ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Путин, Русија пред и со него

+13
Фири
хан Ацо
YAS
Sahara raj
Admin
reiter
OSA
Centarec
Arhimed
чучулига
кнез
punter ohrid
concrete
17 posters

Страна 12 of 24 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Next

Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL Сре Мар 04 2015, 22:02

ke mi ja dade gimnasticarkata da me vezba stoj-na race.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Саб Мар 07 2015, 20:20

concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL Саб Мар 07 2015, 20:39

ubava gletka e ova.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Нед Мар 08 2015, 12:07

VOL напиша:ubava gletka e ova.
супер се девојчињава , какви се натунтани во тоа опремата   исти се како рускине кукли матрушки
Путин, Русија пред и со него - Page 12 20ssl8p
или оние панда мечињата Евокси од Ѕвездени Војни... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Путин, Русија пред и со него - Page 12 2cyh4hu
а го виде ли она прескакањето на беллата линија за вежбање на искорак. Она Илјушинот исто имаше склопив дефлектор на вратата заради струењето....добар штос за излагање на бочна врата на таа брзина....
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL Нед Мар 08 2015, 13:06

а го виде ли она прескакањето на беллата линија за вежбање на искорак. Она Илјушинот исто имаше склопив дефлектор на вратата заради струењето....добар штос за излагање на бочна врата на таа брзина...
sklopiv Laughing

da. nekoi imaat. nekoi nemaat. od rampa , od zadniot del e podobro..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king Нед Мар 08 2015, 23:38

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Нед Мар 08 2015, 23:48

таа бе работи на пун гас одамна....
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king Вто Мар 10 2015, 16:28

Ама им го збиберил!


Лавров: Доста за Крим, ајде малку за Југославија и Косово

http://www.mkd.mk/svet/vesti/lavrov-dosta-za-krim-ajde-malku-za-jugoslavija-i-kosovo
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL Вто Мар 10 2015, 18:23

izvonreden diplomat,na koj mu nema ramen, ni do kolena ne mu se dzukelite od americkata diplomatija. Putin e srekjen sto go imase Lavrov,inaku ni samiot Putin gi nema sposobnostite na Lavrov..
Ovoj star volk e pricina zosto onoj iskrivenion idiot generalen sekretar nesrekja od coek Rasmusen e smenet so Stoltenbreg, koga ne uspea duri ni da gi predvidi nastanite koi sledea vo Ukraina...
 kako i onoj americkion dzukel ( ker) Dzon Keri, koj so podvitkana opaska si dokvici nazat kaj  crnecot, begajki od kaj "golemite cickovci" politicari..ednostavno ne se dorasnati za Lavrov americkive "diplomati" , izbegnuvaa direkten "sudir so niv" a koga morase da se sluci, svatija deka ne se ni do kolena.
Edna Merkel ima povekje poiticka itrina i vestina, Keri ne mu e dorasnat ni na probisveton Berluskoni.. a Lavrov za nego e mislena imenka koja svesno ja izbegnuva, radi "licni pricini' Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Сре Мар 11 2015, 17:12

...џукеливе почнаа да ја палат Русија.., и нормално каде , ако не во Казан каде врие муслимани...
Путин, Русија пред и со него - Page 12 B_z1QeWWQAACDSC
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL Сре Мар 11 2015, 17:15

link?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Сре Мар 11 2015, 17:28

concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL Сре Мар 11 2015, 19:09

pozar...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king Нед Мар 22 2015, 20:36


Русија и Кина ќе го избуткаат САД во втор план во Латинска Америка

Обидите на САД да го задржат економскиот развој на Русија и на земјите од Латинска Америка само ги поттикнуваат овие држави кон создавање на сојуз во трговската и научно-техничката сфера, кој може да доведе до формирање на “навистина мултиполарен светски поредок” и во стратешка перспектива до намалување на важноста на американскиот долар во светската економија.
Путин, Русија пред и со него - Page 12 20150322.lyyzjkqlwp
Ова е мислењето на економистот Ариел Нојола Родригез Така, според него, проектите за Евроазија унија и заедничкиот пазар на земјите од Латинска Америка (Mercosur) се надополнуваат еден со друг, претворајќи се во “важен механизам за заштита на суверенитетот и развојот на мултиполарен светски поредок “. Родригез исто така тврди дека глобалната рецесија, дефлационите трендови на пазарот на енергоресурсите, економскиот пад во Азија и економските санкции се користат од страна на САД и ЕУ само за да  го засилуваат притисокот врз Русија и Венецуела. А тоа, од гледна точка на Родригез, демонстрира “растечка потреба да се зајакнуваат дипломатските односи меѓу Русија и земјите од Латинска Америка.
Според економистот, постојното стратешко партнерство меѓу Евроазија унија и Mercosur сега извршуваат две цели: “На прво место е скратување на дела на присуство на САД и ЕУ во трговските и инвестициските текови. Покрај тоа односите се насочени кон забрзување на светскиот процес на дедоларизација  (намалување на зависноста на светската економија од американскиот долар) со помош на користење на националните валути при плаќањето “- пишува економистот.

http://lokalno.mk/rusija-i-kina-kje-go-izbutkaat-sad-vo-vtor-plan-vo-latinska-amerika/

Сликата се кажува ....
...процесот на деамериканизација и дедоларизација на светот вози со пун гас .... уште овие од ЕУ  треба да се свестат ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL Нед Мар 22 2015, 20:49

ovaa bratija na slikava pretsavuvaat preku 1/5 od vkupnoto kopno na planetava i preku 2.8 milijardi homosapiensi ( 42% od vkupnata covecka rasa...)
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king Нед Мар 22 2015, 23:56

VOL напиша:ovaa bratija na slikava pretsavuvaat preku 1/5 od vkupnoto kopno na planetava i preku 2.8 milijardi homosapiensi ( 42% od vkupnata covecka rasa...)
Да не е малкуцка поеќе од тоа?
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Пон Мар 23 2015, 00:08

Путин, Русија пред и со него - Page 12 2vxey2s
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL Пон Мар 23 2015, 08:34

hihihi..

http://3.bp.blogspot.com/-t0Fos3LH6NM/U_2bOHORhXI/AAAAAAAAPQ4/LzPKe6TLSpg/s1600/Putin.jpg
dojcland izvor Twisted Evil
..i na .."engleski", za "sira" publika..

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Thank+you+based+putin_865ff3_5285945
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Пон Мар 23 2015, 10:05

нема  хи хи хи..., тоа е гррр и мјау на сите кошерски грабливци и причина за сите заебанции...Тие пари наместо во нивните џебови си отидоа таму  кај им е место Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL Пон Мар 23 2015, 10:53

pogledaj samo razlika, u rezervi u zlato.. coece..
a drugite parametri, nesvatlivo fantasticno zgolemeni..
znaci sepak do coekot bilo..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Пон Мар 23 2015, 11:08

статистички гледано Русија од некаде 1905 па до почетокот на првата светска војна има невиден во историјата пораст на бруто производ и раст по сите параметри.. И тогаш било до човек ....се викал Пјотр Столипин...кого најнормално како што е ред...го кокнале.
Навистина ќе ми биде многу мило , ако Путин излезе попаметен и повешт . Кошерите немаат ниту усул, ниту некакви други скрупули... Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL Пон Мар 23 2015, 11:53

hm.
ovojpat, nema Romanovi, nema Rasputin, nema rastecko dvizenje kako crvenite..
ima sansi kelaviov..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king Саб Апр 04 2015, 23:13

Што се не мора да држи земјава ...

.... оваа е за во лудница ....


Е сега претераа: Русите дојдоа и го одвлекоа норвешкиот остров!

http://tocka.com.mk/1/155627/e-sega-preteraa-rusite-dojdoa-i-go-odvlekoa-norveskiot-ostrov
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига Саб Апр 04 2015, 23:17

Џен Псаки!!!

каква лудница кинг, пу пу пу скраја да е... 

на шо ќе се смејам после од стејт департментот, м?

Туку, има негде изворно видео од пресот?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 12 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 24 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот