ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Каде е оружјето?

3 posters

Go down

Каде е оружјето? Empty Каде е оружјето?

Пишување by king Вто Jул 29 2014, 20:58

Недостасува оружје што САД им го дале на авганистанските сили

Според извештајот на Генералниот испектор за Авганистан недостасува оружје што било платено и купено од Соединетите Американски Држави за Авганистанските национални безбедносни сили. САД ги снабдија авганистанските сили со стотици илјади парчиња оружје, а Министерството за одбрана нема овластување да го повратат.Генералниот инспектор заклучил дека поради неспособноста на авганистанската влада да располага со оружјето, постои загриженост дека оружјето би можело да го добијат бунтовниците и оти тоа претставува дополнителен ризик за авганистанските цивили и авганистанските национални сили за безбедност.Извештајот доаѓа во опасен момент во Авганистан. "Њујорк тајмс", објави дека талибанците остваруваат клучни достигнувања во близина на Кабул, надвор од нивните упоришта.

http://www.makdenes.org/archive/news/20140729/428/428.html?id=25473464и

http://www.makdenes.org/archive/news/20140728/428/428.html?id=25473033


Стварно кај е ??? Very Happy Very Happy Very Happy 
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Каде е оружјето? Empty Re: Каде е оружјето?

Пишување by чучулига Вто Jул 29 2014, 21:01

Чек да ја најдам објавата дека сите жени до 50 годишна возраст ќе мора да бидат обрежани....

А можда е то објава на то Ирак и Левинт дрн дрн.. ама.. на жените им се отсекуваат клиторисите.

Оти не требало да чувствуваат задоволство мислам беше објаснувањето


чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Каде е оружјето? Empty Re: Каде е оружјето?

Пишување by concrete Вто Jул 29 2014, 21:52

чучулига напиша:Чек да ја најдам објавата дека сите жени до 50 годишна возраст ќе мора да бидат обрежани....

А можда е то објава на то Ирак и Левинт дрн дрн.. ама.. на жените им се отсекуваат клиторисите.

Оти не требало да чувствуваат задоволство мислам беше објаснувањето..хе..се зезаш?? ...а јас баш денес читам за тој уредникот на Axel Springer и неговиот текст за муслиманството..., ти ми додаваш прелив на шлагот..... Very Happy 
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Каде е оружјето? Empty Re: Каде е оружјето?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот