ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сакам кажам, нема каде....

+2
concrete
чучулига
6 posters

Страна 3 of 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пет Aвг 05 2016, 01:07

vaistina se rodi Wink 
Smile Smile
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Саб Aвг 06 2016, 10:40

tramp ne e cist ama kurvari klingon za nego e eserihija koli
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Саб Aвг 06 2016, 14:56

Доналд е bacillus anthracis
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Саб Aвг 06 2016, 15:08

pa ako e antraks, togas tesko na demokratite, ima da gi otrove bre Smile
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete Саб Aвг 06 2016, 15:09

чучулига напиша:Доналд е bacillus anthracis
Доналдус Трампус е просветлување на американските џукели , како што самиот им вика : јас сум решение на  вашиот проблем...
Го гледав толку извиканиот сегмент околу неговата  изјава за тоа муслиманскиот фундменталист , неговата жена у кафез и синот кој наводно загинал убивајќи муслимани за американска сметка.. Таткото ни срам ни перде извлекува поени и мафта со амерички устаф на смрта на својот син загинат за ГОЛЕМОТОНИШТО при што во име на тоа ништо сигурно зацрнил којзнае колку невини.. Го прашува мафтачот со устав Трампа.., а што он жртвувал за америка.... ???
Одговорот е со космичко филозовско ниво : сум вработил иљадници , сум изградил прекрасни зданија,итн.итн.итн...т.е  сум работел ден и ноќ .... наместо само да уживам у животу...илити да носам влечки и правам одгајам синови со жена која е само а расплод...за да ги пратам да убиваат.
Само треба малку повеќе од замастен мозок за да се свати што Трамп кажува...Smile


Последната промена е направена од concrete на Саб Aвг 06 2016, 15:10. Мислењето е променето 1 пати
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Саб Aвг 06 2016, 15:09

@VOL

не бира то - покрај сувото гори и сировото.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Саб Aвг 06 2016, 15:12

concrete напиша:
чучулига напиша:Доналд е bacillus anthracis
Доналдус Трампус е просветлување на американските џукели , како што самиот им вика : јас сум решение на  вашиот проблем...
Го гледав толку извиканиот сегмент околу неговата  изјава за тоа муслиманскиот фундменталист , неговата жена у кафез и синот кој наводно загинал убивајќи муслимани за американска сметка.. Таткото ни срам ни перде извлекува поени и мафта со амерички устаф на смрта на својот син загинат за ГОЛЕМОТОНИШТО при што во име на тоа ништо сигурно зацрнил којзнае колку невини.. Го прашува мафтачот со устав Трампа.., а што он жртвувал за америка.... ???
Одговорот е со космичко филозовско ниво : сум вработил иљадници , сум изградил прекрасни зданија,итн.итн.итн...т.е  сум работел ден и ноќ .... наместо само да уживам у животу...илити да носам влечки и правам одгајам синови со жена која е само а расплод...за да ги пратам да убиваат.
Само треба малку повеќе од замастен мозок за да се свати што Трамп кажува...Smile
номинирај го за награда за животно дело.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Саб Aвг 06 2016, 15:15

чучулига напиша:@VOL

не бира то - покрај сувото гори и сировото.
Donald Tramp e vo rodninska vrska so Chuck Norris. pa sega vidi ti..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete Саб Aвг 06 2016, 15:19

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Доналд е bacillus anthracis
Доналдус Трампус е просветлување на американските џукели , како што самиот им вика : јас сум решение на  вашиот проблем...
Го гледав толку извиканиот сегмент околу неговата  изјава за тоа муслиманскиот фундменталист , неговата жена у кафез и синот кој наводно загинал убивајќи муслимани за американска сметка.. Таткото ни срам ни перде извлекува поени и мафта со амерички устаф на смрта на својот син загинат за ГОЛЕМОТОНИШТО при што во име на тоа ништо сигурно зацрнил којзнае колку невини.. Го прашува мафтачот со устав Трампа.., а што он жртвувал за америка.... ???
Одговорот е со космичко филозовско ниво : сум вработил иљадници , сум изградил прекрасни зданија,итн.итн.итн...т.е  сум работел ден и ноќ .... наместо само да уживам у животу...илити да носам влечки и правам одгајам синови со жена која е само а расплод...за да ги пратам да убиваат.
Само треба малку повеќе од замастен мозок за да се свати што Трамп кажува...Smile
номинирај го за награда за животно дело.
...нема потреба , ќе се номинира самиот..., покрај тоа веројатно ќе лапне и Нобелова за мир... Smile
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Саб Aвг 06 2016, 15:20

concrete напиша:...нема потреба , ќе се номинира самиот..., покрај тоа веројатно ќе лапне и Нобелова за мир... Smile
пред или после прицнувањето на копчето?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Саб Aвг 06 2016, 15:59

Tramp e resenie za site problem vo sanatoriumot.
svetot ke zdivne.
Toj za mene e Berluskoni-2
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Пон Aвг 15 2016, 08:16

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Cp2oZ2RWcAAkBCF
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete Пон Aвг 15 2016, 09:30

...тој колку гледам праи шкарпа-т.е заштитен насип... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пон Aвг 15 2016, 11:48

..spored negova procenka, t.e. isturi kaj ke ti se vidi najlesno...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete Пон Aвг 15 2016, 14:16

VOL напиша:..spored negova procenka, t.e. isturi kaj ke ti se vidi najlesno...
....зависи дал е глуп или има малку поише акл... Ако договорил со општина бетинскиот шут да го истура вака за добробит на локалната заедница Wink ...,дури може и некоја пара да земе . Во спротивно , ако го начекаат , а нема вујко владика или ајатолах...наебал... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Саб Aвг 20 2016, 19:37

Дефинитивно најлош дилер на компјутери и делови за нив се амц ....
...бофл (навидум ефтина) роба на тони ...
...абе скоро се што сум од таму зел испаѓало да во рок од два три дена го рекламирам ... и заменувам ....

...изгледа го собираат ѓубрето од негдека ...
..од сега натака ...нивните продавници во широк круг ќе ги заобиколувам ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by gestapo Пон Aвг 22 2016, 17:45

Koj tie kriv koga neslishash koga ti zboram
gestapo
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пон Aвг 22 2016, 18:45

ete ti de, aj sea, koj ti e kriv
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete Пон Aвг 22 2016, 20:52

gestapo напиша:Koj tie kriv koga neslishash koga ti zboram
Херр  Гестапо Оберштурмфирерр..во ду бист херр, сие вермиссен... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пон Aвг 22 2016, 23:05

^
saka da kaze,prevedeno,  nema lezet u kafe bez lokum.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Вто Aвг 23 2016, 08:28

VOL напиша:ete ti de, aj sea, koj ti e kriv
Пушти го бе ...тој пола време така тресе а пола појма нема што збори... Very Happy
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Сре Aвг 24 2016, 07:00

e pa bitno e toa drugoto "pola vreme" , tuka niknuvaat pogodoci I ekspertizi Smile
iam bilten od Mocart, neka kaze nekoja utakmica, de,vcera mi se nasadija gosti od nebo, ne mozev ni livceto napisano da si go uplatam, ama za denes - sigurno igram, ako cita gestapo neka pise nekoja "sigurna" ( pogodam li, ima od Mozzart da mu nosat kafe edna nedela od mene ) , ili ti kazi mu .
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Сре Aвг 24 2016, 07:06

megju drugoto....:
aj sega vaka
prasanje: kako da se izvleces od gosti koi dosle da te vidat , pa kafe, pa mafe, pa sedenje so saati, pa... a si imas rabota?
kriterium: brkanje  Laughing - ne e opcija ( primer:decki, aj sea po doma, I imam rabota)
probano:
gostite pijat alkohol ponuden , ja n e pijam ( kao da ne mi e denot, pijam apcinja itn) za da snema partner za pienje pa pobrzo da si odat- ne pali.
ponatamu, se vadam deka "puu, da kazevte ke trknev do prodavnica da zemam nesto meze..." - si sedar arno im e I na drobena salama I sirenje ..
zevanje - ko da mi e spie , so prethodna solidna prica, kako mi prosol denot ( od lele kakov den- 3 od 4 gumi mi se dupnaa sam gi lemepv I menjav-bez dizalica crnkav! -do satnav u 5 a se pribrav u 18, cel den na noze, kamion sleeper istovarav licno sam,  ic ne sum spijan..)- ne pali ni toa!
ponatamu, najava za "lele utre u 4 na rabota sum" ....ne pali..

lek?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Сре Aвг 24 2016, 08:30

Си го наебал ..... Very Happy

Лекот ... издржи мушки ... па по некој ден ти тупни им се кај нив ... на едно ...една недела полн пансион ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Сре Aвг 24 2016, 21:00

a be ja za savet prasav a ne za zaglavuenje Laughing
ete tema: "kako odjebat gosti na fin nacin bez da osetat , koga si u zort.."
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 3 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот