ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

„Специјален“ обвинител?!?

Страна 13 of 26 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 26  Next

Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Сре Мар 16 2016, 00:09

king напиша:
чучулига напиша:Ма немооооој експерту...

доколку по некое чудо сдсм стигни на власт, за да ја опрај државата ќе мора да влечи такви непопулистики потези па то чудо едно... јас му се чудам на умот. Претпоставувам дека се многу поголеми патриоти од шо можам да замислам... свесно одат кон своја погибија.
Натака одат и се длабоко загазени  откако на чело го ставија оној несреќниот двоец без кормилар .....
... па не џабе се што нешто долги години значеше и водеше „рововска битка“ крена раце, се оддалечи и дистанцира од нив ...
тие први видоа на кај им ојде партијата на која и посветија толку години
а на која основа е ова твое видување?

имаш пристап до стратегиите на сдсм?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Сре Мар 16 2016, 00:15

Па стратегијата им се гледа од месечината ....
... прави метеж, напаѓај без селекција и основ се што е државна институција, поткопај ги, изровари ги и глеј во тој хаос да се пикнеш на власт ....
... а притоа не водејки сметка за штетите што ги предизвикуваат на државата, таа не е нивна или вмровска дедовина па да праат што сакаат, зошто штетата ја трпиме сите а таа (штетата) во овие турболентни времиња за светот и стрвниците ни во околината за нас може да биде и погубна и неповратна ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Сре Мар 16 2016, 09:55

чучулига напиша:Од кај да знам шо гледаја бе кинг?

ни контролор ни посматрач бев.
чучулига... месечината е од сирење напраена  , не е лошо да се праша НАСА дали е за јадење...па да почнеме да ја џвакаме, штракајќи со зуби , лапајќи воздух и по некоја мува..
Кога не си била ни контролор и бројач, ни посматрач зошто здраво за готово земаш тврдења на некој кој веќе последователно и докажано покажал дека не ни мисли добро , како на Македонија  и народ обичен, фин, мирен и кој има само еден интерес ..раат да живее..се подобро и подобро од свој труд...
Значи мене не ми веруваш , ама ако е тоа некоја амбасадорска џукела , по можност американска , па дури и ако ти стави, насилно , со смртна уцена , неуставно некаков специјален обвинител, а за таа работа одбере мрсна муинска прасица која е до толку ретардирана да не може да каже : перо јаде грав... Very Happy Very Happy
Ти ќе бидеш радосна и чила и ќе ни тврдиш дека тоа е во ред и дека треба да паѓаме на теме од радост што кошер-американците и нивниот претставаник овде  донесен од дом за деца со посебни потреби од делавер, не ебе у здрав мозок????
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Сре Мар 16 2016, 10:07

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Сре Мар 16 2016, 10:17

чучулига напиша:Овие видеа ги памтам конкретен

http://mkd-news.com/gragani-od-pustets-ne-znaat-na-koja-ulitsa-zhiveat-a-znaat-kade-da-glasaat-video/
хммм...немаш ништо друго??? Shocked Shocked
па ти си бе чучулига, немој со зајачки финти сега....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Сре Мар 16 2016, 10:20

http://grid.mk/read/news/504865236/2600885/ekskuluzivno-video-glasam-vo-centar-zoshto-zhiveam-kaj-kajsijata

не можам да го најдам она максим горки видео... какви зајачки финти конкретен?

сакаш да го игнорирам она шо сум го видела? ти ако си можел јас не можам... башка ме праша и еве ти дека напамет не повторвам, то ти беше поентата нАли?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Сре Мар 16 2016, 10:29

чучулига напиша:http://grid.mk/read/news/504865236/2600885/ekskuluzivno-video-glasam-vo-centar-zoshto-zhiveam-kaj-kajsijata

не можам да го најдам она максим горки видео... какви зајачки финти конкретен?

сакаш да го игнорирам она шо сум го видела? ти ако си можел јас не можам... башка ме праша и еве ти дека напамет не повторвам, то ти беше поентата нАли?
...кај си видела ??...на ТВ???
..максим горки е улица во центарот на скопје, во таа зградата на кушето карши холандската амбасада има станови во кои физички никој не живее уште од дедо ное... Very Happy Very Happy
...ќе повторам повторно , знаеш на колку адреси се личните карти  и пасошите издадени на македонци во бугарија???  зошто тоа никому овде и на американскине кошери и еу педофилите не им пречи???  ..и ти ли сметаш дека на македонци од албанија или било каде не смее да им се издаваат лични карти и пасоши, ако ги побараат???
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Сре Мар 16 2016, 10:44

Инаку конкретен, ова се фамозните "чоечиња" на јанкуловска кои се носат за рака да гласат за д-фрикингпмне.

Злоупотребата на луѓево и контрапротестантите и денес и порано и во иднина ќе ме провоцира.

То нечоечката партија шо ги злоупотребува ко да се само месо шо му носи глас.... то браниш!!!

А доколку луѓево исполнуват услови да добијата жителство јас немам проблем со то... проблемот е шо тие не знат кај "живеат" ни за кој гласат... то е нивната вредност? глас на избори? е браво колку ги уважувате како Македонци! нека ви служи на чест!

за бугарија и то нивната гнасна политика кон Македонија е друга тема мислам ама гледам владејачкиве добро ги копират... шо па и ич не е за чудење... чеј сега да крекнат дека и мала преспа е бугарска...

и? ги гледаш сега луѓево - чоечињата на јанкуловска?

еве ти го и контрапротестанток кој е против помилување...

http://lokalno.mk/video-anketa-od-kontra-protestot-go-poddrzhuvam-ustavniot-sud-ama-sum-protiv-pomiluvanje-na-osudeni-za-izborni-kriminali/

0:40 од видеото.

кажи, признај колку достоинствено! м...
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by кнез Сре Мар 16 2016, 10:46

Добро бе госпожа Чучулига,јас ги разбирам оние јадници што излегле пред Уставен па за некој денар плус сендвич си ја уништуваат државата,ама тебе не можам да те разберам како за безпари се обидуваш да ги подржиш.Па зарем некој во оваа држава мисли дека Специјалното ЈО, па овие протестанти излегле на улица зошто имало изборни малверзации(ги има секаде на овој бел свет),или се излезени зошто добиле наредба НВО плус СДСМ како фолклор за рушење на власта.
Не ми изгледаш воопшто за глупа па толку драматично да ја промашуваш ПОЕНТАТА на оваа претстава.
Не ме разочарвај ти се молам.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Сре Мар 16 2016, 10:51

кнез напиша:Добро бе госпожа Чучулига,јас ги разбирам оние јадници што излегле пред Уставен па за некој денар плус сендвич си ја уништуваат државата,ама тебе не можам да те разберам како за безпари се обидуваш да ги подржиш.Па зарем некој во оваа држава мисли дека Специјалното ЈО, па овие протестанти излегле на улица зошто имало изборни малверзации(ги има секаде на овој бел свет),или се излезени зошто добиле наредба НВО плус СДСМ како фолклор за рушење на власта.
Не ми изгледаш воопшто за глупа па толку драматично да ја промашуваш ПОЕНТАТА на оваа претстава.
Не ме разочарвај ти се молам.
Немаше сендвичи на протестот и јас бев таму а ни сдсм ни никој не ми даде наредба за то нешто.

е сега дали сум глупа е субјективна оцена на секој еднен шо ќе земи да проценува, а петоколонаш и продаена душа шо не ја сака Македонија ко шо рече контрапротестантот би сакала некој в очи да ме наречи па можеби би можело да прајме после муабет.

(и да, преферирам ко веќе мора титуларно госпоЏа, или она В.Е. ко шо спомнав негде на друго место на форумов Razz )
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by кнез Сре Мар 16 2016, 10:55

чучулига напиша:
кнез напиша:Добро бе госпожа Чучулига,јас ги разбирам оние јадници што излегле пред Уставен па за некој денар плус сендвич си ја уништуваат државата,ама тебе не можам да те разберам како за безпари се обидуваш да ги подржиш.Па зарем некој во оваа држава мисли дека Специјалното ЈО, па овие протестанти излегле на улица зошто имало изборни малверзации(ги има секаде на овој бел свет),или се излезени зошто добиле наредба НВО плус СДСМ како фолклор за рушење на власта.
Не ми изгледаш воопшто за глупа па толку драматично да ја промашуваш ПОЕНТАТА на оваа претстава.
Не ме разочарвај ти се молам.
Немаше сендвичи на протестот и јас бев таму а ни сдсм ни никој не ми даде наредба за то нешто.

е сега дали сум глупа е субјективна оцена на секој еднен шо ќе земи да проценува, а петоколонаш и продаена душа шо не ја сака Македонија ко шо рече контрапротестантот би сакала некој в очи да ме наречи па можеби би можело да прајме после муабет.

(и да, преферирам ко веќе мора титуларно госпоЏа, или она В.Е. ко шо спомнав негде на друго место на форумов Razz )
Значи само тебе не ти дале сендвич.Е тамаќаришта и расипани.А веројатно и дека не си дел од нив туку си залуталат тукутака таму. Smile

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Сре Мар 16 2016, 10:59

кнез напиша:
чучулига напиша:
кнез напиша:Добро бе госпожа Чучулига,јас ги разбирам оние јадници што излегле пред Уставен па за некој денар плус сендвич си ја уништуваат државата,ама тебе не можам да те разберам како за безпари се обидуваш да ги подржиш.Па зарем некој во оваа држава мисли дека Специјалното ЈО, па овие протестанти излегле на улица зошто имало изборни малверзации(ги има секаде на овој бел свет),или се излезени зошто добиле наредба НВО плус СДСМ како фолклор за рушење на власта.
Не ми изгледаш воопшто за глупа па толку драматично да ја промашуваш ПОЕНТАТА на оваа претстава.
Не ме разочарвај ти се молам.
Немаше сендвичи на протестот и јас бев таму а ни сдсм ни никој не ми даде наредба за то нешто.

е сега дали сум глупа е субјективна оцена на секој еднен шо ќе земи да проценува, а петоколонаш и продаена душа шо не ја сака Македонија ко шо рече контрапротестантот би сакала некој в очи да ме наречи па можеби би можело да прајме после муабет.

(и да, преферирам ко веќе мора титуларно госпоЏа, или она В.Е. ко шо спомнав негде на друго место на форумов Razz )
Значи само тебе не ти дале сендвич.Е тамаќаришта и расипани.А веројатно и дека не си дел од нив туку си залуталат тукутака таму. Smile
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ау!... ако е така, мора да е вистина се' за то соросоидите и сдсм!!!

Самооо... од кај ме познаја дека не сум нивна се чудам сега.... scratch

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by кнез Сре Мар 16 2016, 11:04

Да не се чудиш.Знаат тие се.Кога Грујо го фатија гол без гаќи па една фрау Меркел и остала европска братија,па за тебе да не знаат.Ајде ти се молам. Smile

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Сре Мар 16 2016, 11:09

пу јас наивна... а си мислев баш дека ич не се разликувам од луѓето таму...

Smile Smile Smile
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Сре Мар 16 2016, 11:26

конретен еве го то видео за максим горки ака макси ѓорѓија
да не ми е мисла дека ти го спомнав.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Сре Мар 16 2016, 13:09

Кога сме кај видеата ....
..па по фејсбуците кружи ова видео ...
...за некој си Велешки процес за кој на гица и се заплеткува јазикот_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Сре Мар 16 2016, 13:13

хммм... велешки случај со обвинители....

онај за убиството во с. орашје ако арно памтам за кој кежаровски беше во затвор?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Сре Мар 16 2016, 13:16

чучулига напиша:хммм... велешки случај со обвинители....

онај за убиството во с. орашје ако арно памтам за кој кежаровски беше во затвор?
Најверојатно не ќе да е за тоа ....
..колку имам слушнато .... нашто околу манипулации со документи било .... или нешто слично
...но јбг .... најверојатно ќе дознаеме кога ќе дојде време за тоа...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Сре Мар 16 2016, 13:30

king напиша:
чучулига напиша:хммм... велешки случај со обвинители....

онај за убиството во с. орашје ако арно памтам за кој кежаровски беше во затвор?
Најверојатно не ќе да е за тоа ....
..колку имам слушнато .... нашто околу манипулации со документи било .... или нешто слично
...но јбг .... најверојатно ќе дознаеме кога ќе дојде време за тоа...
хмммм... можно е да е тој случај....

bounce bounce bounce bounce bounce

ај само побрзо се надевам ќе разбериме! туф... ме обзема љубопитноста!!!

bounce bounce bounce bounce bounce
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Сре Мар 16 2016, 18:05http://www.libertas.mk/video-kontrademonstranti-branime-da-nema-pomiluvane-na-pedofili/

И сега? Шо со ове луѓе ко ќе сфатат за шо дремеле таму? Ќе се гледат на видеово и сеуште ќе бидат горди?

Или мож па се поистоветуваат со криминалци па ќе му олесни?

Mad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Mad
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Вто Мар 22 2016, 23:31

Јанева: Иванов, Уставен суд и Собранието се нелегитимни

http://24vesti.mk/janeva-ivanov-ustaven-sud-i-sobranieto-se-nelegitimni

Таа  пред да нешто каже треба да бар две секунди подразмисли ... бидејки дотичната со  кажаното фактички и самата се помножи со нула....
... се така фино, лепо си кажа како што зајкото и рекол дека треба да  каже ама ни на крај памет не и паднало дека и таа самата и институцијата која ја претставува се избрани ( според неа и црпнатите) од  нелегитимен орган ...а со тоа и таа и сјо се потполно нелегитимни ....
... па пошто, нели, се е нелегитимно па со тоа и сјо ... незнам кога веќе изиграва толкава поштењачина едноставно не го напушти и распушти нелегитимното сјо ... ама јебига ...добро ќе и дојдат тие 4 милиона еура нелегитимен буџет ...
.... хехехе ... и мене кур би ме болело дали сум легитимен или не ... ако ми даат 4 милиона евриќи да ги делам како сакам .... Twisted Evil Twisted Evilхихихи

http://telegraf.mk/aktuelno/betmen-velit/ns-newsarticle-betmen-velit-kralica-katica-i-nelegitimnata-Makedonija.nspx

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Сре Мар 23 2016, 11:21

ова се црпки од иста нива...дефинитивно...

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 2pyw8dy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Чет Мар 24 2016, 23:48

koja e 'vaa so vokmen na usi?
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Пет Мар 25 2016, 09:27

Добро утро.., што смешка спастри посабајле јавнава гица....има ли вести од периферискиот регистар.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пет Мар 25 2016, 13:19

Ај ваљда нема да не изневери .. нешто ќе смисли  ....

...туку од инсајдерски извори, се шират гласови дека не ја бивало за ништо освен за шеткање и сликање со бижутерија... и дека ги мзга ко магариња останатите во тимот да ја работат целата работа ....
..двајца од тимот што не и беа по кеф веќе набрка ... прашање на време е кога уште некој сам ќе си отиде т.е  кидне од тортурата...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 13 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 26 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 26  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот