Проблемот што грците го имаат со нашето име

Страна 5 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Пон Фед 16 2015, 13:35

Легитимирање на грчкото вето во замена за власта во Македонија ?

http://netpress.com.mk/legitimiranje-na-grchkoto-veto-vo-zamena-za-vlasta-vo-Makedonija/А  еден наш опозиционер инкогнито  почесто идеше во јужноциганија Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Пон Фед 16 2015, 13:44

Ma nemoguce.. Zar stvarno? Pa letno vreme e sezona na zajaci vo juznociganija. Da ne odel na lov.. Da lae ?
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Фири on Пон Фед 16 2015, 14:38

king напиша:


А  еден наш опозиционер инкогнито  почесто идеше во јужноциганија Twisted Evil Twisted Evil
Да бе само еден и опозиционер, илjади одат и тоа не е таjна за никого. Ефтов во истото интервjу и тоа го забележи.
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Пон Мар 16 2015, 08:32

Ороспијата им се извинувала на јужноциганите ....
..и во таа ли и таква  ЕУ сакаме?

Извинувањето на Могерини – европски срамотилак

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Пон Мар 16 2015, 09:13

a be plavusa. kaj se videlo plavusa pa uste plava italijanka , da ima mozok.
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Пон Мар 16 2015, 10:58

VOL напиша:a be plavusa. kaj se videlo plavusa pa uste plava italijanka , da ima mozok.
..нема потреба, таа "мисли" со еден друг исто така шуплив, влажен, топол и еластичен  орган.... Wink
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Вто Мар 17 2015, 09:38

абе а ова мангупчево вмровско од холандија шо беше и преговарач за нешто што не смее да се преговара, шо кажа дека грујо се сложил со Република Македонија (Скопје) и дека ке идело тоа на референдум?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Вто Мар 17 2015, 09:39

na koj mislis....?
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Вто Мар 17 2015, 09:40

димитров

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Вто Мар 17 2015, 09:42

a.
ovoj so ja nategnal Ermira, Mehmeti, (nasata idna premierka, spored cuculiga Twisted Evil ) ?

znaes kako e: moze sekoj da kaze so saka. A posle ke go izede pomracina Twisted Evil .


Sala na strana, iskreno, i ne znam mnogu za ova. Imas nekoj link, naslov, info?
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Вто Мар 17 2015, 09:51

a. fala.
 za ova, kolku sto znam, bea obete partii  na ista frekvencija.
iskreno , ne kazuva nisto spektakularno, deka imalo razni varijati-imalo,
ja na primer, planirav kako da i se pustam na bratucketka i na Ermira, i strasni planovi kovav. ama nisto ne ispadna.realno, ne mozeme da osuduvame nikogo vo SDSM od 2006 do denes, ili od VMRO-DPMNE , za seriozna namera.
Zatoa sto, ako e na referendum najverojatno i nema da pomine.

mene drugo mi e enigma: dali celata ovaa kriza ke rezultira so slicno scenario.Da ne ni se sluci, izmeneta konfiguracija na vlada,no seuste vo racete na ovaa vlast, ili nagla nekakva promena, inicirana i podrzana od stranski centri za instalacija na vlast koja zad grb i dodeka trepneme- ke ne prefrli preku voda zedni, ke ne imenuva kako nekoj drug saka..
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Вто Мар 17 2015, 09:56

VOL напиша:a. fala.
 za ova, kolku sto znam, bea obete partii  na ista frekvencija.
iskreno , ne kazuva nisto spektakularno, deka imalo razni varijati-imalo,
ja na primer, planirav kako da i se pustam na bratucketka i na Ermira, i strasni planovi kovav. ama nisto ne ispadna.realno, ne mozeme da osuduvame nikogo vo SDSM od 2006 do denes, ili od VMRO-DPMNE , za seriozna namera.
Zatoa sto, ako e na referendum najverojatno i nema da pomine.

mene drugo mi e enigma: dali celata ovaa kriza ke rezultira so slicno scenario.Da ne ni se sluci, izmeneta konfiguracija na vlada,no seuste vo racete na ovaa vlast, ili nagla nekakva promena, inicirana i podrzana od stranski centri za instalacija na vlast koja zad grb i dodeka trepneme- ke ne prefrli preku voda zedni, ke ne imenuva kako nekoj drug saka..
...па имам некој шпириус дека понтонскиот мост тивко се инсталира....трикот со повлекување на морето у стилот на Мојсеј нема кој да го направи..., због тоа што Господ од срам, пак ја дувнал на одмор у друга галаксија.... Cool
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Arhimed on Саб Мар 21 2015, 17:27

Груевски: Референдум за името е финалниот одговор на Македонија Плусинфо

Груевски напиша:- Нашата позиција, меѓу другото, вели, да, политичарите ќе разговраат, преговараат, прифаќаат, нудат, одбиваат,..нешто ќе им се виде добро, нешто лошо, некој без, некој под некакви притисоци, уцени, понуди или закани, ....се може да прават, но ако некој нешто усогласи, договори, вети, или прифaти, не може финалниот збор да го имаат политичарите, министрите, премиерот или претседателот, туку целиот народ кој преку реферeндум ќе каже дали некоја идеја, предлог или решение е добро или не, и тоа, само тоа може да е финалниот одговор на Република Македонија - подвлече Груевски.

За која дата е закажано? До тогаш сеуште ќе се преговара со извесен сосед согласно времената спогодба?


Последната промена е направена од Arhimed на Саб Мар 21 2015, 17:35. Мислењето е променето 1 пати

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec on Саб Мар 21 2015, 17:35

нема потреба да се вади, очигледно е дека се сомнева дека имаат материјал за негова евентуална согласност името да се вика како и да се рекол, па после да одело тоа на референдум. и сите знаеме дека одма ќе му биде простено таквиот став заради тоа што вика - ако ја прифаќам да се викаме Република Македонија Скопје, сепак тоа ќе го поставам како референдум.

е сеа, заев или некој друг да го кажел тоа, имаше војна да избие за две секунди. али тоа се тие дупли стандарди на народот наш, јебига.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Саб Мар 21 2015, 18:18

zaev e obicen gragjanin.
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by чучулига on Саб Мар 21 2015, 18:22

VOL напиша:zaev e obicen gragjanin.

Јас па знаев дека е лидер на сдсм, втора по големина политичка партија во Македонија.

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Саб Мар 21 2015, 18:28

чучулига напиша:
VOL напиша:zaev e obicen gragjanin.

Јас па знаев дека е лидер на сдсм, втора по големина политичка партија во Македонија.
vo momentot, moze da bide i lider na penzionerite vo Makedonija.
Ista tezina imaat. I penzionerote se masovna kategorija, i onie koi se za sds se mnogu..

no Zaev, partijata za koja zboruvas NE E PARLAMENARNA..
a Zaev e gradonacalnik. Nisto povekje , nisto pomalku od sekoj drug gradonacalnik.

Vo momentov.Gruevski E premier i E ovlasteno sluzbeni lice . Ne zatoa sto e ubav i pameten, tuku zatoa sto izvrsuva vazna funkcija vo drzavnata vlast.

ima razlika,
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by чучулига on Саб Мар 21 2015, 18:32

Да бе... едниот е нелегитимен премиер а другиот требаше да биди легитимен премиер.

Има разлика охохоооооо!

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Саб Мар 21 2015, 18:32

koj veli deka e nelegitimen?
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by чучулига on Саб Мар 21 2015, 18:34

Јас.

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by VOL on Саб Мар 21 2015, 18:34

Mad Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete on Саб Мар 21 2015, 21:43

VOL напиша:koj veli deka e nelegitimen?
Чучулига..бе!!! , а што таа ќе каже и поп очати...тоа е НЕПРОМЕНЛИВО ТОЧНО... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king on Саб Мар 21 2015, 23:26

чучулига напиша:Да бе... едниот е нелегитимен премиер а другиот требаше да биди легитимен премиер.

Има разлика охохоооооо!
Кој тоа го кажаува? Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by чучулига on Нед Мар 22 2015, 08:47

Оти шо?

Вие велите Грујо е легитимен, јас велам не е.

На која основа вие сте поќе во право?

Оти демек вие сте во прашање, па вашето има некаква поголема вредност?

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот