ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pripyat, град на духовите

Go down

Pripyat, град на духовите Empty Pripyat, град на духовите

Пишување by king Вто Јун 24 2014, 00:45Градот дух, како што денес уште го нарекуваат, во седумдесетите беше гордост на Советскиот Сојуз. Деветтиот “Атомград“ во државата, изграден специјално за потребите на атомската централа Чернобил имаше сè што би било потребно за беспрекорно функционирање на еден современ град од педестина илјади жители. По хаваријата од 1986 кога нуклеарката експлодираше, градот оддалечен 25 километри беше евакуиран за два дена, по што на негово место остана само пустош.
Денес, само храбрите авантуристи наминуваат да видат како Припјат си живее сам со своите тивки објекти обвиткани од радијација. Но, по 25 години вистинскиот ужас не е ризикот од добивање екстра органи кај вашите деца ако го посетите ова место, туку преноќувањето тука. Првата слика во продолжение е од времето кога сè беше нормално, останатите се од поново време. Некои украински компании нудат организирано разгледување, па, сте за една тура?

Pripyat, град на духовите Prypia10
Pripyat, град на духовите _6715410
Pripyat, град на духовите _6715411
Pripyat, град на духовите _6715510
Pripyat, град на духовите _6715511
Pripyat, град на духовите _6715512
Pripyat, град на духовите _6715513
Pripyat, град на духовите _6715514


Последната промена е направена од king2 на Вто Јун 24 2014, 01:33. Мислењето е променето 1 пати
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Pripyat, град на духовите Empty Re: Pripyat, град на духовите

Пишување by king Вто Јун 24 2014, 00:52

Pripyat, град на духовите _6715515
Pripyat, град на духовите _6715516
Pripyat, град на духовите 800px-10
Pripyat, град на духовите 23698410
Pripyat, град на духовите Bp710
Pripyat, град на духовите Bp810
Pripyat, град на духовите Bp911
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот