ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонска политика - општо

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Aвг 05 2015, 17:27

..ја слушам онаа нато џукелата на тв како ни кажува дека треба да бидеме горди на нашите војници и дека тие се среќни што не имаат нас меѓу нив....
....оваа будала  се надевам не верува, дека ние веруваме во неговите вербални срања????
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Саб Aвг 08 2015, 18:19

хихихи...


Од Вечер до кодошот Милчин

http://vecer.mk/Makedonija/od-vecher-do-kodoshot-milchin

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Саб Aвг 08 2015, 18:48

хе,хе  сличкава им е добра...:
Македонска политика - општо - Page 2 Sqgl77
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Aвг 11 2015, 17:08

..а бе нешто не ми е јасно. Ако дојде због Божја воља, човекова глупост, дрчност и простота до ГОЛЕМА ПОПЛАВА, .......држава , читај ВЛАДА може за таа територија да одобри некаква линеарна помош на сите оштетени и толку.
Нешто по 2-3000 евра да се снајдат луѓето тој месец-два. И евентуално да направи некаква програма за ревитализација на просторот , нормално под строги услови.
Вака се ми се чини дека Грујо глуми ДЕДО МРАЗ и дели лижавчиња  т.е. како да е Осигурителна Куќа Македонија кој покрива штети по проценка и на оние кои не се осигурале.
Некако ми падна на ум оној учк командант кој ја запали Пошта , па после отпосле ја осигуруваше..на некој волшебен начин.
Мислам дела полека почнува да станува негација на она момче кое обеќаваше дека носи нови ветришта овде. Се поише почнува да мириса на мувла и нешто друго, дури и го шминкаат на постери таков и го облекуат соодветно.....
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Aвг 11 2015, 18:08

Соросоидите го отфрлаат сдсм како употребена и исцедена крпа ....

http://sitel.com.mk/soros-so-novo-dvizhenje-samostojno-kje-odi-na-izbori

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Aвг 11 2015, 19:04

...хммм............па и кај мене у кујна , искубаните виледи и сунгерчиња се фрлаат, вицот е сега дали ќе има мудоњи да направат вистинска цоцијалдемократска опција, што рука на срце е мноогу тешка работа во ситуација кога исламскиот фашизам ја преплавува Европа  и кога кај и да е ќе почне голема игранка  во која ние пак сме предвидени како подијум за газење.... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Aвг 11 2015, 20:25

http://www.plusinfo.mk/vest/36295/gruevski-videl-dupka-na-patot-i-pobaral-vednash-da-se-zakrpi

Aaaaa па ако то било чарето расшетајте го чоекот.

А ако случајно има мака со видот ко ќе гледа за дупки по патот, кажете, вервам ќе собериме некој денар за диоптерско стакло за мајбах наочарите ако ќе поможи.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Aвг 11 2015, 21:38

..чив весник е ..овој http://www.plusinfo.mk ептен го зезаат Грујо..... перфидно  .???
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Aвг 11 2015, 21:39

пиши дека МИА објавила.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Aвг 11 2015, 21:51

чучулига напиша:пиши дека МИА објавила.
.....демек иде батката околу и ко кинг џеки  III  наредуе, дај му на овој ќесе златници , овде напраите бакингемска палата , овде попуни тоа дупките на патот да не се труцкам, дај на женава базен за пливање, а на оној онаму трло со овци..., ондека кај езероно утепајте едно пет деца.... ај не заебаај.... Very Happy Very Happy Very Happy
Ако е толку будала јебига , нема да трае долго..., ко да е од сдсм влажните соништа излезен , а???? Wink
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Aвг 11 2015, 21:57

Знајш шо, преѓе ме зачуди со твојот коментар дека воопшто и си му вервал.

Епа, шознам, можда две три години пишам на форум/и и можда многу работи не ми биле јасни ама популистичката ала гебелс пропаганда ретко кому не му е јасна.

Конкретен, заради тебе ќе мора да се преиспитам себе.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Aвг 11 2015, 21:59

чучулига напиша:Знајш шо, преѓе ме зачуди со твојот коментар дека воопшто и си му вервал.

Епа, шознам, можда две три години пишам на форум/и и можда многу работи не ми биле јасни ама популистичката ала гебелс пропаганда ретко кому не му е јасна.

Конкретен, заради тебе ќе мора да се преиспитам себе.
....мислиш..како тоа си можела еден глупандер како мене да го земаш озбилно??? Wink
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Aвг 11 2015, 22:01

Не ме нервирај, најозбилно!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Aвг 12 2015, 21:23

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Aвг 12 2015, 21:46

...ни јас,  да не бил тоа комунистичкиот суд , кој тој нормално не го прознава?? Very Happy Very Happy Very Happy  Ова правосилна пресуда ме збунува...како тоа не е регулирано??
Да не бега ова у странство , па кобајаги дипломат?? Wink Обично после се губат у виду ластиног репа пијани со љубовниците...ко оној во австралија или еден негов претходник у швици..или данска..каде ли беше??
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Aвг 12 2015, 21:51

Кој да ги знај....

ама испаѓа дека е награден покрај злоупотребата на службена должност...

а шо напрајл баш ме интересира.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пет Aвг 14 2015, 00:58

Овој па ... заглибен до гуша во мито корупција афери

http://alsat.mk/News/208862/zaev-gruevski-kje-zastane-pred-specijalniot-obvinitel

.. комуњарска работа ... само судови му се виѓаваат ....
.... ништо друго не научија за 70 години ... исти си останаа ...

...го боли народот таквото за некакви си судови ... народ работа и пари сака ...
... а такво нешто од комуњарите нема нигде на хоризонтот ... тие би само да судат ... по комуњарски,  макар и за криво мочање, се што не е со нив ...

.... комуњари и демократија, магаре и музика ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Aвг 14 2015, 09:37

ех кинг-у,  мене никогаш не ми била разбирлива логиката на тие зајачки џукели. Единствено објаснение кое можам да го смислам , а ми изгледа логично и има прилично убедителни емпириски докази,  е дека долгогодишната власт го затупува  личниот и групниот ум и го прави да размислува како зар'ѓан компјутер. Траги од тоа почнуваат да се јавуваат и кај Грујо и свитата му....што искрено речено многу ме загрижува , посебно во однос на иднината за овој свет.... Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Aвг 14 2015, 17:38

А бе слушам дека маџарине ќе доаѓале да ги убедуваат арапиве да остануат у Македонија и Србија. Што не одат пизда им лепа материна циганска да ги убедуат кој земјаците европски јужни цигани??? А бе до кога тие џукели ќе ги трпиме???? Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пет Aвг 14 2015, 18:01

Прочитав негде вчера или некни дека српскиот премиер изјавил дека Србија не е конц. логор за да задржва луѓе со бодликави жици и дека немат намера да му ограничуват право на движење на слободни луѓе кои наумиле да транзитираат низ Србија.

И ми текна... дими тој унгарецот фашист е одликуван од нас м?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Aвг 14 2015, 18:07

чучулига напиша:Прочитав негде вчера или некни дека српскиот премиер изјавил дека Србија не е конц. логор за да задржва луѓе со бодликави жици и дека немат намера да му ограничуват право на движење на слободни луѓе кои наумиле да транзитираат низ Србија.

И ми текна... дими тој унгарецот фашист е одликуван од нас м?
..не е бе тој фашист, тој е националист  ставен од ЕУ педофилистичарите на жешка плотна да биде брана на муслиманскиот продор, исто како пред 700 години.... Нас и тогаш и сега не есапат како маст за подмачкување.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пет Aвг 14 2015, 18:10

Не бе не е ич... путерче е тој.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Aвг 14 2015, 19:56

чучулига напиша:Не бе не е ич... путерче е тој.
..пак ги мешаш лончињата...реинкарнација на фашизмот сега е ИСИЛ, така да баткава е борец против фашизмот... дај ресетирај се... Rolling Eyes
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пет Aвг 14 2015, 19:58

Цврцки е....

таман сум јас.

Се работи за страв... манипулација со страв посебно кај малите интелекти и бедните економски постоења нормално со цел да ги анулират.

А јас само луѓе гледам.

Неубо.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пет Aвг 14 2015, 20:07Homo homini lupus est.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 2 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот