Проблемот што грците го имаат со нашето име

Страна 3 of 13 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Вто Дек 16 2014, 22:30

...Архимеде потполно се слагам, но реалните услови ни далеку не се такви за да можеме ние како држава да се чаталиме. Ладната вода со која не полејаа после излегувањето од под сигурното стаклено ѕвоно на Југославија во кое живеевме со убедувањето дека светот е демократски и чивекољубив.., мислам дека поприлично не разбуди од романтичниот мамурлак  ....
...треба многу вештина и трпеливост во проектот: Македонското име да не загине... Wink
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Сре Дек 17 2014, 20:18

уааа шиткачи, искачајте од преговори, кои сте вие да преговарате во мое име и во името на моите предци, уаааа. 


...напиша на статусот на миленко и мирно замина кон општина центар да чека сендвич од комбе додека суптилно фрла камења и крши стакла пред очите на чуварите на редот и мирот  Embarassed

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Чет Јан 08 2015, 19:34

Додека не се надмине спорот за името нема напредок кон ЕУ


http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=87793#.VK7NBKJhqUk

И врапците знаат дека тоа е единствениот единствен услов ...
..се друго е само камуфлажа ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by чучулига on Чет Јан 08 2015, 19:38

Ама ако победи сириза, Грција ќе ја бацат за пријатно од ЕУ (така велат) и тогаш шо ке биди?

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Чет Јан 08 2015, 19:41

чучулига напиша:Ама ако победи сириза, Грција ќе ја бацат за пријатно од ЕУ (така велат) и тогаш шо ке биди?
Тешко за тоа да се случи ...
тоа ќе значи распад на ЕУ ...
... се ми се чини дека повеќе држави чекаат во сенка да некој прв повлече нога ...
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by чучулига on Чет Јан 08 2015, 19:45

Ќе испадни навистина она: Ние дури да влезиме ЕУ ќе се распадни.

Laughing Laughing Laughing

Зафрканција на страна не ми текнува каде читав, Германија увидела дека повлекувањето на Грција од ЕУ нема да наштети заради стабилизирањето на економиите на Ирска и Португалија, па така, би изостанал домино ефект.

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Чет Јан 08 2015, 20:08

...според некои шумови од големото нешто кое се тркала зад аголот Грција ќе биде пуштена да си оди, прво од евро-зоната..,а и островот изгледа сака да ја дигне котвата..и да се закотви малку подалеку од европскиот брег.. Smile
За другите незнам, освен ако русите во Балтичките земји не побараат самопределување....и коридор до Клининград.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Пет Јан 09 2015, 21:43

Kolku sto izleze Skotska od Velika Britanija tolki i poranesnata turska pokraina, denes privremeno narecena  grcija...ke izleze od EU.

ke crknat.
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Саб Јан 10 2015, 09:58

Смена на власта во Грција нема да смени ништо околу името во 2015


http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=87832#.VLDplKJhqUk

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Саб Јан 10 2015, 10:00

nema nikogas da se smeni.

kaj nas se ceka na smena..
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Саб Јан 10 2015, 10:02

И кај нас ништо нема да се смени ...
... зошто ќе биде тешко оној кој ќе се дрзне да нешто смени со името ..

политички мртовец сигурно ... за повеќе ...

просто им се воодушевувам на јужните цигани .. по ова прашање се сите ко еден ... додека ние имаме раштимуван оркестар ..
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Саб Јан 10 2015, 10:13

king напиша:И кај нас ништо нема да се смени ...
... зошто ќе биде тешко оној кој ќе се дрзне да нешто смени со името ..

политички мртовец сигурно ... за повеќе ...

просто им се воодушевувам на јужните цигани .. по ова прашање се сите ко еден ... додека ние имаме раштимуван оркестар ..
и ние имаме , само нашите гаврани гракаат посилно, а и овдешниве шипатарес за разлика од нивните по закон немаат корпа на њушка, што е голем и опасен пропуст  .... Cool
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Саб Јан 10 2015, 11:17

king, imas greska.
predavnikot za imeto ne e politicki mrtovec.

eden zbor ti e visak, u kvalifikacijava.
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Вто Јан 13 2015, 10:39

http://dnevnik.mk/?ItemID=34756E0A60F71549A99F6796120E08EE

...не знам на што па тие се надеваат .....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Вто Јан 13 2015, 10:57

се мислам кога расколникот го ослободија за повисоки цели, што е пробкем утре да ни кажат дека и името го смениле за повисока цел? Проверено е дека не трзаме после таква сервурана теза па кога ќе згусне да не се чудиме.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Вто Јан 13 2015, 11:58

pa ne mozat vecno da go drzat, sto sea , na dozivotna?
..koga togas ke otsluzi, sto sea I od ova teorii na zagovor,, Laughing
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Вто Јан 13 2015, 12:16

Викаш неможат Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Вто Јан 13 2015, 12:23

pa nema fakultet ko brat ljube, inace ke go zadrzea.. na univerzitetot
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Вто Јан 13 2015, 12:25

Ех кој му е крив на љубе што не учел за попSmile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Вто Јан 13 2015, 12:25

pa I ovoj ne ucel za pop de.
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Вто Јан 13 2015, 12:26

Тоа ти викам и ја

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Вто Јан 13 2015, 12:30

a be sto e vazno sto ti vikas....koj te prasuva tebe....
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Вто Јан 13 2015, 12:33

Има таму едни прашуваат

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Вто Јан 13 2015, 12:34

...ili bilo koj...

vazno e sto vikaat istraznite organi. a tie ne vikaat mnogu, donesuvaat resenija.
  Ne vika nitu sudot mnogu. slusa. pa presuduva.

a vikaat podrzuvacite na ovie dvajca nesreknici. more vreskaat.
a ako naucil vo forma na pop, kako se kradat pari,  I toa golemi pari.

toj  za toa I dobi kazna, a srbite ne skokaa mnogu mnogu. galamea, ama ne vikaa: pa kradec e VRANA-ishkovski. ako im trebaat takvi "hristijani" pa uste so generalski cin. odma neka si go zemat.ja mu plakjam licno karta so biznis klasa do Sidnej.
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 13 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот