ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Интересно од светот

+6
VOL
Spray
Arhimed
хан Ацо
Centarec
king
10 posters

Страна 8 of 16 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next

Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Пон Сеп 28 2015, 18:32

ДРЖАВА НА МЕСЕЦУ, шведски писател, хрватско издание некаде 1956 година....најди го, прочитај ја книгата СЕ ЌЕ ТИ БИДЕ ЈАСНО... Very Happy Very Happy
http://www.superknjizara.hr/?page=knjiga&id_knjiga=100064147


Последната промена е направена од concrete на Пон Сеп 28 2015, 18:34. Мислењето е променето 1 пати
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Пон Сеп 28 2015, 18:33

Фала господине конкрит Smile
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Вто Сеп 29 2015, 17:22

чучулига напиша:Фала господине конкрит Smile
Оние кои успеале да се спасат од катасрофалните промени заради распаѓањето  на Фаетон што довело до невидени осцилации на орбитата на Марс и огромен губиток на вода  во текот на стотина години, долетале на Земјата и познати се како Eлохими кај одредена количина генетски модифицирани мајмуни од кои тие направиле луѓе...
Едниот од нив познат под името Јехова, еврејските мајмуни ни го протнаа како бог... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Вто Сеп 29 2015, 17:25

Звучи многу слично на теоријата на Сичин за анунаките и земјата и уште неколку други работи.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Вто Сеп 29 2015, 17:29

чучулига напиша:Звучи многу слично на теоријата на Сичин за анунаките и земјата и уште неколку други работи.
...има многу такви теории, кои всушност не се тоа туку фрактали од заборавеното минато.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Вто Окт 06 2015, 23:24

Ватикан: Хомосексуалците се наши браќа и сестри

http://tocka.com.mk/1/172964/vatikan-homoseksualcite-se-nasi-braka-i-sestri

Знаеме, тие се ВАШИ браќа и сестри ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Вто Окт 13 2015, 22:45

A бе ај ... ги дупат луѓето ...
... наместо културно да им дадат мали челични стандардни боци ги заебаваат со тие огромни перници ...

http://bi.mk/ogromni-torbi-polni-so-biogas-obezbeduvaat-gorivo-za-chetiri-chasa-gotvenje/
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Вто Окт 13 2015, 23:40

king напиша:A бе ај ... ги дупат луѓето ...
... наместо културно да им дадат мали челични стандардни боци ги заебаваат со тие огромни перници ...

http://bi.mk/ogromni-torbi-polni-so-biogas-obezbeduvaat-gorivo-za-chetiri-chasa-gotvenje/
ostaj toa, tuku, koja budala mu "tekna" da polni zapaliv ( i eksploizven) gas u torbi, ebati umot.
"uups, zeno, daj flaster,  se dupna kurtonov so metan od cigaravaa..aaaboom!!!"
vekje gleam edno 10-tina scenarija za zaebancii so olkava kolicina na gas napolnet vo nesigurenfolem  gumen kondom...
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Вто Окт 13 2015, 23:53

..одамна кинези така возат автобуси и трактори...барем возеа , сега се мааалку многу понапредни... Very Happy
Интересно од светот - Page 8 Biogas_buss_fleet_china_456Интересно од светот - Page 8 AH810E224
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Сре Окт 14 2015, 00:00

bozeee....
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Пон Окт 19 2015, 23:59

Што е ова во Кина?

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Сре Окт 21 2015, 23:07

хихихи... средношколец му го хакирал имејлот ....

http://lokalno.mk/shto-krie-shefot-na-cia-vikiliks-pochnuva-da-objavuva-informacii-od-negoviot-privaten-mail/

... ебаго глупакот, па уште и шеф на циа Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Чет Окт 22 2015, 07:14

^
koga vakvi idioti vodat edna organizacija od kalibar na edna CIA... sto ponatamu.. edinstveno sto seuste vnimavaat e , sto gi sledat postojano generalite koi mozat da lansiraat nuklearno vooruzuvanje..
pre dve godini eden go rascinija.. go nasle pijan.a odgovoren za nuklearni balisticki..
pred toa im snema nekolku atomski , natovareni na avion.cel den go baraa kaj e avionot  so se atomski.! go izgubile na radarot, idioti.
--------------------------------------------------------------------------

tuku...iako ne e seuste realnost, da ne se zaboravi
http://www.mkd.mk/svet/analizi/rusite-im-se-navrtea-na-amerikancite-mora-da-im-se-sudi-za-voenite-zlostorstva-I
„Владејачката американска гарнитура сака да ги прикрие и негира лицемерието и злосторствата на своите лидери што се одговорни за најголемото разурнување во историјата на војната. Таа темна дамка на нивното злосторство засекогаш ќе остане нивен симбол, иако тие на сите начини се обидуваат да ја избришат. Ароганцијата и законот на силата станаа нивни национални карактеристики
http://www.mkd.mk/svet/analizi/najgolemite-zlostornichki-greshki-na-amerikanskata-vojska-fotovideo
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Чет Окт 22 2015, 14:29

"Слушајте ме сега, вие луѓе од НАТО! Бомбардирате ѕид кој стои на патот на мигрантите од Африка кон Европа, и терористите на Ал Каеда. Тој ѕид е Либија. Вие го урнавте. Вие сте идиоти, и ќе горите во пеколот поради илјадниците мигранти од Африка, и поради поддршката на Ал Каеда. Тоа ќе биде така. Јас никогаш не лажам. Не лажам ни сега", напишал Гадафи неколку месеци пред да биде убиен.

http://tocka.com.mk/1/174474/idioti-ke-gorite-vo-pekolot-poradi-poddrskata-na-al-kaeda-zivotot-na-gadafi-i-prorostvata-koi-se-ostvaruvaat
Па не треба многу за да се види дека тие од преку барата изгореа се што на алкаеда и слични им се испречуваше на патот, едноставно им го чистеа патот ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Пет Окт 23 2015, 16:17

Упсс... made in USA ...
... хихихи... среќа што им се случува на вежба а не во борбени услови

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Пет Окт 23 2015, 16:43

king напиша:
"Слушајте ме сега, вие луѓе од НАТО! Бомбардирате ѕид кој стои на патот на мигрантите од Африка кон Европа, и терористите на Ал Каеда. Тој ѕид е Либија. Вие го урнавте. Вие сте идиоти, и ќе горите во пеколот поради илјадниците мигранти од Африка, и поради поддршката на Ал Каеда. Тоа ќе биде така. Јас никогаш не лажам. Не лажам ни сега", напишал Гадафи неколку месеци пред да биде убиен.

http://tocka.com.mk/1/174474/idioti-ke-gorite-vo-pekolot-poradi-poddrskata-na-al-kaeda-zivotot-na-gadafi-i-prorostvata-koi-se-ostvaruvaat
Па не треба многу за да се види дека тие од преку барата изгореа се што на алкаеда и слични им се испречуваше на патот, едноставно им го чистеа патот ...
Гадафи ко Гадафи увек бил окативен со бројки  ...: не иљадници имигранти.., туку МИЛИОНИ..!!!
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Пет Окт 23 2015, 16:49

c c c ... rusofili edni. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by Arhimed Пет Окт 23 2015, 18:26

VOL напиша:^
tuku...iako ne e seuste realnost, da ne se zaboravi
http://www.mkd.mk/svet/analizi/rusite-im-se-navrtea-na-amerikancite-mora-da-im-se-sudi-za-voenite-zlostorstva-I
„Владејачката американска гарнитура сака да ги прикрие и негира лицемерието и злосторствата на своите лидери што се одговорни за најголемото разурнување во историјата на војната. Таа темна дамка на нивното злосторство засекогаш ќе остане нивен симбол, иако тие на сите начини се обидуваат да ја избришат. Ароганцијата и законот на силата станаа нивни национални карактеристики
http://www.mkd.mk/svet/analizi/najgolemite-zlostornichki-greshki-na-amerikanskata-vojska-fotovideo
Некои колумнисти на Russia Today ја нарекуваат САД "Exceptionalistan"
Dr. Strangelove is naked
RT напиша:
Although proverbially handicapped in his geopolitical analysis – Russia wants to hinder US and “coalition” operations in the region - Breedlove/hate is clearly puzzled by the new, unforeseen, intricate layers of Russia’s defense network.
In his own words: “We’re a little worried about another A2/AD bubble being created in the eastern Mediterranean.”
In Pentagonese, A2/AD means anti-access/area denial.
Translation: a mix of surface-to-air missiles and anti-ship missiles that can be deployed to prevent any player from entering or crossing a certain area.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Пон Окт 26 2015, 18:03

E де, ја откри „Америка“




“Мнозинството Американци живеат во зачинет свет создаден од пропагандата, и се отсечени од реалноста”


http://lokalno.mk/roberts-na-zapadnite-mediumi-im-e-lesno-da-si-izmislat-teorija-za-rusija/
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Вто Окт 27 2015, 21:33

...читам изјава на американциве: ние сме глобална нација и ќе пловиме каде сакаме.... Very Happy .., а мене се ми се чини дека ќе попијат кинески до балчак...., на начин кој ќе го забезекне.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Вто Окт 27 2015, 21:56

e ja otkrile amerika ebaim glupite.. pa, site si plovat kade sto si sakaat.
samo sto tie imaat pogolema flota, pa mislat deka go prekrivaat okeanot so plovki..

a posto se so memorija ispod 32 megabajti, u toa crpkite, ne mora kineski do balcak da go primat,
dovolni se "sam-svoj-majstor" sklopotini, da im kukaat crni majki Laughing

kako ova na primer..

Интересно од светот - Page 8 A8cdbd39b67246d995d581c00a6890d8

koj posle termicko-mehanicka obramotka t.e. remont "uradjen " po standardi na AL-Kaeda I, izgleda vaka Twisted Evil
Интересно од светот - Page 8 Usscole
Интересно од светот - Page 8 Disaster2000.Cole.9
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Вто Окт 27 2015, 22:05

.. pa ako "svemoguca I svugde plovuca mornarica globalisticka" prokvici od eden plasticen, t.e camec za zaebancii, od fiberglas ....koj se zdenal ko kol- u KOL ( Uss Cole ) jebiga, da ne im tekne pak na ovie od "Upravata za remont na americki brodovi so Al Kaeda licenca" da izremontiraat uste nekoj.. svemoguci.. Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Сре Окт 28 2015, 02:28

Красуха...

фасцинантно.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Чет Окт 29 2015, 14:35

http://365.com.mk/202949/kina-dozvoli-da-se-ragaat-po-dve-detsa-vo-semejstvoto

.... по 36 години децата ќе имаат браќа сестри, братучеди, чичковци, тетки ...
... туку сега пак ко зајци ќе почнат да се множат ....
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 8 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 16 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот