ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонско образование

+14
Morski galeb
ribar
хан Ацо
VOL
Sahara raj
чучулига
Arhimed
king
кнез
OSA
Centarec
concrete
reiter
YAS
18 posters

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

Македонско образование Empty Македонско образование

Пишување by YAS Пон Ное 17 2014, 15:29

Ете и тоа се случува.Благодарни на големата грижа за нивната иднина ,студентите од УКИМ масовно излегоа да им се заблагодарат на пастирот и тендерџиите...упс пардон...премиерот и министрите,за реформите со кои го уништија образованието.Во прилог два мали видео клипа.Се молат оние кои ке го гледаат ова да не обрнуваат внимание што зборуваат студентите и што пишува на транспарентите.Учесниците во маршот што не паѓаат у транс при спомен на името на пастирот,се инфилтрирани комуњари,соросоиди и слични кои имаат за цел да ги оцрнат ликот и делото на другарот Грујо.
YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by reiter Пон Ное 17 2014, 17:26

ветува надеж... дека сепак ова е почеток на едно разбудување на граѓаните и ослободување од хипнотичка состојба нанесена од долгогодишната власт
reiter
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Пон Ное 17 2014, 17:47

YAS...не ме засмејавај Very Happy Very Happy Very Happy ...всушност страв ме фаќа у каков свет ни остануваат децата, ако овие дустабанлии се перјаницата на нашата иднина...тогаш наебавме...овие сепак само би се журкале, усликуеле за фејсбук  и би бегале од часови..
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by YAS Пон Ное 17 2014, 17:49

concrete напиша:YAS...не ме засмејавај Very Happy Very Happy Very Happy ...всушност страв ме фаќа у каков свет ни остануваат децата, ако овие дустабанлии се перјаницата на нашата иднина...тогаш наебавме...овие сепак само би се журкале и би бегале од часови..
Смешно ти е што студентите конечно се сетија да ги побараат своите права,или ти е смешен односот на власта кон сопствениот народ?

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by reiter Пон Ное 17 2014, 17:56

а каде беше министерот?не излезе?а зошто не излезе и им објасни па нели е министер?
reiter
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec Пон Ное 17 2014, 18:18

колку ми е ќејф што искочија децава конечно. за разлика од филип петровски, фреди, милошовски, мац мтв, пуцвалот у парламент, кои си направија политички кариери со љубчо и протестите против шиптарите за после заеднички да ја делат власта, ова е сасвим друга проблематика и затоа ги пецна сите медиуми на власта како и поддржувачи.

порталите како курир ги омаловажуваат, сител не ни јавува. јанко јади бурек се понаша ко да нема деца. конкрите пробуе да изрелативизира. ама џабе е се Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Пон Ное 17 2014, 18:33

Centarec напиша:колку ми е ќејф што искочија децава конечно. за разлика од филип петровски, фреди, милошовски, мац мтв, пуцвалот у парламент, кои си направија политички кариери со љубчо и протестите против шиптарите за после заеднички да ја делат власта, ова е сасвим друга проблематика и затоа ги пецна сите медиуми на власта како и поддржувачи.

порталите како курир ги омаловажуваат, сител не ни јавува. јанко јади бурек се понаша ко да нема деца. конкрите пробуе да изрелативизира. ама џабе е се Smile
не бе не релативизирам , ама ич.. Студентската младеж секогаш и секаде била острицата на борбата за социјалните промени во едно општесто во правец на напредок и повисоки стандарди.
....овие од авион се гледа само пробаат да го повторат успехот на филип петровски, фреди, милошовски, мац мтв, пуцвалот у парламент, кои си направија политички кариери.......за другите е фешта и бегање од часови Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec Пон Ное 17 2014, 18:34

тоа ти така мислиш, што и немора да значи дека е вистина.

она што до сега го знаеме со факти е дека кога подмладокот на вмро штрајкува злоупотребувајќи го студентското тело, резултира со ликови како оние горе што ги набројав.

за се друго моеш да нагаѓаш само.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Пон Ное 17 2014, 18:38

Centarec напиша:тоа ти така мислиш, што и немора да значи дека е вистина.
...кога сум рекол дека моето мислење е ВИСТИНА.., но не сум јас крив што обично погодуам 28 од 30 и тоа дури и у услови на јакичок бочен ветер... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec Пон Ное 17 2014, 18:58

е не ти водам евиденција сеа, али ако викаш дека имаш 28/30 тоа и џордан у најбољи денови од поле немаше.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by YAS Пон Ное 17 2014, 19:16

Конкрит,пошто не можам да поставам линк,погледни малку на сајтот на Кабранов, Либертас.Или тој ве прочитал предвреме што значи дека станувате многу предвидливи а со тоа и смртно досадни,или некој од вашите се спрема за промена на власта па навреме мењава страна.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec Пон Ное 17 2014, 19:22

абе а курир република нетпрес, некој да скршеше два збора за ова денес? или до белизе побрзо стига веста за пљачката на пастрмајлијадата?

незнам шо е полошо, порталиве наши да го преќутат ова, или народот да ја преќути ќутенката на порталите. а конкрит? Smile ајде машко, бараш од децата борбеност а тебе нигде те нема.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by OSA Пон Ное 17 2014, 19:39

concrete напиша:
Centarec напиша:колку ми е ќејф што искочија децава конечно. за разлика од филип петровски, фреди, милошовски, мац мтв, пуцвалот у парламент, кои си направија политички кариери со љубчо и протестите против шиптарите за после заеднички да ја делат власта, ова е сасвим друга проблематика и затоа ги пецна сите медиуми на власта како и поддржувачи.

порталите како курир ги омаловажуваат, сител не ни јавува. јанко јади бурек се понаша ко да нема деца. конкрите пробуе да изрелативизира. ама џабе е се Smile
не бе не релативизирам , ама ич.. Студентската младеж секогаш и секаде била острицата на борбата за социјалните промени во едно општесто во правец на напредок и повисоки стандарди.
....овие од авион се гледа само пробаат да го повторат успехот на филип петровски, фреди, милошовски, мац мтв, пуцвалот у парламент, кои си направија политички кариери.......за другите е фешта и бегање од часови Very Happy Very Happy
imash pravo do nekade ...eve go moeto razmisluvanje ...onoj monstrumot na chelo na RM shto e i se vika pemiel  ,ima TAKTIKA na vladeenje ...moze gresham no ke si kazam ,,,potsetete se deka i na samiot pocetok na vladeenjeto ,vladeeshe na ovoj nacin ,isproban RECEPT ZA USPEH ...nosi "zakon ",narodot nezadovolen od takvo zakonsko reshenie "se buni ",i vednash "nastapuva "spasitelot koj neli go slusha narodot ,go povlekuva toa GLUPO zakonsko reshenie (iako ushte pred da go donese on znae deka e glupo )i normalno NARODOT e zadovolen od PASTIROT zoshto go slusha ,odnosno mu odi po KEIF ,i taka PASTIRCO SHTANCA poeni ....shto bi rekol eden star forumdzija "  i volkot sit i na majkamu put.ata  "
spored mene toa denes se slucuvashe so studentite ....
ushte i na  vestite na  telma koga go vidov kiko pedofilot kako drzi diktafon pod usta na studentot koj davashe izjava za mediumite ,ke se ispovratev ....(toj im e konjak za opshtina butel ,ne samo po perverzna pedofilska linija ,nego za se opshto ,shto bi rekla drugarka mi PALI -GASI ...
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec Пон Ное 17 2014, 19:41

у тој случај студентите не заслужуваат ништо боље, ако паднат на тој фол. као гуд кап бед кап.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Пон Ное 17 2014, 19:48

Centarec напиша:у тој случај студентите не заслужуваат ништо боље, ако паднат на тој фол. као гуд кап бед кап.
...студент без јасна идеологија  е ГОЛА ВОДА  ,  а сите овие кои ги гледаме како се куропецаат околу и фоткаат на мобилен  се такви..безидејни.
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Пон Ное 17 2014, 19:54

YAS напиша:Конкрит,пошто не можам да поставам линк,погледни малку на сајтот на Кабранов, Либертас.Или тој ве прочитал предвреме што значи дека станувате многу предвидливи а со тоа и смртно досадни,или некој од вашите се спрема за промена на власта па навреме мењава страна.
..прво незнам кај сум јас тоа НАШ,  второ навистина незнам кој тоа мења страна, трето сајтот не се отвара кај мене..изглеа од голем промет ..зарибал..
..а за смртната досада..па ептен незнам што да ти кажам..., евентуално барај некое поживо чаре.... Smile
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by reiter Пон Ное 17 2014, 20:19

интересен осврт на Доказ.мк од денешниве студентски(1500 студенти)протести

dokaz.mk/ekskluzivno-eve-koj-stoi-zad-deneshnite-studentski-protesti/
reiter
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by YAS Пон Ное 17 2014, 23:12

concrete напиша:

..прво незнам кај сум јас тоа НАШ,  второ навистина незнам кој тоа мења страна, трето сајтот не се отвара кај мене..изглеа од голем промет ..зарибал..
..а за смртната досада..па ептен незнам што да ти кажам..., евентуално барај некое поживо чаре.... Smile
Еј паднав од смеење.Конкрит у стилот на ABC.Жалам што ќе те разочарам друже Конкрит ама оригиналот беше многу подобар.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by кнез Пон Ное 17 2014, 23:43

Мрзата е исклесана на камен ко римски закон во Македонија и сега одеднаш некој се обидува, другиот да не биде мрзлив,
Па ова го нема никаде.
Студентиве се помрднаа само за да ја заштитат нивната мрза,а министерствово се обиде да ја размрда туѓата мрза(не нивната и на нивните професори).

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec Вто Ное 18 2014, 00:25

зашо мрза? кој ти вика дека утре нема да се најде некој ербап, кај провладин професор да падне на испит, а на екстерно да напраи попара за инат? замисли хорхе тоа да биде Smile

сеа грујо отвори факултети у секоја шупа за да добие гласови. штипскион факултет стана ноќна школа за сите 50 годишни таленти од скопје. бојо со она градинкана за ретарди му чинеше додека си имаа натиго дајмиго. е сеа одеднаш не бивала работата.

државен испит нека има, ако се поклапа со болоња шо ти ја знам. ама после 2ра година да му праиш ти екстра стрес, е малце си се заебал тука.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Вто Ное 18 2014, 00:42

YAS напиша:
concrete напиша:

..прво незнам кај сум јас тоа НАШ,  второ навистина незнам кој тоа мења страна, трето сајтот не се отвара кај мене..изглеа од голем промет ..зарибал..
..а за смртната досада..па ептен незнам што да ти кажам..., евентуално барај некое поживо чаре.... Smile
Еј паднав од смеење.Конкрит у стилот на ABC.Жалам што ќе те разочарам друже Конкрит ама оригиналот беше многу подобар.
Не ти ја разбирам ABC  финтава, а ниту инсинуацијата дека и на сон пробам да го имитирам ликот и делото на тој познат ник.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Вто Ное 18 2014, 00:49

А што е проблемот со АВС  .... ????

... недоветен е, недоносен е, нетокму е???????
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by кнез Вто Ное 18 2014, 01:05

Centarec напиша:зашо мрза? кој ти вика дека утре нема да се најде некој ербап, кај провладин професор да падне на испит, а на екстерно да напраи попара за инат? замисли хорхе тоа да биде Smile

сеа грујо отвори факултети у секоја шупа за да добие гласови. штипскион факултет стана ноќна школа за сите 50 годишни таленти од скопје. бојо со она градинкана за ретарди му чинеше додека си имаа натиго дајмиго. е сеа одеднаш не бивала работата.

државен испит нека има, ако се поклапа со болоња шо ти ја знам. ама после 2ра година да му праиш ти екстра стрес, е малце си се заебал тука.


Како бе зошто мрза.Па овие сегашниве студенти сакаат да ја добијат дипломата  исто како претходните нивни колеги,значи без ни малку работа.
Се ќе беше во ред ако си продолжеше вака понатаму.Тие не се бунат што има во секое село факултет,тие не се бунат што е критериумот на проаѓање рамен на 100 проценти,тоа ним не им смета,туку им пречи ако тоа некој се обиде да го смени.
А овие од министерствово кои замисли се фалеа со 98 проценти запишани средношколци на факултет,па испоотворија насекаде факултети па дадоа едночудо лиценци за приватни факултети,одеднаш се во големо чудење како тоа немало квалитет,па наместо грешката да се побара  во нив и кај професорите,тие ќе прават комедии со студентите.Лудо и незаборавно.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Вто Ное 18 2014, 02:01

кнез напиша:Како бе зошто мрза.Па овие сегашниве студенти сакаат да ја добијат дипломата  исто како претходните нивни колеги,значи без ни малку работа.
Се ќе беше во ред ако си продолжеше вака понатаму.Тие не се бунат што има во секое село факултет,тие не се бунат што е критериумот на проаѓање рамен на 100 проценти,тоа ним не им смета,туку им пречи ако тоа некој се обиде да го смени.
А овие од министерствово кои замисли се фалеа со 98 проценти запишани средношколци на факултет,па испоотворија насекаде факултети па дадоа едночудо лиценци за приватни факултети,одеднаш се во големо чудење како тоа немало квалитет,па наместо грешката да се побара  во нив и кај професорите,тие ќе прават комедии со студентите.Лудо и незаборавно.
XXX

+1
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by OSA Вто Ное 18 2014, 07:21

кнез напиша:
Centarec напиша:зашо мрза? кој ти вика дека утре нема да се најде некој ербап, кај провладин професор да падне на испит, а на екстерно да напраи попара за инат? замисли хорхе тоа да биде Smile

сеа грујо отвори факултети у секоја шупа за да добие гласови. штипскион факултет стана ноќна школа за сите 50 годишни таленти од скопје. бојо со она градинкана за ретарди му чинеше додека си имаа натиго дајмиго. е сеа одеднаш не бивала работата.

државен испит нека има, ако се поклапа со болоња шо ти ја знам. ама после 2ра година да му праиш ти екстра стрес, е малце си се заебал тука.


Како бе зошто мрза.Па овие сегашниве студенти сакаат да ја добијат дипломата  исто како претходните нивни колеги,значи без ни малку работа.
Се ќе беше во ред ако си продолжеше вака понатаму.Тие не се бунат што има во секое село факултет,тие не се бунат што е критериумот на проаѓање рамен на 100 проценти,тоа ним не им смета,туку им пречи ако тоа некој се обиде да го смени.
А овие од министерствово кои замисли се фалеа со 98 проценти запишани средношколци на факултет,па испоотворија насекаде факултети па дадоа едночудо лиценци за приватни факултети,одеднаш се во големо чудење како тоа немало квалитет,па наместо грешката да се побара  во нив и кај професорите,тие ќе прават комедии со студентите.Лудо и незаборавно.
ostaj drugo ,se zivo licenciraa ...kaj go najdoa toj proklet zbor ,shto veli drugarka mi .....licenci za vospituvacki i negovatelki so slednive prashanja :  koj ja izdava licencata za negovatel - vospituvac ? odgovor :  ministerot za trud i socijala   ,sledno prashanje (demek ke gi proveruvaat kolku se sposobni da bidat na toa rabotno mesto )  kolku treba da bide temperaturata vo friziderot kaj shto se chuva hranata za decata ?odgovor od -2 do + 4 stepeni .....i so vakvi GLUPI prashanja on gi licencirashe ovoj profil na rabotnici ,i zamisli site ko moroni polagaat ,a shto da pravat so po 25 -35 godini staz da ostanat bez korka leb .....
koj neveruva moze da proveri na stranata na MTSP ,jas proveriv ,mislev deka drugarkami preuvelicuva i ne i veruvav ,koga ono VISTINA bile vakvi prashanjata ...
i kade so vakov VOSPITNO OBRAZOVEN KADAR ?????? u evropa ??????
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование Empty Re: Македонско образование

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот