Проблемот што грците го имаат со нашето име

Страна 6 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Нед Мар 22 2015, 09:06

Измеѓу ... требаше ...

и

...  е ... премиер

Има разлика охохоооооо!

... ова за да ти стане појасно ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by чучулига on Нед Мар 22 2015, 09:07

Јас на легитимноста сум фокусирана.

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Нед Мар 22 2015, 09:24

pa na legitimnost fokusiraj se,
 1. izbori- pobedija. SDSM gi prizna za legitimni. fakt
2. pobednickata varijanta go dava premierot.fakt
3. legalnoi izglasan, so mnozinstvo.fakt.
4. opozicijata go priznava premierot.. so nego pregovara, razgovara,.. fakt.
5. opozicijata izleguva od parlament i go gubi legitimnoto pravo da ucestvuva vo legitimnata vlast,cij clen bea.. fakt.


sto-tuka-ne  ti e jasno, ili e netocno???
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by чучулига on Нед Мар 22 2015, 09:30

Шо не ми е јасно...

па веројатно како толку успешно ги игнорирате наводите (само за атер велам наводи) за предизборни и изборни криминали шо па од одма го поништуват легитимитетот на власта, па нека бил и  потпишан и од некаква виша сила.

Кршење на Уставот, криминали, изнуди, притисоци, окупација на институциите...

да, то не ми е јасно.

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Нед Мар 22 2015, 09:36

mozam da ja razberam tvojata frustracija od segasnava vlast. no,za povekjeto makedonci ( pisuvam i povtoruvam: makedonci.)  niedna vlast nema da cini.

no  FAKTITE ne mozes da gi ignoriras, zatoa sto- sto ke napravis, i pokraj faktite koi velat sosem sprotivnoto od ona sto go zastapuvas... turkas utopija?

jas ne sum aktivist na partija pa da ti oponiram..a zamisli, ti sakas -sto, da ja smenis vlasta, samo zatoa sto ti taka mislis, deka e nelegalna? a sto pravime so onie od drugata strana, koi gi imaat faktite na nivna strana, sakale ili ne, i zakonskoto pravo da sedat na vlast? tie ne treba da se bunat kako ti? a se mnozinstvo..

e, sega, da ne reces idam so klizaci u cevanica: jasno e deka pomaliot del od naselenieto e nezadovolno. no toa ne e osnov za gradjanska vojna. KAKO misli pomaliot del od glasacite da ja donese svojata partija na vlast? so sila? so gradjanska vojna? pa prvo, pomalku se. vtoro toa e NELEGITIMNO..
LEGALNI izbori, cuculiga. samo toa. a a da bidat legalni ke treba mnooogu rabota. no, sto ako, i togas, kako i miniatiot pat, pobedat ovie na vlast- opozicijata go priznae toa, i megjunarodnite posmatraci gi verifikuvaat izborite kako legalni?
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Нед Мар 22 2015, 09:39

...go secete pravoto na "drugite" da se odnesuvaat - kako vas..jas ne sum od "drugite" ili od "vasite" pa da vi sudat/delam. me zabole i za partija i za partisko propagiranje.

ama drzavata e na site nas. i NE MOZE da ja pomnozime so nula- za da dosla onaa partija pa da ja gradela po nivni merak.

gonete se u trista pizde materine, podaleku od Makedonija, site koi mislat deka drzavata treba da ja pravat prema privatni potrebi. dosta bese "od nas se' pocnalo"..
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by чучулига on Нед Мар 22 2015, 09:44

Си се фатил за то војна ко пијан за плот...

никој освен ти до сега на форумов не муабети за војна... имам впечаток дека тој момент го користиш за застрашување.

Второ, моето прашање се однесува конкретно на тебе, кингот и конкретниот оти едно дека вие сте апологети на Груевски на форумов и друго, сум на мислење дека сте паметни.

Ако сакате одговорете директно исто ко шо сте прашани ако не, никому ништо.

И да, меѓународните набљудувачи последниве неколку изборни циклуси во никој случај ги немат верификувано ко слободни и демократски.

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by чучулига on Нед Мар 22 2015, 09:48

VOL напиша:...go secete pravoto na "drugite" da se odnesuvaat - kako vas..jas ne sum od "drugite" ili od "vasite" pa da vi sudat/delam. me zabole i za partija i za partisko propagiranje.

ama drzavata e na site nas. i NE MOZE da ja pomnozime so nula- za da dosla onaa partija pa da ja gradela po nivni merak.

gonete se u trista pizde materine, podaleku od Makedonija, site koi mislat deka drzavata treba da ja pravat prema privatni potrebi. dosta bese "od nas se' pocnalo"..

Кој си бе ти???

кој да се гони во тиста пизди материни???

Еве, по твоите писанија си поддржувач на рушителите на Уставниот поредок на Република Македонија.

А Уставот е то шо Македонија ја прај држава на сите нејзини граѓани.

Па кој сега сечи и спречува некого???

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Нед Мар 22 2015, 09:51

чучулига напиша:
VOL напиша:...go secete pravoto na "drugite" da se odnesuvaat - kako vas..jas ne sum od "drugite" ili od "vasite" pa da vi sudat/delam. me zabole i za partija i za partisko propagiranje.

ama drzavata e na site nas. i NE MOZE da ja pomnozime so nula- za da dosla onaa partija pa da ja gradela po nivni merak.

gonete se u trista pizde materine, podaleku od Makedonija, site koi mislat deka drzavata treba da ja pravat prema privatni potrebi. dosta bese "od nas se' pocnalo"..

Кој си бе ти???

кој да се гони во тиста пизди материни???

Еве, по твоите писанија си поддржувач на рушителите на Уставниот поредок на Република Македонија.

А Уставот е то шо Македонија ја прај држава на сите нејзини граѓани.

Па кој сега сечи и спречува некого???
auf. Cool Cool Cool
napi se nesto, za pritisokot.
a koj qrac si pa ti?
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Нед Мар 22 2015, 09:58

чучулига напиша:Си се фатил за то војна ко пијан за плот...

никој освен ти до сега на форумов не муабети за војна... имам впечаток дека тој момент го користиш за застрашување.

Второ, моето прашање се однесува конкретно на тебе, кингот и конкретниот оти едно дека вие сте апологети на Груевски на форумов и друго, сум на мислење дека сте паметни.

Ако сакате одговорете директно исто ко шо сте прашани ако не, никому ништо.

И да, меѓународните набљудувачи последниве неколку изборни циклуси во никој случај ги немат верификувано ко слободни и демократски.
А... ха ...

... значи ... а не си сдсм-оФец ... автоматски си груевист ....

т.е. ко што милуваше  ...  еден бокалџија и љубител на превртени пивски гајби ...
... или си наш или нивен ..треќе нема ...

... е јбг .. таа логика ... едноставно ...не иде ....


 а тие третите ... зајковата братија ги нарекуваше ... идиоти ...
... па сега нека не очекуваат ништо арно од нив ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Нед Мар 22 2015, 09:59

чучулига напиша:Си се фатил за то војна ко пијан за плот...

никој освен ти до сега на форумов не муабети за војна... имам впечаток дека тој момент го користиш за застрашување.

Второ, моето прашање се однесува конкретно на тебе, кингот и конкретниот оти едно дека вие сте апологети на Груевски на форумов и друго, сум на мислење дека сте паметни.

Ако сакате одговорете директно исто ко шо сте прашани ако не, никому ништо.

И да, меѓународните набљудувачи последниве неколку изборни циклуси во никој случај ги немат верификувано ко слободни и демократски.
ti organski ne mozes da podneses komentar koj se razlikuva od tvojot, mislejki deka si od BOGA dadena da amerikaniziras ovde? Laughing Laughing Laughing  ? mi se obrakjas -licno, vaka rano odsabajle a uste se mislam dali da ja igram Barsa, ili Baern.. idi glumi ludilo tamu nekade kaj sto mozes.kaj te trpat. ako te trpi nekoj zaradi xxx pricina, nemoj da mislis deka si "obozavana em ceneta" nasekade. toa nekoj ti ostail lazen amerikenjski vpecatok.

kako taka , majkata, od nebo ti padna idejata da grupiras lugje... zasto JAS nikogas ne sum te svrstil vo "Ti, Onoj, i Ovoj, i Onaa.."  spored pisanijava?

sto tolku maka vide, pa sega gi delis i mnozis lugjevo- pisuvaj si i izoliraj me mene, a za drugite si imas mislenje i komentiraj si gi. ne ne' grupiraj NAPAMET , pa uste, "apologeti"... Laughing Laughing Laughing

stavovite se licni, i sekoj si gi pretstavuva.sam za sebe.
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by чучулига on Нед Мар 22 2015, 10:04

VOL напиша:auf. Cool Cool Cool
napi se nesto, za pritisokot.
a koj qrac si pa ti?
На прашање со прашање м?
Во ред јас ќе ти одговорам.
Вој, јас сум МАКЕДОНКА. Не сум од луѓето шо вриштат по форуми дека друга држава немале и зато биле македонци... ни јас немам друга држава, ама македонка сум оти Македонија најискрено и вистински ја сакам.
king напиша:А... ха ...

... значи ... а не си сдсм-оФец ... автоматски си груевист ....

т.е. ко што милуваше  ...  еден бокалџија и љубител на превртени пивски гајби ...
... или си наш или нивен ..треќе нема ...

... е јбг .. таа логика ... едноставно ...не иде ....


 а тие третите ... зајковата братија ги нарекуваше ... идиоти ...
... па сега нека не очекуваат ништо арно од нив ....
Кинг бе, како не разбираш дека не се работи за дпмне и сдсм не ми е јасно. За државата, за Републиката се работи.

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by чучулига on Нед Мар 22 2015, 10:07

VOL напиша:ti organski ne mozes da podneses komentar koj se razlikuva od tvojot, mislejki deka si od BOGA dadena da amerikaniziras ovde? Laughing Laughing Laughing  ? 

Извини молим те... како то "американизирам" јас овде?

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Нед Мар 22 2015, 10:09

VOL напиша:
чучулига напиша:
VOL напиша:...go secete pravoto na "drugite" da se odnesuvaat - kako vas..jas ne sum od "drugite" ili od "vasite" pa da vi sudat/delam. me zabole i za partija i za partisko propagiranje.

ama drzavata e na site nas. i NE MOZE da ja pomnozime so nula- za da dosla onaa partija pa da ja gradela po nivni merak.

gonete se u trista pizde materine, podaleku od Makedonija, site koi mislat deka drzavata treba da ja pravat prema privatni potrebi. dosta bese "od nas se' pocnalo"..

Кој си бе ти???

кој да се гони во тиста пизди материни???

Еве, по твоите писанија си поддржувач на рушителите на Уставниот поредок на Република Македонија.

А Уставот е то шо Македонија ја прај држава на сите нејзини граѓани.

Па кој сега сечи и спречува некого???
auf. Cool Cool Cool
napi se nesto, za pritisokot.
a koj qrac si pa ti?
...само салонски реолуционер.., се утепав од гледање снимки , ама никако да ја видам во јуришот на "генерал" мапаче на МРТВ
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Нед Мар 22 2015, 10:10

чучулига напиша:Кинг бе, како не разбираш дека не се работи за дпмне и сдсм не ми е јасно. За државата, за Републиката се работи.
А тоа ли било .. за државата се работело ...
... а јас па некако другачије те разбрав од напишаното ...

...или па мислеше дека државата е само на „државниците“

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Нед Мар 22 2015, 10:11

чучулига напиша:
VOL напиша:auf. Cool Cool Cool
napi se nesto, za pritisokot.
a koj qrac si pa ti?
На прашање со прашање м?
Во ред јас ќе ти одговорам.
Вој, јас сум МАКЕДОНКА. Не сум од луѓето шо вриштат по форуми дека друга држава немале и зато биле македонци... ни јас немам друга држава, ама македонка сум оти Македонија најискрено и вистински ја сакам.
toa si e tvoe pravo.
prvo treba da odgovoris na prasanjeto sto kako amerikanec-od Topol M -bega, pa posle da popuvas i glumis ludolo ovde.....
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Нед Мар 22 2015, 10:14

concrete напиша:
VOL напиша:
чучулига напиша:
VOL напиша:...go secete pravoto na "drugite" da se odnesuvaat - kako vas..jas ne sum od "drugite" ili od "vasite" pa da vi sudat/delam. me zabole i za partija i za partisko propagiranje.

ama drzavata e na site nas. i NE MOZE da ja pomnozime so nula- za da dosla onaa partija pa da ja gradela po nivni merak.

gonete se u trista pizde materine, podaleku od Makedonija, site koi mislat deka drzavata treba da ja pravat prema privatni potrebi. dosta bese "od nas se' pocnalo"..

Кој си бе ти???

кој да се гони во тиста пизди материни???

Еве, по твоите писанија си поддржувач на рушителите на Уставниот поредок на Република Македонија.

А Уставот е то шо Македонија ја прај држава на сите нејзини граѓани.

Па кој сега сечи и спречува некого???
auf. Cool Cool Cool
napi se nesto, za pritisokot.
a koj qrac si pa ti?
...само салонски реолуционер.., се утепав од гледање снимки , ама никако да ја видам во јуришот на "генерал" мапаче на МРТВ
... нема она време да оди по некои си „генерали“ ...
... органската бавча, козите, кокошките, телињата, мисирките, мачињата, шарпланинците а особено пудлицата нема да дојде „генералот“ да и ги намири ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by чучулига on Нед Мар 22 2015, 10:14

king напиша:А тоа ли било .. за државата се работело ...
... а јас па некако другачије те разбрав од напишаното ...

...или па мислеше дека државата е само на „државниците“

Ај сега ќе се прајме улај Rolling Eyes

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Нед Мар 22 2015, 10:17

МРТВ....ко Аламо бе.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Нед Мар 22 2015, 10:19

И како заврши тексашката авантура на генерал Санта Ана?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Нед Мар 22 2015, 10:19

... нема она време да оди по некои си „генерали“ ...
... органската бавча, козите, кокошките, телињата, мисирките, мачињата, шарпланинците а особено пудлицата нема да дојде „генералот“ да и ги намири ...
.....органската бавча, кози, кокошки, телиња, мисирки, мачињата, шарпланинците а особено пудлицата.....??????  VOL-ов  спомиња некој американец...да не е Амиш случајно???? Shocked
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Нед Мар 22 2015, 10:24

king напиша:И како заврши тексашката авантура на генерал Санта Ана?
ко увек...:  од зад хоризонтот се слуша јуришната труба на амерчка коњица, а некој пола саат после во галоп со многу прашина и шамата...дотрчува и таа на лице место и како што е ред ....маме му ебе, крши бога у њега.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by чучулига on Нед Мар 22 2015, 10:25

Американецот да не го чепкате!!!... доста чоеко се жртвуваше на местото на некој македонец, уште да го прозивате.

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Нед Мар 22 2015, 10:32

с'кнннн, ни на крај памет. Ја би да го прогласиме за национален герој, ама си траам за сега за да не Грујо одма му напраи споменик... Very Happy Very Happy
Само тој си знае која жртва направил за да спаси некој домородец не заглави.... Sad
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Нед Мар 22 2015, 10:51

чучулига напиша:Американецот да не го чепкате!!!... доста чоеко се жртвуваше на местото на некој македонец, уште да го прозивате.
ti ke mi kazes.

NIKOJ ne ti go spominja, tuku so meseci-godini go vadis na "sonce" i go "suncas" tuka, go reklamiras..
STo ( mene licno, ne sakam da gi mesam i drugite koi ti nepotrebno i klasificiras..i etiketiras..)
mene me zabole be za "tvojot "amerikanec"?
pa uste trebalo da znam deka se zrtvuval.. Laughing Laughing  uuaauu.. toa posebno treba da znaci , da ne treba ulica po nego da imenuvame..

pa ako go vadis  javno, sto e sea, treba ko engleska kraljica da te tintram? a be ne te ebm 2 posto taka da znaes.
 i- vrati se na temata, bez licni prozivanja i bez licni navredi... preispitaj se , kade gi pomesa loncinjata, i kade napravi greska u "koraci".
inaku se si e ou-kej..so bi rekle nasite demokratski brakja.. em javaci.. Cool Cool Cool
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот