Проблемот што грците го имаат со нашето име

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Нед Окт 25 2015, 18:09

king напиша:Уште само бугарогомната фалеа ... да солат памет ..

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=81792

... па тие од што имаат вишок памет одеа од катастрофа во катастрофа, сега ќе паметувале ... а бе ..гони ги упм ...
a  sto drugo ocekuvas od.... niv Laughing Laughing Laughing

_________________
have lived the times others would say were best forgotten
avatar
VOL

Posts : 13929
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Пон Дек 14 2015, 17:08

Јужно од нас нешто засмрдува ...


Грција подготвува нови идеи за името

http://telma.com.mk/vesti/grcija-podgotvuva-novi-idei-za-imeto

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8817
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Пон Дек 14 2015, 17:41

king напиша:Јужно од нас нешто засмрдува ...


Грција подготвува нови идеи за името

http://telma.com.mk/vesti/grcija-podgotvuva-novi-idei-za-imeto
..нема што повеќе да смрди од ова кое труе веќе пола век...Грците имаа фобија од името Македонија, тоа не смееше да се спомне. Егејска Македонија беа новите земји или така нешто , со посебно министерство за требење на Македонци на секој начин кој ќе им паднеше на ум..
Александар и Филип 2 беа ЏЕЛАТИТЕ, ДЕЦА УБИЈЦИТЕ  за грците, за што уште у јасли ги учеа , како и тоа дека Македонците се стока...
Кога го намирисаа распадот на Југославија и можноста Македонија да стане самостојна суверена земја на Македонците, панично почнаа се да крстат Македонија  и да тврдат дека тоа е нешто што им припаѓа само на нив. А грк како грк, како кучка , кога ќе го прими ..не го пушта..
Претпоставија , какви се кварни дека Република Македонија ќе почне да поставува некои прашања и да бара некои одговори , а за беља во рамките на ЕУ  Регионите се иднина. А Македонија е РЕГИОН ЗА ПРИМЕР, по што тие би останале на камењата на пелопонез и на островите без вода...
Тоа е основната нивна фобија и бидејќи лопов мисли дека сите се лопови и никој не може во спротивно да го увери , затоа проблемот ќе стои додека некое големо светско бранување не подели некој друг распоред на картите..
Нормално и ако некоја наша џукела не реши дас им го подудла...и им овозможи да сврпшат по нивно... Cool
avatar
concrete

Posts : 6246
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Пон Дек 14 2015, 17:43

Александар и Филип 2 беа ЏЕЛАТИТЕ, ДЕЦА УБИЈЦИТЕ  за грците, за што уште у јасли ги учеа , како и тоа дека Македонците се стока...
e..e..e.. sega ja utnavme Smile

_________________
have lived the times others would say were best forgotten
avatar
VOL

Posts : 13929
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Пон Дек 14 2015, 17:51

????
avatar
concrete

Posts : 6246
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Пон Дек 14 2015, 17:56

za ace , maliot na Fico..

_________________
have lived the times others would say were best forgotten
avatar
VOL

Posts : 13929
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Пон Дек 14 2015, 17:59

VOL напиша:za ace , maliot na Fico..
..а кој ја срамнил Теба со земја??? Wink
avatar
concrete

Posts : 6246
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Пон Дек 14 2015, 18:06

de be, pa se zaigral malce...

_________________
have lived the times others would say were best forgotten
avatar
VOL

Posts : 13929
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Сре Дек 16 2015, 21:38

Упс ... сорос бандитите ... пак спинуваат .. а сеа не признаваат дека се излетаа ко млади фазани ...


„Гардијан“ ги демантира, медиумите на СОРОС не ја менуваат веста

http://republika.mk/?p=529572


http://emagazin.mk/vesti/vest/17192?title=gardijan-del-od-makedonskite-mediumi-go-izvrtuvaat-toa-shto-go-kazha-premierot-gruevski

и


http://emagazin.mk/vesti/vest/17195


само би подсетил дека нивните пулени ни го турија (за два три месеци.. де ) она срамно име кои го нарекуваат референца и дека тие лижејки ги газовите на јужноциганите го сменија нашето знаме со овој вентилаторот сега ...
... аааа ...заборавив ..и направија уште цел куп уставни измени по желба на јужноциганија ...

... а и не сме заборавиле кој на цел глас трубеше дека треба да се подвиткаме во кичмата како полесно би го примиле ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8817
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Сре Фед 24 2016, 21:21

Нека сдсм-оФци и понатаму јадат гурабии дека името не е едниот единствен и најбитен проблем и пречка ... кога и од месечината се гледа  дека сите други дополнителни услови  се само невешти обиди да се тоа замачка и камуфлира

http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=6B34ACFC68AF1C409D29F062F48A1ACB


Последната промена е направена од king на Сре Фед 24 2016, 21:24. Мислењето е променето 2 пати.

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8817
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Сре Фед 24 2016, 21:22

zamatena im e vizijata.10 godini.

_________________
have lived the times others would say were best forgotten
avatar
VOL

Posts : 13929
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Пет Мар 11 2016, 00:28

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=27786

Е голем таков ако ја усвоиле ... по којзнае кој пат....
...кога се знае дека се додека не се обезличиме ради кејфот на јужноциганија  дека ништо не бива од препораката ....

... а препорака или се прифаќа и се иде даље или не се прифаќа и се затвара тоа прашање ...

... вака ова носењето на којзнае колку препораки а непостапувањето по нив или одбивањето веќе е одурно, смешно и несериозно од страна на ЕУ ....

... а на овие нашиве дибеци ... ете им ја мигрантската криза која ни доаѓа од ЕУ ... никако да им текне дека треба да ја искористат за да изнудат некаков си притисок на ЕУ врз јужноциганија.... и понатаму се понашаат како папи поголеми од папата

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8817
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Пет Мар 11 2016, 11:49

...кој ќе изнуди???...овде кај нас во позиција да можеш да изнудиш нешто  доаѓаш само после селекција и ракоположење на феудалниот господар од замокот Градиште..Интересно е дека методологијата им е ептен добра, до сега не им се протнал примерок кој би покажал неочекувани изнудувачки вештини, или ако некој макар и претнел во тоаа насока , бргу бргу го елиминирале... или на волшебен начин му затнувале устаCool
avatar
concrete

Posts : 6246
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Сре Мар 16 2016, 13:27

Упссссс...

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=27890

..па овие и министер ќе разрешувале затоа што изговорил Македонија!
... а после црпнатите ќе не убедуеле дека името не било проблем зџа во ЕУ и НАТО...

абе не да е проблем туку е главниот и единствениот проблем ... се друго (дополнителните услови) се само камуфлажа ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8817
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Вто Мај 10 2016, 11:49

Упссс ...вчера оној председателот на јужноциганија убаво им го залепи на сдсм-оФци ... кои упорно ќефкаат дека само моменталната власт е крива за застојот во нато и евроинтеграциите .... чоекон јасно и гласно си кажа ... ние може што сака да правиме, и на глава да дубиме ама земја со име Македонија никогаш нема да ги види ни ЕУ ни НАТО ... е сега нека шекерната и хорот околу неа и понатаму јаде гурабии дека името не е проблемот .... а можда за нив и не е проблем знаејки дека се спремни да ја подвиткаат кичмата ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8817
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Вто Мај 10 2016, 11:56

king напиша:Упссс ...вчера оној председателот на јужноциганија убаво им го залепи на сдсм-оФци ... кои упорно ќефкаат дека само моменталната власт е крива за застојот во нато и евроинтеграциите .... чоекон јасно и гласно си кажа ... ние може што сака да правиме, и на глава да дубиме ама земја со име Македонија никогаш нема да ги види ни ЕУ ни НАТО ... е сега нека шекерната и хорот околу неа и понатаму јаде гурабии дека името не е проблемот .... а можда за нив и не е проблем знаејки дека се спремни да ја подвиткаат кичмата ...
..што таа грчка педерчина кажала????  ..па ние овде тоа го трубиме од век и навек.., ама јеби га никој не е пророк во сопствената ќуќа.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Патем , ја боли уво МАКЕДОНИЈА  за такви педербалски куплераи ко ЕУ...со вакви тролови у него... Wink
avatar
concrete

Posts : 6246
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот