ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Техничка влада

+10
jambo
чучулига
king
ribar
кнез
punter ohrid
lebed
Прч
VOL
Centarec
14 posters

Страна 1 of 22 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Next

Go down

Техничка влада Empty Техничка влада

Пишување by ribar Пон Мар 02 2015, 21:31

Бомбите на Зајко се почетокот на крајот на оваа диктаторска влада ,и формирање на техничка влада.
По формирање на техничката влада во ДМНЕ-НЕБАЊАТИ ке почнат внатрешните пресметки каде чесните ДПМНЕОВЦИ ке се ослободат од новокомпонираните НЕБАЊАТИ-ДПМНЕОВЦИ.Ке помине доста време да се вратат на политичката сцена како сериозна и конкуретна партија,а за тоа време ГРУЈОВЦИ ке бидат во Шутка а криминалот ке излегува на виделина.
На следните  избори организирани од техничката влада ЧЕСНАТА опозиција ке однесе сигурна и голема победа,а НЕБАЊАНИТЕ без парите ,медиумите ,без изборни манипулации ,без Пустец, без полицијата со која се закануваат ке освојат измегу 180-220 000 гласови.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL Пон Мар 02 2015, 21:33

mislam deka nemas potreba da narekuvas "nebanjati" zatoa sto celiov tvoj tekst ne kazuva nisto osven sto potencira VODENICARSKI zargon .
ama, tvoj problem.samo popolnuvas prazen prostor, bez ideja i cel.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига Пон Мар 02 2015, 21:36

Рибар,

Почна то нивното со тој форумот на слабоумни патриоти ама пак то е алиби... колку да се речи.... кај биле тие сево ова време... глумеле партиско единство???

Истата одговорност ја сносат!

А то за гласојте... пааа.... колку имат администрација вработено, по 10 или 15 шо ги имат на листи... па то е математиката. Немој да се занесвате дека ова нешто многу многу менва... за леб без мотика се работи и колку порано то ќе се сфати толку поарно.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига Пон Мар 02 2015, 21:38

VOL напиша:mislam deka nemas potreba da narekuvas "nebanjati" zatoa sto celiov tvoj tekst ne kazuva nisto osven sto potencira VODENICARSKI zargon .
ama, tvoj problem.samo popolnuvas prazen prostor, bez ideja i cel.

Вол... абе како така сите освен ти и тие од тебе одобрените се без идеја и цел?

Непара ти штима логиката, да си знајш само.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL Пон Мар 02 2015, 21:44

чучулига напиша:
VOL напиша:mislam deka nemas potreba da narekuvas "nebanjati" zatoa sto celiov tvoj tekst ne kazuva nisto osven sto potencira VODENICARSKI zargon .
ama, tvoj problem.samo popolnuvas prazen prostor, bez ideja i cel.

Вол... абе како така сите освен ти и тие од тебе одобрените се без идеја и цел?

Непара ти штима логиката, да си знајш само.
vidi, jas sum jas- a ti i od tebe odobrenite ste na "taa strana"
samo ima edna mala razlika, jas NEMAM strana ( partiska), za razlika od ..nebitno.

a komentarot go dadov zatoa sto "pie voda", za razlika od tebe,koja  ne znam ni zosto mi se obrati, i sto ti e poentava...voopsto.

"komunjari" ili "nebanjati" ne se ubavi termini. sto saka "avtorot" da kaze? deka glasacite za VMRO-DPMNE se nebanjati? kako toa, ne se mijat? ne se cisti? prljavi se? za mene ne se. samo se Makedonci.Kako i "komunjarite"
a za tebe, moze se' da bide prifatlivo, kako sto gledam. Za razlika od MENE koj NE go odobruvam kvalifikaciite za Makedoncite, tebe mozda ti "lezi" nebanjat, komunjar, nazaden, nedovolno otvoren so gazot prema zapad.... ili kako vekje ti odgovata.

mislam deka nema potreba povekje da ti objasnuvam za ova......zatoa sto NIVOTO na diskusija se ramni so ona na "olelejnica", bez argumenti, i bez cel osven navredi.


mojata logika stima, posto taka i pisuvam, ama tvojava...au.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига Пон Мар 02 2015, 21:45

Ти некапен си па се навреди?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL Пон Мар 02 2015, 21:46

чучулига напиша:Ти некапен си па се навреди?
a tebe te interesita dali sum zaplaknat?
glej be kako razmisluvas.....plitko.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by ribar Пон Мар 02 2015, 21:48

чучулига напиша:Рибар,

Почна то нивното со тој форумот на слабоумни патриоти ама пак то е алиби... колку да се речи.... кај биле тие сево ова време... глумеле партиско единство???

Истата одговорност ја сносат!

А то за гласојте... пааа.... колку имат администрација вработено, по 10 или 15 шо ги имат на листи... па то е математиката. Немој да се занесвате дека ова нешто многу многу менва... за леб без мотика се работи и колку порано то ќе се сфати толку поарно.
Баба Ванга вели готови се ,деновите им се избројани .

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига Пон Мар 02 2015, 21:51

ribar напиша:Баба Ванга вели готови се ,деновите им се избројани .

Не вервам јас во бабини деветини... цк, ни случајно!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by ribar Пон Мар 02 2015, 23:17

чучулига напиша:
ribar напиша:Баба Ванга вели готови се ,деновите им се избројани .

Не вервам јас во бабини деветини... цк, ни случајно!!!
Некогаш мора да веруваш.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига Пон Мар 02 2015, 23:19

Цк!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by king Пон Мар 02 2015, 23:22

VOL напиша:mislam deka nemas potreba da narekuvas "nebanjati" zatoa sto celiov tvoj tekst ne kazuva nisto osven sto potencira VODENICARSKI zargon .
ama, tvoj problem.samo popolnuvas prazen prostor, bez ideja i cel.
Па од самопрогласена прогресивна авангарда и од бог предодредените да владеат ... веќе многу години освен омаловажување, исмевање и навредување на политичките противници ништо друго и не може да се чуе ...
... тоа само ја потврдува константацијата дека се безидејни и неспособни да направат нешто друго ...
... уствари ... нека само така со тој стил продолжат и понатаму  ... удри манијаче, што јаче ...  па власт ќе видат на свети никад па ни тогаш ...

.... наместо да се сериозно зафатат и анализираат што е тоа што не го бива кај нив и да се позанимаваат со отстранување на маните ... они си умислиле дека се олицетворение на совршенството  а се друго нечини ... не им чини народот, партиски неопределените се идиоти и уште пун к...ц слични небулози ..
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига Пон Мар 02 2015, 23:25

Како бе не можело ништо да се чуе?

Еве чувме за сотрување на неистомисленици, па затворање и насилно онадење на исти такви, па узурпација на приватен имот по желба на искомплексирани кускулиња, па задолжување на државата за сметка на искомплексираните кускулиња...

абе кинг.. ти слушаш или кохлер ти треба?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by king Пон Мар 02 2015, 23:29

чучулига напиша:Како бе не можело ништо да се чуе?

Еве чувме за сотрување на неистомисленици, па затворање и насилно онадење на исти такви, па узурпација на приватен имот по желба на искомплексирани кускулиња, па задолжување на државата за сметка на искомплексираните кускулиња...

абе кинг.. ти слушаш или кохлер ти треба?
Јок ништо не сме чуле .. освен некакви си наклапања и бладања дека нешто можда било ..
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL Пон Мар 02 2015, 23:30

king напиша:
VOL напиша:mislam deka nemas potreba da narekuvas "nebanjati" zatoa sto celiov tvoj tekst ne kazuva nisto osven sto potencira VODENICARSKI zargon .
ama, tvoj problem.samo popolnuvas prazen prostor, bez ideja i cel.
Па од самопрогласена прогресивна авангарда и од бог предодредените да владеат ... веќе многу години освен омаловажување, исмевање и навредување на политичките противници ништо друго и не може да се чуе ...
... тоа само ја потврдува константацијата дека се безидејни и неспособни да направат нешто друго ...
... уствари ... нека само така со тој стил продолжат и понатаму  ... удри манијаче, што јаче ...  па власт ќе видат на свети никад па ни тогаш ...

.... наместо да се сериозно зафатат и анализираат што е тоа што не го бива кај нив и да се позанимаваат со отстранување на маните ... они си умислиле дека се олицетворение на совршенството  а се друго нечини ... не им чини народот, партиски неопределените се идиоти и уште пун к...ц слични небулози ..

zatoa i sedat 9 godini a po se izgleda uste pobaegi ke sedat... vo opozicija.
sto da kaze covek, steta za onolkav narod, koj ne mu e najsjano bo drzavava... ama ni na kraj pamet ne mu ide da glasa za lugje koi ke se "odmazduvale" i ke apsele sve zivo.
na krajot od kraistata, ovaa -pozicija vraboti tolku mnogu lugje, sto partiski ,pomal del i nepartiski, sto na tie lugje ni na kraj pamet ne im ide da glasaat za nekoj koj 9 godini ne ponudil nikakva programa koja e dovolno interesna makar i za vreme na golema nuzda citanje....a uste pomalku da rizikuvaat da go izgubat rabotnoto mesto od ovaa vlast ili, od "nekoja idna , opoziciska".
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига Пон Мар 02 2015, 23:34

Програма бе... 

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

исто ко прочитав дека на конкрит му треба некој да го убеди да гласал...


Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

Ќерката ја прашва мајката: мамо, мамо шо е брак???....

то е ко ќе посвоиш дете које сопствената мајка неќи поќе да го чува!!!

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Последната промена е направена од чучулига на Пон Мар 02 2015, 23:35. Мислењето е променето 1 пати
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by king Пон Мар 02 2015, 23:35

VOL напиша:

zatoa i sedat 9 godini a po se izgleda uste pobaegi ke sedat... vo opozicija.
sto da kaze covek, steta za onolkav narod, koj ne mu e najsjano bo drzavava... ama ni na kraj pamet ne mu ide da glasa za lugje koi ke se "odmazduvale" i ke apsele sve zivo.
na krajot od kraistata, ovaa -pozicija vraboti tolku mnogu lugje, sto partiski ,pomal del i nepartiski, sto na tie lugje ni na kraj pamet ne im ide da glasaat za nekoj koj 9 godini ne ponudil nikakva programa koja e dovolno interesna makar i za vreme na golema nuzda citanje....a uste pomalku da rizikuvaat da go izgubat rabotnoto mesto od ovaa vlast ili, od "nekoja idna , opoziciska".
Е сега не претерувај ... како не понудиле ....

..па нели некој рече дека во план им е да ...
... од чистач до директор набркаат од работа, да ослободат место само за нивни луѓе, дека треба се да се сдсм-овизира, дека за други нема место .... а дека при тоа и живи луѓе ќе јаделе ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by king Пон Мар 02 2015, 23:37

чучулига напиша:Програма бе... 

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

исто ко прочитав дека на конкрит му треба некој да го убеди да гласал...


Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

Ќерката ја прашва мајката: мамо, мамо шо е брак???....

то е ко ќе посвоиш дете које сопствената мајка неќи поќе да го чува!!!

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Е па гледаш ... изборните резултати покажаа ... дека програмата им е неубедлива ..

..и тоа е тоа ... демократија ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete Пон Мар 02 2015, 23:37

Техничка влада Bf7bf7571321761fa519eacd620a5703
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL Пон Мар 02 2015, 23:39

aaaaaaAAAaaaAAAHAHAHAH!!

znaci ova bilo da si...BANJAT! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига Пон Мар 02 2015, 23:40

king напиша:Е па гледаш ... изборните резултати покажаа ... дека програмата им е неубедлива ..

..и тоа е тоа ... демократија ...

Ептен чекам да ја чујам бомбата за незаконитостите во изборниот процес....

Шо тогаш?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL Пон Мар 02 2015, 23:41

Техничка влада Z
boom Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига Пон Мар 02 2015, 23:43

VOL напиша:Техничка влада Z
boom Laughing Laughing Laughing

Up Grujo" s ass it went.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete Пон Мар 02 2015, 23:44

Техничка влада A44ykw
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by king Пон Мар 02 2015, 23:58

чучулига напиша:
king напиша:Е па гледаш ... изборните резултати покажаа ... дека програмата им е неубедлива ..

..и тоа е тоа ... демократија ...

Ептен чекам да ја чујам бомбата за незаконитостите во изборниот процес....

Шо тогаш?
Е шо тогаш ?????

...изборите беа и пројдоа ... поплаки скоро и да немаше ...
... освен што 5 минути по завршувањето на гласањето и незапочнато броење некој побрза да објави дека не ги признава .... и сега тера инат ....
..па што учествуваа тогаш на изборите ...  кај пишува дека мора да учествуваат на избори ... па пун курац партии имаме па една или две помалку на избори не менува ништо ...


..не признава избори организирани од легална власт а упорно си седи во градоначелничката фотеља добиена на избори организирани од истата власт ...
...е не и на оној у Куманово ни на крај памет не му е да си поднесе оставка .... а тек залижаниот што ќе прави .. ќе мора пак да се пријавуе во бирото за невработени и бара социјална помош ...
... а бе ајде....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада Empty Re: Техничка влада

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 22 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот