ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонско образование

Страна 3 of 44 Previous  1, 2, 3, 4 ... 23 ... 44  Next

Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига on Чет Ное 20 2014, 19:30

А ова?

http://plusinfo.mk/vest/4624/zoshto-da-protestiram-mene-kje-mi-gi-dadat-odgovorite

На овај ќе му ги дат одоворите од екстРемното и на други исти ко него.

Фин е за пресек.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Чет Ное 20 2014, 19:35

чучулига напиша:А ова?

http://plusinfo.mk/vest/4624/zoshto-da-protestiram-mene-kje-mi-gi-dadat-odgovorite

На овај ќе му ги дат одоворите од екстРемното и на други исти ко него.

Фин е за пресек.
Чучулига  секоја будала се може да каже денес секаде , ако не повикува на злосторничко здружување и верска војна, нема влакно да му фали.
Е сеа , ако биде и така ..тогаш се отишло у лепу пизду материну.  Се надевам дека нема да отиде....и несакам однапред да гледам во гравче или бидам оџа од Битола.  Very Happy Very Happy Very Happy
Иако знаејќи со кого овде имаме работа...се е можно.
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by кнез on Чет Ное 20 2014, 19:51

Нема ништо од екстерниот испит.
Сето тоа ќе се претвори во чиста спротивност од тоа што треба да биде,а самото тоа и да биде како што треба е една голема комендија.
Ако некој ја  простудирал книгата  на професорката Марјановиќ за статистика(добар квалитет) ќе знае дека самиот испит е испитување кое е на граница  кое тешко може да го сврсти во објективност а не пак на таков гломазен испит.
Па тоа ако вистински се спроведе со едно високо ниво на сложени прашања кој би можеле да опфатат поголема материја,пак е тоа невозможно да се објективно оцени.
Зошто сето тоа да се прави кога се има колоквиуми испити семинарски.
Луда куќа......

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Arhimed on Чет Ное 20 2014, 20:06

кнез напиша:Нема ништо од екстерниот испит.
Сето тоа ќе се претвори во чиста спротивност од тоа што треба да биде,а самото тоа и да биде како што треба е една голема комендија.
...
Зошто сето тоа да се прави кога се има колоквиуми испити семинарски.
Луда куќа......
Попаметно е да се ревидираат испитните тетратки дали навистина се заслужени оценките, и кој е квалитетот на прашањата.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by кнез on Чет Ное 20 2014, 20:07

Arhimed напиша:
кнез напиша:Нема ништо од екстерниот испит.
Сето тоа ќе се претвори во чиста спротивност од тоа што треба да биде,а самото тоа и да биде како што треба е една голема комендија.
...
Зошто сето тоа да се прави кога се има колоквиуми испити семинарски.
Луда куќа......
Попаметно е да се ревидираат испитните тетратки дали навистина се заслужени оценките, и кој е квалитетот на прашањата.
Апсолутно !
Има и многу што-шта друго ама овој екстерен мислам е дилетантска работа.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Чет Ное 20 2014, 20:34

YAS напиша:
Со горново би се сложил.Но ова подолу...Нејасно е малку.Сакаш ли да кажеш дека протестите требаше да бидат порадикални,а барањата да бидат многу повеке,отколку само барање за невоведување на екстерно?
Не, јок ... туку дека изиграваат манекени, се сликаат за фејсбук и гледаат колку лајкови ќе добијат.
king
king

Posts : 10451
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Arhimed on Чет Ное 20 2014, 21:26

За студенти манекени имаше своевремено скеч од Топ листа

Се надевам новава генерација на студенти нема да заврши во некој скеч ...

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Пет Ное 21 2014, 09:18

државен испит треба да има, иако тоа не е никаков репер особено кога ќе видиш како докоториве го проаѓаат со комисија тетки братучедки, али ај, фетишот да се контролира и тестира нешто да биде задоволен.

господинот министер за образование според пишувањата на порталите имал купена диплома па слушам муабети од типот дали уопште некој ги чита cv-ата. па да прашам ја, што очекувате кога претседателот на владата во која е тој министер има диплома од прилепскиот факултет за кој сите знаеме како се завршува?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 09:30

king2 напиша:

Не, јок ... туку дека изиграваат манекени, се сликаат за фејсбук и гледаат колку лајкови ќе добијат.
А што очекуваше ти?Мораат да ја документираат активноста.Како утре ке го докажат своето револуционерно минато?Или ти веруваш во подобро утре и посветла иднина,па мислиш дека оние што ке дојдат после овие нема да бараат боречки стаж за да вработат или да постават на функција некого?  Laughing

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Пет Ное 21 2014, 09:35

YAS напиша:
king2 напиша:

Не, јок ... туку дека изиграваат манекени, се сликаат за фејсбук и гледаат колку лајкови ќе добијат.
А што очекуваше ти?Мораат да ја документираат активноста.Како утре ке го докажат своето револуционерно минато?Или ти веруваш во подобро утре и посветла иднина,па мислиш дека оние што ке дојдат после овие нема да бараат боречки стаж за да вработат или да постават на функција некого?  Laughing
На хоризонтот нигде не се наслутува ни силуетка на некој кој треба да дојде после овие ... Razz
king
king

Posts : 10451
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 09:37

Тоа ке се случи порано или подоцна.Нема ништо вечно.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Пет Ное 21 2014, 09:39

Кој спомна вечност???
king
king

Posts : 10451
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Пет Ное 21 2014, 09:42

king2 напиша:Кој спомна вечност???
хмм....   секоја сдсм овчичка сонува за неа, зошто папците им се забетонирани во минатото....кога у школо им кажувале дека се вечни..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 09:43

Прашај ги јадниците кои владата ги продава како бело робје на белосветски профитери и криминалци,за 8 илјади денари месечно.Ним сигурно владеењето на Грујо им изгледеа како вечност.А и секој месец.Посебно кога треба да платат сметки ,но и да преживеат.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Пет Ное 21 2014, 09:54

тие јадници си се апсолутно сами криви за својата судбина. тоа го докажуваат веќе незнам 8-9 пати на сите избори, така да не ги жалам ни трунка.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 09:57

Не зборувам за жалење,туку дека обидот да се преживее месецот со македонска минимална плата изгледа како вечност.А што платата е таква каква што е ,сепак не можеме да му ги одземеме заслугите на економистот од парилепскиот факултет.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Пет Ное 21 2014, 10:01

добро можда на прилепскиот факултет друга економија учат некоја.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Пет Ное 21 2014, 10:04

YAS напиша:Прашај ги јадниците кои владата ги продава како бело робје на белосветски профитери и криминалци,за 8 илјади денари месечно.Ним сигурно владеењето на Грујо им изгледеа како вечност.А и секој месец.Посебно кога треба да платат сметки ,но и да преживеат.
хе  ама некако како бргу да се заборава кој ги направи бело робје, јадни, бедни и гладни и ги остави да шеткаат бесцелно по улуци ко загубени утки???  Овие сега ги продаваат на газди за 150 евра  комад , ама и тоа е НЕШТО  во спореба со НИШТО. А познато е дека и најголемиот пожар почнува со искра , па ова сепак пружа надеж дека има шанса да се стоплиме пред да смрзнеме дефинитивно во северните и прекуокеанските земји . А да останеа да не работат вакви како овој пулен на тогашните властодршци, само Бог знае од кога ќе бевме ледени висулци....
Македонско образование - Page 3 Cado11
http://www.slobodnaevropa.org/content/kako-su-unistavani-navip-fidelinka-i-agrohem/25124974.html


http://www.slobodnaevropa.org/content/hadson-kako-je-iz-srbije-izvuena-51-milijarda-dolara/25126407.html
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Пет Ное 21 2014, 10:05

не се заборава бе конкрит, затоа и го казнивме на избори поише пути.

ама некако бргу заборавивме кого го изгласавме да ги избави од таа ситуација а ги фрли у поголеми гомна. scratch

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 10:07

Слаб обид цигло.И самиот знаеш дека тоа не ги амнестира од одговорноста.2006 луѓето не гласаа за пастирот за да им биде полошо туку подобро...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Пет Ное 21 2014, 10:11

YAS напиша:Не зборувам за жалење,туку дека обидот да се преживее месецот со македонска минимална плата изгледа како вечност.А што платата е таква каква што е ,сепак не можеме да му ги одземеме заслугите на економистот од парилепскиот факултет.
Оф леле .... гледам далеку ќе стигнете со тој комплекс на виша вреднот .... со навредувањето, исмевањето, шиканирањето, етикетирањето  и подценувањето на се што не му е по вкус на сдсм....
...  прво народот е во право и кога не е во право, па неопределените се идиоти, па народот е овца ...  и ај да не редам уште ... долг е списокот...
... па господа само продолжете така, а знајш кога на таков начин ќе се дочепате до власт ...
..никогаш а можда и ни тогаш ...

... паметен човек никогаш не го потценува опонентот, туку напротив.. го цени дури и повеќе него ли што самиот се цени....

... ми се чини викторЛ беше што напиша ...  дека неговите најсериозно го сфаќаат и проучуваат сдсм и дека стално се спремни за три потеза унапред да реагираат ...
king
king

Posts : 10451
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Пет Ное 21 2014, 10:13

луѓето YAS   гласаа за СПАС. И упорно уште гласаат знаејќи дека после националниот армагедон  по сите линии индуциран од комуњаристите, сонцето не изгрева туку така во полн сјај. треба години да поминат за да се избистри небото.
Затоа  гласаат зошто гледаат дека се чисти....
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 10:14

Не забавај Кингу.Па овој ниту на сон не би го поминал екстерното тестирање за кое се држи како пијан за плот. Twisted Evil

А за доаѓање на власт нека му мислат оние што сакаат да бидат или да останат калифи и нивни потрчковци. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Пет Ное 21 2014, 10:15

king2 напиша:
YAS напиша:Не зборувам за жалење,туку дека обидот да се преживее месецот со македонска минимална плата изгледа како вечност.А што платата е таква каква што е ,сепак не можеме да му ги одземеме заслугите на економистот од парилепскиот факултет.
Оф леле .... гледам далеку ќе стигнете со тој комплекс на виша вреднот .... со навредувањето, исмевањето, шиканирањето, етикетирањето  и подценувањето на се што не му е по вкус на сдсм....
...  прво народот е во право и кога не е во право, па неопределените се идиоти, па народот е овца ...  и ај да не редам уште ... долг е списокот...
... па господа само продолжете така, а знајш кога на таков начин ќе се дочепате до власт ...
..никогаш а можда и ни тогаш ...

... паметен човек никогаш не го потценува опонентот, туку напротив.. го цени дури и повеќе него ли што самиот се цени....

... ми се чини викторЛ беше што напиша ...  дека неговите најсериозно го сфаќаат и проучуваат сдсм и дека стално се спремни за три потеза унапред да реагираат ...
кај е бе тој човек, да не фатил уџум накај Бакингемската Палата...нешто такво кажуваше.... Wink
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 10:19

concrete напиша:луѓето YAS   гласаа за СПАС. И упорно уште гласаат знаејќи дека после националниот армагедон  по сите линии индуциран од комуњаристите, сонцето не изгрева туку така во полн сјај. треба години да поминат за да се избистри небото.
Затоа  гласаат зошто гледаат дека се чисти....
Пак си утнал цигло.Луѓето гласаа 2006, а потоа почнаа да гласаат фантоми,мртовци,и пустенчани. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 3 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 44 Previous  1, 2, 3, 4 ... 23 ... 44  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот