ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонија нема шанси за влез во ЕУ

4 posters

Go down

Македонија нема шанси за влез во ЕУ Empty Македонија нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by хан Ацо Сре Мар 18 2015, 21:32

Зошто?Зато што Грция никогаш  нема да прифати дел од ЕУ да стане држава коя се обидува да користи грчката античка история како своя.Антиквизацията е най големиот грев на ДПМНЕ спрема Македония.Шансите на македонците за ЕУ са или поединечно со бугарски пасоши,или ако Македония стане дел од Србия.Се види дека србоманската влада на Груевски я влече Македония одново под србска чизма.

popravi go pismoto, imas  http://www.lexilogos.com/keyboard/macedonian.htm
na makedonski.
pisuvaj na makedonski jazik, a pred se popravi go naslovot.
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Македонија нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македонија нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by VOL Сре Мар 18 2015, 22:30

nema sansi zaradi vaseto licemerie. pokraj grcite sega i vie ja blokirate Makedonija vo EU
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македонија нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by хан Ацо Сре Мар 18 2015, 22:34

popravi go pismoto, imas  http://www.lexilogos.com/keyboard/macedonian.htm
na makedonski.
pisuvaj na makedonski jazik, a pred se popravi go naslovot.Пишувам со буквите со кой е пишувал и Гоце Делчев.
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Македонија нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македонија нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by VOL Сре Мар 18 2015, 22:39

aha.
velam popravi go naslovot,na kirilicno -makedonsko pismo.ovde site naslovi se na kirilicno makedonsko pismo..
a komentarive, variraat. gledas, i jas latinica ( tehnicki limit) pisuvam no na makedonski jazik.. sepak.

a za drugoto, nemam nekoi zamerki
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македонија нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by concrete Чет Мар 19 2015, 00:23

хан Ацо напиша:
popravi go pismoto, imas  http://www.lexilogos.com/keyboard/macedonian.htm
na makedonski.
pisuvaj na makedonski jazik, a pred se popravi go naslovot.Пишувам со буквите со кой е пишувал и Гоце Делчев.
ханче.....да му се фатиш на Гоце за мандалото......како некои баби кажувале..било легендарно Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонија нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македонија нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by Centarec Чет Мар 19 2015, 08:41

ако треба да влезе и да личи на бугарија и романија боље нека не влага.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонија нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македонија нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by VOL Чет Мар 19 2015, 10:59

bidejki postavuvacot na temata odlucil da ja premesti ovaa tema na drug forum, so istata sodrzina i so istiot naslov kako ovde i tamu  prodolzil so diskusija, ke ja pocituvame negovata zelba.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македонија нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот