ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Корона -КОВИТ 19

5 posters

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 8 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Саб Jул 03 2021, 01:10

Ајдее... цел ден трубат ... Делта варијацијата ни стигна во соседството...
... по делта следна е Епсилон варијацијата после Зета па Ета и така се до крајот на хеленската азбука... е тек ко ќе дојдат на ред кинеските хиероглифи ни се еба мамата...
..кого бе дупат...

... а Холивуд ни сними и филм Kovid 21... 
...патем филмот е тешко срање
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 8 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пет Jул 30 2021, 21:23

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/filipche-ima-zgolemen-broj-zaboleni-mozni-se-restrikcii-za-nevakciniranite/

Рестрикции за невакцинираните .... врв на глупостите од ќенко...
.. па добро бе, невакцинираните ќе ги заразувале вакцинираните ... па тогаш кој кур ги вакцинирале, од што ги штити таа вакцина?
... што, ќе воведуваме апартхејт!
... ќе отвараме резервати за невакцинираните?
... на секој чекор ќе не запираат, гњават  и бараат документ за вакцинирање?

... а ако ситуацијата е толку озбилна, државите имаат инструмент.... прогласуваш вонредна состојба истеруваш војска и полиција на улиците и медицински екипи без пардон, сувишни прашања и молење вакцинираат се од ред по ред... нема ни ама ни зошто... нешто слично ко 1974...

... ааааа, ене го и Израел, се живо извакцинираа ама деновиве имаат огромен број инфицирани со ковид.... исто и во балканскиот рекордер во вакцинацијата, Србија, ковидот пак зема замав.. европа, америка... исто

..и после човек да не се запраша... зошто служи оваа вакцина...

... а, бе се знае... ко ќе се прими вакцина готово е крај со болеста, нема потреба да се плашиш дека ќе ја добиеш... ама со оваа нешто не ќе да е во ред... се вакцинираш и пак страв у кости да не се разболиш... упм....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 8 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Чет Aвг 05 2021, 21:18

https://www.dw.com/mk/%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D1%98%D0%BE%D1%82-%D0%B3%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D1%98%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D0%B5-%D0%B2%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BE/a-58771799?maca=maz-rss-maz-pol_makedonija_timemk-4727-xml-mrss

Е, јбг... против пандемија не се бори со свадби, журки, собиранки, велигдени, бајрами итн, полициски час од 4 саата кога и така така сите спијат....
... запнале вакцина па вакцина ... на оној кенко некој ќе му објасни ли дека вакцината е само и само едно од средствата против пандемијата... ама јбг кога на медицински се делат дипломи по роднини и тек таму на по некој којзнае како залутан таму
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 8 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Пет Aвг 06 2021, 10:55

vredi li da se obrabotuva Kenjko...
dali dosega nabavi 1 ( so bukvi: e-d-n-a) vakcina a da ne e donacija?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 8 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Aвг 08 2021, 20:40

Пак лупа глупости...

https://mk.tv21.tv/ne-se-pochituvaat-protokolite-nema-svadbi-poveketo-od-hospitaliziranite-patsienti-vo-tetovo-bile-na-proslavi/

..не се криви свадбите ни прославите ни ....
... крив е тој и таа здраствена комисија (која како да е од надрилекари составена) заедно со се властите кои предвреме се опуштија и ко оној бившиот реис ја прогласија короната за умрено...
..после она паѓањето на новозаразените на едноцифрена бројка па и нула ова сега што ни се случува е УВЕЗЕНО, без никаква контрола кој како сака влегува во државава... а се знае Август е ударен месец за одмор на гастербајтерите...

она ... не се почитувале протоколите... како бе смее тоа да го каже и уште да е на функција, има ли оваа држава  механизми за да обезбеди без пардон почитување на протоколите... ако не можат ондак нек ослободат место за некој кој може...

... а тоа што Скопје навечер наликува на воена зона од детонации и пукотници  е друга приказна за друго министерство ....

..тешко нас со кенко и компанија...


... а она со вакцинирани, невакцинирани е тотална глупост и дилетантлизам... седиш или одиш негде и „гестаповци“ на секој пет минути ќе ти бараат некакви си потврди ... да не се мешале во затворени простори боцкани и небоцкани а надвор и по куќи може (мери им го паметот)... туку да ги прашам ...од кај ја најдоа онаа бројката од 30 луѓе, по некоја формула е дојдено до неа или на гравчиња глеале...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 8 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Сре Aвг 18 2021, 15:41

Гледам она гужвите и тисканиците пред и во пунктовите за вакцинирање, хаос е .... абе ако таму не добиеш ковид нигде нема да добиеш...

... ало бе.... медицински установи... а таму е бетер него на свадби журки...
... а оние таму што се ставени за редари... од војска ли се или од што ... не служат за ништо друго освен да свои бутаат преку ред  и со тоа ствараат уште поголем револт и неред...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 8 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пон Aвг 30 2021, 22:13

Упсссс.....

https://denesen.mk/i-oficijalno-eu-ja-stavi-Makedonija-na-crnata-kovid-lista/

па после кенко нек се фали како успешно се справува со ковид кризата.... ете му црно на бело...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 8 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Вто Aвг 31 2021, 14:58

"osttvaruvame".
zivotot prosto dojde, buja, cveta...

https://alfa.mk/odlukata-na-eu-da-ja-stavi-Makedonija-na-czrnata-lista-za-filipche-ke-pridonese-za-pogolema-vakczinaczija/

po razvoj, ad Burundi i Tonga
Po korupcija i mizerija, se drzime nekako, cvrsto so Afganistan,, ama samo zatoa sto im primame  begalci, dodusa kade i da e moze i nie ke staneme begalci... 
Po zdravstvo, zabraneti sme za izvoz povekje odosto nekoi africki primeroci kade sto SIDAa ime vo rangot na sezonski grip...

Kenjko, e prosto genie.
mediinski fenomen. 
da go nema , tesko deka bi go izmislile. 
ne postoi kreator sto bi mozel da izmisli tolku mizantropija, cinizam, egoizam, prefriganost, licemerje i podmuklost vo edna kreatura.

posle se so vidovme od ovaa kreatura, koj vo uslovi na najgolema kriza zdravstvena kriza na covestvoto ne nabavi lek
(vakcina), a site dojdoa kako donacii ( citaj, milostinja, koj kolku imal dal...) vo najkriznite momenti za nacijata...
sto drugo da se kaze.
slapkajte mu, aplaudirajte mu, naviajte od balkoni pak, za Kenjko..
,..ako ne ste bile taze na nekoj pogreb na pocinat od korona...

mizerija.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 8 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Сре Сеп 08 2021, 17:16

https://plusinfo.mk/prasha-e-e-dali-e-treba-nie-da-a-unishtime-bugari-a-sepak-e-ni-donira-vakcina-pred-istekuva-e-na-rokot-na-upotreba/

Ебате бугаристанската помош.... дојдено им е времето за фрлање па ај ќе бидеме добри соседи ќе ги донираме... па уште на сите фанфари и ќе се фалат... на нос ќе ни ги истераат...
... абе кој видел аир од бугари...

ФАЛА! не ни се потребни.... што знаат нека им праат....
... ама па нашине се зинати за џабе вакцини па дај што ќе дадеш е работата.... сто посто цела свита ќе оди на пречек на вакцините
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 8 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Сре Сеп 08 2021, 23:59

a be na taa zaharieva kolku vakcini dale tolku da ja vakciniraat u debelo crevo, ebati toa lingurite ...
samo taa im vredi, vo ta nivna Vestacka SKlopotina so nejasno minato i uste ponejasna idnina.

dodusa i nejze taa "vrednost" i e nesto povekje od petpati a pomalku od dve cerveni, inflacija, jebiga...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 8 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Чет Окт 28 2021, 16:50

Короната пак почна да енормно дивее во соседството и Европа .... а нашиот шутрак од министер и покрај бројните предупредувања од лекарската фела го боли таквото... нигде го нема, поважни му се митинзите...

... вакцинацијата веќе никој и не ја спомнува...
... погледни го предизборново лудило ... митинзи, одење по куќи, собирања по штабови итн....
...што беа тоа заштитни мерки?????
... а по мицко пратија специјалци зошто начуле дека бил во кафана.... ко да го ловеа најозлогласениот и најопасниот терорист на светот...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 8 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Ное 07 2021, 19:17

Кај се здена суперменфилипчекенко а и оној караџовски ... нигде ги нема или кораната е умрено?
... а не можевме да ги тргнеме од екраните....
... а... зајко „дава“ оставка, па кој и ебе матер на епидемијата...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 8 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Сре Ное 10 2021, 17:51

Пресот на суперменфилипчекенко во три збора....

„граѓаните се криви“
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 8 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Ное 14 2021, 01:29

https://lokalno.mk/d-r-panovski-nonsens-e-ushte-da-drzham-onlajn-chasovi-koga-noknite-klubovi-rabotat/

на, овој бе, не му е јасно дека суперкенко знае подобро од него што и како со короната ... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 8 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пет Дек 03 2021, 23:11

https://www.mkd.mk/svet/vesti/shefot-na-fajzer-lugjeto-ushte-mnogu-godini-kje-mora-da-se-revakciniraat-protiv-koronata

Е, да де... вас ви одговара и секој месец да се ревакцинираме....
... профит до плафон...
...гомна корпорациски... не бираат начин да исцедат што повеќе можат...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 8 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Сре Јан 19 2022, 09:12

lepota od zivot, kovidijada


so ubavo im legna... kontrola nad masi, plasi gi - UVEZBUVAJ gi so #buuu# ajmo site u bunker! kako vo '50-'80 te..

em ke gi discipliniras da ti nosat zastitni maski, em ke gi drzis doma da se naviknat , em da ti rabotat od doma, em da se pazat nadvor da ne izleguvaat, da se naviknat na snemuenje artikli, struja, energensi, namalena proizvodnja, da nema patuvanja,  da se snaogjaat so alternativi, da koristat lekovi koi ti im gi sitkas, sakale nekjele da gi bodes..ke ti gledaat samo tvoja televizija, i tvoi informacii. 

merak za pripremanje na ODREDENI nacii za treta svetska.

 svesni deka nekoja i ke im padne na glava  pa ke moraat da ne gledaat sonce, kako so i ne gledame sega bas, deka ne smeat da se dvizat zbog zaradi radijacija, kako i sega, deka se ke e pod merki, zastiti, kontroli, itn.. a be im legna ko kec na desetka.

zasto da ne si poigraat malce nuklearki.. mislam... odamna ne si igrale od  '45. a i ete ne bilo tolku strasno, ene pak niknaa japanci u hirosima, znaci mozelo da si se zezaat i so atomki. ti mene ja tebe, poarno samo ja tebe a ako slucajno se protne nekoja na ti mene, ete, da mi bide rajata spremna za rezim ko u Cernobil,

pa ne dzabe se nasadija i napikaa vo toj Cernobil odnosno da pravat reportazi od gradot Pripjat, odma do Cernobil, za da pokazat deka zivot cveta, buja, prosto, travata e pozelena, vodata pobistra, neli, pa duri i nekoi babi seuste ziveele tamu i ne sakale da se selat vo '86ta  i ziveele do den denes vo zonata na radijacija..pa sto ako mozat tie ke moze i denes ( nekoi, izbranite) da preziveat.

ee, ama posle raj na zemjata ke im bide, so 100-200 milioni preziveani.

ene ja Avstralija za naseluvanje, ne dzabe englezine izlegoa od EU a zajaknaa odnosi so kolonijata i so SAD, so podaleku od domet na interkontinentalni neli, i da padne, nekoja, demek, ke se prezivee, povekje od da receme da si mu na domet vo Evropa.

a ovaa vezba na opstonarodna odbrana narecena pandemija,im e odlicna generalka pred mozen konflikt i naviknuvanje na rajava na stroga kontrola i merki postapokalitpticni.
prosto coek da ne veruva deka najgolem del na psihopati se u stvari nadvor od ludnica...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 8 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот