ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

„Специјален“ обвинител?!?

+8
concrete
Diabolik
хан Ацо
ribar
Прч
Spray
кнез
чучулига
12 posters

Страна 14 of 26 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 26  Next

Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Саб Мар 26 2016, 23:07

king напиша:Ај ваљда нема да не изневери .. нешто ќе смисли  ....

...туку од инсајдерски извори, се шират гласови дека не ја бивало за ништо освен за шеткање и сликање со бижутерија... и дека ги мзга ко магариња останатите во тимот да ја работат целата работа ....
..двајца од тимот што не и беа по кеф веќе набрка ... прашање на време е кога уште некој сам ќе си отиде т.е  кидне од тортурата...
tuka prikaznata e malku poinakva...
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Саб Мар 26 2016, 23:16

VOL напиша:
king напиша:Ај ваљда нема да не изневери .. нешто ќе смисли  ....

...туку од инсајдерски извори, се шират гласови дека не ја бивало за ништо освен за шеткање и сликање со бижутерија... и дека ги мзга ко магариња останатите во тимот да ја работат целата работа ....
..двајца од тимот што не и беа по кеф веќе набрка ... прашање на време е кога уште некој сам ќе си отиде т.е  кидне од тортурата...
tuka prikaznata e malku poinakva...
...????
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Саб Мар 26 2016, 23:19

pa nesto imaat zgreseno sigurno, na primer, kojznae, mozebi titkale po telefoni a "atmosverata" ne dozvoluvala mobilni ili izvestuvanja od sednicata, prema nadvor, so se sluvuva ,itn.. kojznae..nesto ima sigurno..
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Пон Мар 28 2016, 10:30

...читам сабајле у WC  гица од гевгелија е новиот монарх на Македонија. Испаѓа дека никој неа не може да ја смени... ???
Многу незгодно , остануе што би рекол оној расплаканиот Лала од вицот: умрјечеш Сосо млада Smile Smile Smile
Што све не ти праи глуп човек за пара и нешто слава. А чудно е... досега во Гевгелија немало глупи. Кој ти знае од каде оваа...
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Вто Мар 29 2016, 12:37

http://a1on.mk/wordpress/archives/596156

Свака им част ако го направат тоа и укинат тоа противуставо сјо
... па за другпат да партиите и собранието ако и кога нешто договараат и изгласуваат добро си проверат дали е тоа во рамките на уставот.... за кој таков им се тие силни „експерти“ кога им се провлекуваат вакви работи

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Вто Мар 29 2016, 20:11

SJO mora da postoi
inace ke treba da se zanimavame samite so  sebe
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Вто Мар 29 2016, 22:27

...а бе оваа фатиме, побудала и од гица..., таа барем не збори вака лајаво.....
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Вто Мар 29 2016, 22:30

Ne e lajavo , morbidno porno e..
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Сре Мар 30 2016, 09:31

VOL напиша:Ne e lajavo  , morbidno porno e..
...се познаа америчка "уметничка" рука.., а таму со години  разни зомби и други живи мртовци се главна фора...у сите пори и капилари , источно и западно од мисисипи .. Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Чет Мар 31 2016, 19:57

Оние од сјо се живи смешки ... бараат да кој поседува „снимени“ разговори им ги предаде ....
.... на дотичните никако да им текне да побараат од зајкото; нели само тој располагаше со „снимките“ а и рече дека се предал, да објасни од кај сега  по нетов се појавуваат досега необјавени „снимки“ ....
... ќе да е ... да некој можда си напраил пазар и кеширал .....

... а она ... гала најавите на пресови т.е. правењето циркус, за започнување истраги по тоа и тоа .... е вон секоја памет, и демек кажуваат дека нешто работат ...
.. а бе ...гола вода им е работата ... започнуваме, започнуваме, започнуваме .... ебало ги започнување ....
... ко грујо да им е пример со гала најавувањата на инвестициите ..... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Чет Мар 31 2016, 22:12

se zaletuvaat zatoa sto nekoj odzadi gi turka silno..
a nadleznosti nemaat tolku kolku sto se prskaat
nekade ke se zaebat.
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Саб Апр 02 2016, 15:41


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Саб Апр 02 2016, 16:16

Кејти му ги вратила на Оливерчо „фалц“ личните карти
... а сиротиот колку ли само се радуваше  кога ги „откри“ ... ко Колумбо пред брегот на „Индија“ .....

http://denesen.mk/web/?p=416065

.... стварно бе ... кој ли само вака ги наседнува наивциве ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Саб Апр 02 2016, 16:42

scratch
toa ne e prosek be
toa e crkavica
daj sta das
pa ovaa ne ucela tuku tatko I nosel nizi suseni piperki , kanti sirenje I tegli med po profesori na vremeto,
I eteee.. zavrsilo kjerceto fakultet, so se veli, neka ima diploma ko I drugite momicki u selol, negovava teletabis-konjomanjasta I onaka ne e licotija da ja zeme nekoj da go spasi od doma, bar ke se zaleta nekoj moz' po dudna so fakultet..
..koga, ono op! dosla do arambasha na toa SJO.. specijalno jebodromno olelejnicarstvo.
I sega , coek treba da ja gleda celata kilavost I procvet na teletabisov..

da se razbereme.. SJO kako institucija e sosema vo red. se soglasija obete partii, I ne sum ni najpameten ni najdokvakan da frlam drva I kamenja napamet, protiv SJO.
zatoa sto , osnovata za negovo formiranje e zdrava za drzavata.
NO. teletabisite na koi im porasnaa krilca,metodite I nacinot na deluvanje se smesni.
SJO? ok. sto da ne.
ama da me maltretira nekoj koj ne moze edna recenica da sostavi,aj ke recam mozda e pametna, ama ne znae da se izrazi-katica, ili pak nejzinana 'desnica" ruka da mi se mrsuli i zabi po televizii nebare e Romulanski imperator od zvezdeni pateki, onaa seuste ne-nindzosana neartikulisana  Fatime, e toa, ne.
dajdte drugi  nekoi. barem so povekje :ukus: na oblakanje. ili koi ne gledaat americki "muvi" i koi ne si izrabotuvaat "specijalni" bedzevi ko da se ef bi aj, boze gospode.
nekoi normalni.
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Саб Апр 02 2016, 19:45

...добро бе VOL  ти не заебааш???  пе треба само да се фрли еден поглед на дотичната, па да ти биде се јасно...поентата е она што јас одамна го зборам: ај да проголтаме неуставно СЈО, ај да проголтаме беспризорно мајмунисање на американските кошери  , ама бар бе да има еден усул , некаква каква-таква почит кон жртвата што е особина на вистински џентлмени...овие бе без пардон не вреѓаат, не праат свинско корито..пуштајќи таква ѓњида у оптек .... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Саб Апр 02 2016, 20:02

ne be, konkrit, ne se zaebavam.
ako staile potpis VMRO I SDSM za formiranje na SJO, sakale nie ili ne, legalno e , zatoa sto od niv se baraa inicijativi, predlozi, glancanja na razliki u razmisljanje okolu toa SJO,
toa dali sakal nekoj ili ne, e druga rabota.
sakaa- ete im go, bidna
fino.
sega, treba, site zakonodavni, ustavni, neznam kakvi institucii, od sudovi do ustaven sud- da si ja vrsat svojata rabota, I nisto povekje.
koi se nadleznostite na Kata? od kade gi crpi nadleznostite? kolku znam, tokmu toa prasanje I e postaveno od sudiive, I sirota pocnala da d'tka .
znaci, ako, sudstvoto prepoznava slucaj kaj nejze, neka ne bide toa samo za da se polnat vecer I SItel, tuku neka se realizira-ako e nedokvakana koja od vozbuda i euforija se gubi od srekja, sto raboti nesto sto nikogas ni na kraj pamet nekoj ne bi i dodelil da raboti ili da i dade odgovornost kakva ima...neka nasevo sudstvo ja propusti malce niz race , zakonski.
ako ona ima slucaj koj e vo interes na narodot i drzavata- neka si tera.
ama ako taa samata e slucaj za istrazna postapka, neka ja proppustat niz kanalizaciona cevka, ama ic nikoj nema da ja zali.
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Апр 03 2016, 08:56

VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 10:33

Ропачишта.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 10:57

http://www.libertas.mk/kako-milenko-go-dobil-uverenieto-na-kateto-taka-gi-delat-na-ulitsa/

Ај сега черечете ја Најчевска пак... ама дајте нешто ново, досадно е она "климактерична, исфрустрирана ..... "

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Апр 03 2016, 11:08

oa
klimaktericnata frustrirana e "nesto" na nekakov si helsinski komitet za na sekakvi prava samo ako ne se makedonci.
a,ma sepak toa e moe subjektivno viduvanje, ne mora da go delime.tuka , imas pravo da me obvinuvas ako ne se soglasuvas, ili barem-da ne se soglasuvas ako mislis poinaku.

baj d uej
dovolno si pametna da svatis deka Najcevska ne e nitu politicar, nitu analiticar politicki tuku sosem nesto drugo, za da se zanimava so a-la Milenko show.
a meta na Milenko e bas zaradi toa koga od dosada posto odlucila da nema sto da zastituva kaj makedoncite, se zanimava so se' I sesto.

prasanjeto na Najcevska i e na mesto, zenata ne e na mesto.

I sega: NIKOj ne se zanimava neli, so toa ZOSTO tokmu eden "vecen student" so prosek 6.24 (o da, I ja si pomisliv deka po muzicko, likovno, i ONO imala pogo;emki ocenki, fizicko-ne veruem Smile ), so po nekolku ocencinja 7 drugoto se ravno ko Banat- sestka do sestka.
toa kako ona se nasadi na visoka ODGOVORNA funkcija ne ja tangira Najcevska- ama kako zastitnik na tamu nesto,neli, najobjektvno ja zacesa -od kade mu e na Miljenko diplomata..

a be ne e problem CUCULIGE da kazam i jas i da se soglasam deka nesto NE CINI.
problem e koga na kauboj Dzo, alias Milenko, cija glavna zanimacija e tokmu ova, da prai show-a za zabava, koga nekoj od drugata strana se "ludiot indijanec".
koj od koj, neli.
samo, ako na Milenko mu zamerite zaradi potrebata za senzacionalizam
toa nema tezina, coekot si e takov, ulav ama ete interesen za odredena grupa lugje..
a , koga ke ja stavime ULTRA serioznata uloga na edna Katica Janeva na tabla togas NE moze da se ramni, SARLATANIZMOT na tokmu taa Katica, ISKLUCITELNATA subjektivnost na edna Najcevska, so "tralalajkata Milenko".
zatoa sto, ako Najcevska se stave na stranata na Katica, vo nejzina odbrana, so toa sto NAMESTO da ja vadi od kal,taa sega pak, se zanimava so-Milenko, dovolno kazuva i za Jancevska i za nejzinata pozadina.

Milenko e DIZAJNIRAN da bide tribun bez vlakna so ostar jazik,
no ima politicka vrednost -O.
Katica pak, ima tezina ( pokraj vlastita masa, neli Wink )
isto kako i Najcevska.

e toa ne e vo red, draga Cuculige.ne frlam nisto po klimaktericnata isfrusstrirana kako ti vellis , Najcevska. samo sakam da gledam BEZ naocari so sina ili crvena ramka, Wink na rabotite.
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Апр 03 2016, 11:19

eve vo sto "lezi " zajakot

najcevska veli:

"Прво, многу ме интересира, како тоа Миленко го добил уверението на Катето? Така ги делат на улица? Кој е тој службеник кој му го доставил и кој секако треба да се гони заради прекршување на неколку закони, а Миленко заедно со него.
Меѓутоа, јас би сакала да ги видам уверенијата за основно, средно и високо образование на:
1. Миленко Неделковски
2. Никола Груевски и Али Ахмети и сите претседатели на политички партии
3. На Мијалков
4. На Гошева (претседателката на Уставниот суд) и сите уставни судии
5. На сите пратеници и министри во власта (посебно на Бонева и на Никола Тодоров)
6. На сите членови на судскиот совет и советот на јавни обвинители
7. На сите членови на Комисијата за заштита од корупција и Комисијата за заштита од дискриминација...."

ajde de , vidi gi.
na Milenko , raka na srce mu "lici" da se muva I da vadi "prljav ves" na "somnitelni faci"
e sega toa sto seto toa ide vo prilog na ednite a na drugite mozebi ne im se dopagja, toa e problem na Najcevska ( neli, kako "objektivna I nezavisna")

pa neka i pronajdat na Najcevska, kakvi se, koj e prosekot i ocenkite na diplomite na site tie sto gi povikuva , neka i iskopaat, Golum Trickovski, Biljana Seksikulovska, Sase Politiko i slicni, zatoa sto niv im e od interes- da kopaat za spomenatata grupa, na Milenko sigurnio nema da mu padne na pamet, da kopa za tie sto gi bara Najcevska.

mislam... DOVOLNO fer, neli?
dosta kukumjavcenja.

Kata ja fatija so spusteni gakji- i sega namesto da i gi krenat, pokazuvaat so prst kon dobro oblecenite i stokmeni "od drugata strana" , i vikaat "ama i tie imaaat gakjii.."
i...?
sto?>
sto dobivame nie kako narod? zabava?
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 11:23

Чекај сега... Најчевска не задира само во то од кај му "лифчето" на Миленко... дај да видиме и други "лифчиња" нАли овај... прво, сите шо "фрлат камења" нека ги покажат своите.

Друго, шо сакате да се анализира околу јанева?

мислите дека некој друг ќе имаше храброст да ја прифати нејзината позиција? СЈО врши сериозна работа и тука збор нема...

неуставно било, ваква била таја, онаква била другата... а то со шо се знанимава СЈО да искоментиравте м?

Абе абе... аааааај!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 11:27

VOL напиша:eve vo sto "lezi " zajakot

najcevska veli:

   "Прво, многу ме интересира, како тоа Миленко го добил уверението на Катето? Така ги делат на улица? Кој е тој службеник кој му го доставил и кој секако треба да се гони заради прекршување на неколку закони, а Миленко заедно со него.
Меѓутоа, јас би сакала да ги видам уверенијата за основно, средно и високо образование на:
1. Миленко Неделковски
2. Никола Груевски и Али Ахмети и сите претседатели на политички партии
3. На Мијалков
4. На Гошева (претседателката на Уставниот суд) и сите уставни судии
5. На сите пратеници и министри во власта (посебно на Бонева и на Никола Тодоров)
6. На сите членови на судскиот совет и советот на јавни обвинители
7. На сите членови на Комисијата за заштита од корупција и Комисијата за заштита од дискриминација...."

ajde de , vidi gi.
na Milenko , raka na srce mu "lici" da se muva I da vadi "prljav ves" na "somnitelni faci"
e sega toa sto seto toa ide vo prilog na ednite a na drugite mozebi ne im se dopagja, toa e problem na Najcevska ( neli, kako "objektivna I nezavisna")

pa neka i pronajdat na Najcevska, kakvi se, koj e prosekot i ocenkite na diplomite na site tie sto gi povikuva , neka i iskopaat, Golum Trickovski, Biljana Seksikulovska, Sase Politiko i slicni, zatoa sto niv im e od interes- da kopaat za spomenatata grupa, na Milenko sigurnio nema da mu padne na pamet, da kopa za tie sto gi bara Najcevska.

mislam... DOVOLNO fer, neli?
dosta kukumjavcenja.

Kata ja fatija so spusteni gakji- i sega namesto da i gi krenat, pokazuvaat so prst kon dobro oblecenite i stokmeni "od drugata strana" , i vikaat "ama i tie imaaat gakjii.."
i...?
sto?>
sto dobivame nie kako narod? zabava?
Одвлекување на внимание де...

се надевам дека бар тие од сјо не се потресват на тривијалните крекања на платениците на оние на кои работата на сјо ептен му смета и дека си терат напред.

а то дека му се придава внимание на спејс кадетот миленко па то паааа... Бог да чува и да брани!
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Апр 03 2016, 11:34

ne vikam deka prasanjeto "a kakvi im se prosecite I od kaj mu e liFceto" na Milenko, e pogresno!

pak ne me razbiras sto sakam da osvetlam ovde, ama aj vaka

najprosto sto moze, grubo ni ednostavno>

1. Milenko e tralajka. so saka moze da si treska. moze da e provokacija, da sklopil neli, nekakvo sveditelstvo, I da si trabunja.
2. Najcevska e profesorka. ako nasednala na provokacija I si go pokazala "liceto" togas, ne e daleku od ovoj pod broj 1., osven toa sto mozebi titulite im se razlicni, intelektot ist.
duri, moze da kazam slobodnio deka, Milenko e harizmaticen, luciden, interesen za "sira publika" a koj ke ja osvoi "sira publika" osvojuva I ...glasovi,., neli?
3. Katica, moze da reagira-da go tuzi Milenko, ako ne e vistina, ili da kjuti I d'tka I ponatamu..

??
ne I lici bre na Najcevska namesto da DAVA "mleko", da se zanimava so Milenko!

ima apsolutno pravo Najcevska, da pisuva sto saka, da se razbereme, sepak, intelektualec e , dodusa-politicki oboena , ama I toa ne e zabraneto. kako sto ne e zabraneto ni za Milenko, neli.

VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 11:40

VOL напиша:ne vikam deka prasanjeto "a kakvi im se prosecite I od kaj mu e liFceto" na Milenko, e pogresno!

pak ne me razbiras sto sakam da osvetlam ovde, ama aj vaka

najprosto sto moze, grubo ni ednostavno>

1. Milenko e tralajka. so saka moze da si treska. moze da e provokacija, da sklopil neli, nekakvo sveditelstvo, I da si trabunja.
2. Najcevska e proifesorka. ako nasednala na provokacija I si go pokazala "liceto" togas, ne e daleku od ovoj pod broj 1., osven toa sto mozebi titulite im se razlicni, intelektot ist.
duri, moze da kazam slobodnio deka, Milenko e harizmaticen, luciden, interesen za "sira publika" a koj ke ja osvoi "sira publika" osvojuva I ...glasovi,., neli?
3. Katica, moze da reagira-da go tuzi Milenko, ako ne e vistina, ili da kjuti I d'tka I ponatamu..

??
ne I lici bre na Najcevska namesto da DAVA "mleko", da se zanimava so Milenko!
А кој очекуваш да го напрај то место неа???

која е тежината на мојот збор наспроти нејзиниот?

најчевска е експерт за човекови права па барем јас разбирам зошто баша таја реагира на линчот на кој константно е изложена јанева...

мене ми е гнас бре да читам шо се е напишано за јанева, најчевска, фетаи... ако не сте приметиле послабо учествувам во муабетисвањето овде, сте се прашале оти?

вие не муабетите за работата на сјо, вие ги плукате жените кои работат таму... одвратно!
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 14 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 26 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 26  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот