ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

+4
Spray
concrete
чучулига
king
8 posters

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by concrete Пет Фед 22 2019, 13:59

...не мора да брзаат од одма , но ќе мора во еден момент да ги објаснат своите образложенија за да не завршат како канделабри... Wink Иако мислам тешко ќе избегнат свилен гајтан...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by VOL Саб Фед 23 2019, 07:02

Dobro, do tolku nasilstvo- ne.
ocajot i sramot se pozaebani kazni od instant reakciite na obespravenite.
mislam...off record...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by king Саб Јун 15 2019, 19:26

Што добивме од договорот за „добрососедство“ со Бугарија?

Според последните настани... добивме повампирување на великобугарскиот сон.

Сума сумарум, од двате договори со соседите сега засега ние излеговме ебаната страна... и се по заслуга на токмаците од сдс и нивната болна желба да пошто пото дојдат на власт...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by king Пет Окт 11 2019, 10:10

„11 Октомври е денот на македонското востание за време на Втората светска војна кога во Прилеп во организација на локалното народно ослободително движење борците илегалци извршиле напад врз таму поставените окупаторски сили за кои денеска е забрането да кажеме од која страна дошле“, ни изјави граѓанка на Скопје.

https://www.slobodnaevropa.mk/a/%d0%b3%d0%be-%d1%81%d0%bb%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d0%bc%d0%b5-%d0%b0-%d0%b7%d0%bd%d0%b0%d0%bc%d0%b5-%d0%bb%d0%b8-%d1%88%d1%82%d0%be-%d0%be%d0%b4%d0%b1%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%b6%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bc%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-11-%d0%be%d0%ba%d1%82%d0%be%d0%bc%d0%b2%d1%80%d0%b8-/30209698.html

lol! lol!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by трендафил Пет Окт 11 2019, 18:05

Заев откако ни го „креираше“ идентитетот и историјата почна да измислува и нови зборови. Жена борец стана БОРКА. Скопскиот парк не е чудо слепците што го следат од жена Борец да го преименуваат во Борка. Како невладината за борба против ракот.

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 72761191_10157884736122932_3031131903106220032_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQnNYrO7kkOglvtNY1JomLoJudOR50BtEqczO1xxwX3BRM3wBmaJBzWA-2Dh7YMajCk&_nc_ht=scontent-frt3-2

https://expres.mk/premierot-so-nov-termin-im-chestitashe-i-na-borkite-od-nov/

П.С.: кога ќе почне и за премиерот и другите функционери да се бара лекарско уверение како за останатите вработени???

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by king Пет Дек 13 2019, 18:11

Македонскиот бил дијалект на бугарскиот!!!!!!!!!!

..наздравје, наздравје!!!!!
... од коњоопашестото бугаро-монголо-татарското племе друго и не се очекуваше....
..... чудно е што нашиве тутурутки ќутат ко залиени ... или не смеат да зуцнат поради оној договорот за „добрососедство“ во кој добрите треба да сме само ние...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by VOL Пет Дек 13 2019, 20:38

Vo pravo se.
SeverЏanite zboruvaat na taa tataromongolska forma prekupirana of makedonskiot jazik. Severçanite NE zboruvaat makedonski.
Makedoncite zboruvaat makedonski. 
Prosto.

A ovie od ANUS, t.n Akakemija na Nauko- Umetnosti (?) na Severna...
Takozvani akademici koi vireat vi toj ANUS... so da se kaze...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by king Пон Мај 04 2020, 20:11

денко (мала буква намерно) не ги дочитал Њу Јорк тајмс архивите до крај...
..само си избрал една вест  што му одговара... а на тоа што не му одговарало мижел...


https://off.net.mk/pisma-na-chitateli/pisma-na-rasklikani-chitateli

п.с. ... туку, тој се уште е советник на председникот ни... да не го советува и тој да се „освести“ ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by VOL Вто Мај 05 2020, 19:00

Denko-zdenko..
Se macka po potreba. Se lepi, prilagoduva.
A Zdenkata kako znaeme, nema kicma, bezkicmenjacka e.
Zatoa se razmazuje..
Kako i z denko.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by king Вто Мај 05 2020, 21:07

VOL напиша:Denko-zdenko..
Se macka po potreba. Se lepi, prilagoduva.
A Zdenkata kako znaeme, nema kicma, bezkicmenjacka e.
Zatoa se razmazuje..
Kako i z denko.

Леплива е и се размачкува ко смола и ако не пазиш праи флеки кои тешко се чистат... Very Happy
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by VOL Вто Мај 05 2020, 22:20

Povekje nakaj bajata, usmrdena, podrastecena i naduena temnoozoltena ke da e....od onie na koi samo nalepnicata etiketata  gi "krasi" a za bacanje se odamna..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by king Вто Мај 05 2020, 23:17

Meki sirevi su dobra podloga za veliki broj mikroba, jer su po prirodi vlažniji od čvrstih sireva. U ovakve proizvode se pored bakterija gnezde i razmnožaveju i gljive. Neophodno je da proverite svežinu ovih sireva pre upotrebe, jer ako dođe do trovanja organizma, lečenje je isključivo bolničko, jakim antibioticima, infuzijom, pa u krajnjoj liniji i trensfuzijom krvi.
(Telegraf.rs / recipeskingdom.com)
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by king Вто Мај 26 2020, 21:52

Бугарите со нов бисер .... и српскиот бил бугарски јазик...
... ама од србите си го добиле како што треба (а не да виткаат кичма ко зајковци) фино лепо им рекле, додека ние зборевме српски вие не ни бевте словенизирани и зборевте некој турски дијалект....

https://nezavisen.mk/nov-spor-za-jazicite-akademijata-tvrdi-deka-srpskiot-poteknal-od-bugarskiot-jazik/

...ова бугариве ко што тргнале и адам и ева ќе ги прогласат за бугари и се по нив за бугарско.... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by concrete Нед Мај 31 2020, 11:56

Бугари ко бугари тие се ДЕСТИЛАТОТ НА ГЛУПАВИТЕ МАКЕДОНЦИ... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by king Пон Јун 08 2020, 21:47Па само од оваа емисија има причина за бар десетина дипломатски протесни ноти...

...неќел да праи муабет за фалсификатори како Коневски, колишевски, асном итн да не редам ... па овој створ бе се живо ни извреѓа...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by VOL Вто Јун 09 2020, 22:29

Bašta - nepoznat
Mašta - Ratka Piratka...ili strinka mu Dundinka Shupačeva...ili vujna mu, Červenka Dvestotinova..

Drug komentar e izlišen.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by VOL Саб Јун 20 2020, 05:05

Da nema dilemi....Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски од ВМРО на вицепремиерот и министер за одбрана Красимир Каракачанов се надмина себеси во видеоконференцијата на неговиот Фејсбук-профил на тема „Геополитика и транспортни коридори на Балканот“.


„Се обраќам кон сите наши неосознаени браќа во Македонија и кон тие што се со измиени мозоци, просрпски настроените и кон тие што мислат дека се потомци на Александар Македонски. Не сте. Александар Македонски е Грк. Сите вие имате бугарско потекло. Но, не берете гајле. Бидете спокојни, сè ќе биде в ред. Ние не сме непријатели. Знаеме дека дел од вас се плашат, знаеме дека дел од вас се српски слуги, но сè ќе си дојде со време.


Македонија ќе биде дел од Бугарија, ќе биде дел од Европската унија. Македонија е бугарска, вие го знаете тоа. Вие го знаете јазикот на кој зборувам и знаете дека тоа е истиот јазик. Ниту грчкиот е истиот, ниту српскиот, тоа добро го знаете, а добро знаете и дека албанскиот исто така не е истиот. Добро знаете дека Албанците ви дишат во вратот.


Така што, браќа, успокојте се, размислете внимателно. Вие сте добри Бугари, но сè уште не сте осознаени. Треба да помине малку време. Немајте гајле. Со кроце, со и со малце ќотек, сè ќе си дојде на место!
„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Oil-pa10


O , tataromongolu, turski abortusu, proklet homoseksualecu, poslusnik na gjaolot.


Kakov si ti toa ligav pratenik koga si stvoren so vkrstuvanje na nepoznat junak koj slučajno toj den imal "edna červena" namesto dve kolku što barala gospožata , pa za tolku i mu dala, si ostanal nedopraven?  Nesakaš, "červenko" da kopaš po potekloti ti, oti ke dojdeš do potekloto na tvoeto prezime: Pokraj "čergarite"( skitači) , "kovačite"( zanaetlii) tretoto pleme romi- cigani se Dzambazi(šitkači na konji). Taka ne kopaj mnogu da ne se soočiš so dva fakta
1. So ogled deka si konjomanjast u glava,  ili tatko ti e nekoj Bacinela od Šutka, konjar-dzambaz, taka i se našle so majkati , čergarka
2. Ili si  nedoplaten(1 mesto 2 červeni)  -nedopraen primerok  na vkrstuvanje so-konj. Majkati ne ja psueme. Ja žalime.


Ti nekrsten, dzver so nepoznata mešana DNK, skrnavitel na  civilizacijata, ljubitel na muški polovi organi po Brisel,  tatarski konjoštip ,  fašistička izdrkorino, bugaristanski poluden homoseksualecu, maloumen psihijatriski slučaju, stoko bez minato, dalečen vnuk ma konjot Zimzelen,   budalo nepismena, amebo bez ambicii da se razvie, gazoliko mule, seksualen partneru na Guzoljub Karakačanov,   klovnu i dzukelo, ti ke si tepal Makedonci ?
Ti si dobro incestualno homoseksualno - mule , samo što , si osoznaen, ama namesto so magarinja, te onadi vepar. 
Onoj , Guzoljub , od pogore..


Taka ti odgovaraat Makedoncite. Nema nikogaš da ja prigrabite.
 Makedonija, bidete spokojni, ke isčeznete  poleka ko dinosaurusi, a ostanatite osoznaeni ke se osvestat. Vi dišat vo vrat 1.5 milioni romi, turci i 1 milion Makedonci, koi ne gi priznavate. So kroce i bez kjotek, se ke si dojde na mesto...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by king Саб Јун 20 2020, 18:47

Ако Македонија и македонците се бугарски и бугари тогаш зошто пола Македонија им ја подариле на јужните, поголем дел на србија а тие си го присвоиле најмалиот дел односно немиен го испушиле најголемиот?
...некако за тоа ич не им се праи муабет... ни буква да зуцнат дека  кај јужните има бугари и бугарска земја... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by concrete Нед Јун 21 2020, 17:19

...која џукела, јебога благи бог и слатки римски папа. Од кај само извираат на тетка им трн закачен...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by VOL Нед Јун 21 2020, 22:08

Taa dzambaz-konjonanjasta dzukela, go vozat ko stoka na pazar .
Odzemena mu e vozačkata na godina dena, i ušte ja nema.
Se napilo magarevo.
 pa malku da mu dojde pamet.
Ali nikako da trgne, za da dojde...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by VOL Сре Сеп 23 2020, 06:46

A be VOL , seto ova ODAMNA go kaza i napisa pirat 
I na onaa "Vodenica" i ovde...
Dovolno imase ne samo kako potsetnik tuku i solidni materijali
Ali ako, nikogas ne e docna.

https://youtu.be/ZMDcXlyRYE8
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

concrete likes this post

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by king Нед Окт 11 2020, 15:56

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/na-bugarskiot-evropratenik-mu-smeta-i-11-oktomvri-zoshto-na-zaev-mu-treba-ovaa-antibugarska-provokacija-sega/

Србин уби Бугарин, татко на три деца и роднина на Дамјан Груев. Ова се нарекува „народно востание“ и се слави секоја година!

„СРБИН“ ... добро де, знаеме дека се децении овде за бугаристанците живеаат само срби...

.... дали бил татко или нечиј роднина ич не е битно...битно е дека носел униформа и оружје на фашистичкиот окупатор и како таков е сосем легитимна мета...

... е па се нарекува востание бидејки тој е само првата окупаторска жртва по која следуваат и многу други ... а крајот се знае... бугарија на колена и избркана од овде...
... а таму дома кај нив, русот со децении ги ебе како сака ...

...пусти бугаристанци ... и после две национални катастрофи не им иде умот.... се фаќаат за секоја сламка за да го оживеат големобугарскиот сон... и пак повторно наебуваат...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by king Вто Окт 20 2020, 21:42

https://kanal5.com.mk/-karakachanov-vo-skopje-kje-go-ispratam-inzhenerskiot-polk-za-da-gi-otstranat-site-spomenici/a444323

Oва е класична закана за воена агресија дадена од бугаристански министер....
Сега нашиве имаат пенал за шутирање, ваков подарок не смее да се пропушти... ама па во дипломатијата какви дудуци имаме,   пак ќе утнат, способни се само за автогол да си дадат...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by VOL Сре Окт 21 2020, 07:13

So, pak ke imame invazija  na bugaristanski  polkovi, divizii, , brigadi..???
 Ke gi napadnat spomenicive,ovojpat..?

Koga minatiot pat ne napadnaa so divizija,se vratija so bogat plen 
Po nekoja červena, vo džeb, bez gakji , iskinati čarapi , i neplanirani trudnokji.

Sega pak ako jurišat...valjda se u nekoj Lgbt fazon..toa spored vojskovodjata Gnasimit, koj gi prakja...

Radi koronava ne kje moze da se pikaat po koli, stanovi...
Kje mora da se guzat po ulici...pardon, bitki da vodat na otvoreno.

Samo, ne znam koj ke gi sačeka na megdan, neame tolky guzoljupci, 
Zafateni se našive od "našata "zemja, monentalno, koj na fakultet za edukacija na(so) magarinja, koj e proffesour na akademija za striženje, koj pak se bavi so politika i deli tenderi...
Ke bide trudno so našive guzoljupci ali ke se izleze na megdan so večiti luzeri od istočniot ni susjed, .
Malee, mora se !

E sea ako ja pratat istata ili slicna brigada  kao pred desetina godini, ke se najdat junaci ohohoo za "bitka  kod spomenjaka" nema červeni sea ali ke sitnime po pet evra za kahmm.. dvoboj.
Ima veterani od taa"vojna" pa znaeme kako so takvi jurišni(čkitutki)

Samo ako se kako Gnasimir vojvoda,  so ke gi prakjal vo Skopje, ke treba da se obrati u centralniot komitet na vlasta -odsek LGBT, oddelenie za "G"  .... Wink imaat oni, pobaegi "G" u redovite na despotstvoto ni naše, u site boi šareni.

normalno, obleceni ko za strumicki maskembal, imame nie "konji , a posebno magarinja ,za taa trka", iskusni i oprobani...malee!
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by VOL Саб Окт 24 2020, 19:25

Ovoj Gnasimir, sakal duhovna muzika em cvekjinja so zakuska koga ke osvajal toa makedoncite, so bugaristanska vojska, a?


[size=40]Каракачанов со нова пpoвокација: Бугарските вojници кога ќе дојдат да бидат прeчекани со цвеќе, леб, сол и духовна музика[/size]
https://faktor.mk/karakachanov-prodolzuva-vojnicite-da-bidat-prechekani-so-cvekje-leb-sol-i-duhovna-muzika


E pa... aj da go sacekame  togas...
Ko so e red...
„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 20201010

...eve mu tradicionalen doček, da se potseti KAKO i kok gi precekue Gnasimirovite "jurišnici" so ke "osvoboždavale"...

I leb i sol ke ima...
I DUHOVNA muzika ke ima.
Ke mu duhovno propee POP  nad glava, a znam deka na tie ceremonii se koristi i leb i sol...i temjan..
Cvekjinja kooollu saka, ene gi , za pees denari "buketi" , a be jako cvekje - po tri sahrani dnevno izdzruvaat!.
I ikebana ke mu spremime , od onie so crni lenti...

...
Doduša, kako se sprema za "osvajanje em  osVoboždavanje" ovoj Gmasimir, pokraj duhovnava muzika so ke treba da mu ja organizirame i cvekinjava i vencive, ke treba da se potrosime i malce povekje... PAMPERSi ke treba da nabavime, ovoj uste na spremanje se POMOČAL,„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Img-8d10
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб. - Page 4 Empty Re: „Заедничката историја со источните ни соседи“..според З.Заеб.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот