ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонска економија

+17
Spray
gestapo
Прч
izotop
Laba
jambo
VOL
OSA
ribar
Sahara raj
YAS
Centarec
кнез
чучулига
Arhimed
king
concrete
21 posters

Страна 14 of 28 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 28  Next

Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by ribar Чет Јун 11 2015, 20:30

concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:
ribar напиша:Срамежливите тендер - шампиони во владината градежна офанзива
http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=22911

Concrete,шу прааат овие,ненаситени се.
...лоповчуги у спрега со Коцекабана..., кога да е ќе треба да објаснат.Ама не се стигнува.., зајко и остали сдсм-џукели на кои им течат лиги по такви пари, не даваат простор да се средат ваквите девијации. Постојно малку малку уприличуваат вонредни избори...., а тоа им овозможува на пацови у сенка , коло да си водат... Smile
Сигурен сум дека знаеш повеке за фирмата ,не би било лошо да напишеш нешто да отепаме 15 мин пред компјутер пред да одам на тренинг.
...појма немам, одддамнаа не работам на овдешниот пазар..., главен работодавач е државата , а таа не плаќа.., освен со голема задршка и ветување дека ќе ти биде платено...некад. Џабе што се сумите големи , што и ако ги видиш , кога ќе ги видиш ќе ти отидат на камати за кредити за да можеш да живееш. Мали проекти, надвор , ама у чврста валута.... Smile А у Македонија и тие пари се пуна капа... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Сеа не сум ко Џамбо , ама јеби га , не можат сите да се на еби си мајката со шеици и калифи... Wink
Ова што го напиша му се дешават на мој школски.Кој ке одиш од Општина према чаршија во Охрид од лева страна е канцеларијата на Социјалистичка партија.Одам полека и почна да ми мавтат и ми викат дали ме познаваш и јас се насмеав и му  го кажвам прекарот негов.Се размуабетисавме и тој викат  бил врзан со општината и  со владата ,зел работа на Плаошник ,имал многу багери,почнал со згради ,заљубен до уши во Пастирот ама почнале да го лажат ,неможит да наплатит ,тотално разочаран од Пастирот,ми изнакажа работи и што не требаше ,иста прича на све стране.На една тема ти напишав Никола Тесла на 19 год го напуштил Балканот,да не бидам многу опширен.
Јас бркам една работа ако ја средам ке спасам најмалку 500 семејства да живеат добро во следните 30 години,ама ако се средит за 1-2 години.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete Чет Јун 11 2015, 20:47

ribar напиша:Ова што го напиша му се дешават на мој школски.Кој ке одиш од Општина према чаршија во Охрид од лева страна е канцеларијата на Социјалистичка партија.Одам полека и почна да ми мавтат и ми викат дали ме познаваш и јас се насмеав и му  го кажвам прекарот негов.Се размуабетисавме и тој викат  бил врзан со општината и  со владата ,зел работа на Плаошник ,имал многу багери,почнал со згради ,заљубен до уши во Пастирот ама почнале да го лажат ,неможит да наплатит ,тотално разочаран од Пастирот,ми изнакажа работи и што не требаше ,иста прича на све стране.На една тема ти напишав Никола Тесла на 19 год го напуштил Балканот,да не бидам многу опширен.
Јас бркам една работа ако ја средам ке спасам најмалку 500 семејства да живеат добро во следните 30 години,ама ако се средит за 1-2 години.
...хе хе , која будалетинка си , јеботе благи бог... 500 семејства во следните 30 години... Very Happy Very Happy
Гледај ти среди се....и не туку фантазирај... 
Да успееш да вработиш 500 луѓе, тоа значи дека слободно можеш да сметаш на износ од 15% од нивната заработувачка...која им ја исплаќаш. И минималец од 200 евра да земаат тоа е за тебе 10.000 ама тоа е бре 160.000 бруто плата, илити  милион месечно производ...т.е. 12.000.000 годишно.. Или помножи колку е тоа , ако плаќаш просечна плата.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
А бе ти вечи лажов и од Грујо испаѓаш.... Wink
...или да не купуваш брод па да ги возиш во некоја австралиска пустиња???
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by ribar Чет Јун 11 2015, 21:05

concrete напиша:
ribar напиша:Ова што го напиша му се дешават на мој школски.Кој ке одиш од Општина према чаршија во Охрид од лева страна е канцеларијата на Социјалистичка партија.Одам полека и почна да ми мавтат и ми викат дали ме познаваш и јас се насмеав и му  го кажвам прекарот негов.Се размуабетисавме и тој викат  бил врзан со општината и  со владата ,зел работа на Плаошник ,имал многу багери,почнал со згради ,заљубен до уши во Пастирот ама почнале да го лажат ,неможит да наплатит ,тотално разочаран од Пастирот,ми изнакажа работи и што не требаше ,иста прича на све стране.На една тема ти напишав Никола Тесла на 19 год го напуштил Балканот,да не бидам многу опширен.
Јас бркам една работа ако ја средам ке спасам најмалку 500 семејства да живеат добро во следните 30 години,ама ако се средит за 1-2 години.
...хе хе , која будалетинка си , јеботе благи бог... 500 семејства во следните 30 години... Very Happy Very Happy
Гледај ти среди се....и не туку фантазирај... 
Да успееш да вработиш 500 луѓе, тоа значи дека слободно можеш да сметаш на износ од 15% од нивната заработувачка...која им ја исплаќаш. И минималец од 200 евра да земаат тоа е за тебе 10.000 ама тоа е бре 160.000 бруто плата, илити  милион месечно производ...т.е. 12.000.000 годишно.. Или помножи колку е тоа , ако плаќаш просечна плата.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
А бе ти вечи лажов и од Грујо испаѓаш.... Wink
...или да не купуваш брод па да ги возиш во некоја австралиска пустиња???
Интересен си ,досега не сум излажал некој ниту имам намера да го сторам тоа,а не се работит за вработување на 500 семејства.....добро е што признаваш дека Пастирот е лажов.
Ми ја спомна Австралија,да ти кажам бев пред 4 год 40 дена и преубо си поминав и Сиднеј и Мелбурн ,само требаше уште 40 дена да останам,само и таму криза ги фати тие што беа паметни што си купија станови и куки  до пред 10 год голема работија завршија а тие што сакаа да се вратат во Мак и градеа кај нас стапот го јадоа.Плац од 450 км2 во Мелбурн во новите населби кошташе тогаш 300 000 австралиски долари.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete Чет Јун 11 2015, 22:19

Дека е лажов ..ти тврдиш, не јас.. Very Happy
...а ти напиша,

Јас бркам една работа ако ја средам ке спасам најмалку 500 семејства да живеат добро во следните 30 години,ама ако се средит за 1-2 години.
..па јас онака глуп како ме дал Господ помислив ќе ги вработуваш..., не ми падна на ум ништо попаметно што би се подвело под спасување на 500 семејства... Very Happy Very Happy 
...а австралиските приказни кажи му ги на некој друг, за заебот или успехот... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by ribar Чет Јун 11 2015, 22:40

concrete напиша:

А бе ти вечи лажов и од Грујо испаѓаш.... Wink
Ова погорново ти го напиша или ?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by VOL Чет Јун 11 2015, 22:42

најмалку 500 семејства........во следните 30 години,
duri ni Chuck Norris ne se ni obidel vo ovaa kategorija
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete Чет Јун 11 2015, 23:07

ribar напиша:
concrete напиша:

А бе ти вечи лажов и од Грујо испаѓаш.... Wink
Ова погорново ти го напиша или ?
Рибар бе, не биди клен.....цело време тврдиш дека грујо е лажов, а ти овде истури МОРСКА ЛАЖГА , ...реакцијата номално заебантска е ..па ти си бил бе поголем лажов од грујо... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Да не си бе ти оној со сомбрерото , маскиран во рибар???  тој е така некако еднодимензионален... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by ribar Чет Јун 11 2015, 23:12

concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:

А бе ти вечи лажов и од Грујо испаѓаш.... Wink
Ова погорново ти го напиша или ?
Рибар бе, не биди клен.....цело време тврдиш дека грујо е лажов, а ти овде истури МОРСКА ЛАЖГА , ...реакцијата номално заебантска е ..па ти си бил бе поголем лажов од грујо... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Да не си бе ти оној со сомбрерото , маскиран во рибар???  тој е така некако еднодимензионален... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Кој ке одам во Мехико ке ти донесам еден шешир сомбреро  ,ке ти одговарат на годините и висината.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete Чет Јун 11 2015, 23:17

..со здравје и глеај да не се изгубиш.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by ribar Чет Јун 11 2015, 23:25

concrete напиша:..со здравје и глеај да не се изгубиш.... Very Happy
ич не се секирај ,не сум јас ко НЕБАЊАНИТЕ што не се излезени подалеку од Албанија-Грција-Бугарија-Србија и по некој залутан во Босна.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete Чет Јун 11 2015, 23:40

ribar напиша:
concrete напиша:..со здравје и глеај да не се изгубиш.... Very Happy
ич не се секирај ,не сум јас ко НЕБАЊАНИТЕ што не се излезени подалеку од Албанија-Грција-Бугарија-Србија и по некој залутан во Босна.
.....до таму одат, понатака им е страв????? Shocked
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by ribar Пет Јун 12 2015, 22:25

concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:
ribar напиша:Срамежливите тендер - шампиони во владината градежна офанзива
http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=22911

Concrete,шу прааат овие,ненаситени се.
...лоповчуги у спрега со Коцекабана..., кога да е ќе треба да објаснат.Ама не се стигнува.., зајко и остали сдсм-џукели на кои им течат лиги по такви пари, не даваат простор да се средат ваквите девијации. Постојно малку малку уприличуваат вонредни избори...., а тоа им овозможува на пацови у сенка , коло да си водат... Smile
Сигурен сум дека знаеш повеке за фирмата ,не би било лошо да напишеш нешто да отепаме 15 мин пред компјутер пред да одам на тренинг.
...појма немам, одддамнаа не работам на овдешниот пазар..., главен работодавач е државата , а таа не плаќа.., освен со голема задршка и ветување дека ќе ти биде платено...некад. Џабе што се сумите големи , што и ако ги видиш , кога ќе ги видиш ќе ти отидат на камати за кредити за да можеш да живееш. Мали проекти, надвор , ама у чврста валута.... Smile А у Македонија и тие пари се пуна капа... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Сеа не сум ко Џамбо , ама јеби га , не можат сите да се на еби си мајката со шеици и калифи... Wink

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by ribar Пон Јун 15 2015, 23:05

Е мој конкрете ,Пастирот ти направи шкунерот да ти пропушта вода и  набрзина да ти протонува,само јас ке треба да ти дадам чунче да се спасуваш.
Само Пастирот ке те потсекат на жаба која се варит на тивок оган во лонец и не знае  кога е сварена.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by ribar Нед Јун 21 2015, 22:12


ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete Нед Јун 21 2015, 22:39

...со опроштење Ribar... шилегов т.е. сдсм-соросоид   со негово ружно зубало.....џеде гован  Very Happy
...неверојатно како не можат да се контролираат да не повраќаат завист , јад и чемер.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete Сре Јун 24 2015, 10:13


 • Дарис Инженеринг за проектот Модуларен громобрански фаќач;
 • СТСС-Смарт Трафик Сејфти Системс – Изработка на интелигентни лежечки полицајци;
 • CodeWell за паметниот асистент MarkO;
 • Ебизнис Кочани за EmbedSocial;
 • Vapour Apps за Vapour Apps;
 • Чоко Авиаторс за Чоко Авиаторс;
 • Идекс системи Скопје  за платформа за навигација и известување во затворени простории;
 • Кликон Технологии за Кликон;
 • Kamai Media за играта Sonder епизода 1 & 2;
 • Esenso за Khal AppStore;
 • Knowledge Center Skopje за Аукциски тигар;
 • Хас Инжинеринг Скопје за Систем за домашна автоматизација;
 • Марјановиќ Едукација за Еверест;
 • Prime Apps за Развој на Placeformer платформа;
 • Smart Tech за Развој на инструментација за мерење и анализа на електрична енергија;
 • Марси eлектро системи Охри за Микропроцесорско управување на печки на пелети.


овие старт-апи добиле по 30.000 евра илузии за кои ќе се окозат за да ги видат на сметка, т.е. во голема мера сигурно се пара која ќе треба да ја вратат на своите ЕУ ментори кои секогаш доаѓаат во пакетот на ветувања. Но и тоа е нешто, некој напредок во однос на претходното ништо.
Еден или два имаат потнцијал, а тоа е веќе голем процент за бројка од 16 проекта.
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by ribar Сре Јун 24 2015, 16:05

Најнова вест од владата ,ке подигнеле споменик на бегалците од Македонија за време на владеењето на Пастирот,а споменикот ке изгледал како бугарски пасош.

koncentriraj se na komentari so sodrzina ..ili link, ako ti odi tesko so razmisluivanjeto pred da napises.
spinovi -ne.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by ribar Пет Јун 26 2015, 22:28

ribar напиша:
concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:
ribar напиша:Срамежливите тендер - шампиони во владината градежна офанзива
http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=22911

Concrete,шу прааат овие,ненаситени се.
...лоповчуги у спрега со Коцекабана..., кога да е ќе треба да објаснат.Ама не се стигнува.., зајко и остали сдсм-џукели на кои им течат лиги по такви пари, не даваат простор да се средат ваквите девијации. Постојно малку малку уприличуваат вонредни избори...., а тоа им овозможува на пацови у сенка , коло да си водат... Smile
Сигурен сум дека знаеш повеке за фирмата ,не би било лошо да напишеш нешто да отепаме 15 мин пред компјутер пред да одам на тренинг.
...појма немам, одддамнаа не работам на овдешниот пазар..., главен работодавач е државата , а таа не плаќа.., освен со голема задршка и ветување дека ќе ти биде платено...некад. Џабе што се сумите големи , што и ако ги видиш , кога ќе ги видиш ќе ти отидат на камати за кредити за да можеш да живееш. Мали проекти, надвор , ама у чврста валута.... Smile А у Македонија и тие пари се пуна капа... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Сеа не сум ко Џамбо , ама јеби га , не можат сите да се на еби си мајката со шеици и калифи... Wink
Ево кај ги трошит твојте пари Пастирот конкрете 

http://www.dokaz.mk/boukitsa-na-shopig-vo-pariz/

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by VOL Пет Јун 26 2015, 22:49

pa,pa pa...

avtor na "tekstov" e MERI NIKOLOVA..
Kurvata na Agron Budzaku Laughing Laughing Laughing 

samo da ja pozdravam KURVATA ,posto SLIKATA na "Borkica vo Pariz .." Ne e ni od Francija nitu od PARIZ  tuku od Izrael ( ako ne se lazam, mozda e i od Turcija) ama povekje sum siguren deka e od - Izrael..

pazi KURVATA sto "otkrila"


Во Градот на светлината е се светло па така и светна новчаникот на Премиерот кој според наши сознанија одвоил од својот скромен новчаник над 100.000 евра за да ги задоволи потребите на својата сопруга.

OOO mori ZEMJO INDIJO otvori se ziti se!

necu jedan- necu dva- samo Agrona Volim ja ..ahahah!!! orospijava na Agron, e do tolku zbesnata sto besot od SOPSTVENIOT KURVARLUK ne moze da go skrie pa TRESE  na kub.

ama ZA TEKSTOV OD LINKOT DA BIDE potpolno razbirliv

ke ja PLESNEME ovaa Meri, DO KRAJ za da se ZNAE  so mustra e..

pa koga raznorazni KLENOVI  , SOMOVI,  i ostanati mutljuci ke postavuvaat gluposti na OVOJ forum,

da znaat deka VOLOT  em BODE em GAZI

sori gajs, gejs, sto i da ste. ke si igrate uste gluposti  ke tresete ili ke porasnete da praime ozbilen muabet Twisted Evil ?
 
DOKAZ ,mk vi e.... izvor ??? Laughing Laughing Laughing  i.. kurvava??


... e pa gospoda od "takozvanata opozicija" ( sekoja cest na OPOZICIJATA) ama ova ne e sigurno nikakva opozicija  tuku ,mutavi mutanti..

EVE VI JA "AUTORKATA" Meri

Македонска економија - Page 14 Nikolova-Budjaku-436x654
http://b2.mk/news/shvalerkata-na-agron-budzaku-javno-progovori-za-nivnata-ljubov?newsid=OQi1


Последната промена е направена од VOL на Пет Јун 26 2015, 23:05. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by ribar Пет Јун 26 2015, 22:59


ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete Саб Јун 27 2015, 01:17

не ми е јасно од кај му идеа на Грујо да глуми Мадона???
Македонска економија - Page 14 25557170
па башка да ангажира и екс-мосад да го чува, вакви фацки само тие имаат во инвентар.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy :
Македонска економија - Page 14 25557145
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Прч Саб Јун 27 2015, 01:46

concrete напиша:не ми е јасно од кај му идеа на Грујо да глуми Мадона???
Не глуми мадона, туку нешто друго ...

Македонска економија - Page 14 2760-5456
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Прч Саб Јун 27 2015, 01:59

...ne komentiraj moderiranje ovde.
poveli imas tema za toa ili pp.
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete Саб Јун 27 2015, 02:01

Прч напиша:
concrete напиша:не ми е јасно од кај му идеа на Грујо да глуми Мадона???
Не глуми мадона, туку нешто друго ...

Македонска економија - Page 14 2760-5456
...ееее ова е веќе тенденциозно, сепак сцената е поише мадонаста.
Но има еден друг зајц што заличуе на папагал-мајсторов... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Прч Саб Јун 27 2015, 05:08

concrete напиша:Но има еден друг зајц што заличуе на папагал-мајсторов... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Неверојатно. но вистинито.
Изгледа дека сценографите потрошиле доста време проучувајќи ја твојата теза за глупоќу...
плус, српската “клин се клином избија“.

И дошле до заклучок дека со Грујо мегдан може да дели само некој што е ист како него, иста категорија и иста тежина ... Razz

Македонска економија - Page 14 Thumbnail.php?file=1_858107231
Македонска економија - Page 14 Zoran-zaev-nikola-gruevski-foto-reuters-foto-beta-ap-1428358121-635783
Македонска економија - Page 14 Zaev_gruevski7
Македонска економија - Page 14 Zaev-gruevski
Македонска економија - Page 14 Photo_verybig_6468
Македонска економија - Page 14 Gruevski-Zaev-565x319
Македонска економија - Page 14 Thumbnail.php?file=1_219635160
Македонска економија - Page 14 Gruevski-ahmeti-zaev-thaci

Лика и прилика, одраз во огледало. Иста генерација, иста фигура, иста физиономија, исто потстрижани, исти манири, иста елоквентност и шарм. Да ми е само да знам кој им го одбра на СДСМ да им биде лидер место Буанко ...
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 14 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 28 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 28  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот