ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сакам кажам, нема каде....

+2
concrete
чучулига
6 posters

Страна 11 of 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Чет Фед 22 2018, 23:13

чучулига напиша:Аман антиваксери амааааан!

Вакцините ви се еден ако не и најголемиот виновник за пренаселеноста на планетава денес.

Претходно населението редовно периодично се десеткуваше од разно разни заразни болештини.
Shocked al si ti morbidnaaa.....
auu. vikas, premnogu lugje ne ima na planetava, ne izvakcinirale pa ete sme preziveale da se iznaziveeme..?
lele genocidalna skubajnca!
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Пет Фед 23 2018, 07:36

king напиша:Можда сметаат дека планетава ни е пренаселена и целта им е да пак населението биде десеткувано .... Very Happy
И за таја цел ќе одберат метод на создавање на непродуктивни единки кои ќе бидат товар на системот? 

Не ми се чини така. Нема логика ич.
VOL напиша:
чучулига напиша:Аман антиваксери амааааан!

Вакцините ви се еден ако не и најголемиот виновник за пренаселеноста на планетава денес.

Претходно населението редовно периодично се десеткуваше од разно разни заразни болештини.
Shocked al si ti morbidnaaa.....
auu. vikas, premnogu lugje ne ima na planetava, ne izvakcinirale pa ete sme preziveale da se iznaziveeme..?
lele genocidalna skubajnca!
Не. Не велам то.

Едноставно, смачено ми е да слушам како Бил Гејтс со лепото му друштво решиле да го испоубијат населението за нема пренаселеност на земјава со метод вакцинирање. Да создават аутистични луѓе демек и така ќе го решат проблемот.

Па да му се плукнам на генијот за методот шо го одбрал ако е така.

Инаку, за аутизмот, не е до вакцините, генетика е во прашање

http://newsroom.cumc.columbia.edu/blog/2014/08/21/children-autism-extra-synapses-brain/
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пет Фед 23 2018, 09:44

Da,da..
Stvarno. Zasto amerikancite da se krivi za se  mislam..
Nema smisla sVarno..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пон Мар 19 2018, 20:07

Pajak sluzba?
ma daj. hu giv a fak Laughing Laughing Laughing

ebati pajacite ebati.

OVA bre e resenie za pogresno parkiranje, Skopjani, na rabota na trud! Laughing Cool Twisted Evil
ps: dobra mu e brusilicava

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пон Апр 02 2018, 06:27

ijj , setalisteno na Galabive mu go jadit vodana od endzerono Laughing
am sega kako ke naplashteet 250 denari kafe ?

https://sky.com.mk/blog/2018/04/01/foto-video-eve-shto-se-sluchuva-vo-ohrid/

tuku...
drugo me interesira: ova BEKATONOV.

posto odamna blage veze si nema narodov so voda, krajbrezie, i slicni "pomorski" raboti, t.e galabive se zanimavaat koj kolku turisti ke "zakole" so kafancinja, kafulencinja, bistro-a , pabovi, restorancinja, kebapcilnici, ribardzilnici, i slicni gezemeze aktivnosti,
izgleda zaboravile deka turistive idat zaradi vodata t.e eNZeroto a ne zaradi nekakov si riben specialitet po taen recept.  so bas neko Ljapce ke ti go naprael , naplatel em preplatel.

nejse, toa nastrana Smile Wink 
tuku, da se vratime na bekatonov> osven iviznjacite NISTO ovde ne e fiksno vrzano!
kaj "bekatoniranje" osnovata e samo- pesok . i to siten, da vleze i vo fugite... a kockata da legne ...dovolno e samo del od ivicnjakot da se osteti otprilike kolku edna dolzina na edna kocka, i da se razlabavi ova poplocuvanje.

a stoe uste pozaebano vo slucajov: voda ne moze da se spreci, taa navleguva do- osnova, koja e pesok, go nosi, razdvizuva, samata osnova mu ja "jade" na kockive, pesokot koj se stava vo fugite e odnesen od vodata.
da ne se potceni udarniot bran na vodata, dosega ako nema osteteno ivicnjak, sigurno e razlabaven bekatonot.

koga seto toa ke se potsusi, isusi, vodata povlece ke ostane kockata mozebi, ama bez pesok megju fugi i diskutabilno e sto ostanalo od podlogata.

malce glup izbor za krajbrezie koe treba da odolee na branovite i voopsto vodata?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Пон Апр 02 2018, 12:51

Архитекти и градежници за ниска градба .... сите треба да вратат дипломите ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty „Снежана“ „Лупевска“ Sözen

Пишување by VOL Пон Апр 09 2018, 07:19

ne znam koj ima potreba da ja provejuva ovaa dzavtijava po portali,
ko da e nekoja dzet-set super interesna orospija,nesto so treba da bide prateno, sledeno, "idol"

"lele kakvi jajca ofarbala Lupevska"
https://skopje24.mk/novinarkata-lupevska-iznenadi-so-svojata-kreativnost-umetnost-na-veligdenskite-jajca-foto/
bre


prvo, golem qr kakvi jajca ofarbala Glupevska.
vtoro, uste pogolem qr sto voopsto farbala. ne se ni farbani tuki si igrala igracki, ama od nekoe drugo glediste kon praznikot a ne od hristijanski!


ova e za da ne bide i ovaa "vest" blagoprijatno-senzacionalna, da se posere sirokata publika od srekja od ...ovoj... cuden stvor..poturcen.., nekoi MAGLI odma ke gi razbieme:


- nejze ja ceka SUNET na turceto , kako nekoi me ubeduvaa i ubeduvaa " mihail" koj ne e taka tuku "mikail" ( da bide polesno za izgovaranje na turski ). kako "babo" kaze.

- mesan brak megju Glupevska i turcinon ragja- turce , muslimance.
vo islamot NE POSTOI tolerancija , t.e deteto ja zema verata na tatkoto, a "poturcenata" go prima islamot, ako nekje ne mora, ama nema ni zena da mu bide.toj nejznin ERDZAN e musliman, familijata e muslimanska i idninata im e takva.

- potrebata da se proturaat vakvi OROSPII i dzaftii, demek, e ova e "new wave" vo Makedonija, multi-kulti, dvo, tro, multijazicno, federalno, kantonalno...demek nacionalizmot ( ama makedonskiot!) e pobeden, sega dojde zivotot ( za vakvi mesani sorospii!) ..
..pa nemale koja "uspesna prikazna" da ja instaliraat, pa ajde , Glupevska kje ja forisrame.. da si ja NACUKATE vo gazot, kade sto vi nacuka soros nekoe dolarce pred toa.

- IZVITOPERUVANJE na makedonskite tradicii, verata, nacijata: od TURSKA li kukja bre, ligava stoko, ke ne "voshiuvate" kako se farbale Veligdenski jajca???


- aj da vidam dali "portalot " i "mediumite" zadolzeni za da gi INJEKTIRAAT sorosovite OROSPII vo venite na makedonizmot, dali ke ja prasaat orospijava, dali KAKO STO E RED , so prvoto CRVENO jajce rano nautro go "prekrstila" mladoto i turce, t.e dali preku celo mu pominala so jajceto pravejki krst??
ne da go zaigra si jajce-kolicka, jajce -muva, kinder jajce, i -gotovo, pomina adetot.
eve ja prasuvam , ne mora da odgovori nigde zatoa sto odgovorot mi e jasen .
ama treba da se obelodeni, da ne se true narod so multikulti, na nasa steta.

- drugo- vo "fascinantnava majstorija" na orospijava ima SE' samo ne Velogdenski HRISTIJANSKI crveni vapcani jaca.
duri i so TANTELI,podvezici, gi oblekla, soglasno nejzinata OROSPISKA vestina, neli, pa OSMANSKO zlatna , i nekakvi dzimi-midzi so trkala, kolicki si pravela...

ova izgleda SMESNO pateticno i MIZERNO.

zosto?

zatoa sto iako za javnost si go zadrzala umetnickoto ime, "snezana" taa e poturcena muslimamka.
Jajcava i se za ZAEBANCIJA,mamka, demek eve i jas farbam, dznanam, nemoj da me mislite, ...da si igra maliot demek da mu bide interesno. AMA da ne se narusi otomanskiot im mir doma, nema hristijanski jajca ,tuku aj ke pravime igracki i zaebancii?
farba, na Erdzan mu gi farba.
---------------------------------


25- slika , t.e 25- "frejm", kadar, za ubacuvanje na nenormalnoto- vo normalniot svet, za da ne se primeri kako se uvlekuvaat a si ja teraat agendara neometani, SORRY, kaj VOL ne pominuva. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

mozebi , namesto da ja "uvalat" vaka vo javnost , kako normalna,
trebalo da ja prasaat zasto NIEDNO jajce NE oznacuva NISTO hristijansko, ni krst, ni ikonce ni natpis, ni potpolno crveno, tuku nekakvi gluposti si praela sto moze sekoj den da si vari, pravi itn, a ne za Veligden???

bas da vidam dali ke farba jajca za -sunet ko ke mu prai na turceto.

a eve i gi , fascinantnite "lele, so cok gjuzel jajcaaa" 

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Lupevska-veligden-520x520-300x300

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Lupevska-veligden2-520x520-300x300

zabe vezes, DZAFTIJO orospiska, dzabe Laughing


ps: mnogumina od nas sme bile na muslimanski svadbi, bajrami, itn.
i se cenat tie raboti zatoa sto se ISKRENI.
i nivnata vera si ima pravila i treba da se pocituvaat.
Glupevska-Sozen ne gi pocituva dvete veri.

dzaftijava orospiska SOZEN  glumi ludilo saka na dva qra da sedi. ili/ili.
ako se pise kako sto e sega, sanela, fatima, zumbula, kako i da e, ke bide em iskrena em ke ja cenime.
prodavanje muda za bubrezi- u Nauru ili Togo.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Саб Апр 14 2018, 07:19

Вистинско чудо утринава ја изненадило домаќинката Верка Петровска од село Прибилци, кога го отворила тенџерчето со вапцани јајца и забележала дека на едно од јајцата се појавил ликот на премиерот Заев.
-Не можев да поверувам, затреперев и силно викнав по сопругот кој тогаш беше во свињарникот. Му велам, „Мирчо, дојди да видиш какво чудо се случи во нашиот дом, Заев ни се појави на јајце!“. Тој прво не ми веруваше, мислеше дека сум се мрднала од паметот, но кога со свои очи го виде чудото се прекрсти и побара помош од Бога. – раскажува Верка пред репортерот на Република.
Откако брачниот пар Петровски се соземал од чудото кое ги снашло, ги повикале и соседите да видат што се случило во нивниот дом. Соседите дошле и сите заедно се прекрстиле и помолиле, а до Библијата која била ставена на масата каде што биле јајцата, ја ставиле и книгата со програмата „За живот во Македонија“.
-Така ни рече селскиот свештеник, до Библијата да ја ставиме и програмата на СДСМ, затоа што „живот“ и „едно опШество“ биле православни работи кои требало да се додадат во каноните на црквата. Јас до сега не бев некој верник, мрсев и во постот, ама сликата на Заев на јајцето ме смени и почнав да верувам во бога. – вели Мирчо, познат свињар од Прибилци.

Мирчо и Верка велат дека очекуваат ова чудо следната година да донесе бериќет во нивниот дом, но и во државата. Како што велат, тие од свињарникот заработуваат 998 евра месечно, што значи нема да влезат во групата за прогресивно оданочување, а се надеваат и оти ваквата божја порака ќе влијае на побрза реализација на планот 3-6-9 и побрза интеграција во ЕУ.
-Се гледа дека Заев е божји човек, тие што до сега не веруваа дека Господ него го црпнал од нивата во Муртино и го донел да ја води државата, сега ќе останат без зборови. Во нашата куќа од денес неговиот роденден ќе биде Слава, а вникот кој го очекуваме ќе го крстиме Зоки. – вели тетка Верка ....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Нед Апр 29 2018, 15:02

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Сре Мај 09 2018, 01:01

https://24info.mk/%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b5-%d0%bc%d0%be%d1%98-%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b5-%d0%bf%d0%b8%d0%b0-%d0%bc%d1%83-%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%bd%d0%b0-%d0%be%d0%b2%d0%be-%d1%82%d0%b8/


Што не му требало ... чоекот точно си кажал .....

..... незнам кој таков и воопшто праќаме некој на таа сељачка манифестација  на која настапуваат тотални анонимуси и аутсајдери ...
... оние што нешто бар и малку значат во популарната музика во голем лак го заобиколуваат овој таканаречи го музички настан ...

п.с.  се сеќава ли некој воопшто на некоја песна од евровизија од последниве неколку години ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

.... евровизија е диносаурус ... веќе тотално непотребна ... нема веќе едно 30 години ништо  од неа ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Нед Сеп 16 2018, 07:05

lele, lele...

"pro iju end nejto" tazalka na Marko SLatkar Smile
koj qr, Makedonija, koj patriotizam trebalo da se itno ide u eu u nato u...
kako go kupija li, mozda mu vetile deka ke go pustaat na MTV Adrija, spotovite, vo top udaren periodot od 03:00 am od 03:02 am ( dobro, ne mora cel spot i cela pesna , neli ali i toa e grejt, superiska, wonderfilistivno...)


i reakciite se na mesto.
Marko Slatkaristika, nitiu zvuci dobro, nitu, posle ovaa referendumska tazalka naracana, mu zvucat dobro pesnite.
 https://www.youtube.com/watch?v=uA_VjLMDIKI

e sega. reakcijata dojde:




a Marko Markovic, alijas Slatkar, se prodal za eftino, zapecaten  e kako eftin partal zasekogas  Wink kako "umetnik".
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Пон Сеп 24 2018, 22:58

https://a1on.mk/archives/952509


... како бе потопло ... а ваму кога ни ја покажуваат антиката ... Римска империја и остали ... сите се полуголи во мини сукњици или обвиткани со лесни чаршавчиња ...
...ај сеа разбери ги ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Чет Сеп 27 2018, 10:34

https://1tv.mk/Makedonija/%d0%be%d0%b1%d0%b8%d0%b4-%d0%b7%d0%b0-%d0%bd%d0%b0%d1%81%d0%b8%d0%bb%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%be-%d0%b2%d1%80%d0%b7-%d1%81%d0%b5%d1%80%d0%b3%d0%b5%d1%98-%d0%b2%d0%b0%d1%80%d0%be%d1%88%d0%bb%d0%b8%d1%98/

Овој прво нек се погледне у огледало и види на што личи .... па после нек дава добронамерни совети и „стручни“ експертизи ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Чет Сеп 27 2018, 23:47

ова е за сеирење....

https://tv21.tv/mk/bogojeski-ivanov-so-deneshniot-govor-motivira-100-000-glasachi-od-sdsm-da-izlezat-na-glasane/


..како само успеа да ги изброи ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Atentat na DRVO vrz drzavno vozilo!

Пишување by VOL Вто Окт 30 2018, 06:49

https://fokus.mk/avtobus-se-zabi-vo-drvo-kaj-avtokomanda/
Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Avtobus-vo-drvo-696x928

uste edna "pricina" za vlasta da udri na nova ofanziva protiv kletite , preostanati, drva po gradov!

pa ovie stetocini preteraa so cinenje na steta , mu se isprecilo drvo na avtobusov koj sakal da vozi po sloboden izbor, koga togas odednas OP! drvooo....!  mu se isprecilo na patekata na dvizenje.

i ne samo drvoto, tuku i onoj trevnik, (redok, preostanat)  pomegju dvete lenti, sto fi dvoi, treba da se iskopaci iskoreni bidejki e sorabotnik na kletoto drvo- mu dava podrska!

kletoto drvo sto se isprecilo na patot na avtobusot da se egzekutira 
cela zemja so se treva zelena , gradskive vlasti sega da ja iskopaat, 
a na toa mesto , gordo i vozbudeno , pred celata javnost, ako treba ( a im treba) i so secenje na lenta, da zasada beton, po moznost armiran.
blagonadezniot- beton namesto zelenilo e sekogas dobrodojden za vlasitite bidejki e blagoprijaten , dava podrska , ne napagja lugje i avtobusi ne dava podrska na kletoto zelenilo, a vlasta ke bide mirna i nema da ja voznemiruvaat vakvi incidenti.

se razbira, do prvata zima ( a eve ja ide_) koga sorabotnicite na kletata priroda ke go napadnat demokratski izbraniot -beton, so voda, mraz, itn, a betonot, kako i vlasta, ke se raspadne i otvorat dupki pa ke premine strana...protiv vlasta sto ke go postavi.

nejse.

kako i da e , beljata e pogolema, zatoa sto najverojatno ke mu isplatat na soferot debela osteta za pretrpen strav , dusevna steta i drugi trakatanci zaradi napadot na drvoto vrz negoviot avtobus.

i JSP, ko drzavna firma treba da dobie osteta, zbog zaradi napad na uste-malce-pa-skroz-iztrebenite  teroristicki DRVA vo gradov.

pa da. vo koalicija so demokratskiot svet, koj ISIS , koj talibanite, nie - zestoko na drvata , vlasta da gi sotre...!
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Нед Фед 17 2019, 13:52

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Нед Јун 09 2019, 12:31

ona koga ke otkries deka zemjata e ramna ploca samo zatoa tolku si ja izodel i ja poznavas...

https://lokalno.mk/ali-kasami-tetovski-izumitel-na-elektrichna-meshalka-za-ajvar/

pa uste ke ja patentiral.... scratch

so GODINI vakvi mesalki mesaat , od septemvri ( ajvar) do noemvri-dekemvri, (CVARKI!)

pa uste "predizvik bil kako od 220 na 12 volti... boze, boze, ebati elektricator koi "problemi " si gi navel toa e cudo, ne znam koj e pogolem idiot ovoj "novinarov" koj zAPANJENO i ushiceno nabildal, ili...
se sto trebalo da izumi ili :patentira: vo "tajnost"  e da go ukluci na punjac za akumulator ili na adapter od 250-300 denari.ali koga uklucue u struja da go prai toa so nekoja nevidjena finta, mozda mizi i od tripati pogodue stekerot, da se fati magijata, demek u toa e stosot , patentot, izumot.
pa uste "dve brzini" bre...

prvo, elektromotorot so brzini e od MOTOR ZA BRISACI NA KOLA, a tie PRIRODNO imaat dve brzini, plus sekvecni so pauzi, taka da NITU TOPLA VODA ne mozel da otkrie "izumitelov" osven sto na "rostfraj sipka" ( kako da e nekoja sipka specijalizirana za osovina na spejs satl, od tajni sastojci napraena...
zastrafil nekoi drvca da vrtat ko mesalka.

ja ova u moj stil , jebiga posto iam videno "uradi sam" barem edno 4-5 mesalki od elektromotor za brisaci za kola.

....edinstveno sto on  mozel tuka da izumi, pa da go opsivaat kako trebalo da ima mnogi talenti i poznavanja ( nebare imal poznavanja i u raketna tehnika i diaboko navlezen u nuklearna fizika), e na primer, da izumil deka mozel da stavi elektromotor od zastava 101 namesto od fikjo, ili od TAM kamionce namesto od reno 4....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete Пон Јун 10 2019, 17:01

VOL напиша:ona koga ke otkries deka zemjata e ramna ploca samo zatoa tolku si ja izodel i ja poznavas...

https://lokalno.mk/ali-kasami-tetovski-izumitel-na-elektrichna-meshalka-za-ajvar/

pa uste ke ja patentiral.... scratch

so GODINI vakvi mesalki mesaat , od septemvri ( ajvar) do noemvri-dekemvri, (CVARKI!)

pa uste "predizvik bil kako od 220 na 12 volti... boze, boze, ebati elektricator koi "problemi " si gi navel toa e cudo, ne znam koj e pogolem idiot ovoj "novinarov" koj zAPANJENO i ushiceno nabildal, ili...
se sto trebalo da izumi ili :patentira: vo "tajnost"  e da go ukluci na punjac za akumulator ili na adapter od 250-300 denari.ali koga uklucue u struja da go prai toa so nekoja nevidjena finta, mozda mizi i od tripati pogodue stekerot, da se fati magijata, demek u toa e stosot , patentot, izumot.
pa uste "dve brzini" bre...

prvo, elektromotorot so brzini e od MOTOR ZA BRISACI NA KOLA, a tie PRIRODNO imaat dve brzini, plus sekvecni so pauzi, taka da NITU TOPLA VODA ne mozel da otkrie "izumitelov" osven sto na "rostfraj sipka" ( kako da e nekoja sipka specijalizirana za osovina na spejs satl, od tajni sastojci napraena...
zastrafil nekoi drvca da vrtat ko mesalka.

ja ova u moj stil , jebiga posto iam videno "uradi sam" barem edno 4-5 mesalki od elektromotor za brisaci za kola.

....edinstveno sto on  mozel tuka da izumi, pa da go opsivaat kako trebalo da ima mnogi talenti i poznavanja ( nebare imal poznavanja i u raketna tehnika i diaboko navlezen u nuklearna fizika), e na primer, da izumil deka mozel da stavi elektromotor od zastava 101 namesto od fikjo, ili od TAM kamionce namesto od reno 4....
Добро бе заебант , пушти човека да патентира и измислува , може ќе смисли и ќебапчиња без месо.. Smile А не гледаш ли дека дрвената мешалка има посебна форма и предизвикува, при таа точно поствена периферна брзина, изразита кавитација која со имплозија на милиони нано меурчиња допринесува за посебна структура на ајварот, измешаност на мириси и вкусови на состојките и перфекта мазност без површински напон што дава невиден визуелен ефект . И у тегла и на маса. Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Нед Јун 30 2019, 07:21

snema "skopjaniSCHA", pa sega se lovi i ponekoj redok primerok za da se stavi na tapet?
Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Screenshot_10
https://vecer.mk/node/22989

На социјалните мрежи кружи хит фотографија на која 
опишува како Скопјаните одат на плажа во Охрид.
„На само едно метро од водата, со кола, и после охриѓани не ги сакале скопјанчишчана. Ам како мојш да ги сакаш?“, стои во описот на оваа фотографија.





a sega malce poinaku:

pokraj mentalniot sklop na hybrid-nadmen domakjinluk-+kompleks vo traenje od 3 meseci, ohrigjani ke mora da se spravuvaat i so iljadnici divogradbi i nedomakjinskoto odnesuvanje KON prirodata, t.e enDZerono, po koe odat turistite, a ne za da gi vidat domakjinive  koi istoto ezero da  mozat ke go iscrpat za mesalki za beton, a i da si napravat nekoe "lokalce" so podlaboko vo enDZerono....

https://www.magazin.mk/%d0%be%d1%85%d1%80%d0%b8%d0%b4-%d0%b3%d0%be-%d0%b1%d1%80%d0%b8%d1%88%d0%b0%d1%82-%d0%be%d0%b4-%d0%bb%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d1%83%d0%bd%d0%b5%d1%81%d0%ba%d0%be-%d1%80%d0%b5/






ОХРИД ГО БРИШАТ ОД ЛИСТАТА НА УНЕСКО: РЕГИСТРИРАНИ 1.076 ДИВОГРАДБИ, ОД КОИ 409 НА КРАЈБРЕЖЈЕТО НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО



PS> "diva" plaza?
nema parking? nema lezalki? neuredenoto zadbrezje e na metar do pesokot? ili pak i ova e del od "gradeznata ofanziva" na o"r"iDJani pod mototo " da go nasadime enDZerono so kafiKJi- sto dalje i dublje to bolje?"
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Laba Пон Jул 22 2019, 19:34

не е само када
не се само вреќата со плочки
има многу работи на дното, и тоа во плитки води на крајбрежието
водата е бистра, наутро кога не е разбранувана може да се видат.
со сноркел на таа длабочлина, но само за да се запрепастиш

СРАМОТА: ПО КАДАТА ПРОНАЈДЕНА И ВРЕЌА СО ПЛОЧКИ НА ДНОТО НА ОХРИДСКО ЕЗЕРО
https://www.magazin.mk/%d1%81%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%be%d1%82%d0%b0-%d0%bf%d0%be-%d0%ba%d0%b0%d0%b4%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%bd%d0%b0%d1%98%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%b0-%d0%b8-%d0%b2%d1%80%d0%b5%d1%9c%d0%b0-%d1%81/

https://www.magazin.mk/%d0%be%d1%85%d1%80%d0%b8%d0%b4-%d0%b3%d0%be-%d0%b1%d1%80%d0%b8%d1%88%d0%b0%d1%82-%d0%be%d0%b4-%d0%bb%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d1%83%d0%bd%d0%b5%d1%81%d0%ba%d0%be-%d1%80%d0%b5/

реално одамна требаше УНЕСКО да се закани или да пристапи кон екскомуницирање на Охрид од друштвото кое заштитува

дрскоста на луѓето кои ги преминаа сите граници против природата треба да се казни од луѓе, само така може нешто да се исправи
кога природада казнува, работите течат малку посурово а правдата е побрза.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пон Jул 29 2019, 21:57

https://infomax.mk/wp/%d1%81%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d1%9f%d0%b0%d1%80%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%b3%d0%be-3a%d0%bfa%d0%bb%d0%b8-%d0%b8%d0%bd%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%bc-%d1%81%d0%bf%d0%b5%d0%bd%d1%9f%d0%b0%d1%80/

....buaaaahahahaha...!!!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


ovaa moze da zapali samo papir od vesnici na sajka u polsko ve ce, od kaj so e dojdena....
cicki ko zamackani so gz papir, a ona cevkine so treba da predstavuvaat noze, licat na drzaci za antena bez ikakva zenstvena krivina , t.e oblina .

za jahackion raspon na megjunozje da ne pricame.

ovaa moze da zapali-kosana da si ja zapali od glupokja,
gz papir kvadratesto iskinat od novini na sajka u nuznik, vekje spomnato,
Sasa Matic moze da go zapali, ali se dodeka ne pocne da zbori, mislam deka togas site fantazii na Sasa ke mu prsnat ko meur od sapunica
moze da zapali i audi-folksvagen-beemve ( nagagjanje po etnicki osnov) na deckoi  povremen Adnan, Seki, Muki, Shaban ( povtorno naganjanje po ..kahm osnov, no vo taa etnicka nasoka..) ali samo u garaza, so dignata racna i vrzan avtomobil so kotva ko brod, da ne pusti racnata slucajno...

ama deka ke zapali maski publikum, malo morgen.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пон Jул 29 2019, 22:13

Pa ovaa bre, na BOKI 13-ka mu ljubomori na oblini  Laughing Laughing Laughing Laughing
go mrzi zasto ako i na dvajcata im stavis vrekja na glava- coek ke go odbere debeloto svince kako mozen primerok od zenski rod, a za nejze so vrekja na glava ke pomislat deka e stolb od kandelabra.....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 11 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот