ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од светот

+12
Laba
reiter
OSA
YAS
Centarec
хан Ацо
Morski galeb
кнез
Arhimed
чучулига
punter ohrid
king
16 posters

Страна 16 of 32 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 32  Next

Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by VOL Саб Апр 11 2015, 21:43

auf. za grevovi. proglasete den na zalost, ete i u pozadina tazna muzika ide na CNN, za grevoi tvoive, dovleckale izviduvacki avion  do BREGOT NA Rusija i tamu se sretnale so zol, los, gjaolski Flanker. UUuuuUUuu.. sklopete film sea za toa..
mu dosol mnogu blisku, i ja "stavil posadata vo opasnost", i sega cle svet treba da go zalo jadnite spiuni vo avionot, kako za malce ke se posrale u gakji oti im preletal PATROLEN avion na dezurstvo, neposredno pred Ruskiot breg!

semkata daim se sotre americka...

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by чучулига Саб Апр 11 2015, 21:48

Не разбирам дали тие разбират дека испаднаја смешни?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Саб Апр 11 2015, 21:50

чучулига напиша:Видео за ситуацијата, амерички агол

Чучулиге драга, тебе како на искусна птичка веројатно ти е позната кинематиката на вистинското летање и ти е смешна нацтаната приказна која упорно им ја повторуваат десет пати на ГЛУПИТЕ АМЕРИКАНЦИ за да го објаснат необјаснивото и за да ги набедат русите дека се диви дивјаци.., анахронизам на 21 век кои треба да се истребат час поскоро.... SmileSmile
Дефинитивно ми се гледа дека американскиот агол е ТАП АГОЛ.
Ако приоѓа ЕДЕН АВИОН да опомене  секогаш приоѓа од левата страна , од зади паралелно. За да го види капетанот на леталото , кој секогаш е во левото седиште..... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by чучулига Саб Апр 11 2015, 21:56

Испотресени се де!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Саб Апр 11 2015, 21:58

чучулига напиша:Испотресени се де!
..многу , ама тогаш неконтролирано бомбардираат и уништуат цели цивилизации.., ко онаа на Камбоџа на пример. Cool
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by VOL Саб Апр 11 2015, 22:03

concrete напиша:
чучулига напиша:Видео за ситуацијата, амерички агол

Чучулиге драга, тебе како на искусна птичка веројатно ти е позната кинематиката на вистинското летање и ти е смешна нацтаната приказна која упорно им ја повторуваат десет пати на ГЛУПИТЕ АМЕРИКАНЦИ за да го објаснат необјаснивото и за да ги набедат русите дека се диви дивјаци.., анахронизам на 21 век кои треба да се истребат час поскоро.... SmileSmile
Дефинитивно ми се гледа дека американскиот агол е ТАП АГОЛ.
Ако приоѓа ЕДЕН АВИОН да опомене  секогаш приоѓа од левата страна , од зади паралелно. За да го види капетанот на леталото , кој секогаш е во левото седиште..... Very Happy Very Happy
a koga nivniot AGOL na razmilsuvanje bil poinakov odosto -TAP.

inaku, vo megjunarodni "vodi" NE se presretnuvaat taka , letala..

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Вто Апр 14 2015, 01:21

Клинтон: Сакам да бидам шампион кај обичните Американци

http://tocka.com.mk/1/156265/klinton-sakam-da-bidam-sampion-kaj-obicnite-amerikanci

Па таа глуперда е шампион .... пред нејзини очи маж и со која стигнал ја заебал ...

... а она ... „ја нисам одавде“ ...

... полошо од запоставена неебана жена ... здравје ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by чучулига Вто Апр 14 2015, 01:32

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Пон Апр 20 2015, 16:32

http://www.utrinski.mk/?ItemID=7C76FF696B083B4E8FE8EB573E59D527

Вакви работи, масовно препливување на Медитеранот, немаше пред  арапската пролет ...
...чудо едно ... им донесоа демократија а тие запнале да бегаат ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Пон Апр 20 2015, 16:55

чучулига напиша:Ја фатија на мајтап

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=13&nav_category=78&nav_id=980086
..јеби га  поарно у око да ти брцнат , отколку на мајтеп да те земат...посебно у политика... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Вто Апр 21 2015, 19:19

concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by чучулига Вто Апр 21 2015, 19:32

Ужаси...

кај и да е ќе почниме сите да светиме ноќе.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by VOL Сре Апр 22 2015, 00:33

ke zastedis na struja, de..

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by чучулига Сре Апр 22 2015, 00:44

И то си помислив... на крајот на краиштата "еколошко" решение.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Сре Апр 22 2015, 09:26

Чучулигите весело чучулигаат : флоуресцентна Чучулига свети на Пелистер!!!!, планинари ја виделе ( таму чобани нема , па и планинари вршат работа) и секаде разгласиле дека Света Дева Марија пак светли во Библиска Македонија.
Верници и туристи-атеисти од цел свет ко река течат . Двата аеродрома Македонски исти  како Темпелхофф  во време на Берлинска криза..
ГРУЈО и министерот му за пари...трљаат руки и играат кадрил у Барокната зграда на Кејот Д'Жабббарр Very Happy Very Happy Very Happy
Видени се некои како се трескаат од земја и повторуваат неконтролирано: нуу заајцц пагади!!!
Веројатно некоја богохулна фундаменталистичка секта...
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by чучулига Сре Апр 22 2015, 10:48

Има овчари овде... некни еден му се развика на некоја овца: "Пррррр....не таму мајмун еден!!!"
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by VOL Сре Апр 22 2015, 17:29

чучулига напиша:Има овчари овде... некни еден му се развика на некоја овца: "Пррррр....не таму мајмун еден!!!"
toa na sarplaninecot mu vikal

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by чучулига Саб Апр 25 2015, 09:05

Силен земјотрес во Непал

http://www.bbc.com/news/world-asia-32461019
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by чучулига Саб Апр 25 2015, 15:21

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо Пон Апр 27 2015, 21:28

Градоначалникот на Солун-"Коските на цар Самуил ке бидат вратени во Бугария"!

http://www.blitz.bg/news/article/333378

Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Пон Апр 27 2015, 22:07

Ебале ве коски ....

..за неколку грама сода бикарбона им се натртивте на јужноцигаништата ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Пон Апр 27 2015, 22:20

king напиша:Ебале ве коски ....

..за неколку грама сода бикарбона им се натртивте на јужноцигаништата ...
..секогаш им биле натртени, зар не гледаш, а зинат, а цигански кур им ѕирка од уста...за кој си ги лажат децата дека всушност е бугарски јазик Cool
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by VOL Вто Апр 28 2015, 00:23

Au. Pa ova e navistina shockantna vest!?....


......mislev na toa deka bugaromongolite naucile da govorat..

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо Вто Апр 28 2015, 11:13

Ей,многу омраза бре!
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Вто Апр 28 2015, 12:18

Не бе ... од кај па сега омраза ...
... само вистината ја кажуваме ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 16 Empty Re: Вести од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 32 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 32  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот