ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Интересно од светот

+6
VOL
Spray
Arhimed
хан Ацо
Centarec
king
10 posters

Страна 14 of 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Вто Jул 05 2016, 09:39

pa vekje rece, ama aj .
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Чет Jул 14 2016, 13:55

Федоров цепа ли цепа , веќе е близу Сиднеј  и кај и да е ке излезе над океанот..
Интересно од светот - Page 14 2dhz4g3
http://flyfedor.ru/
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Чет Jул 28 2016, 19:32

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Чет Jул 28 2016, 22:30

king напиша:Е, е, ееееееее!

http://www.press24.mk/pretsedatelot-na-ovaa-zemja-naredi-ubivanje-na-narkomanite-teche-krv-po-ulicite-na-niv-lezhat-tela

..е, не ... ќе се заебава ....
..права ствар за искоренување на дрогата , ама незнам како овој баткава ќе помине со DEA, освен , ако не и ја расчистува локалната конкуренција.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Пет Jул 29 2016, 18:10

tepaj Roki, pobi gi sviii Smile
car.
ke gi trebat dodeka ima,
a posle komsijata ke si go nadene komsijata so vila, I ke rece - dilase droga mamumuibem
ili ke se cuknat dvajca na raskrsnica, pa "kenta jaci" ke go olesni za zivot suparnikot , koga ke dojde milicija ke kaze deka "go brkal dilerot so kola , odamna go pratel, I konacno go resil".
ama togas ovoj Rodrigo the PreCednik ili ke bide daaaleku daleku so cudni polni kuferi koi edvaj se zatvaraat,vo nekoja egzoticna zemja, ili ke pregovara so ju -es end ej, da im ja otstapi za polygon za istresuvanje na americki frustracii, a toj zauzvrat ke dobie nekoj azil...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Нед Jул 31 2016, 09:24

ijaa..
Интересно од светот - Page 14 1469904441-3-300x200

so dunda ke bese Laughing Laughing Laughing

slapatarka , masala,
http://lokalno.mk/galerija-fatena-kineskinja-so-3000-memoriski-kartichki-skrieni-vo-vagina/

во вагината имало два пакети со вкупно 3.000 мемориски картички.

dobro e sto ne I teknalo da svercuva I baterii za mobilni...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Нед Jул 31 2016, 09:26

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Нед Jул 31 2016, 10:37

...јеби га..,  сеа ќе ги јебат некоја година... стари педофили по тоа гулазите Shocked
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Нед Jул 31 2016, 12:01

uupss
Русинка ја предупредува светската јавност: Додека вие ловите Покемони, ЦИА изработува детални мапи
http://tocka.com.mk/1/203232/rusinka-ja-predupreduva-svetskata-javnost-dodeka-vie-lovite-pokemoni-cia-izrabotuva-detalni-mapi
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Нед Jул 31 2016, 12:26

VOL напиша:uupss
Русинка ја предупредува светската јавност: Додека вие ловите Покемони, ЦИА изработува детални мапи
http://tocka.com.mk/1/203232/rusinka-ja-predupreduva-svetskata-javnost-dodeka-vie-lovite-pokemoni-cia-izrabotuva-detalni-mapi
Русинкава тупи , уште ко у гулаг да е .....јеботе CIA  нека се мучат маме им мили ј#бем, русиве само ќе ги хакнат и ги добиваат сите бази без мука..., а викиликс ќе ги направи општо добро.... и сите среќни и радосниVery Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Чет Aвг 04 2016, 22:49

Филипини и борбата против дрогата ... масакр ...


Невиден масакр на Филипините: За една недела убиени над 400 дилери на дрога

http://kurir.mk/svet/vesti-svet/voznemiruvachko-foto-neviden-masakr-na-filipinite-za-edna-nedela-ubieni-nad-400-dileri-na-droga/
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Пет Сеп 09 2016, 20:00

http://www.kurir.rs/planeta/video-skinule-se-u-donji-ves-pa-trazile-pare-za-garderobu-ruskinje-vezbale-kako-da-nadu-muza-clanak-2436623

ептен чудна вежба по домаќинство* ова.... scratch

*предмет во основно училиште на времето (ова за младите генерации)
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Пон Сеп 26 2016, 21:59

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Пон Окт 17 2016, 21:09

http://standard.mk/germanija-rekorden-natalitet-poradi-decata-na-migrantite/

Фирерот сега сигурно се превртува во гробот ..... Twisted Evil Twisted Evil

.... се „тамнопути“ ариевци .... Very Happy Very Happy
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Пон Окт 17 2016, 22:20

king напиша:http://standard.mk/germanija-rekorden-natalitet-poradi-decata-na-migrantite/

Фирерот сега сигурно се превртува во гробот ..... Twisted Evil Twisted Evil

.... се „тамнопути“ ариевци .... Very Happy Very Happy
..кај и да е  хазарската направија звана демократија и право на самоопределување ќе го спичка светот кој го знаеме , ќе го исламизира и бутне у црнилата на ловот на неверници условен од коранот на мухамед кој му се сонил на брдото над мека или медина .., не се сеќавам..точно каде беше.. Smile
..нив им доџе исти к..ац  бидејќи тие не бремцаат ништо освен нивните имагинарни банкарски интереси...така да овие кои се рамножуваат експоненцијално , баш добро им доаѓаат ко топовско месо... Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Пон Окт 17 2016, 22:28

ke bide, trpenie spasenie. Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Пон Окт 17 2016, 23:48

хихихи.....
.... „големата“ британска империја се усрала у гаќи само од поминувањето на две три руски кади низ Ламанш .... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Вто Окт 18 2016, 10:16

king напиша:хихихи.....
.... „големата“ британска империја се усрала у гаќи само од поминувањето на две три руски кади низ Ламанш .... Twisted Evil Twisted Evil
...ај не заебаај сеа и ти, мирно си пиеле чај попладнето, кога им кажале дека Адмирал Кузњецов им е пред врата , па се збуниле малку... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Вто Окт 18 2016, 23:24

eden nad voda deset pod voda.
toa gi plasi englezovcive, Admiralot ne wonderfulisticen, bas, lesna meta e , za raznorazni eurofajteri I slicni mi ti engleski letalci, lesna vo smisla - vidliva, golema,nadvodna,  koja se dvizi vo kanaliziran prostor ( kanalot...) daleku od maticnata baza , breg , itn.
ama, ne odi Admiralot nikade bez podrska od podmornici, taka da toa e vistinskiot englezovisticki strav od "nepoznatoto",,,
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Чет Ное 17 2016, 05:24

http://makfax.com.mk/svet/%d1%85%d0%b0%d1%88%d0%ba%d0%b8%d0%be%d1%82-%d1%81%d1%83%d0%b4-%d1%98%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%ba%d0%b0-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d0%b4%d0%b0-%d0%bd%d0%b5-%d0%b3%d0%be-%d0%bd%d0%b0/

apsolutno blagorodna pricina da se formira vakvo megjunarodno telo: ama prerasna vo krajno subjektivno, nepravedno, raskosno-potrosuvacko, neefikasno, telo, koe sekogas somnitelno - ne rabotese i na "drugata strana".
kako da bese formiran samo kako prodolzena raka na odredeni zapadni ambicii..

nepocituvanjeto na ON od strana na NATO i amerigovnencata, kulminira so Klintonovi, a ovoj "sud" im bese samo alatka za ona sto  saka da go ostvarat....go poebaa svetot .
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Чет Ное 17 2016, 08:55

....суд на кој не смее да им суди и на америговна за злочини како и на сите други не  е суд туку панаѓур!!!!
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by кнез Чет Дек 01 2016, 10:20

Читам денеска ОПЕК реши да го намали производството на нафта од Јануари за да се зголеми цената.
Дали тоа значи дека пропаѓа тактиката на финансиско истоштување на Русија со држење на многу ниско ниво на цената на нафтата?
Дали тоа значи полека откажување на послушност и на најверните американски слуги,арапските главатари-нафташи?

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Чет Дек 01 2016, 12:31

кнез напиша:Читам денеска ОПЕК реши да го намали производството на нафта од Јануари за да се зголеми цената.
Дали тоа значи дека пропаѓа тактиката на финансиско истоштување на Русија со држење на многу ниско ниво на цената на нафтата?
Дали тоа значи полека откажување на послушност и на најверните американски слуги,арапските главатари-нафташи?
..хе, хе ..мислам дека сепак почнаа да им пливаат шупливите лејки на ладниот океан. Кој им е крив кога наместо у школо да учат..,всушност не ни учат, учат на своите глупи повторувачки искуства...Кој им е крив кога не го слушаат Николај 2  :Русија е непобедива, затоа што е стрплива, а стрпливост под притисок секогаш носи победа.. Wink Wink
Никако не научија, а имаа време да научат и да не се глупираат.
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Пет Дек 02 2016, 22:58

Господе Боже...

добро, кај живејте вие бе чоеци м?

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Саб Дек 03 2016, 14:48

чучулига напиша:Господе Боже...

добро, кај живејте вие бе чоеци м?

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
...како мислиш кај живееме?? просторно , временски или во однос на  реалноста???
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 14 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот