ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

19 Јуни 2014 ... избор на нова влада!

2 posters

Go down

19 Јуни 2014 ... избор на нова влада! Empty 19 Јуни 2014 ... избор на нова влада!

Пишување by king Нед Јун 08 2014, 15:58

Груевски го достави составот на новата влада до Собранието

   Седницата на Парламентот на која ќе се врши избор на новата Влада, согласно деловничките можности, ќе се одржи на 19 јуни, соопшти Кабинетот на Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски

http://www.makdenes.org/content/article/25414434.html
   


Горе доле со мали измени е истата влада.
Што може да се очекува од старо-новата влада, конечно ќе мрднеме напред од мртвата точка, ќе стагнираме ли.. или најлошата варијанта, во отсуство на опозициски коректив (ако СДСМ е воопшто права опозиција која ја занима и нешто друго освен ..калиф наместо калифот) , ќе ајздисаат до немајкаде?
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

19 Јуни 2014 ... избор на нова влада! Empty Re: 19 Јуни 2014 ... избор на нова влада!

Пишување by concrete Нед Јун 08 2014, 16:22

Нешто ме грицка , а ич сега немам време да проверувам. Како после Урамувањето и Обадинтерувањето, тече преземањето на владеењето со Македонија од страна на рамковните.. Very Happy 
Има ли негде некоја табела, како течел процесот министерство , по министерство од врв до  портирот. Две влади пред оперетската војна за људске правице и последователно сите влади до денес...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

19 Јуни 2014 ... избор на нова влада! Empty Re: 19 Јуни 2014 ... избор на нова влада!

Пишување by king Нед Јун 08 2014, 23:18

concrete напиша:Нешто ме грицка , а ич сега немам време да проверувам. Како после Урамувањето и Обадинтерувањето, тече преземањето на владеењето со Македонија од страна на рамковните.. Very Happy 
Има ли негде некоја табела, како течел процесот министерство , по министерство од врв до  портирот. Две влади пред оперетската војна за људске правице и последователно сите влади до денес...

ЈБЛГ ... имаше една книга .не знам у колку тома ... „Револуција која тече“ ....

..така и со ова обандитерувањето .. „процес кој тече“ ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

19 Јуни 2014 ... избор на нова влада! Empty Re: 19 Јуни 2014 ... избор на нова влада!

Пишување by concrete Вто Јун 10 2014, 17:26

Овој мандат му е последен на Грујо во овој циклус. Дали ќе има друг.., ептен зависи од него. Тоа му е ептен јасно.
Но гледајќи кои морони уште шетаат околу него, како и тоа дека рацете му се или врзани или пак и неговото грло е во медот, па не може А да каже,
освен веќе излитената приказна дека економијата му е приоритет пред сите приоритети.
Фактот на терен е дека нема пара , нема иницијатива освен гачката дека се поддржува домашната бизнис иницијатива.
Очигледно на оние кои треба тој процес да го осмислат, артикулираат и спроведат не им е јасно дека само кур расте у туѓи руки.
Но со свеприсутното партиско простољудие на терен, општиот тренд на величање на глупоста и простаклукот на партиските послушници и медиокритети ,
кои освен тоа не знаат ништо друго.. и изложени на ветрометината на слободната конкуренција би биле оддувани ко шуплива мешунка, не може да се мрдне ни јота.
Рушветот и мучката се рак рана која ќе не убие.
Поплавените подруми, распаѓањето на бехатонот, нефункционалните скаламерии, гушењето на информативните системи кои поимот едношалтерски систем го прават заебанција,
општтиот хаос насекаде, каде трба да има перфектен ред..само покажува дека нешто не е во ред.
Ваљда и Грујо знае дека легнат на операциона маса не прашува дали хирургот е вмровец или сдсм-овца .., туку дали е најдобриот... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

19 Јуни 2014 ... избор на нова влада! Empty Re: 19 Јуни 2014 ... избор на нова влада!

Пишување by king Пет Јун 13 2014, 10:29

Распределени замениЧките и директорските функции

Имињата од вториот и од третиот ешалон ќе чекаат да биде изгласана Владата

Распределбата на заменичките места, како и државните секретари и директори на државни институции и претпријатија меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ веќе е направена, неофицијално тврдат од двете владејaчки партии. Официјално нема потврда дали паднал договор........

.......

http://dnevnik.mk/?ItemID=CBE399007E680C478D2683D017E15EFE
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

19 Јуни 2014 ... избор на нова влада! Empty Re: 19 Јуни 2014 ... избор на нова влада!

Пишување by concrete Нед Јун 15 2014, 11:59

..............,ова е коментар за некои други , ама се лепи на нас ко ракавица на вита женска рака...: Вы глубоко ошибаетесь, полагая, что, заменив аргументы уверенным тоном, убедите других в своей точке зрения - на самом деле, все понимают, что ничем обосновать эту точку  Вы просто не способны.
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

19 Јуни 2014 ... избор на нова влада! Empty Re: 19 Јуни 2014 ... избор на нова влада!

Пишување by Guest Пон Јун 16 2014, 23:20

concrete напиша:Нешто ме грицка , а ич сега немам време да проверувам. Како после Урамувањето и Обадинтерувањето, тече преземањето на владеењето со Македонија од страна на рамковните.. Very Happy 
Има ли негде некоја табела, како течел процесот министерство , по министерство од врв до  портирот. Две влади пред оперетската војна за људске правице и последователно сите влади до денес...
Тоа што го збориш тоа и се остварува во риал тајм.

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=282EB2CB7C63E546B09DE29818223113


Guest
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

19 Јуни 2014 ... избор на нова влада! Empty Re: 19 Јуни 2014 ... избор на нова влада!

Пишување by concrete Вто Јун 17 2014, 10:57

еве_сега_одма напиша:
concrete напиша:Нешто ме грицка , а ич сега немам време да проверувам. Како после Урамувањето и Обадинтерувањето, тече преземањето на владеењето со Македонија од страна на рамковните.. Very Happy 
Има ли негде некоја табела, како течел процесот министерство , по министерство од врв до  портирот. Две влади пред оперетската војна за људске правице и последователно сите влади до денес...
Тоа што го збориш тоа и се остварува во риал тајм.

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=282EB2CB7C63E546B09DE29818223113Ух јеботе благи бог, нас секогаш отпосле ни текнуе.  Па што си мислеше бе "еве_сега_одма", дека нас не урамија и обадинтерија за џабе.
Реакцијата требаше да биде од одма и главите на сите политичари тогашни до трет ешалон требаша да завршат на колци пред Собрание. Ама знаеш како е..... Карпош го наденаа на стапче на камени Мост , а Матија Губец го испекоа со ужарена круна на глава. Не оди понатака..никој не знае каде е закопан Кузман Јозифовски, а само едно дасченце тврди дека Рацин лежи таму каде лежи. Да не спомнувам што никој жив на оваа наша земја појма си нема чиви коски се во саркофагот во црквата на Кале каде се клањаме на Гоце Делчев. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

19 Јуни 2014 ... избор на нова влада! Empty Re: 19 Јуни 2014 ... избор на нова влада!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот