ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

„Специјален“ обвинител?!?

Страна 15 of 26 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 26  Next

Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Нед Апр 03 2016, 12:01

чучулига напиша:
VOL напиша:ne vikam deka prasanjeto "a kakvi im se prosecite I od kaj mu e liFceto" na Milenko, e pogresno!

pak ne me razbiras sto sakam da osvetlam ovde, ama aj vaka

najprosto sto moze, grubo ni ednostavno>

1. Milenko e tralajka. so saka moze da si treska. moze da e provokacija, da sklopil neli, nekakvo sveditelstvo, I da si trabunja.
2. Najcevska e proifesorka. ako nasednala na provokacija I si go pokazala "liceto" togas, ne e daleku od ovoj pod broj 1., osven toa sto mozebi titulite im se razlicni, intelektot ist.
duri, moze da kazam slobodnio deka, Milenko e harizmaticen, luciden, interesen za "sira publika" a koj ke ja osvoi "sira publika" osvojuva I ...glasovi,., neli?
3. Katica, moze da reagira-da go tuzi Milenko, ako ne e vistina, ili da kjuti I d'tka I ponatamu..

??
ne I lici bre na Najcevska namesto da DAVA "mleko", da se zanimava so Milenko!
А кој очекуваш да го напрај то место неа???

која е тежината на мојот збор наспроти нејзиниот?

најчевска е експерт за човекови права па барем јас разбирам зошто баша таја реагира на линчот на кој константно е изложена јанева...

мене ми е гнас бре да читам шо се е напишано за јанева, најчевска, фетаи... ако не сте приметиле послабо учествувам во муабетисвањето овде, сте се прашале оти?

вие не муабетите за работата на сјо, вие ги плукате жените кои работат таму... одвратно!
....најчевска е најобична љигава џукела , дрчна за пара, ружна од роџења и због тоа фрустрирана до зла бога и кај стигне и кого стигне олајава уште од ран пубертет кога сватила дека Господ нешто утнал..., посебно некои кому може само да им се фати у животу..и једина можност да каже нешто е да пљука по нив....борец за људске правице по дифолт е легалист, пицајзла за закон која се држи до право како слеп за стап и само со тие алатки се бори против сите неправди и злоупотреби...штом зине нешто друго, па посебно , ако фати страна.... потврдуе со две руку дека е само џукела,  а таа тоа упорно го прави, за пикот против македонскиот народ и дежела да не збориме....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 12:11

concrete напиша:
чучулига напиша:
VOL напиша:ne vikam deka prasanjeto "a kakvi im se prosecite I od kaj mu e liFceto" na Milenko, e pogresno!

pak ne me razbiras sto sakam da osvetlam ovde, ama aj vaka

najprosto sto moze, grubo ni ednostavno>

1. Milenko e tralajka. so saka moze da si treska. moze da e provokacija, da sklopil neli, nekakvo sveditelstvo, I da si trabunja.
2. Najcevska e proifesorka. ako nasednala na provokacija I si go pokazala "liceto" togas, ne e daleku od ovoj pod broj 1., osven toa sto mozebi titulite im se razlicni, intelektot ist.
duri, moze da kazam slobodnio deka, Milenko e harizmaticen, luciden, interesen za "sira publika" a koj ke ja osvoi "sira publika" osvojuva I ...glasovi,., neli?
3. Katica, moze da reagira-da go tuzi Milenko, ako ne e vistina, ili da kjuti I d'tka I ponatamu..

??
ne I lici bre na Najcevska namesto da DAVA "mleko", da se zanimava so Milenko!
А кој очекуваш да го напрај то место неа???

која е тежината на мојот збор наспроти нејзиниот?

најчевска е експерт за човекови права па барем јас разбирам зошто баша таја реагира на линчот на кој константно е изложена јанева...

мене ми е гнас бре да читам шо се е напишано за јанева, најчевска, фетаи... ако не сте приметиле послабо учествувам во муабетисвањето овде, сте се прашале оти?

вие не муабетите за работата на сјо, вие ги плукате жените кои работат таму... одвратно!
....најчевска е најобична љигава џукела , дрчна за пара, ружна од роџења и због тоа фрустрирана до зла бога и кај стигне и кого стигне олајава уште од ран пубертет кога сватила дека Господ нешто утнал..., посебно некои кому може само да им се фати у животу..и једина можност да каже нешто е да пљука по нив....борец за људске правице по дифолт е легалист, пицајзла за закон која се држи до право како слеп за стап и само со тие алатки се бори против сите неправди и злоупотреби...штом зине нешто друго, па посебно , ако фати страна.... потврдуе со две руку дека е само џукела,  а таа тоа упорно го прави, за пикот против македонскиот народ и дежела да не збориме....
велиш дека не е експерт во својата професија? Неписмена е, не знај шо кажва???

па добро бре мајку му стара!!!

Ај образложи еве шо не е во ред со нејзиното излагање! Или со случаите кои ги отвори сјо!

За то треба да се муабети конкретен а не за субјективните, лични доживувања шо си ги имате кон жениве!!! Не ми се читат вашите фрустрации кон нив, ич не е привлечно ама баш!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Апр 03 2016, 13:02

cuculiga..
daleku od toa deka Najcevska e nepismena.
sigurno ne se steknuvaat diploma tek taka,
deka ekspert, moze da se kaze, zatoa sto nekoj nad nea ja prepoznal, spored stepent na obrazovanie I obucenost, I nema sto da se kaze povekje.
ama deka e komforna vo toj ekspertski status I neobjektiva, e toa vekje mozam duri I jas najlaicki da go , barem, iskomentiram.

zatoa sto eden eskpert za covekovi prava nema da se zanimava samo so odredena, od sponzorite , celna grupa, I nivnite prava. tuku nasekade kade se tie gazeni.
znaci ne se samo odredeni nacionalnosti -predmet na "ekspertizata" na Najcevska.
ama nejse. nit I sudam nit mi znaci. samo si ja komentiram.

sto ima taa so SJO I od kade I e porivot da go brani SJO I Katica- NE MI E JASNO, zatoa sto Najcevska neli, e ekspert za covekovi prava, a kolku se covekovite prava na Kartica zagrozeni, ne mi e jasno ama ic.
zatoa sto, Najcevska vo red da se zagrzi ako Katica ja izbrkaat od rabota, ako ne I davaat da se vraboti , ako ja sikaniraat, ako ja iseluvaat od doma I tn..ako osnovnite gragjanski prava I se ukinati bezpravno.. no boze gospode, pa ne sme do tolku- Katica e duri sudija I toa na jaka funkcija!

na primer, ne znam zosto taa ista Najcevska NE SE OGLASI po apsenjeto na EDMONT TEMELKO , koj NELEGALNO bese sikaniran, neli, za sto ima dokazi,
ne li se narusija covekovite prava na toj covek koj patem e I , makedonec, a toa ne e neli, na menito na Najcevska?
samo prasanje, razmisluvanje, nisto loso...
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 13:09

Катица не е шиканирана!?!

Катица во то СЈО е мој претставник. Јас сакам да знам шо се' стои зад бомбите на заев. Гледам цела машинерија на дфрикингпмне е настроена против неа и константно ја напаѓа и опструира. То ти не го гледаш?

Шо не е јасно ич не ве разбирам.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Нед Апр 03 2016, 14:36

...можда е твој преставник, ама мој не е сигурно....и да повторам по милионити пат тоа нема никаква врска со некакво вмро или некаква негова машинерија.
Не навлегувам , ам ич во тоа како ги перцепираш работите , тоа е твоја приватна работа , а квантификацијата чии приватни гледишта  се демократско мнозинство на основа на што се донесуваат мнозински ,демократски" одлуки се гледа на ИЗБОРИ.., и тоа после треба да се почитува...до следниот избор, редовен или вонреден.....
Некакви си таму насилно , со смртни закани октроисани, неуставно , а со тоа ама ич недемократски  измислени институции со ракоположени прасенца од гевгелиско-валандовски земјоделски регион, од страна на најголемите белосветски продавачи на демократија, ама ич не ме интересираат , а нивните локални тумачи и продавачи на магла треба што поскоро да се терминираат . на било кој можен начин..... Evil or Very Mad
Секој поминат ден без тоа , само го шири и зајакнува канцерот кој ќе не убие како македонски народ и држава....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Нед Апр 03 2016, 15:48

чучулига напиша:Катица не е шиканирана!?!

Катица во то СЈО е мој претставник. Јас сакам да знам шо се' стои зад бомбите на заев. Гледам цела машинерија на дфрикингпмне е настроена против неа и константно ја напаѓа и опструира. То ти не го гледаш?

Шо не е јасно ич не ве разбирам.
Па сега .... кога некој кој со целиот свој аматеризам и дилентализам се мести за на волеј не гледам зошто другиот не би шутирал со целиот свој кеф....

... треба да си глуп и будала да не искористиш такви прилики за сигурен и ефектен гол... а лаиците во сјо просто обожаваат да им ствараат такви прилики.... а такви ќе бидат се додека не си ја фатат работата ко што треба а не да играат по нотите на зајко .... народ гледа, народ не пие нафта ...

... за крај ...оние несреќници у сјо .... не ги бива ни за свинска, не се дораснати,   а се шушка дека имаат и личен багаж, не ќе да се баш најчисти  ...
...колку што гледам ..почнуваат да им го багажот вадат на дневно светло, сега уверението, утре нешто друго, некој по медиумите спомнуваат некој велешки процес, за онаа Ленче се шушка некаво си „пакување“  на случаи  ...  у секој случај секој ден ќе вадат по нешто .. а материјали изгледа имаат у изобилие само си темпираат кога и што
... а народ ќе се забавља и смее.... кој тоа е избран да истерува правда

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 19:26

concrete напиша:...можда е твој преставник, ама мој не е сигурно....и да повторам по милионити пат тоа нема никаква врска со некакво вмро или некаква негова машинерија.
Не навлегувам , ам ич во тоа како ги перцепираш работите , тоа е твоја приватна работа , а квантификацијата чии приватни гледишта  се демократско мнозинство на основа на што се донесуваат мнозински ,демократски" одлуки се гледа на ИЗБОРИ.., и тоа после треба да се почитува...до следниот избор, редовен или вонреден.....
Некакви си таму насилно , со смртни закани октроисани, неуставно , а со тоа ама ич недемократски  измислени институции со ракоположени прасенца од гевгелиско-валандовски земјоделски регион, од страна на најголемите белосветски продавачи на демократија, ама ич не ме интересираат , а нивните локални тумачи и продавачи на магла треба што поскоро да се терминираат . на било кој можен начин..... Evil or Very Mad
Секој поминат ден без тоа , само го шири и зајакнува канцерот кој ќе не убие како македонски народ и држава....

king напиша:
чучулига напиша:Катица не е шиканирана!?!

Катица во то СЈО е мој претставник. Јас сакам да знам шо се' стои зад бомбите на заев. Гледам цела машинерија на дфрикингпмне е настроена против неа и константно ја напаѓа и опструира. То ти не го гледаш?

Шо не е јасно ич не ве разбирам.
Па сега .... кога некој кој со целиот свој аматеризам и дилентализам се мести за на волеј не гледам зошто другиот не би шутирал со целиот свој кеф....

... треба да си глуп и будала да не искористиш такви прилики за сигурен и ефектен гол... а лаиците во сјо просто обожаваат да им ствараат такви прилики.... а такви ќе бидат се додека не си ја фатат работата ко што треба а не да играат по нотите на зајко .... народ гледа, народ не пие нафта ...

... за крај ...оние несреќници у сјо .... не ги бива ни за свинска, не се дораснати,   а се шушка дека имаат и личен багаж, не ќе да се баш најчисти  ...
...колку што гледам ..почнуваат да им го багажот вадат на дневно светло, сега уверението, утре нешто друго, некој по медиумите спомнуваат некој велешки процес, за онаа Ленче се шушка некаво си „пакување“  на случаи  ...  у секој случај секој ден ќе вадат по нешто .. а материјали изгледа имаат у изобилие само си темпираат кога и што
... а народ ќе се забавља и смее.... кој тоа е избран да истерува правда
А да ми кажите нешто за то шо го работат? За случаите кои ги отворија?

За то нешто коментар, мислење.... можи?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Нед Апр 03 2016, 19:42

..тоа ти доџе ко ние овде сеа да ги отвориме, ко онаа малата Ана која смислила некаков суд комедијантски...нна тоа му излегуе работава.....
...но ако земеш дека силата не бремса правдина, тогаш е јасно дека  америчкиве кошер убијци можат се....тие пола свет го потепаа, па сеа нас ќе ни продаваат ПРОТИВУСТАВНА ДЕМОКРТИЈА...  Се знае бе дете кој може и кого може да истражува, суди и казнува во оваа држава.....тоа сигурно не се мапет ликовите и онаа  мортиција адеми ..домина у латекс...влажниот сон на феудалниот господар од замокот Градиште....


Последната промена е направена од concrete на Нед Апр 03 2016, 19:45. Мислењето е променето 1 пати
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 19:45

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Апр 03 2016, 20:42

sepak, nitu milenko nitu najchevska ne mozat da go smenat razumot I pravilnata percepcija za nestata, na narodot...
Ne se ista kategorija, Milenko e show men, free lancer, koj gi iznesuv svoite stavovi a negovata emisija treba da donese gledanost, I pari, na kanalot -nositel na negovata emisija.
Najcevska... bi trebalo da e nekoj factor, poseriozen subject so tezina I ne evo ista klasa so milenko, kako da sporedues rucno izraboten Hummer, so Tojota Prius Hibrid.

nastrana tie dvajca, sto ja komentiraa Kata

da se vratime na Katica: fakt e deka e 6.24 prosek...proseekot na Milenkovata diploma, nikogo ne go interesira vo drzavava..ama ovoj na Katica budi somnezi vo nejzinite kapaciteti, definitivno.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 20:45

Алооооо... шо муабетиш бе чоек???

Миленко е криминалец бре!!! Ко и Латас!!!

Абе абеееее......
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Апр 03 2016, 20:56

da, znam.
ako me citas pravilno ke svatis deka znam I deka tokmu za tie "klasi" muabetam.
toj e odlezan...dokazano delo, odlezano.
toa e
sega se bavi so ona sto se bavi.. si prai pari de.

tolku za nego.ima pravo da raboti sto saka dodeka ne e vo sprotivnost so zakonite.
Najcevska ne e kriminalec.
nema dokazano delo. nema odlezano.
I taa moze da pravi sto saka. se dodeka ne e vo sprotivnost so zakonite

ne osuduvam jas nieden odlezan osudenik, odnapred. ke go soslusam/procitam, mozebi ima nesto da kaze

znaes, koga covek ke go spomene Milenko, mi idat na um negovoto iskustvo so Formula, Kamel Trofi, patuvanjata, potoa FK Makedonija, pa fintite za koi zaglavi. pa negovite emisii, I mantrite koi gi baese po emisiite..

koga ke se spomene Najcevska , vo kontekst na nejzinata etiketa- zastitnik , more I preceDnik na toa zdruzenieto za zastita na coecki prava...,ocekuvam, ednakva griza, objektivnost,racionalnost, seopfatnost.
no ne mislam deka "zraci" bas vo svetlo kakvo sto me asocira neli..

VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 21:00

ама ми објаснувате дека народ сакал ова она.... ееееееј!!! чекајте малку!

ах бееее... криви се моите шо лажно ме научиле дека сите сме еднакви бре!

не сум демократ!!! - јас и Ристо не сме исто!!!

народот ги слушал и сакал миленко латас дпмфрининкЕ!!!!

ај достате ве замолвам!

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Апр 03 2016, 21:19

sekoj ima pravo da bide sto saka be.
Milenko , Mirka, SVirka, Najcevska, SOrosoidite,,
za sekoja budala ima tendzere za sekoe tendzere kapace.
sto da ti kazam..bidi so sakas.

sepak, na izbori sekoj BIRA sto saka, neli..
I vrz osnova, na ISTATA volja, ISTATA potreba da se bide svoj, da se izbira ona sto se sak, se izbira I na izbori.
neli?
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 21:24

е за то на американците му симнувам капа... не можи бе СЕКОЈ да гласа и ИЗБИРА. Па и демократијата изворно не е ич "демократска".

туку, за случаите на сјо некој муабет?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Апр 03 2016, 21:37

da, da , sekako, deka na amerikancite..im simnuvas..
koga bese socijalizam, trcavte po amerigovnarska demokratija, plukavte na socijalizmot
a sega koga ve obzede amerigovnatskata demonkratija se pravite "komunjari" , ne znaejki deka voopsto nemase komunisticko opstestvo kaj nas, tuku socijalisticko,
a samiot termin "komunjari" e izmislen od takvi "obzemeni" demokraturi.
ama taka e toa, koga profesorite po marksizam denes stanuvaat eksperti po demokratija.
ne go svatile ni marksizmot , ni socijalizmot, ni komunizmot pa zatoa I ne go predavale kako treba.. ama za demoNkratija se prosto, eksperti.

ne go cepkajte socijalizmot, ziv vi sFe.
ne go ni znaete..

SJO?
sto za SJO.
so upadot vo domot na Edmond Temelko SE' pokazaa sto imaa.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 21:41

Чоек... социјализмот ко се "укина" имав 14 години па зато немој мене да ми се притресваш. ок?

шо бе запна за тој албанскиот државјанин и градоначалник, шо се случило? појма немам за шо збораш.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Апр 03 2016, 21:47

Edmond Temelko bese vo Makedonija koga SJO naredi upad vo negoviot dom ( namesto da u dostavi pokana za sluzben razgovor, kako sto se treba).
Upad se pravi vo kraen slucaj , a ne pred negovata familija I maloletni deca.
inaku Edmont Temelko e makedonski drzavjani so makedonski pasos isto onolku kolku sto si i ti. i jas. i sekoj drug gragjanin so makedonsko drzavjanstvo.
ama, za seto toa, normalno, poim nemas neli...
mislam..
zosto na primer, Najcevska ne IZRIPA od grmuskite, da PROPLACE i PROKVICI za COVECKITE prava na covekot, koj go upasija blagodarenie na glupata prijava od SJO i normalno, go pustija zaradi toa sto nemase nikakva osnova za negovo zadrzuvanje?
HMM.. cudna nekoja zastitnicka na coecki prava..sigurna si deka e expert za coecki prava....?ama ne ke e za site coveci izgleda, a? Smile
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 21:50

VOL напиша:Edmond Temelko bese vo Makedonija koga SJO naredi upad vo negoviot dom ( namesto da u dostavi pokana za sluzben razgovor, kako sto se treba).
Upad se pravi vo kraen slucaj , a ne pred negovata familija I maloletni deca.
inaku Edmont Temelko e makedonski drzavjani so makedonski pasos isto onolku kolku sto si i ti. i jas. i sekoj drug gragjanin so makedonsko drzavjanstvo.
ama, za seto toa, normalno, poim nemas neli...
mislam..
zosto na primer, Najcevska ne IZRIPA od grmuskite, da PROPLACE i PROKVICI za COVECKITE prava na covekot, koj go upasija blagodarenie na glupata prijava od SJO i normalno, go pustija zaradi toa sto nemase nikakva osnova za negovo zadrzuvanje?
HMM.. cudna  nekoja zastitnicka na coecki prava..sigurna si deka e expert za coecki prava....?ama ne ke e za site coveci izgleda, a? Smile
Mad Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Mad

не знам за тебе ама јас друг пасош немам ни имам друга држава кај шо сум градоначалник!!!

абе ааааај таму бреее!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Нед Апр 03 2016, 21:55

....а бе џукела е бе најчевска , ај сеа и ти не многу објаснувај на адосцеленти што е тоа социјализам , која е најчевска , кој  Едмонд Темелко и неговите права и зошто конспиративното злосторничко-квинслишко  дувло сјо е организација чии протагонисти еден ден ќе завршат високо на бандера , а после длабоко у депонија дрисла..... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Апр 03 2016, 21:59

ne vikam jas za tebe kolku I kakvi pasosi imas
imas makedonski, znaci si makedonski gragjanin I gi UZIVAS site prava kako sekoj gragjanin, vklucitelno I glasanjeto za izbori.
e vidis,toj go ima istiot pasos, I gi ima istite prava , kako I tebe.
baj d uej , ova e Republika Makedonija.
ne sakam sega da go sporeduvam so , na primer, ljuBco Georgovnarski koj roden kako makedonec sosila se napravi bugaristanec, sprema Edmond Temelko koj roden kako makedonec, vo Albanija, IZDRZA vo onakvi uslovi I ostana Makedonec, za razlika od razlizanovo ,razmazeno, bugarofilno LIGLE vo forma na ljuBco,. koj se' imase, samo uste bugaristanec mu falese da stane..

e za toa zboruvam, tuka NAJCEVSKA neli, NIKADE ja nemase..

I ne znam sto pa ti objasnuvam jas seto ova, ti se fakjas za senesto samo da ostanes vo pravo. situacijava PRAVNO- e jasna, I nema seriozno, nema za sto da go obivnuvas Temelko zatoa sto bil gradonacalnik vo Pustec- pa toa e pridobivka-srekja za makedoncite tamu, sto voopsto opstojale!
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 22:04

аааааааа.... а јас ги организирав чоечињата на јанкуловска бесправно да гласат? м?

и доста со то државјани.... се знај под кои и какви услови можи да се гласа.... тие од пустец треба да гласат во амбасадата во тирана  чим толку се држите до права и закони.... инаку!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Нед Апр 03 2016, 22:17

чучулига напиша:аааааааа.... а јас ги организирав чоечињата на јанкуловска бесправно да гласат? м?

и доста со то државјани.... се знај под кои и какви услови можи да се гласа.... тие од пустец треба да гласат во амбасадата во тирана  чим толку се држите до права и закони.... инаку!!!
....тие од Пустец си имаат станчиња у Македонија , можат таму да си гласаат..проблемот не е со нив , проблемот е со оние 150.000 кои гласаа кога сдсм ја сјеба Македонија и кои како сега гледаме 100.000 уште ги има како фантоми...тие устоличуат и рушат влади..., не јадните голтари од пустец...како ги опишува шеќерната....
...и врапците знаат дека со години , кога треба си гласаат и во албанија и на косово и овде..ко Богородица - троручица... Very Happy Very Happy Very Happy
..а министерон за по дома , онаа смешката со машко презиме...шеќерната и зајко гледам нешто занемеа... , ако не им успее да напраат мајдан под мудата на воинот, го ебаа ежот...ќе омастуат јуженца...
..само не ми се верува дека американскион амбасадор ќе ги остави на цедило, башка мортиција адеми ептен го пали, ако не друго ...заради неа...ќе дојава со коњицата.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 22:23

ахам имат да, на макси ѓорѓија да .... и таму се по 100 на м2

амааан!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Апр 03 2016, 22:27

чучулига напиша:аааааааа.... а јас ги организирав чоечињата на јанкуловска бесправно да гласат? м?

и доста со то државјани.... се знај под кои и какви услови можи да се гласа.... тие од пустец треба да гласат во амбасадата во тирана  чим толку се држите до права и закони.... инаку!!!
pa, kaj da glasaat makedonski gragjani bre , na mars? Smile Smile Smile ?
ziti logikata.
ide coek na kutija, mu velat, daj licna karta -na!
daj I pasos-na!
aj sea ,mozes da glasas. I toa e toa.
ne znam sto ne ti e jasno.
treba da se izbiraat specijalni glasaci koi "garant" ke glasaat za tebe, prvo da se eliminiraat site makedonci koi se "sumnjivi" za da ne glasaat sprotivno od zelbive nasi?
a be ajdee...Smile mozes ti I podobro.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 15 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 26 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 26  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот