Проблемот што грците го имаат со нашето име

Страна 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Нед Окт 25, 2015 6:09 pm

king напиша:Уште само бугарогомната фалеа ... да солат памет ..

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=81792

... па тие од што имаат вишок памет одеа од катастрофа во катастрофа, сега ќе паметувале ... а бе ..гони ги упм ...
a  sto drugo ocekuvas od.... niv Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 14464
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Пон Дек 14, 2015 5:08 pm

Јужно од нас нешто засмрдува ...


Грција подготвува нови идеи за името

http://telma.com.mk/vesti/grcija-podgotvuva-novi-idei-za-imeto

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9052
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Пон Дек 14, 2015 5:41 pm

king напиша:Јужно од нас нешто засмрдува ...


Грција подготвува нови идеи за името

http://telma.com.mk/vesti/grcija-podgotvuva-novi-idei-za-imeto
..нема што повеќе да смрди од ова кое труе веќе пола век...Грците имаа фобија од името Македонија, тоа не смееше да се спомне. Егејска Македонија беа новите земји или така нешто , со посебно министерство за требење на Македонци на секој начин кој ќе им паднеше на ум..
Александар и Филип 2 беа ЏЕЛАТИТЕ, ДЕЦА УБИЈЦИТЕ  за грците, за што уште у јасли ги учеа , како и тоа дека Македонците се стока...
Кога го намирисаа распадот на Југославија и можноста Македонија да стане самостојна суверена земја на Македонците, панично почнаа се да крстат Македонија  и да тврдат дека тоа е нешто што им припаѓа само на нив. А грк како грк, како кучка , кога ќе го прими ..не го пушта..
Претпоставија , какви се кварни дека Република Македонија ќе почне да поставува некои прашања и да бара некои одговори , а за беља во рамките на ЕУ  Регионите се иднина. А Македонија е РЕГИОН ЗА ПРИМЕР, по што тие би останале на камењата на пелопонез и на островите без вода...
Тоа е основната нивна фобија и бидејќи лопов мисли дека сите се лопови и никој не може во спротивно да го увери , затоа проблемот ќе стои додека некое големо светско бранување не подели некој друг распоред на картите..
Нормално и ако некоја наша џукела не реши дас им го подудла...и им овозможи да сврпшат по нивно... Cool
avatar
concrete

Posts : 6432
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Пон Дек 14, 2015 5:43 pm

Александар и Филип 2 беа ЏЕЛАТИТЕ, ДЕЦА УБИЈЦИТЕ  за грците, за што уште у јасли ги учеа , како и тоа дека Македонците се стока...
e..e..e.. sega ja utnavme Smile
avatar
VOL

Posts : 14464
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Пон Дек 14, 2015 5:51 pm

????
avatar
concrete

Posts : 6432
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Пон Дек 14, 2015 5:56 pm

za ace , maliot na Fico..
avatar
VOL

Posts : 14464
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Пон Дек 14, 2015 5:59 pm

VOL напиша:za ace , maliot na Fico..
..а кој ја срамнил Теба со земја??? Wink
avatar
concrete

Posts : 6432
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Пон Дек 14, 2015 6:06 pm

de be, pa se zaigral malce...
avatar
VOL

Posts : 14464
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Сре Дек 16, 2015 9:38 pm

Упс ... сорос бандитите ... пак спинуваат .. а сеа не признаваат дека се излетаа ко млади фазани ...


„Гардијан“ ги демантира, медиумите на СОРОС не ја менуваат веста

http://republika.mk/?p=529572и
само би подсетил дека нивните пулени ни го турија (за два три месеци.. де ) она срамно име кои го нарекуваат референца и дека тие лижејки ги газовите на јужноциганите го сменија нашето знаме со овој вентилаторот сега ...
... аааа ...заборавив ..и направија уште цел куп уставни измени по желба на јужноциганија ...

... а и не сме заборавиле кој на цел глас трубеше дека треба да се подвиткаме во кичмата како полесно би го примиле ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9052
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Сре Фед 24, 2016 9:21 pm

Нека сдсм-оФци и понатаму јадат гурабии дека името не е едниот единствен и најбитен проблем и пречка ... кога и од месечината се гледа  дека сите други дополнителни услови  се само невешти обиди да се тоа замачка и камуфлира

http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=6B34ACFC68AF1C409D29F062F48A1ACB


Последната промена е направена од king на Сре Фед 24, 2016 9:24 pm. Мислењето е променето 2 пати.

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9052
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Сре Фед 24, 2016 9:22 pm

zamatena im e vizijata.10 godini.
avatar
VOL

Posts : 14464
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Пет Мар 11, 2016 12:28 am

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=27786

Е голем таков ако ја усвоиле ... по којзнае кој пат....
...кога се знае дека се додека не се обезличиме ради кејфот на јужноциганија  дека ништо не бива од препораката ....

... а препорака или се прифаќа и се иде даље или не се прифаќа и се затвара тоа прашање ...

... вака ова носењето на којзнае колку препораки а непостапувањето по нив или одбивањето веќе е одурно, смешно и несериозно од страна на ЕУ ....

... а на овие нашиве дибеци ... ете им ја мигрантската криза која ни доаѓа од ЕУ ... никако да им текне дека треба да ја искористат за да изнудат некаков си притисок на ЕУ врз јужноциганија.... и понатаму се понашаат како папи поголеми од папата

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9052
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Пет Мар 11, 2016 11:49 am

...кој ќе изнуди???...овде кај нас во позиција да можеш да изнудиш нешто  доаѓаш само после селекција и ракоположење на феудалниот господар од замокот Градиште..Интересно е дека методологијата им е ептен добра, до сега не им се протнал примерок кој би покажал неочекувани изнудувачки вештини, или ако некој макар и претнел во тоаа насока , бргу бргу го елиминирале... или на волшебен начин му затнувале устаCool
avatar
concrete

Posts : 6432
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Сре Мар 16, 2016 1:27 pm

Упссссс...

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=27890

..па овие и министер ќе разрешувале затоа што изговорил Македонија!
... а после црпнатите ќе не убедуеле дека името не било проблем зџа во ЕУ и НАТО...

абе не да е проблем туку е главниот и единствениот проблем ... се друго (дополнителните услови) се само камуфлажа ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9052
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Вто Мај 10, 2016 11:49 am

Упссс ...вчера оној председателот на јужноциганија убаво им го залепи на сдсм-оФци ... кои упорно ќефкаат дека само моменталната власт е крива за застојот во нато и евроинтеграциите .... чоекон јасно и гласно си кажа ... ние може што сака да правиме, и на глава да дубиме ама земја со име Македонија никогаш нема да ги види ни ЕУ ни НАТО ... е сега нека шекерната и хорот околу неа и понатаму јаде гурабии дека името не е проблемот .... а можда за нив и не е проблем знаејки дека се спремни да ја подвиткаат кичмата ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9052
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Вто Мај 10, 2016 11:56 am

king напиша:Упссс ...вчера оној председателот на јужноциганија убаво им го залепи на сдсм-оФци ... кои упорно ќефкаат дека само моменталната власт е крива за застојот во нато и евроинтеграциите .... чоекон јасно и гласно си кажа ... ние може што сака да правиме, и на глава да дубиме ама земја со име Македонија никогаш нема да ги види ни ЕУ ни НАТО ... е сега нека шекерната и хорот околу неа и понатаму јаде гурабии дека името не е проблемот .... а можда за нив и не е проблем знаејки дека се спремни да ја подвиткаат кичмата ...
..што таа грчка педерчина кажала????  ..па ние овде тоа го трубиме од век и навек.., ама јеби га никој не е пророк во сопствената ќуќа.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Патем , ја боли уво МАКЕДОНИЈА  за такви педербалски куплераи ко ЕУ...со вакви тролови у него... Wink
avatar
concrete

Posts : 6432
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Чет Јун 15, 2017 12:54 pm

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=126157

Ај, ај, ај ... што бидна, од на фанфари најавуваната посета на јужноциганија .... резултат, коленичење, брука, срам, понижување...

... ќе отварал многу канали а јужноциганот му вика .... дека сите канали водат само до едно ... „охи, охи, не мозе, мењајте име“ ...
..па, што отиде бе човек .... кога унапред ти најавија што те чека ...


уф, уф уф .... цврц ....

https://www.slobodnaevropa.mk/a/28553836.html

се на се ... тежок дебакл на ново стариот ни префарбан министер ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9052
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Adi on Чет Јун 22, 2017 8:54 am


Adi

Posts : 4
Join date : 2017-06-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Adi on Чет Јун 22, 2017 8:55 am

В !
pisuvajte na makedonski jazik, ili barem na nekoj od dijalektite koi moze da se razberat vo Republika Makedonija. se najdobro.

Adi

Posts : 4
Join date : 2017-06-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Прч on Чет Јун 22, 2017 12:14 pm

Adi напиша: родом от Банско, Пиринска Македония, България,
Дури бил жив Паисиј Хилендарски, Бугарија не постоела.
Такво нешто е измислено 100 години после него.
Учете малку историја.
avatar
Прч

Posts : 205
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Чет Јун 22, 2017 12:23 pm

Прч напиша:
Adi напиша: родом от Банско, Пиринска Македония, България,
Дури бил жив Паисиј Хилендарски, Бугарија не постоела.
Такво нешто е измислено 100 години после него.
Учете малку историја.
...бајче..пушти го нека си рипка.. Wink
..додека се загрее вршникот...
avatar
concrete

Posts : 6432
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Чет Јун 22, 2017 2:35 pm

Adi напиша:[size=42]ova[/size]
Гледаш и тука си грешка ....
...вие вашиот бугарски јазик одамна сте си го заборавиле па сега користите некој дијалект на македонскиот јазик

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9052
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Чет Aвг 31, 2017 10:12 pm

Прееска на тв слушам ... оној јужноциганот што ни дошол у гости ќе барал да менуваме имиња на аеродроми, плоштади, патишта и на што ли уште се не ...

..е сеа ако оној што се нарекува министер за по надвор сето тоа го проголта и не го на клоци избрка безобразниот гостин ... туримутаквото ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9052
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Пет Сеп 01, 2017 9:45 am

Какво педерасто суштество е на лик-глас и  држење...се е можно.
avatar
concrete

Posts : 6432
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Нед Сеп 24, 2017 7:17 pm

Упсссс .... јужноциганите ги испорачаа барањата ... кои во превод значат ... САМОУКИНЕТЕ СЕ...

http://novatv.mk/zaev-ne-sum-podgotven-da-pregovaram-za-identitetskite-prashana/

... некои пена фатија на устите тврдејки дека идентитетските прашања не се тема на преговори и дел од јужноциганските уцени...

уште едно упс ...

http://www.alsat-m.tv/mk/%d0%b7%d0%b0%d0%b5%d0%b2-%d1%80%d0%b5%d1%88%d0%b0%d0%b2%d0%b0%d1%9a%d0%b5%d1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b0-%d1%81%d0%bf%d0%be%d1%80%d0%be%d1%82-%d1%81%d0%be-%d0%b8%d0%bc%d0%b5%d1%82%d0%be-%d0%b5-%d0%bf%d1%80/


 ...  насловот по нашки би можел да гласи ... Се уште сме премногу далеку од ЕУ и НАТО ...

... абе уши ни пробија со тоа дека тие „проблемот“ со името ќе го решеле за пар, два месеци....

... е јбг ... едно е да лаеш ко опозиција а сосем трето кога си власт и носиш одговорност ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9052
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот