ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сакам кажам, нема каде....

+2
concrete
чучулига
6 posters

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Нед Јан 12 2020, 09:44

vidi ja be, ebati zivotinjceto! Laughing  
daj vakvi da nabavime ...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Чет Мар 26 2020, 22:59

ММЕ... ни викаат седи дома а ова девелоперите на видео игрите никако да ги пуштат на free download...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Нед Ное 15 2020, 14:28

https://press24.mk/foto-gavazova-so-razgoleni-gradi-im-posaka-dobro-utro-na-fanovite

АВТОРОТ НА ВЕСТА ТРЕБА ПОД ИТНО ДА ОДИ НА ОЧЕН ЛЕКАР...
... каде бе видел цицки... ја па ко вол у купус се залетав да видам...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Нед Ное 15 2020, 14:50

Ovaa kamenjarkava so si go belee shupakot so varakina?
Ma daj.. Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Чет Aвг 05 2021, 02:09Нема да бидат забораени предавниците. Гнасите "потурчени" шо пекаја на чардак да седат и златници да бројат а устите со Македонија полни му беа

Ѓубриња едни, кај е Господ никој не е
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Пет Сеп 17 2021, 16:17

Да се потсетиме

https://youtu.be/oTKdIBFT_Xw

Баш ме интересира чајот на Лео... 

Ваква пропаганда не се заборава

Да се знај !

Мож е забаено, не е забораено 😉

Во меѓувреме нешто позитивно, или ко така некако да знајме шо треба да штитиме... ако сме заборајле

 https://youtu.be/MBBpYsaPanw
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Пет Сеп 17 2021, 16:21

И да не оставам простор за заблуда, не!  ич не сум во ред со политичките случувања ни општествените движења ни со се' шо се дозволва!

Само сакам да кажам, Боже здравје и ќе образложам

Аааајт
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Пет Сеп 17 2021, 17:23

За единствениот машки непребол, едниствениот маж кој сака жена таква каква шо е, уште и пред да биди и од ко ќе стани, безусловно, секогаш...


Ми фалиш Трале...

Родендени... погреби... еј чоек, никогаш не ми спомна дека нашата религија е слава на смртта а не на животот

Не гледам никој. Нема поќе обврски 3, 6, 9 дена ко да сме ... шо и да е ... па еве и мене сама ми текнува без никој да ме потсети...

Фалиш Трале...

Те сакам, 

Јагода
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Пет Сеп 17 2021, 18:36

А и да!

Збогзаради најнеферскиот нај... шознамкакодагоречам однос кон мене  овде, поќе никогаш нема тука да се огласам

Збогум овдешни другарчиња, се' најдобро
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Нед Ное 14 2021, 00:35

Сакав да кажам нешто и шознам како стигнав до она сејфхаусоут....

се изнасмеав и уште се смеам и појма немам шо сакав да кажам бе...

Laughing Laughing Laughing  Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 1f621  Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 1f621  Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 1f621  Laughing Laughing Laughing

ќе да ме фаќа то деменција шо и да е

господе божееее

 Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 1f602  Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 1f602  Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 1f602  Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 1f602 

а мислам дека лута бев претходно...

упм и мозок и лутина и такви вражулиња

 Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 1f601  Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 1f601  Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 1f601  Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 1f601  Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 1f601  Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 1f601  Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 1f601  Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 1f601
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Нед Ное 14 2021, 00:59

Mиле ми текна!

другари, јас најверојатно, нема поќе да се јавувам... најпонајсериозно. и ич не ми чуе ова, она, тоа... 

целам на---- Куба

штета шо сите кубанци ги  фаќат на граница па нема можност да се најдам и разберам ко чоек со чоек со некој кубанец па да прајме размена...

за да заминам во куба треба да се мажам за кубанец или од орел нокти да клам па да се надевам на нешто... еве ме, спремам канџи орелски па шо сака нека е...

орелски крила как да си... чек...


Тга за југ
Орелски крилја как да си метнех, И в наши стрни да си прелетнех! На наши места ја да си идам,
Да видам Стамбол, Кукуш да видам,
Да видам дали снце и тамо Мрачно угревјат како и вамо.
Ако как овде снце ме стретит, Ако пак мрачно снцето светит На пт далечни ја ќе се стегнам
И в други стрни ќе си побегнам, Кде снцето светло угревјат, Кде небото ѕвезди посевјат.
Овде је мрачно и мрак мобвива И темна мгла земја покрива: Мразој и снегој и пепелници, Силни ветришча и вијулици; Околу мгли и мразој земни,
А в грди студој и мисли темни.
Не, ја не можам овде да седам, Не, ја не можам мразој да гледам! Дајте ми крилја ја да си метнам, И в наши стрни да си прелетнам: На наши места ја да си идам, Да видам Охрид, Струга да видам.
Тамо зората греит душата
И с
нце светло зајдвит в гората: Тамо дарбите природна сила Со ста роскош ги растурила:
Бистро езеро гледаш белеит Или од ветар сино темнеит; Поле погледниш или планина, Сегде божева је хубавина.
Тамо по срце в кавал да свирам, Снце да зајдвит, ја да умирам

решена сум.

одам натаму, ко ќе стигнам, ако стигнам, ... шо бе, ни ви пишам, ни ве тантелам

ај поздрав  Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 1f618
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Пет Ное 19 2021, 16:09

Windows XP   .... добар
Windows Vista ....срање
Windows 7 ... добар
Windows 8, 8.1 ... срање
Windows 10 ... добар
Windows 11 .... СРАЊЕ ... традицијата е запазена, уствари упропастена десетка е!

А тие од микрософт дебело излажаа кога рекоа дека десетката е последен виндовс и дека само ќе се надградува како функционално така и визуелно ... изгледа преовлада желбата пак да зграбаат куп пари на нешто ново што и не е ново...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Саб Дек 04 2021, 21:45

Хмммм

Не знам....

шо да речам....

од кај да тргнам шо да вагам....

Најлесно ми изгледа од крајов

Одам, заминвам, ќе да - камен фрлам

и мачно е.... помачно од и развод и смрт... одам, заминвам, значи - оставам и среќа и радост, и мирис на липи, и собирање капинки, шумски јаготки, мајчина душичка, боливач, кантарион..... и ги оставам везените пиперки за сушење, и набрани вргањи... и сите посадени цреши, кајсии, јаболка, круши, вишни, ореви, лешници, црници, мушмули од кои род не дочекав... и то по такви - рани, времени, доцни....


Не знам бе како велам - оставам... себе како се остава?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 12 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот