ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

+2
VOL
king
6 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king Сре Дек 24 2014, 22:31

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?
Од уста не ги вадат....
Стварно што им  е болката?
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by VOL Сре Дек 24 2014, 22:32

ubavo ednas objasniv na Vodenica......koj cital...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king Сре Дек 24 2014, 22:34

Кога си објаснувал .... со конкретниот таму бевме персони нон грата ....

... но интерсно ќе биде ханот да ни објасни .... така од прва рака ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by VOL Сре Дек 24 2014, 22:41

hmm.. mislam deka baras forumov da premine vo poseriozna faza so povekje publika.. I rizik da zavrsi kako vodenica.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king Чет Дек 25 2014, 02:31

VOL напиша:hmm.. mislam deka baras forumov da premine vo poseriozna faza so povekje publika.. I rizik da zavrsi kako vodenica.
Таа беше пуштена низ вода, и со VOL и без VOL ќе потонеше, само прашање на време беше  ...

.... Се некако си мислам дека коренот на таа опседнатост е негде пред и околу балканските војни ... во правењето на рачун без крчмар и врз туѓ грб ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by VOL Чет Дек 25 2014, 07:13

ne se raboti za nickot Vol , samo....

tuku za fatalnata privlecnost na "filite" kon vakvi asocijacii , kako sto bese vodenica, a sega so mnoogu pomalku clenovi I veternica.veruvam deka ima uste par forumi, kade se skenira, snima, potturaat idei na mala vrata..
kaj sto sto se lovat ne samo "nickovi" tuku I likovi.

 a za mene ic ne se sekiraj: samo koga pisuvam za naucna fantastika ( a ne pisuvam za toa), "fantaziram".. a drugoto e za zal, zastrasuvacki tocno..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by VOL Чет Дек 25 2014, 07:17

kako sto prenesuvate od bugarotatarskiot forum, se gleda deka se opsednati I gi sledat "vakvite' pojavi nasekade.. NIKOJ normalen ne ide na nivnite, tvrdam, potvrduvam, potpisuvam..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by concrete Чет Дек 25 2014, 10:46

VOL напиша:kako sto prenesuvate od bugarotatarskiot forum, se gleda deka se opsednati I gi sledat "vakvite' pojavi nasekade.. NIKOJ normalen ne ide na nivnite, tvrdam, potvrduvam, potpisuvam..
..не само што следат , туку и остваруваат...некои џукели од сабајле нешто го чепкат форумов...очигледно гњиди и тафтбити со многу време за такви дејанија.. платено или због  лични сексуални фрустрации и  изопачености...има поише отколку што си мислев... Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by VOL Чет Дек 25 2014, 17:44

ma na site ke im dojde kraj, uan baj uan..

( taka e , "neznajno " drugarce..? Laughing )
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by YAS Чет Дек 25 2014, 17:55

concrete напиша:

..не само што следат , туку и остваруваат...некои џукели од сабајле нешто го чепкат форумов...очигледно гњиди и тафтбити со многу време за такви дејанија.. платено или због  лични сексуални фрустрации и  изопачености...има поише отколку што си мислев... Cool
Ne e od sabajle ciglo.Problemi kaj mene se pojavija uste sinokja...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by concrete Чет Дек 25 2014, 18:25

YAS напиша:
concrete напиша:

..не само што следат , туку и остваруваат...некои џукели од сабајле нешто го чепкат форумов...очигледно гњиди и тафтбити со многу време за такви дејанија.. платено или због  лични сексуални фрустрации и  изопачености...има поише отколку што си мислев... Cool
Ne e od sabajle ciglo.Problemi kaj mene se pojavija uste sinokja...
...јас сабајле забележав Very Happy Very Happy   , а king од одма го решил... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by хан Ацо Чет Дек 25 2014, 19:16

Уште синокьа имаше проблеми со форумот.Ама да барате бугарска трага во тоа е мало морген.
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king Чет Дек 25 2014, 22:53

Хану ...
Среќен ти божиќ!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by хан Ацо Чет Дек 25 2014, 23:03

king напиша:Хану ...
Среќен ти божиќ!
Благодарам Кинг,господ здравйе да ти дава!
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king Чет Дек 25 2014, 23:23

хан Ацо напиша:
king напиша:Хану ...
Среќен ти божиќ!
Благодарам Кинг,господ здравйе да ти дава!
Фала ...

туку друго ме интересира ....
... еве сеа званично славите по Грегоријанскиот календар (по мене и исправно)....
... нема ли некои кои го одбележуваат и по стариот датум ... чисто од традиција и навика ...

..ова ...од традиција и навика ... е изговорот на МПЦ  зошто не преоѓа на Грегоријанскиот календар ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by VOL Пет Дек 26 2014, 00:22

tralalajki koi tragaat po identitet, vera, nacija...
katolicki bozic,nisto ne e toa za niv, ako imaat interes I Bajram ke go slavat...

.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by хан Ацо Пет Дек 26 2014, 08:58

Освен русите во Бугария никой друг не го слави Божикь по стариот датум.
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by concrete Пет Дек 26 2014, 09:10

хан Ацо напиша:Освен русите во Бугария никой друг не го слави Божикь по стариот датум.
..сите други нововерци и  јеховини сведоци??? Very Happy Very Happy
..2/3-те  читачи на Куранот и онака не слават...Wink 
..а, оние кои беа по Тората одамна ги истребивте...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by хан Ацо Пет Дек 26 2014, 09:50

concrete напиша:
хан Ацо напиша:Освен русите во Бугария никой друг не го слави Божикь по стариот датум.
..сите други нововерци и  јеховини сведоци??? Very Happy Very Happy
..2/3-те  читачи на Куранот и онака не слават...Wink 
..а, оние кои беа по Тората одамна ги истребивте...
Нешто си си повредилхан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king Пет Дек 26 2014, 10:03

Еј ....Ацо ... колку имате од оние косооките со мал раст?

А бе што читам по нетов ... и рускиот јазик бил дијалект на бугарскиот ... Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by хан Ацо Пет Дек 26 2014, 10:31

king напиша:Еј ....Ацо ... колку имате од оние косооките со мал раст?

А бе што читам по нетов ... и рускиот јазик бил дијалект на бугарскиот ... Twisted Evil
Стварно е....

хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king Пет Дек 26 2014, 10:36

Колку бе бугарски јазици имате вие ....

протобугарски, прабугарски, старобугарски, бугарски ... ????
..да не забораив некој?
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by concrete Пет Дек 26 2014, 10:37

хан Ацо напиша:
concrete напиша:
хан Ацо напиша:Освен русите во Бугария никой друг не го слави Божикь по стариот датум.
..сите други нововерци и  јеховини сведоци??? Very Happy Very Happy
..2/3-те  читачи на Куранот и онака не слават...Wink 
..а, оние кои беа по Тората одамна ги истребивте...
Нешто си си повредила бе кого заебааш, прашај ги оние кои завршиле во крематориумите на Треблинка од Македонија. Или Македонија не е Бугарија како што тврдиш, туку сепак нешто друго??? А и Евреите од Македонија тогаш ви било полесно...ДА НЕ ГИ СПАСИТЕ Very Happy Very Happy Very Happy
А дупелисци за пара или интерес (што на крај пак е пара) како овие кои ги даваш..., секогаш ќе се најдат , па и меѓу евреите...Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by concrete Пет Дек 26 2014, 10:41

king напиша:Колку бе бугарски јазици имате вие ....

протобугарски, прабугарски, старобугарски, бугарски ... ????
..да не забораив некој?
.а знаеш ли бе ти king  колку бргу се трошат од лижење гзои??? затоа им требаат многу.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king Пет Дек 26 2014, 10:52

concrete напиша:
king напиша:Колку бе бугарски јазици имате вие ....

протобугарски, прабугарски, старобугарски, бугарски ... ????
..да не забораив некој?
.а знаеш ли бе ти king  колку бргу се трошат од лижење гзои??? затоа им требаат многу.... Very Happy Very Happy Very Happy
lol! lol! lol!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите? Empty Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот