ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонска политика - општо

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Go down

Македонска политика - општо - Page 40 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Сре Ное 01 2017, 20:05

so e rabotava, feldmarsal Falkon Mitrevski go iznaapsile?
mi kazaa ali ne citav denes nisto od vestive.
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 40 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Ное 01 2017, 20:09

Фалкон или Хок?

Злоупотреба на должност мислам прочитав, незаконска приватизација
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 40 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Сре Ное 01 2017, 20:11

moz i gresam.
valjda e Hok, u pravo si.
so bese falkon..?

ijaa.. zar e moguKJe ??
nesto nezakonsko?
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 40 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Ное 01 2017, 20:19

јастреб

еве шо пиши за сокол 

http://press24.mk/objaveni-detali-za-shto-e-priveden-sokol-mitrevski
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 40 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Сре Ное 01 2017, 20:58

uu.. feldmarsalot vidi vidi.
ne bil ic mutav.
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 40 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Ное 01 2017, 21:07

Баш ме интересираа со овај шо ќе се случва

http://fokus.mk/bitolskite-sovetnitsi-od-vmro-dpmne-se-ogradija-od-taleski-negovata-odgovornost-e-individualna/

а Бога ми и онај коневски ми е многу интересен 

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=125580#.WfopTzJh2T8
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 40 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Сре Ное 01 2017, 21:13

linkot nema vrska so konevski...
crvi nekakvi..
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 40 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Ное 01 2017, 21:15

VOL напиша:linkot nema vrska so konevski...
crvi nekakvi..
Има... 

урбанистичкиот хаос заради непланско и неконтролирано ширење на населбата
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 40 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Сре Ное 01 2017, 21:21

ajdeee...

KONEVSKI e kriv za ... crvite? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
aman be..
Grujo gi mamel da jurisaat na opstina Aerodrom, Konevski gi potkupil da napadnat objektot, a od "dfrikingdpmne..", kako ti miluvas da etiketiras, im vetile , na crvive peznija za treto dete crv.. ?

mislam deka premnogu se ... BANJAS.. Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 40 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Ное 01 2017, 21:26

пф!

смеј се, убо е то.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 40 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Сре Ное 01 2017, 21:30

ete ti sea.

prvo ke pocnes " grujo e kriv, grujovci se krivi, oni go napravija vozduhot proziren" a posle "pff"
da pomisli coek deka toa e nekoja blaga forma na prdez, takozvani prdez...
prdis, neli?
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 40 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Ное 01 2017, 21:34

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 40 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Ное 01 2017, 21:51

чучулига напиша:Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
..добра си???? Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 40 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Ное 01 2017, 21:55

супер Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 40 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Сре Ное 01 2017, 22:12

de be, kako ja prasa pa ti, ko da se osvestila posle napon i onesvestuenje od krsenje mraz na dzamovi...
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 40 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Чет Ное 02 2017, 21:06

http://plusinfo.mk/vest/132459/dodovski-i-kekenovski-vecerva-vo-samo-vistina-na-kanal-5

.... ааааааааа ... сељакон пак се испосра, толку фрустрации собрани на едно место мошне ретко се гледа ... абе кој таков му обрнуваат внимание ... кој фактор е па тој.... стопати бега и сто пати се враќа во дпмне, нигде не го собира... се него нешто не му е погодено....
...абе нека биде муж и јасно и гласно си каже што сака а не вака да врти ко „киша око Крагуевца“

... таму доле на телопот му поставија едно фино прашање.... кога веќе е член на дпмне кој таков го формира она форум на слободоумни патриоти ... (слободоумни ..у превод ..ослободени од разумот ... Twisted Evil Twisted Evil )

... а на прашањето на соговорникот ...дали сјо е зоконско ... се и сешто изнакажа но не и директниот одговор ... бегаше од одговорот ко од црн ѓавол
.... кој за што курва за поштење, не е така далечно минато кога беше втор па и прв чоек на градот Скопје ....

-------

https://veternica.macedonianforum.net/viewtopic.forum?t=373

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 40 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот