ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонска политика - општо

+8
трендафил
Пеколно момче
кнез
чучулига
Spray
concrete
king
VOL
12 posters

Страна 7 of 14 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Next

Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by трендафил Сре Мар 21 2018, 18:06

Денес и СС-ЈО на Катица Јанева и Бејли го презема случајот Монструм за терористичкиот напад кај Смиљковското Езеро. По досегашното искуство согласно Тиранската платформа можеме да очекуваме дека на следното рочиште СЈО ќе се изјасни дека нема докази и терористите ќе бидат на слобода. Што се случи и за терористичкиот напад кај Сопот кога настрадаа војници на КФОР и ден Македонец. Да беа војниците Американци, а не Полјаци, веројатно ова не ќе се случеше. А никој не зборува за тоа дека од 18 јули СЈО нема право да отвара нови постапки. Тоа денес отвори 3 нови. Истите треба да ги работи стандардното јавно обвивителство, а не специјално сдсмовско - СС.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез Сре Мар 21 2018, 19:03

Мене никако не ми се јасни обидите да се објасни и да се разоткрие што се случува денес во Македонија.
Па ако до сега не им е јасно,кога сите карти се отворени тогаш тоа се луѓе или крајно безобразни или се луѓе ментално заостанати.
И со двата типа нема никаква смисла да се разговара,така да разговорот во вовој момент кога непријателот употребува сила (мека тврда,секаква) е смешна и наивна.
Секој човек кој сега допрва ја објансува состојбата и објаснуваобјансуваобјаснува.....е со умот скоро како и овие претходните.
Мораме да превземеме чекори и да се браниме.
Сега многумина си го поставуваат прашањето па чекај како да се бранам кога ЈАС не сум нападнат.Тоа е апстракцијата која се вика припадност на еден народ како припадност на едно семејство.Ако некој на сила ти ја одзема слободата,човечкото достоинство сите граѓански и човечки права и те понижува тоа значи дека духовно си уништен човек.За жал малку луѓе во нашиов народ ,сега тоа се гледа, се одуховени па оваа загуба не им се чини дека нив ги допира.Тие се само материјални битиа со тотална духовна пустош.Прашање до сите на форумов е како тие луѓе да се одуховат,или уште подобро дали е можно тие луѓе обземени со материјалното, е возможно да се преобратат?

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Сре Мар 21 2018, 22:11

Кнеже да имав до кај 40 години до сега ќе бев во илегала... Cool   Ама сеа веќе не би можел да претрчам 50 метра  под минимален товар, ќе рикнам на 43-тиот. Зошто младиве облакаат црни униформи, парадираат и галамат , не ми е јасно. Сега е време за глува тишина....
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Прч Чет Мар 22 2018, 00:22

трендафил напиша:За крај еве дел од говор на Слободан Милошевиќ од 2 октомври 2000 година, кој изгледа дека е актуелен и денес.
http://javno.mk/venetsijanskata-komisija-ne-dozvolila-dvojazichnost-vo-ukraina-ke-ja-dozvoli-li-dvojazichnosta-vo-Makedonija/

Кликнав да го прочитам текстот, ама не успеав до крај. Требаше да го чистам компјуктерот, имаат некои ѓубриња на веб страницата. Те молам немој вакви линкови.
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Прч Чет Мар 22 2018, 00:29

concrete напиша: Сега е време за глува тишина....
Идиотиве (Ременски на пример) без тронка ум си ги офираат изворите на информации, отворено и без срам кажуваат дека секој мобилен се снима, податоците се селектираат и им се дава тоа што е потребно. Толку ли е тешко да се разбере со кого си имаш работа?
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Чет Мар 22 2018, 06:29

concrete напиша:Кнеже да имав до кај 40 години до сега ќе бев во илегала... Cool   Ама сеа веќе не би можел да претрчам 50 метра  под минимален товар, ќе рикнам на 43-тиот. Зошто младиве облакаат црни униформи, парадираат и галамат , не ми е јасно. Сега е време за глува тишина....

zatoa sto tokmu toa e igrata: koj da se namesti i da se prikaze kako nasilen, agresiven,so kratok fitilj .
za potoa drugata strana da moze da pokazuva so prst- ene gi , tie nemaat kredibilitet da vlastuvaat, tie se antinato , antieu, anti, kontra, losite, neumnite, tepacite, itn.

zatoa Hristijan Mickovski bira postapki i zborovi. sepak, negovata partija, prva odbra EU i NATO ,
uste vo vremeto vo makedonskoto sobranie denesni sds a togas SKM-PDP ( sojuz na komunistite na Makedonija) so tesko srce stavi mala slika na Goce Delcev.. i nevolno ja slusase Makedonskata Himna, a ko puska letaa  na Hej Sloveni...

i toa treba da mu e jasno na sekogo. toa e opredelba na taa partija i za taa opredelba lezea po zatvori za tie idei. Pokraj vrhovistickite kopilinja leze po zatvori i avtonomistickite patrioti,
i lugje koi ja poznavaa Makedonija i do Pirin i do Solun , i se nadevaa na obedinuvanje.
ama blagodarejki na NElugjetovo toa vreme, site bea ofarabni so vrhovisticka vina, i kako takvi bea namackani si probugaristanski obvinenija i nacukani po Goli Otok , Idrizovo..

 ISTIOT nemakedonski mentalen sklop, denesen SDS a nekogasnite ultra udbaski prosrpski i denes bugaristanski poldizurkovci i izrodi, BEZ MAKA , povlekuvaat drasticni potezi:

niv muva ne gi lazi kako vo ona vreme koga go zatvorija i sotrea Brasnarov, ili eden Cento,bez razlika na  visinata i vaznosta na funkcijata koja ja obavuval! Pretsedatel, ama kako da si igraa zaebancija vo ona vreme, dosta igra aj sea ozbiLJno- sotri go covekot! NISTO ne im bese od pocit, posebno ako se "zaigra" poseriozno so MAKEDONIZMOT, Makedonija..

istite i denes: ako MALKU POVEKJE pokazeme interes za sebe, za NACINALNATA SVEST, da se ISPOCITUVAME barem malce vo istoriska, lingvistickia, nacionalna ili politicka smisla, ISTITE IZRODI i KOPILINJA se aktiviraat:
- togas S.O.S im bese Tempo-Rankovic-Belgrad
- denes S.O.S  im se nivnite sponzori.

vednas ALARMIRAAT deka makedoncite se "osvestile " nacionalno

Rezultatot ? go ZNAETE.

togas:, represii , zatvori, Goli Otok. podmestuvanja, podvali, sledenja, ukunuvanje na gragjanski prava, spiuni.
sega: vidi pogore Wink . samo bez Goli Otok . ne oti se smilostija nesto, tuku ne im e vo domet..


zatoa, protiv ovie treba LEGALNO i PRAVNO.
da se ukine, zabrani, da se rasformira po sudski pat!


ova SJO nema ni mandat, ama im e alatka za ostvaruvanje na celite. nesto kako UDBA vo ona vreme.
ili poprecizno, "naroden sud" ( na koj imase "cenjen pretsavnik od Beograd", nasite klimaat so glava on donesue presuda, naravno u ime naroda, i posle si odi od Banovinata, za Beograd.)

po seto ova, ke treba novo "przino" i novo "SJO"

samo nema da se vika SJO posto NEMA NI POTREBA od von institucionalni sklopotini za partiski celi.

USTAVNIOT SUD ako nema praksa sega ke ima: site ovie predavstva,krsenja na ustav, ke treba da se snakcioniraat,

a izvorot na celava ovaa ponizuvacka , destabiliziracka i predavnicka situacija, partijata sds, da se zabrani so zakon, ustav.
neka se redefiniraat, neka se rebrendiraat, a za potpisanite kapitulacii, odgovornite da se osudat i kaznat.

neka delat kelii so Gruevski ako sakaat, ama koj i da sedi krivo, pravo neka sudi.
da ISZEZNAT vekje ednas GLISTOSLAVI , zajaci, bogoevci i slicna SPIUNSKO-ANTIMAKEDONSKA bratija.

ne zatoa sto VOL ili ostanative sakaat taka, ili zatoa sto nekoj ke lepi etiketi "aaaa.. znaci d friking dpmneovci steee..!"

tuku zatoa sto ni go odzemaat pravoto na zivot kako- makedonci!

a za okupacijata, naroden sud, ke ima.
samo ovojpat presudata ke ja cita NARODOT.
se nadevam..za masovnite "omladinski pokreti" poprirodni se sekogas desnicarskite i nacionalnite partii.
navivacite na primer.za da ne zabegaat, se kontroliraat. no nitu mozat nitu smee da se ukinat zabranat, ili skroz unistat. sekoja POpametna drzava gi kontrolira.
dodeka se mladi, ete ti meso za vosjka.
ete ti masa za "radni akcii". ete ti masa za masovni protesti.
mora da ima i DINAMIKA. raznorazni "frckovci" sekogas ke se krijat zad  "prvite redovi" za da izgorat, a tie da preziveat, na protesti, revolucii. za da ima koj da jade trici , ko "intelektualec."
zato si uvezoa pari za da si kupat revolucionari. sorosovi, normalno.

 sds prirodno NEMA mladina. nitu nekogas imale. NEMA masa na mladi lugje koi prava "guzva"
zatoa site ovie neprirodni pojavi koi se  opasno tragikomicni, bezbojni iako se saraat, prozirni, neoformeni ako licnosti, nestabilni i nedokvakani , kako Pufle Bogoevski i da receme , za primer, onaa sto vristese ( za da se docepa do fotelja) Tufegdzic,
plateni, bez ideologija, bez ideja.
zatoa i neprirodno e za partija na "intelektualci" onaa tragikomicna "sarena revolucija".
mnogumina od novinarive, i politicarive i sto e najtragicno- NEVLADINIVE i NEPARTISKIVE organizacii,
namirisale fotelja, pa se pojavija "vo redovite na sarenite revolucioNAri "

pisuvav uste na vremeto deka "nema pravda nema mir" ne e nikava novina- i ritamot i taktot e ist so onoj od MAJDAN vo Ukraina. "Kto ne skacet...moskalj.."   koj ne skoka toj e Moskalj, moskovjavni, pogrdno nekoe ime za rusive, taka vristea majdancite vo ukraina, a vo redovite na "revolucionarite" americki i zapadni diplomati.
doodeka vistinskoto lice na "revolucionerite" pukase so snajperi, pistoli ubivase lugje vo "ime na revolucijata"

koj se sekjava, vo nivnite "revolucii" od zatvaranjeto na A1 koga nedaj boze da ja poglednes nekoja sarena rrevolucionarka, odma VRISTI, pagja u nesvest, vednas se i se "daruva" krv, po glava, race, noze,...ko istepana.
a kamerite spremni za momentot , da se rasiri slikata kako rezimot rezimira!
negde uspea. mame im se eba kaj uspeaja.

negde im go nacukaa do bubreg.
 ( Pusi Rajot, Rusija, Putin )


kade e sega Ukraina ? ete tamu ke bide i Makedonija/
ama bitno e- foteljite se toplicki..
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Чет Мар 22 2018, 06:53

na sekogo da ku bide jasno:
ZAPAD ne saka revolucii!

posle sekoja "revolucija" sledat GODINI rekonstrukcija, steknuvanje doverba, dokazuvanje deka revolucionarite se na "prav pat".

povtorno ke ja spomnam - Ukraina. od zapad, posle Majdan, dobija , gol falus. a izgubija premnogu.

a brzinata  so koja zajacive potrcaa ko spoulaveni, posle revolucijata im, po site sosedi i donesoa sekakvi platformi ovde, ne prodavaa, e neprirodna.

jasno e deka seto ova e instalacija. na narodot mu treba vrema za konsolidacija, i osvestuvanje, a opozicijata treba da se redefinira, i da se procisti od kriminalite.

zajacite toj moment na bunilo go koristat. dosta steta napravija, nekoja e nepopravliva, no seuste stoime na dve noze.

izbori, pa potoa sud, kazna.dosta zlodela se napraveni.
da se razbereme: ako nova vlast bide VMRO DPMNE prvo sto treba da go napravi (pokraj instant apsenje na predavnicite, pa posle od zatvor da dokazuvaat "nevinost"..za da ne izbegaat...) e da pokrene istraga za politicarite od svoite redovi.
da bideme na cisto, i da si bidat na cisto.!

...pa zacvrsnuvanje na centralna vlast.
ednas za sekogas.

vakvi izleti so sds i zajackive kopilinja, da se zavrsat so glogov kolec i niza luk okolu vrat.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Чет Мар 22 2018, 10:45

..што предлагаш??
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Чет Мар 22 2018, 19:32

...prasanje e i -komu da mu predlozam. Wink

Iznesuvam mislenje.
Predlog ne. 
 Zatoa sto moze da se tolkuva i kako  huskanje, bockanje, navlekuvanje. Povik.
-------------------------------------------------------------------------------------------

Twisted Evil
se e napisano pogore Laughing Cool Cool
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Чет Мар 22 2018, 23:34

VOL напиша:...prasanje e i -komu da mu predlozam. Wink

Iznesuvam mislenje.
Predlog ne. 
 Zatoa sto moze da se tolkuva i kako  huskanje, bockanje, navlekuvanje. Povik.
-------------------------------------------------------------------------------------------

Twisted Evil
se e napisano pogore Laughing Cool Cool
..па нема пожар , ако нема искра.... Cool Од друга страна , ако претпоставиме дека вмто-дпмне  кое е единствениот реален чимбеник кој може да задвижи отпор и активности за спасување на Македонија не е наличјето на истата карта која ни се дели, тогаш мора да исчекори и каже ШТО Е МАКЕДОНИЈА. Вака се може да се подведе под некаква тактика на основ непрезентирана стратегија. А десет години и кусур во медот требаше да ја дефинираат.За сега се личи на уште една голема историска издаја ....Народ е секаде и секогаш овца, која нема муда . Ги добива и станува лав , кога некој Ламберт ќе рикне. Без тоа само блее.
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Чет Мар 22 2018, 23:59

vmro dpmne e partija.
vo partii nitu imam verba nitu potreba da se baram ramu.
takvi organizacii se POD mentalniot mi sklop.

vmro - kako organizacija, epicentar , magnet, da.

ne treba dpmne da kaze sto e Makedonija. zatoa sto NIKOJ toa nema pravo da go kazuva. utre moze dpmne da kaze, e pa nema makedonci.
ajdeee... so koe pravo? 
eve denes, zajackite kopilinja- semkata da im se sotre, odlucile da nema makedonsko, nisto.
ama toa e odluka na odredeni kopilinja, so zajakot na celo.
toj i negovite nitu bilo koj drug NEMAAT nikakvo pravo da kazuvaat vo imeto na site nas, dali ke postoime kako makedonci ili ne.

zatoa, nemoj da se razocaruvas mnogu od partiive, tuku nadrasni gi.
sako cekas deka partii ke ti izripaat od zbunovi so puski manliheri, i so izvici uraaa... malo morgen.

nit bilo nit ke bide.

zajackite koplinja ,poarno SEMKATA da im se sotre, odosto da se soocat so kaznata ( zakonska , se razbira) za ona sto pravat.
se znaat po ime, povekjeto se krijat ( ko onoj Ferid Muhic, sto od doma ne izleguval koga do izglasaa zakonot, do fufka em da ne provoiciral )
...
tivka voda breg roni. ma koga ke go izroni, iscenzuva na parcinja, sitni, positni, za navek..
semkata....
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Нед Мар 25 2018, 12:04

Деновиве многу зачестија вакви и слични наслови

http://emagazin.mk/vesti/vest/47186

http://fokus.mk/bekteshi-potroshil-17-000-evra-vo-restorani-a-sugarevski-i-spasovski-po-500-evra/

http://emagazin.mk/vesti/vest/47192

.... зар не гледаат бе колку се прозирни, абе што ми е гајле кој колку потрошил....
... друго ... нафрлани се само голи суми без никакво друго образложение, на крај од краевите кој ни гарантира дека тие се вистина....

... е јбг .... дежаву 2002-2006 ... прикривање на сопствената неспособност со она.... види другите што правеле ... т.е. фрлање прашина во очи и одвлекување на вниманието од глупостите што ги прават
... абе другите ги нема, аш, сега може само да џавкаат, сега овие се на власт ... од нив се чека... никакво фајде немаме од ... „а другите“...
... има голема вистина во она ... дека најнеспособниот дибек цело време фрла камења по другите и изиграва најголем генерал после битка ...

... а и оние бившине властодршци цело време употребуваат ... политички реваншизам...
...глупаци... тоа може да се подразбере дека и тие правеле такви ми ти работи ...
..изразот политички реваншизам под итно треба да го заменат со .. политички прогон ...
... ама па осветата  никогаш на никој не му донела ништо добро (освен моменталното самозадоволство)...  само ги влошувала работите...
...само кој да го сфати тоа ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Нед Мар 25 2018, 13:58

Така  треба бе king, така треба:  млатење празна слама и фрлање на прашина у очи на прост народ-овца. леб и игри уште пред 2000 години го откриле рецептот...
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Нед Мар 25 2018, 14:17

.... па да го еб.... се ебиветер до ебиветер ...
... да се преименуваме во Ебиветернија најповеќе би ни одговарало ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Нед Мар 25 2018, 17:54

moze da bide po - nakaj EU toa ebaanjeto...?
na primer..
Zrakoprcna banija? Laughing
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by трендафил Нед Мар 25 2018, 18:35

concrete напиша:
VOL напиша:...prasanje e i -komu da mu predlozam. Wink

Iznesuvam mislenje.
Predlog ne. 
 Zatoa sto moze da se tolkuva i kako  huskanje, bockanje, navlekuvanje. Povik.
-------------------------------------------------------------------------------------------

Twisted Evil
se e napisano pogore Laughing Cool Cool
..па нема пожар , ако нема искра.... Cool Од друга страна , ако претпоставиме дека вмто-дпмне  кое е единствениот реален чимбеник кој може да задвижи отпор и активности за спасување на Македонија не е наличјето на истата карта која ни се дели, тогаш мора да исчекори и каже ШТО Е МАКЕДОНИЈА. Вака се може да се подведе под некаква тактика на основ непрезентирана стратегија. А десет години и кусур во медот требаше да ја дефинираат.За сега се личи на уште една голема историска издаја ....Народ е секаде и секогаш овца, која нема муда . Ги добива и станува лав , кога некој Ламберт ќе рикне. Без тоа само блее.
И секогаш рикнува некој до тогаш анонимус. Во секој случај некој што никогаш пред тоа не бил ни близу до власта. СДС? и ДУИ се прилично кооперативни и поттикнуваат рикнување. Исто и меѓународната банда што се самонарекува меѓународна заедница која поттикнува да се бара чаре од Русија, Кина ...
Гледам дека сега се води кампања во светот против злоупотребата на податоци од Фејсбук од страна на Кембриџ аналитика, која проучувајќи го карактерот на членовите на оваа социјална мрежа им праќале линкови на специјални фејк вести на одредени веб страни, од кои не мал број беа во Велес кај нас дома. Да напоменам дека филијала на Кембриџ аналитика е агенцијата Рејтинг, која беше дел од тимот што работеше на тоа квислинзи да ни дојдат на власт. Изгледа дека целата операција за местење на власт беше увежбана во Македонија. Затоа и не мал број на млади се претворија во млади мајмуни и свршуваа кога со куртон ќе офарбаа некој споменик. Сега кога тоа што го направија кај нас им се враќа во епицентарот на неофашистичката групација, во САД, збеснаа.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Пон Мар 26 2018, 18:38

https://www.slobodenpecat.mk/vesti/vrhoven-sud-gi-praka-pratenitsite-vo-domashen-pritvor/

Ова го нема нигде у свет .... им се закануваат со обвиненија за тероризам а ги пуштаат во домашен притвор ....
... во свет ако се посомневаат дека си терорист те бришат од лицето на земјата или во најдобар случај  до крај на животот ќе скапуваш во ќорка .... а за домашен притвор до судење еден северно од нас велеше malo morgen ...

... нешто многу не е во ред ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Пон Мар 26 2018, 22:23

ke ima brisenje od liceto na zemjata, de.

kaj i da e. ne mirisa na arno.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Чет Апр 05 2018, 03:19

lele mori majko

https://sdk.mk/index.php/dopisna-mrezha/gradonachalnikot-dimitrievski-saka-da-podigne-spomenik-na-amerikanskata-kompanija-shto-gi-nosi-kumanovtsi-vo-irak-avganistan/

a be od ist zajacki kalap li gi vadat, gospode boze..

pa da, normalno: otkako bugarofilnovo kopile, klekna, se natrti i se prosto naezi koga o bacuvase bugaromongolskoto zname kaj Stracin,
otfrlajki go makedonskoto drzavno zname,
i treba da se ocekuva od ovie idiotski predavnicki kopilinja vakvo nesto
na ovoj moron  mu smetase makedonskoto zname, pa go trgna , za da ne se navredat bugarotatarskite sponzori i klelkna ponizno pod nivno zname, na makedonska teritorija ( stracin), lani.

i toa pred bugaristanska vojska, zgora na toa, obleceni vo aktuelni i istoriski uniformi od  vtorata svetska vojna.

a sto da se ocekuva, od ovie kopilinja, da ne im tekne da postavat spomenici na , Karpos, na primer, ili nekoj naroden heroj, ili nekoj zasluzen lik od istorijata?

ne be, na vakvo govno od (ne)covek, ne moze da mu tekne takvo nesto/

on ke digal spomenici na americka kompanija so rabotela u Irak i Avganistan , a on tamu porabotel nekoe vreme..

GOSPODE BOZE mavaj so rovji, koga vekje ne mozes da im pomognes so um!

a bre debil e nagradna kategorija za ova "sustetstvo"
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Чет Апр 05 2018, 15:14

Ова ја не знам ... дали се тие будали или нас не прават  будали...
...или е најлошата комбинација, да будала други побудалува ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Чет Апр 05 2018, 16:18

..не заебаај луѓе ги напраија кумановци, им отворија очи и ги еманципицираа кумановки. А како тоа да бидат подолу од шипатарите?? Smile
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Сре Апр 18 2018, 22:10

Се посраа од фалење со оваа по којзнае кој пат препорака за почеток на преговорите ....

.... само .... кој ќе го слуша калимеросувањето по исто така по којзнае кој пат за јужноциганското „ОХИ“ за датум за отпочнување на преговорите... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез Чет Апр 19 2018, 09:00

Препораката е се само не главното дека македонскиот народ престанува да постои.Затоа беа толку радосни само што не го пишуваше тоа.
Го гледам народов по Скопје аба тотално дезорјентиран и истрошен оф толку порази.
Сега кај да е ќе почне кампањата со кој ќе му објааснат дека навистина ќе ги загуби Тетово Гостивар Кичево Струга и пола Скопје ама затоа ќе ги добие Софија Пловдив Варна Бургас .....
Аи чуму ти се тие градови кога веќе се изгубени(ала Косово) ама затоа ќе добиеме излез на море плус ЕУиНАТО и другите "благодети".
Ете тоа ќе биде, а нашиов народ зинат во чудо и со раширен гс,ќе му се види многу убаво прикажувањето на Љубчо Геро Фрчко....

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Чет Апр 19 2018, 09:22

кнез напиша:Препораката е се само не главното дека македонскиот народ престанува да постои.Затоа беа толку радосни само што не го пишуваше тоа.
Го гледам народов по Скопје аба тотално дезорјентиран и истрошен оф толку порази.
Сега кај да е ќе почне кампањата со кој ќе му објааснат дека навистина ќе ги загуби Тетово Гостивар Кичево Струга и пола Скопје ама затоа ќе ги добие Софија Пловдив Варна Бургас .....
Аи чуму ти се тие градови кога веќе се изгубени(ала Косово) ама затоа ќе добиеме излез на море плус ЕУиНАТО и другите "благодети".
Ете тоа ќе биде, а нашиов народ зинат во чудо и со раширен гс,ќе му се види многу убаво прикажувањето на Љубчо Геро Фрчко....
..грешиш, таа "препорака" не е пре-порака туку лубрикант со наркотична компонента.... за фино меко без некоја болка ...ни влезе ... Европскине педери на основа на свое искуство ја имаат смислено, дури и онаа Могерини ја користи формулата у посебни случаи ...кога се ебе од позади.. Smile Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез Чет Апр 19 2018, 09:53

Баш така со наркотична компонента.Атој лубрикант им е за да ни пикнат и некоја краставица ако се може ,а може се, бидејќи ние и безбол палка да ни пикнат ќе ни ди биде кристално јасно дека тоа е за наше добро. Very Happy

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 7 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 14 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот