Проблемот што грците го имаат со нашето име

Страна 8 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Пон Мар 23 2015, 00:10

...воз??? Sad
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Arhimed on Пон Мар 23 2015, 05:02

concrete напиша:......а што е мислењето на Архимед и Центарц, со што ти се слагаш???  Да се собереме и договориме на некаков референдум да се нарекуваме Андалузија??? Или можеби Илирида , за да ептен си скратиме муки, па да не примаат сегде , тапшаат по рамо и ставаат на кур, а ние радосни , весели и среќни??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Или нешто друго што сум проуштил... Cool
Архимед е за прекин на преговорите, да се викаме Рпеублика Македонија и за договор за почитување на границите со соседите (кои ете стравуваат дека имаме иредентизам).

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Пон Мар 23 2015, 08:48

+1

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Пон Мар 23 2015, 14:29

мнозинството народ нејќе да влезе во ЕУ и НАТО. мнозинстовото народ ја мрзи грција. грција е единствената пречка за наш влез во ЕУ и НАТО.

фак лоџик, шо би се рекло.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Пон Мар 23 2015, 14:34

a mozda uste nekoj drug u toa NATO e precka, samo sto grcija im dojde ko kec na desetka...
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Пон Мар 23 2015, 14:37

хм па по последните неколку изјави на власта, грција односно името е единствена пречка. од тука неможам да му фатам крајот.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by чучулига on Пон Мар 23 2015, 14:40

Ете зато не си премиер Центарец!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Пон Мар 23 2015, 14:44

ete ti sea zavist em zloba..c c c
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Пон Мар 23 2015, 20:59

битно си ги мрзиме грците кои не чуваат од педофилските еу и нато. Smile јако ни е.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by чучулига on Пон Мар 23 2015, 21:03

Центарец, остај Вол шо збора.... тој то така по тамина.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Сре Мар 25 2015, 16:25

https://www.facebook.com/video.php?v=729163543863262

шо би рекол кингот - опсаааа

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Чет Мар 26 2015, 07:49

да беше некој соросоиден новинар ова да го каже до сеа 34тата страна ќе ја пишувавме, а може и посебна тема ќе отворевме.

осеќам оваква ќе биде и "реакцијата" кога ќе искочи бомбата за шиткање на името од страна на власта, со други зборови штама.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Чет Мар 26 2015, 07:58

Centarec напиша:да беше некој соросоиден новинар ова да го каже до сеа 34тата страна ќе ја пишувавме, а може и посебна тема ќе отворевме.

осеќам оваква ќе биде и "реакцијата" кога ќе искочи бомбата за шиткање на името од страна на власта, со други зборови штама.
хе, хе...а бе не мора ти баш секое говедо да го цитираш... Cool
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Чет Мар 26 2015, 08:15

ќе ме извиниш, говедо кај кое премиерот иде 5 пути годишно да дава "отчет" пред јавноста, и је вредно пажња.

уосталом, ти најде да кажуеш за цитирања? па она пред некој ден што го стаи од некој тотален анонимус што кењал за нас, шо беше тоа?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Чет Мар 26 2015, 08:52

https://www.facebook.com/video.php?v=729460830500200

опса уште едно "експертско говедо".

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Чет Мар 26 2015, 08:55

Lele kako ve pratam ....
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Чет Мар 26 2015, 08:56

vol ако можев ја да се извинам и поправам за тоа што пишував со мала буква Македонија, што треба овие да направат?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Чет Мар 26 2015, 09:23

Centarec напиша:https://www.facebook.com/video.php?v=729163543863262

шо би рекол кингот - опсаааа
king  вика  ... опааа

opsaaа ... вика друг твој омилен лик ... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Чет Мар 26 2015, 09:29

нешто коментар за овие што се сложуваат за промена на името? кај уште сме двајца без тројца на форумов уште селективност во темите за коментирање требаше...

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Чет Мар 26 2015, 09:35

А што да коментираме ... мали клипчиња издвоени од целина и извадени од контекст ...?

... колку се сеќавам ... во тие емисии никој со ништо не се сложуваше или наметнуваше ... само си правеа бајрам со умот на разни варијации на тема  ... име ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Пет Мај 01 2015, 19:15

Интересно


Црвенковски е подготвен да го смени името, договорот го запира Груевски


http://republika.mk/?p=424204

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Пон Окт 05 2015, 22:31

Нешто мрда на хоризонтот или патки пуштаат?

http://sitel.com.mk/katimerini-obznaneti-amerikanskite-planovi-za-Makedonija

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Вто Окт 06 2015, 15:04

king напиша:Нешто мрда на хоризонтот или патки пуштаат?

http://sitel.com.mk/katimerini-obznaneti-amerikanskite-planovi-za-Makedonija
..нема веза , само дебели патки оние на кои им треба JATO  монтиран на г'зот за да полетаат
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Саб Окт 17 2015, 12:34

Овие па ... ко да немаат стотини милијарди други проблеми ... името па името

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=81185

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Нед Окт 25 2015, 15:39

Уште само бугарогомната фалеа ... да солат памет ..

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=81792

... па тие од што имаат вишок памет одеа од катастрофа во катастрофа, сега ќе паметувале ... а бе ..гони ги упм ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот