ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by чучулига Саб Јан 17 2015, 00:41

ПОПОВСКА
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by concrete Саб Јан 17 2015, 02:18

чучулига напиша:Јас сум од таму по потекло пред некој век.. имам попско презиме моминско...

се' до дедо ми (на татко ми татко) кој бил само даскал сите биле и попој и даскали...

то биле писмени луѓе... а паметниот пиши будалата памти.
.....слаб карактер тој дедо ти на татко ти татко.. Cool ги има у тој крај прилично .Многу од нив срби станато , а и власи во влашка. За турци у истамбул да не спомнуам..... Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by чучулига Саб Јан 17 2015, 03:20

ептен слаб....

види ме ме мене ко негова трагедија.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by jambo Саб Јан 17 2015, 04:23

VOL напиша:mislam deka golem del od postovive treba da se premesti vo druga tema.
meana, ili sto znam.

Postovite se vo red......samo sto tebe te boli vistinata
deka si makedonec i deka zivees na nekoe bezimeno mesto
....koga sretnav eden vo uniforma go prasav sumar li si ili
nekoj poljak da pazi polinja
toj rece ne be jas sum policaj............
...........bog da cuva....

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by VOL Саб Јан 17 2015, 04:23

ic.

poveli vo meanata, te cekam.
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by jambo Саб Јан 17 2015, 06:44

VOL напиша:ic.

poveli vo meanata, te cekam.

Temata e:Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?
1
sto sega meani nekoi??? mozebi ne ti odgovara nesto??
jas odgovoriv na temata....i odgovorot e na pravo mesto
fiyrom kako banana drzava postoi ona drugoto NE
znaci ti si ili bez identitet ili makedonec...


Последната промена е направена од jambo на Саб Јан 17 2015, 06:51. Мислењето е променето 3 пати. (Reason for editing : .....Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?)

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by Laba Саб Јан 17 2015, 06:53

досадуваш?Smile
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by jambo Саб Јан 17 2015, 06:58

Laba напиша:досадуваш?Smile

Ti ne se meshaj..sto ti e dosadno??? Visttinata????
znaci sekoj koj ja kaze vistinata dosaduva
toa ne e muzika za nasite usi nie sakame da cueme
drugo ne vistinata..

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by Laba Саб Јан 17 2015, 07:01

не се мешам Smile
јас сум за разговор, досадно е.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by Laba Саб Јан 17 2015, 07:03

нема, никој , сами сме, а ти пишуваш ли пишуваш, како да разговараш сам со себе.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by jambo Саб Јан 17 2015, 08:23

Laba напиша:не се мешам Smile
јас сум за разговор, досадно е.

Ok...i ja sum za....samo od ovdeka nema mnogu
sto da ti kazam...

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty .....

Пишување by jambo Саб Јан 17 2015, 08:44

tie se usta neosvestteni Bugari i
nema vo EU bez potpis za dobrososetstvo
....pa sakale vie ili necele


Последната промена е направена од jambo на Саб Јан 17 2015, 08:50. Мислењето е променето 1 пати

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by хан Ацо Саб Јан 17 2015, 08:49

jambo напиша:makedoncite se usta neosvestteni Bugari i
nema vo EU bez potpis za dobrososetstvo
....pa sakale vie ili necele
Се слагам.
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by jambo Саб Јан 17 2015, 08:52

Sega i grbot ce bide Bugarski...so Lav
grbot na Bugarija....poleka poleka se
osvestuvate

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by хан Ацо Саб Јан 17 2015, 08:57

Не бе,овой грб бил грбот на Александар Македонски Laughing
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by jambo Саб Јан 17 2015, 09:02

Ovdeka se po najnovata literatura
brsjaci i shopovi pomesani so
helenizirani lokalci

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by concrete Саб Јан 17 2015, 09:18

jambo напиша:Ovdeka se po najnovata literatura
brsjaci i shopovi pomesani so
helenizirani lokalci
A таму турци и цигани, која добитна комбинација јеботе благи бог.....и по некој влав..за чобан на стадото и пописмен за комуникација со господарите... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by jambo Саб Јан 17 2015, 10:04

concrete напиша:
jambo напиша:Ovdeka se po najnovata literatura
brsjaci i shopovi pomesani so
helenizirani lokalci
A таму турци и цигани, која добитна комбинација јеботе благи бог.....и по некој влав..за чобан на стадото и пописмен за комуникација со господарите... Very Happy Very Happy Very Happy

I site priznaeni so ime i prezime i so drzava
za razlika od vas koi nemate ni ime ni prezime
a ni drzava..

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by concrete Саб Јан 17 2015, 10:54

jambo напиша:
concrete напиша:
jambo напиша:Ovdeka se po najnovata literatura
brsjaci i shopovi pomesani so
helenizirani lokalci
A таму турци и цигани, која добитна комбинација јеботе благи бог.....и по некој влав..за чобан на стадото и пописмен за комуникација со господарите... Very Happy Very Happy Very Happy

I site priznaeni so ime i prezime i so drzava
za razlika od vas koi nemate ni ime ni prezime
a ni drzava..
..викаш??? Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by jambo Саб Јан 17 2015, 14:14

ajde vaka:

Dali e priznaena crkvata.....NE
dali e priznaena....drzavata..NE
dal e priznaen narodot........NE
dali e uste bjrm................DA
dali se kitime so tugji heroi...DA
dali vmro e formirano vo Bugarija...DA
dali sme clenka na NATO.....NE
dali sme clenka na EU........NE
neka kaze nekoj deka ova ne e vistina

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by VOL Саб Јан 17 2015, 18:32

dali si ti odrod, koj se obiduva da disturbira nesto, krajno frustriran sto ne pobedil tvojot fudbalski tim na utakmica ( a kako da pobedi koga imas 11 igraci so po dve levi noze) ---------------da.

ok.
sega da ja ostavime forumskata shega.ti ja nemas.

ne si odrod.
taka se pravis.

se mislev edno vreme dali mu pravis usluga na bugaristancive, ama se nasmeav,i svativ deka tokmu sprotivnoto- ti ne im odgovaras, zatoa sto si za potsmev I zalenje,.

 a tie sakaat nekoj seriozen i argumentiran, zatoa sto i samite nemaat argumenti ama bas za nisto.

zatoa, mozebi e podobro da ja odigras ulogata do kraj, vaka kako si pocnal.

izvini sto ti kazav, ama , te dupime za da pisuvas. I tebe I onoj pogore.
jebi ga. Wink
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by jambo Нед Јан 18 2015, 07:59

samo pjrm-OVCITE nemaat svoja drzava
Palestincite Kurdite i Ciganite.........
Evreite dobija drzava......
ova se fakti.............


Последната промена е направена од jambo на Нед Јан 18 2015, 08:09. Мислењето е променето 1 пати

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by jambo Нед Јан 18 2015, 08:03

odrod si ti sto neces da kazes za svoeto
poteklo koe e Bugarsko a zivees vo Grcka
pokraina i imas peder za idol..

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by jambo Нед Јан 18 2015, 08:05

Mozete da prepravate postovi kolku sakate no toa e fact
NE POSTOITE..

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by jambo Нед Јан 18 2015, 08:07

Ubavina so sila ne biduva...poprvo
ciganite ce dobijat drzava nego vie...

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани? - Page 4 Empty Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот