ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

+10
gestapo
concrete
Shtefica Mimicovska
Пеколно момче
чучулига
Spray
кнез
Прч
VOL
king
14 posters

Страна 30 of 30 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30

Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 30 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Пет Апр 29 2022, 14:25

barikadi... 
pa na onoj misiron strav mu e od karakondzuli, za sekoj slucaj, 
baba mu mu bae i mu prai vlaski magii da mu porasne kikiriska rj neso na glaata ko kosa, ali ne ide, zaboraila zadnja strofa od magijata i banjeto pa ne se pogagja nesto...ima kontra efekt izgleda..

a usput se plasi i od narod, oti NEMA ( cudno nesto, a) korona sega pa da nabivaat narod po 4 dena doma i da si vladeat na raat uste dve godini ko so si pominaa 3 godini na krkanje, mezenje, luksuziranje BEZ narod, ni na ulica, ni u crkva, ni u skolo, nikade. 

 e sega ogradi, more neka kopaat tuneli "ko u Kiev' za da moze da ispolzat na sigurno.


a vidi cudo, posle kise sunce, pa narod izlegol a nema nekoja blestinja da go zatvori doma.. Strajkovi!

samo ovie ne mi se jasni
https://republika.mk/vesti/Makedonija/najavija-pa-se-predomislija-sudiite-sepak-nema-da-protestiraat-vo-chetvrtok/


sa koj qrac pa ovie ke strajkuvale......?

ovaa fela e eden od glavnite faktori zaradi koj nikogas nema ni d pomirisame rampa od EU.

povekje pari vi trebaat, sto...? se zatvorija kapitalci se pustija kriminalci, sto...? nema ispod masa? sekna sezonata?


a be tresenje edno zdravo tamu treba a da se vidi koj e za partizanite a koj za germncite.....

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 30 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Саб Мај 07 2022, 21:07

se posravte so "Skopje 2014"
surati kako Svinjoslav Grkov "arhitekton" i slicni sareni fekalii..


i?
sega ke gi kornete Goce Delcev, Samoil, Gemiziite, ASNOMcite, Branitelite, Filip i sin mu so se konj, Dedo Iljo, Uzunov, Cakalarov,.... i ke im gi nosite vo Sofija?


ama NATRTENI?

kako admiral generalisimus homoerektus keramidikus Stojanka  vo Slupcane, ?

Sega "SLUPCANE 2022" ne vi ja pritiska prostatata kako "Skopje 2014"?

kjutite , ko usran gaz pod kosulja?kopilinja .

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

DLM likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 30 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by DLM Сре Мај 11 2022, 09:59

VOL напиша:se posravte so "Skopje 2014"
surati kako Svinjoslav Grkov "arhitekton" i slicni sareni fekalii..


i?
sega ke gi kornete Goce Delcev, Samoil, Gemiziite, ASNOMcite, Branitelite, Filip i sin mu so se konj, Dedo Iljo, Uzunov, Cakalarov,.... i ke im gi nosite vo Sofija?


ama NATRTENI?

kako admiral generalisimus homoerektus keramidikus Stojanka  vo Slupcane, ?

Sega "SLUPCANE 2022" ne vi ja pritiska prostatata kako "Skopje 2014"?

kjutite , ko usran gaz pod kosulja?

kopilinja .

Тие се бореа за да дојде до “Сљупчане 2022“, така да забелешката не е на место.

Туку, да прашам дали се интензивираа работите на САД (соединетите арнаутски држави), не следев во последно време активно, глеам на големо се промовираат!

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 30 Kreshn10
DLM
DLM

Posts : 41
Join date : 2020-11-11

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 30 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Пет Мај 27 2022, 23:35

https://alfa.mk/%D0%BF%D0%BE-%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D1%83-%D0%B4%D0%B0%D1%82%D1%83%D0%BC%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%B0-%D0%B4%D0%B0%D1%82%D1%83%D0%BC%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B5-%D0%B1%D0%B8%D0%BB-%D0%B2%D0%B0%D0%B6/

lol! lol! lol!

а колку ли само прослави правеа за „добиениот“ датум, што шампањци „испукаа“...па и изборни кампањи тераа .. а сега е неважен...
... овие бе нит знаат кај одат нит знаат на кај тераат....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 30 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Сре Aвг 17 2022, 22:54

https://alfa.mk/%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%88%D1%82%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D1%9A%D0%B5-%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D1%98%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%BD/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%ba%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b7%d0%b0-%d1%88%d1%82%d0%b5%d0%b4%d0%b5%d1%9a%d0%b5-%d1%81%d1%82%d1%80%d1%83%d1%98%d0%b0-%d1%81%d0%b5-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%88%d0%b5%d0%bd

Глупости!
... после сите оние големи поскапувања на струјата и на се друго граѓаните се одамна во режим на „штедња“ а оние у влада изгледа живеат на друго место и немаат појма од случувањата овде....така да нема што да се коментира оваа глупост ...

од линкот ... ќе се исклучува уличното осветлување ... а ќе се намали ли за ист процент надоместокот за улично осветлување или тие би да штедат а да ни го дрпаат целиот износ?

...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 30 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 30 of 30 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот