ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

За потеклото на Македонците

4 posters

Go down

За потеклото на Македонците Empty За потеклото на Македонците

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 11:18

Огромниот броj се били етнички бугари до првата полувина на 20 век.Нели има малко власи и српски колунисти дека си се знае да се власи и срби ама се имат и за македонци.Потоа како Тито создаде народ Босанци по името на републиката, така се поjавиа и етнички Македонци. Неколку генерациj вака се возпитувани.Бонус е била и големата омраза кон се бугарско нели за да е поуспешна сепарациjата. Но мислам ова е завршен процес сеа тие се етнички Македонци и мажат да си бидат вакви и без антибугарски глупости.
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by concrete Чет Фед 12 2015, 11:28

хммм зарем толку малку била застапена секојдневната хигиена во првата половина на 20 век???  Луѓето очигледно не се бањале, па другите ги мешале за бугари.
Зошто познато правило и емпириски докажано е : избањај бугарин, светнуе чист Македонец.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 13:27

Не бе ова звучи како Скопjанците се прилепчани - нели се секjаваш глупо е дел од еден народ коj нема и 1 милион чисто да збори вака на да кажеме 6 милиони чисто.
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by concrete Чет Фед 12 2015, 13:29

Фири напиша:Не бе ова звучи како Скопjанците се прилепчани - нели се секjаваш глупо е дел од еден народ коj нема и 1 милион чисто да збори вака на да кажеме 6 милиони чисто.
...колку милиона... од што??? Cool
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 14:05

Колку се етничките Македонци во РМ и етничките Бугари во РБ? Цигло ептен отечеSmile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by concrete Чет Фед 12 2015, 14:30

Фири напиша:Колку се етничките Македонци во РМ и етничките Бугари во РБ? Цигло ептен отечеSmile
...паааа  единствено можеме да провериме, ако остовремено секаде на спомнатите простори викнеме да дигнат едно од двете знаменца : црвено за Mакедонците, бело  за Бугарите...па да изброиме , од сателит во ниска орбита. Very Happy Very Happy Very Happy
Се друго ти е шпекулација и дување у антимакедонска тиква.
А зошто ти пак мислиш дека не отечуеш???
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 14:43

Абе коj бара илjади бугарски пасоши и коj не бара ни еден македонски? Ти ке престанеш со шпекулациите и етикетите ако сакаш да водиме некаков муабет ама муабет со цигла мачно се води Smile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by VOL Чет Фед 12 2015, 15:51

temata ke bide pregledana.. ne e poblem no treba da vidime kako kje odi za da ne bide gubenje vreme. potrebni se validni izvori .ok? ok. naskoro kje ja otvorime trpenie..
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by VOL Чет Фед 12 2015, 20:55

temata e otklucena..

so nasoka, sovet: VNIMAVAJTE da pisuvate vrz osnova na fakti, a ne koj kako sonil.. Laughing
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by VOL Чет Фед 12 2015, 21:57

temata si e jasna..
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 22:04

VOL напиша:temata si e jasna..
Секоjа твоjа реченица мора да се смета како факт? Smile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by VOL Чет Фед 12 2015, 22:05

naprotiv.

a ti ne si naviknat na realnost? na makedonci?
------------------------------------------------

sekoja tvoja recenica e off topic ili trolovanje.
aj , si znaes deka ne opomenuvam.. Cool
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 22:12

Тука не збориме за сегашната реалност или ти си од тие дека сметат народите за константни одсекогаш и засекогащ? Smile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by VOL Чет Фед 12 2015, 22:13

ne sum ja tema na muabetov.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 22:21

Епа кажи нешто за потеклото де, jас сам ли да си зборим ? Smile Ке кажат дека сме исто лице Smile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by хан Ацо Чет Фед 12 2015, 22:24

Фири напиша:Епа кажи нешто за потеклото де, jас сам ли да си зборим ? Smile Ке кажат дека сме исто лице Smile
Laughing Laughing Laughing
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by VOL Чет Фед 12 2015, 22:25

a be ti ja otvori temava, ama gledam deka nemas , nitu znaes sto da kazes.
stanuva dosadna. da ja zatvoram, so vikas?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by VOL Чет Фед 12 2015, 22:25

aj, posto blage veze si nemate, kezete se sega Laughing
ke mi pises, so baranje, koga ke imas sto da napises. koga i da posakas, ke ja otvorime.vazi?
 pa se razbira deka vazi.nie sme razbrani lugje, ne sme zunzamunzari Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

За потеклото на Македонците Empty Re: За потеклото на Македонците

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот