ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

„Специјален“ обвинител?!?

+8
concrete
Diabolik
хан Ацо
ribar
Прч
Spray
кнез
чучулига
12 posters

Страна 1 of 26 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Next

Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пет Окт 16 2015, 16:20

Еве ја оваа пак ... вчера едно, денес друго ... ко зајко да и е учител Twisted Evil Twisted Evil 
 ... завчера, ќе даам оставка .... вчера ... ќе работам, денес ...... трето ..
...

http://telma.com.mk/vesti/janevasedumte-obviniteli-da-ne-davaat-zakletva

... ем и иска ем и стиска ... Twisted Evil 
...што каратактери ќе беа ... се пишман аџии .... на својот збор не си стојат и после сакаш доследност од нив ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Пет Окт 16 2015, 17:03

Катица Јанева е за жалење. Ако се земе во предвид како е избрана  за тоа за што е избрана, таа е за жалење, до толку да треба сама у тишини дома свог...да си се самоубие.
Баронот од Замокот Градиште застапникот на кошерите од Америка, губернаторот на Македонија,  на сите четири партии инволвирани во изнудениот процес за ракоположење на специјален обвинител им имат наложено да достават список на потенцијални кандидати кои за нив се прифатливи на увид. Но на сите посебно и настрана од другите им е шепнато дека би било згодно и аутсајдер како Катица да е на списокот , за да не биде ептен штур т.е. да има и по некој кој  не долази у обзир. И таа се нашла на сите списоци....
После, при големата кавга на избоотр лежерно вадат кец из рукава...т.е. Катица, со зборовите...што го тупите еве кандидат за кој сите се сложувате... што и фали  ги има сите формални услови и чиста е ко суза. Тоа што има благотелечи поглед израз, став  и вокабулар на провинцијалка од некои минати времиња..и се облекуе во чипка нема веза , ние како американци и ваши господари немаме ништо против.
Така ти е кога во една држава кленови , дунстери и комедијанти ти ја кројат судбината и глумат влас, опозиција и рамковни.....,а прекуокеанските џукели те праат мајмун...
А бе баронот-губернатор си досволува да отвори школо сам , без да го чека Премиерот, па ние овде за катица праиме муабет. Демек кааснел. Има да чека бе , маме му ибам  и тоа треба у очи јавно да му се каже. Има да чека и да гувее, за тоа е формално пратен , а не да бира специјални тужители со лик и ум на Мапетовата Гица-прасица.... Mad
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Пет Окт 16 2015, 17:11

concrete напиша:
А бе баронот-губернатор си досволува да отвори школо сам , без да го чека Премиерот, па ние овде за катица праиме муабет. Демек кааснел. Има да чека бе , маме му ибам  и тоа треба у очи јавно да му се каже. Има да чека и да гувее, за тоа е формално пратен
Оф топик

Конкретен жив срам е то со каснењето... груевски нека си се брука колку шо му душа сака каде и кога сака ко приватно лице за то ич не ми е гајле, дури е во својство на премиер на Македонија такви срамоти ич не треба да му се прогледуват низ прсти.

Невоспитан еден никаков.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Пет Окт 16 2015, 17:20

чучулига напиша:
concrete напиша:
А бе баронот-губернатор си досволува да отвори школо сам , без да го чека Премиерот, па ние овде за катица праиме муабет. Демек кааснел. Има да чека бе , маме му ибам  и тоа треба у очи јавно да му се каже. Има да чека и да гувее, за тоа е формално пратен
Оф топик

Конкретен жив срам е то со каснењето... груевски нека си се брука колку шо му душа сака каде и кога сака ко приватно лице за то ич не ми е гајле, дури е во својство на премиер на Македонија такви срамоти ич не треба да му се прогледуват низ прсти.

Невоспитан еден никаков.
..дека е невоспитан и прост , плус веројатно искомплексиран е евидентно.
Но таков бил и Фон Бизмарк  и цел долг список на луѓе за кои отпосле сите сватиле..., ги спастриле своите народи.
Не викам дека Грујо е тоа, од проста причина што ние сме грст земја..., но ни свети амбасадор ЈАВНО  не смее да си дозволи тоа што си допушта американскиот. Тоа него го прави најголема можна мифка.
Или кур го боли.., тој си е потврден демократ и ослободител на народите.., па му се може????
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Пет Окт 16 2015, 17:34

Не, не си можи, ама и него изгледа толку му е даено.

ДИВИ, примадони... бљааааак!
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Пет Окт 16 2015, 18:29

.....I, smizli, i smizli!!
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пет Ное 20 2015, 02:13

хихихи....

... ја нашле изгубена, тотален аматер  и ја играат како сакаат ...... нешто има прочитано од законите но некако не и се дочитани па и се случуваат вакви недоречени и недопрецизирани работи, но некако и зајкото не и ги дава тие 600 000-те снимки ...

... ај и треба малку време и ќе сфати дека сите ја играат, па не џабе никое од извиканите имиња не се нафати туку турија тотален анонимус кој и нема работено некој посложен предмет ...
...  е сега добро, понекогаш и некоја бракоразводна парница знае да се искомпликува ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Пет Ное 20 2015, 09:16

хмм.., е сеа..., неа ја ставија американските кошери преставувани од тоа сатрапот од замокот Градиште... Нормално тие одамна ја имаат гаено, така американски здебелена и заглупена, а со цел на вакви потреби.  И дефинитивно треба да се свати дека батките си ја знаат работата и планираат години нанапред и то во варијанти и подваријанти , за во случај на изненадувања.. кои се непредвидливи.
Значи лик во црна чипка изваден од Мапет Шоу...
Заебанцијата е што таквите ликови се најзаебаните, тие се ко мали деца кои незнаат што е 500 кила, па ако не ги средиш на време , може да те заебат до коска.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пон Дек 14 2015, 16:39

Медиумите деновиве пишуваа за агендата на Јанева. Неделникот Фокус, повикувајќи се на извори од нејзиното обвинителство, објави дека главната цел на Јанева ќе биде рушење на митот за власта во предизборни цели во корист на СДСМ. Ваквите тврдења не беа демантирани од Катица Јанева и нејзините соработници.


http://sitel.com.mk/katica-janeva-gi-pobara-prislushuvanite-razgovori-od-zaev

...таа се повеќе и повеќе се компромитира ...Таа се уште не сфатила дека сдсм и ја наменил улогата на крпа за една употреба ...


... а кога ќе доживее фијаско се ќе и се одбие од глава а сдсм-оФци ќе вртат глава и бегаат од неа ко лепрозна ...


... јбг ... стално се наоѓаат будали за една употреба ...
..не џабе ниедно од познатите имиња (тие добро знаат дека ова е Гордиев чвор и до кај  и до кого се може да стигне работата) во правничката фела не се нафати ... туку оваа ја извлекоа од шешир ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Пон Дек 14 2015, 16:45

..крпа за една упореба, светот го гледа низ окалки на крпа за една употреба.
Таквата крпа нема капацитет да свати дека има и нешто друго на овој свет..пун мангупи.
Да не била крпа за една употреба немаше ни да биде у црно-чипка диколте, верувајќи дека црно ја истнчуе....  и ќе речеше фала на понудата. А требело само да се погледне во огледало.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пет Дек 18 2015, 12:53

http://republika.mk/?p=530286

..добро бе ..онаа мисирката од спец обвинител што чека ...
...ги има сите механизми да во секунда го спроведе барањето..

... нејзиното неделување наведува на тоа дека со зајкото дуваат во иста тиква ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пет Дек 18 2015, 16:31

Хихихи....
..кој го тераше зајкото да кажува дека има сочни разговори и помеѓу сдсм-оФци ...
..па сеа трт Милојко ... ќе ги дадам, не ги давам ... Twisted Evil Twisted Evil

 http://vecer.mk/Makedonija/katica-gi-krie-tajnite-na-telefonskite-razgovori-od-sdsm

... а друга причина е дека можеби и се излајал декда има 600 000 разговори а во стварност има неколкукратно помалку па сеа не ќе знае да објасни од кај е кусокот ...
..у секој случај интересно ќе биде ... да се гледа зајкото како пелтечи ... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пет Дек 18 2015, 16:37

Секој ден се некој бара да тој и тој случај го преземе „Катица“ ....
... можда „утре“ прочитаме дека некој ќе побара да таа преземе и бракоразводна парница, имотен спор, должнички спор ....  па ќе имаме катица девојка за се .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Пет Дек 18 2015, 16:50


Ja mislam deka i fali muska paznja..
..posle dobra obrabotka ke se stabilizira i ke pocne simfonii da komponira...
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пон Дек 21 2015, 16:52

Видеото ... уште еден бисер...

http://sitel.com.mk/samo-zaev-znael-kako-se-chuvaat-prislushuvanite-razgovori-spasovski-tvrdel-deka-janeva-dobila-se


хихихи ... само тој знаел ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Пон Дек 21 2015, 22:53

.....ич не се исчудувај .., што може да се очекува од еден зецов , не многу бистар  и мапетка у црна чипка...Smile
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Вто Дек 22 2015, 01:36


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Вто Дек 22 2015, 09:00

..чипкаста гица..што друго очекуваше???  па дури и осмехот и е ист ко на тоа мапетовката, за карактерот да не збориме.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Вто Дек 22 2015, 09:02

daj be da ja vikneme na sobiranka ?
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Сре Дек 23 2015, 23:11

Кој за што ... спец обвинителката ... за платите  ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

 http://alsat.mk/News/228254/janeva-sama-kje-gi-utvrduva-platite-na-obvinitelite

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Чет Дек 24 2015, 07:48

..а бе ако сакаш да ја заебаваш Македонија измисли специјален обвинител. Одбери гица од Гевгелија , која отсекогаш имала комплекс на другарка која никој не ја игра, дај и некаква имагинарна моќ, кажи и дека стоиш зад неа , во сите нејзини одлуки И ГЛЕДАЈ СЕИР....
Да ми је знати кој путер им го рзмачкаа на ЛЕГАЛНО ИЗБРАНИТЕ ВЛАДА И ПРЕМИЕР по главите...за да се сложат да праат долгоушести магариња од нив..
За тоа ли не уверуваа со години дека се најдобриот избор за Македонија???
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пет Дек 25 2015, 23:08

бла, бла, бла

http://alsat.mk/News/228628/janeva-ushte-ednash-pobara-sdsm-da-i-gi-predade-bombite

...а бе нема што да моли и бара.... треба да нареди ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by кнез Пет Дек 25 2015, 23:16

Како бе  подредениот да му нареди на наредбодавачот?
Е тој филм до сега не сум го гледал освен некој цртани филмови во кој веруваат дека постојат и многу возрасни.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пет Дек 25 2015, 23:36

Како бе  подредениот да му нареди на наредбодавачот?
И тоа што викаш!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Саб Дек 26 2015, 09:00

Еве бе Гица у црна чипка слушам почнала да ослободуе криминалци...Големиот шпион со синче вајат-ерп го пушта дома на топло. Следниот чекор веројатно ќе биде негово дување преку граница , кај јатакот кој му го обезбедил зајко.... Smile
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 26 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот