ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонско образование

Страна 4 of 44 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 24 ... 44  Next

Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Пет Ное 21 2014, 10:28

YAS напиша:
concrete напиша:луѓето YAS   гласаа за СПАС. И упорно уште гласаат знаејќи дека после националниот армагедон  по сите линии индуциран од комуњаристите, сонцето не изгрева туку така во полн сјај. треба години да поминат за да се избистри небото.
Затоа  гласаат зошто гледаат дека се чисти....
Пак си утнал цигло.Луѓето гласаа 2006, а потоа почнаа да гласаат фантоми,мртовци,и пустенчани. Twisted Evil
теши се , ако тоа те смирува, верувај си дека е така.....помага како плацебо Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by OSA on Саб Ное 22 2014, 23:52

ete pogodiv ...se shto si pluknaa ,sega si lizat ...eve gujo na shitel veke lize ,nema eksterno za studentite ,pazi toa bilo za dobroto na site ..otkako gi pushti site dunsteri so 6 da imaat diplomi i namesto infuzija da mu pushtat na choekot DEZINTAL i da umre ,sega im tekna da gi proveruvale za znaenjeto ,pa makar i da e toa malo znaenje za 6 ,kaza pemiot i ostana ziv ,oni ne predviduvale eksterno za studentite ,tuku samo drzaven ispit 
a studentite glupi ne razbrale ,pa izlegoa da shtrajkuvaat ....
kako predvidov i kazav ,taka bidna za i okolu eksterno za studenti ..
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by OSA on Саб Ное 22 2014, 23:55

da ne znae nekoj kade mu e vratovrskata na gujo ,ja nema ,ne ja nosi na vestite ...najava dolu :gostuvanje na pemieot ......
lele ko da otishol na privatno kafe .....
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by YAS on Нед Ное 23 2014, 00:03

Вратоврската не ја носи заради сугестивното дејство кое го имала на него во последно време.Имал чувство дека го дави, како "јуженце" кое опозицијата му го стега околу вратот... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Sahara raj on Нед Ное 23 2014, 07:29

Otkoga ja isposraa so externoto, preko nokj nasnimija spotovi (normalno so Lilic u pozadina) kako e glupo site sto zavrsile sredno  da se zapisat na fakultet. Demek zosto posle da rabotat kako kelneri, mesari, vozacina Jsp ?!?! 
Koga samo ke se setam na prekrasnite multi spotovi od tipot "znaenje e sila znaenje e mokj" .....(ne mi se beruva)!
ah makedonce, makedonce...

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Нед Ное 23 2014, 10:25

Sahara raj напиша:Otkoga ja isposraa so externoto, preko nokj nasnimija spotovi (normalno so Lilic u pozadina) kako e glupo site sto zavrsile sredno  da se zapisat na fakultet. Demek zosto posle da rabotat kako kelneri, mesari, vozacina Jsp ?!?! 
Koga samo ke se setam na prekrasnite multi spotovi od tipot "znaenje e sila znaenje e mokj" .....(ne mi se beruva)!
ah makedonce, makedonce...
не го разбирам премиеров ама ич со тоа спотот, кој патем не сум го видел , ама знаејќи кој го правел претпоставуам...што им фали на :правници, економисти, архитекти  итн.итн. да работат како келнери, месари, батлери, возачи  кога тоа и онака и онака ќе го праат у странство. Кој кажал дека секој завршен атомски физичар мора да праи фузиони реактори  кога може да реди цигли кај  АДОРА инжињеринг на Чифлиганец или Жикол струмички??? Very Happy Very Happy Very Happy
У Њујорк на пример нема таксист без завршена бизнис академија за брокер или таква за глума.. и одлично знаење на англиски јазик ....
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 10:46

YAS напиша:Вратоврската не ја носи заради сугестивното дејство кое го имала на него во последно време.Имал чувство дека го дави, како "јуженце" кое опозицијата му го стега околу вратот... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
jas pa pomisliv deka go ebale tenderot za "mashni " od po 5000 eura ,dodushe ovoj beshe za mashnite na dzole nash golem maz ,no si pomisliv ke im dade na drugarcinjata po nekoja
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 10:48

Sahara raj напиша:Otkoga ja isposraa so externoto, preko nokj nasnimija spotovi (normalno so Lilic u pozadina) kako e glupo site sto zavrsile sredno  da se zapisat na fakultet. Demek zosto posle da rabotat kako kelneri, mesari, vozacina Jsp ?!?! 
Koga samo ke se setam na prekrasnite multi spotovi od tipot "znaenje e sila znaenje e mokj" .....(ne mi se beruva)!
ah makedonce, makedonce...
izvini pemieot PRATI MODA ....ovie shto gi spominjash se DEMODE (im zavrshila modata )i normalno mora novi
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 10:52

concrete напиша:

У Њујорк на пример нема таксист без завршена бизнис академија за брокер или таква за глума.. и одлично знаење на англиски јазик ....
poleka no sigurno NJulork doaga kaj nas ...neli i nashite taksisti ke uchat zadolzitelno angliski jazik !!!!!

sega se cheka samo STRUCNIOT kadar (onie koi zavrshija fakultet )da gi otvori shkolite za stranski jazici !!
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Sahara raj on Нед Ное 23 2014, 10:54

OSA напиша:
Sahara raj напиша:Otkoga ja isposraa so externoto, preko nokj nasnimija spotovi (normalno so Lilic u pozadina) kako e glupo site sto zavrsile sredno  da se zapisat na fakultet. Demek zosto posle da rabotat kako kelneri, mesari, vozacina Jsp ?!?! 
Koga samo ke se setam na prekrasnite multi spotovi od tipot "znaenje e sila znaenje e mokj" .....(ne mi se beruva)!
ah makedonce, makedonce...
izvini pemieot PRATI MODA ....ovie shto gi spominjash se DEMODE (im zavrshila modata )i normalno mora novi
Mnogu pati imam povtoreno: IC, Ama IC ne im se lutam na premierot i familijata! Najiskreno! Tie si go teraat zacrtanoto! Ama pustive ovcicki ne samo sto sme  za strizenje do koza tuku za strizenje - potkozno!

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 11:16

Sahara raj напиша:
OSA напиша:
Sahara raj напиша:Otkoga ja isposraa so externoto, preko nokj nasnimija spotovi (normalno so Lilic u pozadina) kako e glupo site sto zavrsile sredno  da se zapisat na fakultet. Demek zosto posle da rabotat kako kelneri, mesari, vozacina Jsp ?!?! 
Koga samo ke se setam na prekrasnite multi spotovi od tipot "znaenje e sila znaenje e mokj" .....(ne mi se beruva)!
ah makedonce, makedonce...
izvini pemieot PRATI MODA ....ovie shto gi spominjash se DEMODE (im zavrshila modata )i normalno mora novi
Mnogu pati imam povtoreno: IC, Ama IC ne im se lutam na premierot i familijata! Najiskreno! Tie si go teraat zacrtanoto! Ama pustive ovcicki ne samo sto sme  za strizenje do koza tuku za strizenje - potkozno!
i jas isto ...koga e kampanja jas ne gi pcujam tie shto se na BINATA ,tuku tie shto se dolu PRED BINATA ....
koga ke razmislish podlaboko nie patime od tie dolu shto se pred binata ....
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by кнез on Нед Ное 23 2014, 11:46

Бев пред една недела на изложба на шарпланинци кај авионот во Ново Лисиче.
Ги слушам луѓево што се гледачи кои грото исто така имаат шарплананинци и ми изгледаат токму вака како и претходиве дискутанти.
Тие знаат се, за шарпланинецот, тие имаат најдобри шарпланинци у свет ,па си викам мора да има многу светови,за да можат сите да победат.
НИкако на Македонецот да му се втера во глава дека за да се победи треба  ПРВО да се учествува во натпревар со утврдени ПРАВИЛА,значи треба да се излезе на црта,па таму да се примат многу удари и да се има сила да се возвратат тие удари и на крај да се победи.
Од меката домашна фотеља никогаш во историјата не било нешто да се критикува тој што е на цртата(мегданот).

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Нед Ное 23 2014, 11:59

шо кажа неам ситно да ти вратам.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Нед Ное 23 2014, 14:42

Centarec напиша:шо кажа неам ситно да ти вратам.
..не мора...задржи кусурот... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Нед Ное 23 2014, 14:47

имаш еден тренер на времето, Dick Advocaat Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Нед Ное 23 2014, 14:59

Centarec напиша:имаш еден тренер на времето, Dick Advocaat Smile
хммм  викаш??  јас се си мислев дека сум  механичар... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Нед Ное 23 2014, 15:02

сестран си, нема тука дискусија.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Нед Ное 23 2014, 15:12

Centarec напиша:сестран си, нема тука дискусија.
еее, коа ти викам дека ќе можеш на внуци да се фалиш со кого си се дружел на интернет форум, ти не ми веруеш.. Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Нед Ное 23 2014, 15:18

немој веќе се осеќам дужен, па би предложил и месечен fee за моето членство, чисто да се раздужам ко човек Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Нед Ное 23 2014, 15:33

с'кннн...  ти си битен чимбеник на овој форум, кај и да е  за уште едно 20 твои скапоцени поста  ја добиваш и првата акција.. Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 16:04

concrete напиша:с'кннн...  ти си битен чимбеник на овој форум, кај и да е  за уште едно 20 твои скапоцени поста  ја добиваш и првата акција.. Very Happy
ne mi se verue deka i ti i king praite falsifikat ...si vikam aj da ve procitam znam deka pametno pishuete ..odam na temata za balkanskite ubavici ,gledam centarec pishal post i odozdola pod juzerot stoi br 81 ,doagam posle tuka ,gleam mu taksuesh akcija ako naprai ushte 20 posta ,no pak pod juzerot mu stoi 81 ,shto znaci pishual ili ne vie ste tie shto gi broite postoite ,na centarec NANAZAD da ne mu gi broish ???
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Нед Ное 23 2014, 16:25

нема бе оса све ова преварант до преварант.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Нед Ное 23 2014, 16:32

OSA напиша:
concrete напиша:с'кннн...  ти си битен чимбеник на овој форум, кај и да е  за уште едно 20 твои скапоцени поста  ја добиваш и првата акција.. Very Happy
ne mi se verue deka i ti i king praite falsifikat ...si vikam aj da ve procitam znam deka pametno pishuete ..odam na temata za balkanskite ubavici ,gledam centarec pishal post i odozdola pod juzerot stoi br 81 ,doagam posle tuka ,gleam mu taksuesh akcija ako naprai ushte 20 posta ,no pak pod juzerot mu stoi 81 ,shto znaci pishual ili ne vie ste tie shto gi broite postoite ,na centarec NANAZAD da ne mu gi broish ???
...овој форум не е приватна сопственост која некој потоа ја продава, сопственост е на оние кои го пишуват и никакви "чентовци" или "тајни купувачи" нема да располагаат со него Very Happy Very Happy Very Happy
Постовите никој не ги брои, никој друг освен софтверот автоматски..ниту пак јас , а мислам ни админот, ни кинг имаат пристап да менуваат таму нешто....во секој случај  брзината и  дужината на јазикот не се смета овде за маана , наши сме си... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Нед Ное 23 2014, 16:50

OSA напиша:
concrete напиша:с'кннн...  ти си битен чимбеник на овој форум, кај и да е  за уште едно 20 твои скапоцени поста  ја добиваш и првата акција.. Very Happy
ne mi se verue deka i ti i king praite falsifikat ...si vikam aj da ve procitam znam deka pametno pishuete ..odam na temata za balkanskite ubavici ,gledam centarec pishal post i odozdola pod juzerot stoi br 81 ,doagam posle tuka ,gleam mu taksuesh akcija ako naprai ushte 20 posta ,no pak pod juzerot mu stoi 81 ,shto znaci pishual ili ne vie ste tie shto gi broite postoite ,na centarec NANAZAD da ne mu gi broish ???
Нема никаков фалсификат!

Што избројал софтверот ..тоа е!

За твоја информација .... од пред ден два и ти си влезена во друштвото на акционери ...

Админот ќе се потруди да барем еднаш месечно јавно ја објави апдејтуваната листа!
king
king

Posts : 10451
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by YAS on Нед Ное 23 2014, 19:06

Па добро бре цигло, што е ова. Обид за корупција на опозиционерите на форумот? Laughing Laughing Laughing

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 4 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 44 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 24 ... 44  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот