ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

„Специјален“ обвинител?!?

Страна 20 of 26 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26  Next

Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Саб Сеп 17 2016, 18:23

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/klimovski-nachinot-na-koj-janeva-poveduva-postapki-e-sram-za-sjo/

..а, бе ... што се чудиш ... 6.4 просек ..тоа ти е тоа ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Саб Сеп 17 2016, 18:26


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Саб Сеп 17 2016, 20:29

king напиша:упсссссс

http://novatv.mk/jakimovski-za-janeva-zvrlevski-go-zameni-karla-del-ponte-od-gevgelija/

... е јбг ...6.4 просек ....
...ама затоа троши на шминка и гардероба ко матрона од улицата Сен Дени... Smile
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Саб Сеп 17 2016, 20:49

ma, koj ja tuca bre.
„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 9k=
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Вто Сеп 20 2016, 00:34

Ај, ај, ај ... добро бе ... што се оваа земја мора да држи ... Twisted Evil Twisted Evil
...ова е бе срамота и потценување на интелегенцијата на народот...  брука невидена е ...
... абе нек и ги даат сите пари одеднаш и нек се губи да не ја гледаме веќе .... сите пари на овој свет не можат да и го надокнадат тоа што природата и го ускратила ... Twisted Evil Twisted Evil
...нек турат некое десетгодишно дете, поеќе работа ќе заврши ... ова веќе ги премина сите граници на глупоста ...

http://netpress.com.mk/janeva-se-izblamira-vo-intervjuto-za-mrtv/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Сре Сеп 21 2016, 15:12

Упссссс ...госпоѓа гица која отпушти двајца од тимот поради немање работа од толкав обем сега ... моли...

http://www.akademik.mk/janeva-lichno-od-pratenitsite-pobara-da-mu-go-prodolzhat-mandatot-na-sjo-i-da-napravat-zakonski-izmeni-za-neprecheno-da-funktsionira/

...истата сега треба да ја потсетат дека ги моли оние што цела година ги потценуваше и игнорираше ...

.... аааа, почнаа да ја потсеќаат ...

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/ilioski-do-janeva-dali-dvete-obvinitelki-gi-otpushtivte-zatoa-shto-ne-se-soglasuvale-so-postapkata-za-sluchajot-transporter/

... следат и незгодни прашања....

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/dimovski-do-janeva-kade-se-potrosheni-nad-60-milioni-denari-za-shto-nedostasuvaat-informatsii-vo-finansiskiot-izveshtaj/

...оние у собрание ..сега ако се паметни ... треба да и ја покажат вратата и и кажат дека нема што да бара од нив .... нив, според неа нелегитимните, избрани на „фалсификувани“ избори ...
... или работата е ... арни и се кога нешто нејзе и треба а за друго се нелегитимни и невредни за внимание ....

.... нека си земе платичка уште тие месеци кои и преостанаа и гитла со неа ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Сре Сеп 21 2016, 17:30

..не можа туку така..гитла.., мора пред тоа да биде натакната, до ококоруење...,при што ќе се сними и образовен филм, за ука на слични гуски и гици... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Сре Сеп 21 2016, 23:39

Под итно во МРТВ да се врати стариот главен уредник ... така бар нема да видиме која јад, беда,очај и комедија ( со акцент на комедија) се опозиционерите и нормално, специјалката .... Twisted Evil Twisted Evil


п.с.   Twisted Evil Twisted Evil  пази изјавата денес на специјалката ... не се плаши од никого ....
..па што има да се плаши ... па таков обвинител секој криминалец би посакал ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Чет Сеп 22 2016, 09:27

..како бе не се плаши???..ослабена е бар 20 кила од што не може да спие... Smile ...тоа се приметуе и покрај бруто-корпулентноста и дебелата шминка ко на јапанска гејша... Smile
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Чет Сеп 22 2016, 19:08

Ја замислувам како лепрша со  катран и пердуви .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Diabolik Саб Сеп 24 2016, 20:34

Катето е залутана помеѓу правниците. Повеќе штета нанесува на правосудниот систем, кој и така е забеган, неголи корист, сјо е потребно исто толку колку и слепото срево.
Еднооки денес баш убаво ја претставија.    Laughing
Diabolik
Diabolik

Posts : 19
Join date : 2014-11-21

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Саб Сеп 24 2016, 20:54

..госпоѓите општествено корисни работнички од грмушките на кејот зад телевизија имаат повеќе личен морал и правнички интегритет од овој погоре спомнат лик од улицата Сезам....  Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by кнез Пон Сеп 26 2016, 08:18

СЈО е монструм за кој создавачите и немаа поима што создаваат.
Тој ќе виси над секој македонски поремиер во иднина за да се обезбеди слепата послушност кон Господарот

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Пон Сеп 26 2016, 09:17

кнез напиша:СЈО е монструм за кој создавачите и немаа поима што создаваат.
Тој ќе виси над секој македонски поремиер во иднина за да се обезбеди слепата послушност кон Господарот
..основната причина заради која Грујо кога-тогаш ќе биде осуден и казнет од Македонскиот народ е баш тоа, устоличувањето на една институција директна алатка на американските хиени за покорување на Македонија и правење од Македонскиот народ ...свинско корито.... Mad
Оваа гица катица и тие кои ќе следат по неа само се џукели во служба на својот господар од замокот Градиште..., нив Господ ќе ги унакажи, ако воопшто го има...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пон Сеп 26 2016, 18:43

Специјалката „навреѓена“ и „увреѓена“ му ја кидна од седницата на собраниската комисија .... Twisted Evil Twisted Evil

... и пази само одговор на прашање ... по кој критериуми ги бира вработените ....
..одговорот и е во стилот .... прима кого сака и од каде сака и никој да не ја прашува за тоа ....

..па добро бе ... може да прими и некој „правен експерт“ од исил и на никој да ни случајно му падне на памет  да праша зошто .... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Пон Сеп 26 2016, 19:52

king напиша:Специјалката „навреѓена“ и „увреѓена“ му ја кидна од седницата на собраниската комисија .... Twisted Evil Twisted Evil

... и пази само одговор на прашање ... по кој критериуми ги бира вработените ....
..одговорот и е во стилот .... прима кого сака и од каде сака и никој да не ја прашува за тоа ....

..па добро бе ... може да прими и некој „правен експерт“ од исил и на никој да ни случајно му падне на памет  да праша зошто .... Twisted Evil
..американците долго и педантно гојат такви гици за вакви употреби и тоа не треба да не изненадува. За изненадување е, а за што бар до сега не сме добиле ни најава на објаснение , која е причината што еден домољуб и национален политичар од голем маштраб ко Грујо се сложил еден таков лик од Улицата Сезам да дојде во ситуација на Македонското Собрание да му вика : ма кој ве ебе...!!!! Тоа е нашиот проблем, а не Катица од Гевгелија у кратка сукњица... Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пон Сеп 26 2016, 20:18

Третата фотка ,,,,,

http://telegraf.mk/aktuelno/Makedonija/ns-newsarticle-sjo-protest.nspx


... ебати херојот ..... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Пон Сеп 26 2016, 21:02

кнез напиша:СЈО е монструм за кој создавачите и немаа поима што создаваат.
Тој ќе виси над секој македонски поремиер во иднина за да се обезбеди слепата послушност кон Господарот
како би висела... со шо, зошто?

ако некој работи според Уставот и законите, Јанева можи само да му плукни под пенџере.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Пон Сеп 26 2016, 22:53

king напиша:Третата фотка ,,,,,

http://telegraf.mk/aktuelno/Makedonija/ns-newsarticle-sjo-protest.nspx


... ебати херојот ..... Twisted Evil Twisted Evil
„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 %D1%88%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0_%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82_%D0%B7%D0%B0_%D1%81%D1%98%D0%BE_26_09_2016__11_
..се надевам се праи фотодокументација на молеро-фарбарите, после коа ќе омастуат јушециња глумејќи лампиони да нема забуни.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пон Сеп 26 2016, 23:54

Де бре ...зар не гледаш дека сите со мобиљките си праат селфија .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Чет Сеп 29 2016, 15:47

„ЛАВА НЕ ГИ ТОПИ СНИМКИТЕ“ – ЈАНЕВА ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА ПРИСЛУШУВАНИТЕ МАТЕРИЈАЛИ

http://tv21.tv/mk/?p=103317

E добро де ... не ги топи ... а тие цело време течат по нетов .... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Чет Сеп 29 2016, 22:47

...незнам во таа цела шарада која сега сдсм и газдата у сенка звани амерички амбасадор ја дуе,  кој е НАИВНИОТ, КОЈ Е БУДАЛИОТ, КОЈ Е ГЛУПАВИОТ, А КОЈ Е ЛЕПИ МИЛОЈКО??? Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пет Сеп 30 2016, 15:24

... ги собраа од пред кооперациите, со автобуси ги донесоа шарените во умот, додека катето викаше дека ништо нема да кажува ( не признава ништо ко храбра заробена партизанка ) и дека нема повеќе очи да и видат, тие малку пошараа по градот и сите среќни и задоволни си отидоа .....
...од тогаш ни глас ни трага од нив ....

...и после ...се било случајно ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пет Сеп 30 2016, 15:25


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 20 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 26 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот