската влада денеска одржаа заедничка седница во Скопје Empty Re: Македонската и српската влада денеска одржаа заедничка седница во Скопје

Пишување by king Чет Фед 19 2015, 11:58

Пушти го бе ...
..зар не гледаш дека е позеленет од завист....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонската и српската влада денеска одржаа заедничка седница во Скопје Empty Re: Македонската и српската влада денеска одржаа заедничка седница во Скопје

Пишување by Фири Чет Фед 19 2015, 12:17

Завист? Зошто да завидувам, барем една причина? Smile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонската и српската влада денеска одржаа заедничка седница во Скопје Empty Re: Македонската и српската влада денеска одржаа заедничка седница во Скопје

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот