ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Влада 2020...?

4 posters

Go down

Влада 2020...? Empty Влада 2020...?

Пишување by VOL Пон Jул 20 2020, 22:48

Snimka od pregovirite za koalicija za vlada.
Ne se znae lokacijata, no se slusa glasot na eden politicar koj minatiov mesec intenzivno se sllusase na tn."bombi" 


Razgovor pomegju ZZiAA
snimka ( audio samo)

Snimka no.1
Zaradi propisi em zakoni morame vaka, izvorot mora da se zastiti.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by VOL Сре Jул 22 2020, 18:35

Snimka  ( audio + VIDEO!)

Obidi za razgovor eden lider na partija uporno go povikuva druguot za koalicija! 
/BDI#MallaReçic@KryetarA../

PS: se ograduvam(e) od izvorot, sodrzinata, validnosta i verodostojnosta...preneseno bez intervencii, vo celost..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by king Сре Jул 22 2020, 22:42

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by VOL Пет Jул 24 2020, 01:04

Za grevoj...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by Spray Пет Jул 24 2020, 06:16

Пендаровски се покажа поповлечен и од Иванов.
Разликата меѓу нив двајца е не во нив самите туку и во односот кон нив. Иванов беше мета на напади и не само медиумски и вербални туку и физички кога демонстрантите кршеа и палеа , вклучително и канцеларијата на претседателот.
Денес, никој на Пендаровски не му демонстрира, и пали . Уште повеќе, не го ни спомнуваат, го игнорираат дека постои. Комотен е и на раат да ужива во сенките на Водно. Додуша , тој самиот си е заслужен за тоа, покажа дека терминот фикус не е соодветен за претседател но е најблиску според активноста. Седи во некој ќош, молчи и служи за декор.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by king Пет Jул 24 2020, 14:35

A што да се очекува од човек кој изјави, доколку не би бил преседател би киднал одовде ....
... тоа што медиумите не му обрнуваат внимание само по себе кажува дека не е ни последната дупка на шупелката... никој за ништо не го прашува ко да не постои...
... тој бе не е ни фикус, тој е заборавена празна саксија фрлена у некој ќош...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by king Пон Jул 27 2020, 23:52

Ако оние у вмро имаат и малку памет не треба ама ич напор да вложуваат у пазарења за формирање нивна влада, ич не треба на сдс да му пречат да формира влада...
... а после откако сдс ќе формира некаква си власт вмроФци слободно може да се завалат у фотеља со пиво и пуканки  и да му го гледаат сеирот на сдс 
...зошто сакале-несакале, без обзир кој е на власт,  набрзо не чека (камо среќа да грешам) огромна економска криза (а, бе економско цунами има да биде)  со која неспособните властодршци, кои се способни само за рекетирање, едноставно  не ќе можат да излезат на крај а ќе бидат криви за се,ни со грујо ни со мицко не ќе можат да се вадат, од нивното можеме ќе видиме само ништо не можеме,  па во тој случај кога незадаволството на народот од властите ќе расте ли расте е попаметно да бидеш во опозиција, „пукаш“ со цел арсенал по власта, ја окривуваш за се и сешто и си ги чекаш своите пет минути...
... само вмроФци не се толку паметни инаку тешко да заев и свитата ќе ги пренесуваат жедни преку вода и возат како што сакаат... и тие се премногу желни за власт...

..одамна сме ние зрели за камшик (ко што кажа зајко еднаш Twisted Evil ) ама  и принудна управа од надвор....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by concrete Вто Jул 28 2020, 16:01

king напиша:Ако оние у вмро имаат и малку памет не треба ама ич напор да вложуваат у пазарења за формирање нивна влада, ич не треба на сдс да му пречат да формира влада...
... а после откако сдс ќе формира некаква си власт вмроФци слободно може да се завалат у фотеља со пиво и пуканки  и да му го гледаат сеирот на сдс 
...зошто сакале-несакале, без обзир кој е на власт,  набрзо не чека (камо среќа да грешам) огромна економска криза (а, бе економско цунами има да биде)  со која неспособните властодршци, кои се способни само за рекетирање, едноставно  не ќе можат да излезат на крај а ќе бидат криви за се,ни со грујо ни со мицко не ќе можат да се вадат, од нивното можеме ќе видиме само ништо не можеме,  па во тој случај кога незадаволството на народот од властите ќе расте ли расте е попаметно да бидеш во опозиција, „пукаш“ со цел арсенал по власта, ја окривуваш за се и сешто и си ги чекаш своите пет минути...
... само вмроФци не се толку паметни инаку тешко да заев и свитата ќе ги пренесуваат жедни преку вода и возат како што сакаат... и тие се премногу желни за власт...

..одамна сме ние зрели за камшик (ко што кажа зајко еднаш Twisted Evil ) ама  и принудна управа од надвор....
...ВМРОовци се докажани папкари. Дрчни за пара и лесни за ебење.Глумат силеџии на нејаки , а кога треба... се малокуревчиња, плус импотентни... Ова што го кажуваш е ВИСОКА математика.., малтене квантна за нив. ТАКА ДА ДЕФИНИТИВНО НАЕБАВМЕ...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by VOL Сре Aвг 05 2020, 21:50

Totalno si utka.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by VOL Чет Aвг 13 2020, 09:17

Do koga li, vo nelegalem sistem so nelegalna vlast?
Ima li moment kade zajačkava banda barem slučajno neznaejki barem, da ispočituvaat i da ne zgazat barem eden zakonski , ustaven propis, pravilo, ?

https://tv21.tv/mk/zaev-deneska-ke-go-dobie-mandatot-za-nova-vlada/
Pa zajakot NEMA uslov za mandat, nema mniozinstvo!

Ili, sta je babi milo to se snilo?
A bre Crevo, FIKUS za tebe e VIŠA firma na inteligencija.

Site ve sporeduvam so eden prost primer.
Imate pari ali ne vi se rasitnuvaat, imate samo krupno, dveiljadarki.
Vi treba sitno za hod dog so viršla. Obozavate da gi cicnete virslite od lepceto, celi da gi goltate. Lebot e za sirotinja. No nejse..
Ne sakatebda si ja rasitnite dve iljadarkata.
Ali do vas stoi prosjak so kutija u koja se naogjaat  desetki, po nekoja peeska.. se vrtite levo desno, mu velite kjuti neam  sitno ke ti vratam.
I mu zimate stotka.  Lapate virsla do grlo, a prosjakot i dolgot nitu gi poznavate nitu pamtite. Ali ste pobogat za virsla i dveiljadarka , koja seuste e cela ama i vasa.
Posto prosjakot si prekjutel... moze utre pak, a?

E toa ste vie idioti burzujkratski sprema narodot.

Taka i so "vitkanje" na svetlinata okolu sebe.
I so vitkanje na pravilata i zakonitez okoku sebe.
Celta gi opravduva sredstvata a?
Na primer ,zasto da ne poebete cel narod i drzava, neli,a?da se poserete na Ustav samo za da se zadrzite na vlast, iako NIKOJ nebvi dal ni hlas ni pravo za da bidete vrhovni fireri?

Kako ide rabotava so " superjunacive  sdsOvci" 
Nema da ne iznenadi eden superKenjko da zabrani uvoz na vakcini vs Kovid, zatoa sto mozebi toj smeta deka treba licno da doleta na govornica so crvena nametka i golem spric u ruka i licno da go vakcinira prviot zabolen, so zamav na spricot kon jadnikiot kako Artur so Eskalibur koga go zdenue / vadi toa mačot u kamenon...
Ili ko Van Helsing so glogov kolec epski i triumfalno zadenuva u Drakula u kovčegot da go bode i srce vampirsko..
Ali se me potsekja deka Bihaćka e na dobar pat da izraboti mural, mote kakov mueal-ikona so tema " svjati Kenjko ubija zmaj" 
Kako Kenjko jahnat na konj  ko sveti Gjorgija, i namesto so kopje ko Gjrorgji- ja bode aždajata - kovid, so spric! 
Ijaaa... a?
Taka i Kenjko (super) Filipce moze da go gleame teatralno kako so spric na koj pisue "Patented by Filipče, made in Bihaćka" so "protivotrov" za kletiot kovid, spasue narod !

Vazno da se lapne daj sta das od vlast.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by VOL Пет Aвг 14 2020, 08:35

Мандатот доделен на жими мајка: Заев му јавил на Пендаровски дека е на пат да обезбеди мнозинство, а овој му поверувал

Naslov po mediumi...
Ocekuvano, koga se raboti ,za starata , uigrana zajacka banda.
Nitu nesto povekje ili poinaku nekoj ocekuval od padavicaron Perhan, nitu od skapanana krastajca tezgadziska zajakon..
Se e "po scenario" i nisto do sega ne ne' iznenaduva..

Kako da znaevme deka Crevo nema sansi da ne se usere  na ustavot..
Otide i podaleku, von granicite na sekoja logika ..
Edinstveno iznenaduva cas dozd cas sonce vremevo
A ova politikava na zajackava fasisticka okupatorska banda e prozirna ko staklo.
Sega , koga ovaa spodoba koja se obiduva da evoluira i nadgradi barem do fikus, im dade 20 dena na zajackive bez-obraz- ni sustestva da PAZARAT , kupuvaat, podmituvaat, manipuliraat, ucenuvaat pratenici za da skrpat do 61...
E toa e , "trazili ste -gledajte".
U megjuvreme skenirajte smetki, nemoj slucajno da vi letnala nekoja neskenirana u kanta! I po kanti kopajte po smetki! 
Taman, da se priviknuete ...od esen... po kantive..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by concrete Саб Aвг 29 2020, 15:51

Aбе дај на било која будала, па и црпната у Муртино.. едно 20 шиптара... составуе влада док тепнеш. Оди од Македонци направи влада да те видам...  Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by VOL Нед Aвг 30 2020, 09:45

concrete напиша:[size=35]Aбе дај на било која будала, па и црпната у Муртино.. едно 20 шиптара... составуе влада док тепнеш. Оди од Македонци направи влада да те видам...  Very Happy [/size]
Posle se' ,
Taka e.
Posle zajakot, se e mozno.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by concrete Нед Aвг 30 2020, 22:58

Триесет секунди гледав, па го сменив каналот, абе Струшки вечери сега се шиптарски???
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by king Пон Aвг 31 2020, 10:11

concrete напиша:Триесет секунди гледав, па го сменив каналот, абе Струшки вечери сега се шиптарски???

Прочитај го постот одма над твојот! Very Happy
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by king Пон Aвг 31 2020, 10:21

А, ааааааа!
Еве ги, одма се јавија .... ко лешинари се...

https://opserver.mk/politika/zahariva-im-chestita-na-dimitrov-i-osmani-ochekuva-da-prodolzhi-sproveduvanjeto-na-dogovorot-za-prijatelstvo/

... со во меѓу редови кажано ... „ништо од ЕУ ако не продолжатат со демакедонизацијата“....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by VOL Пон Aвг 31 2020, 16:59

A be od "nacija" so najgolem broj ženetini so naklonetost kon intimen biznis, koga ke se javi nekoja vakva, so se bavi so nekakva si politika ili e neonadena ili u selo ja računaat za "pomestena" t.e nadvor od matrixot za prosek- intimen biznis, širum Jurop..
Šo bi rekla baba mu na rahmetli Rajkob Žinzifof ,"zavali, čupeno ko udreno da e , za grevoi, bez maž ke si počini"
A gi ima godinkite i za ne taka dalečnite červeni vreminja..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by king Пон Aвг 31 2020, 23:11

Ауууууу ... капацитет.... Twisted Evil Twisted Evil lol!

 https://kurir.mk/Makedonija/vesti/noviov-minister-za-informatichko-opshtestvo-stanal-profesor-na-21-godina/
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by VOL Сре Сеп 02 2020, 17:57

So te cudi .
Izglea bil "mnogu umen" a i kosata u patec ja cešljal , znači, isto ko daskal, pa zašto da ne se proba?... na 21 profesor, , na 26 može za kosmonaut ke my se prisaka...?
Ke si sedne na minare, kje si zamisli deka sedi i kabina i deka lljeti na svemir...
Pse jo...?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада 2020...? Empty Re: Влада 2020...?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот