ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Корона -КОВИТ 19

5 posters

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пет Јун 05 2020, 19:42

https://360stepeni.mk/i-da-nemashe-karantin-mnogumina-ke-otpatuvaa-nadvor-od-skopje-veli-filipche/

Лелеее... правдањето....
...а правдање значи признавање на вина...

.... помешал лончињата ... карантин не е исто со полициски час...
...карантин е комплет изолирање од останатиот свет... никој ни надвор никој ни внатре.... колку ми е познато имаме прогласено полициски час а не и карантин...ама јбг.... толку им е дадено...

... а денес обараме рекорди ... 160-тина ново откриени носители... а ни горниот не знае уште колку неоткриени има...

..овие бе, на кои сите други им се криви а само тие не, одамна се зрели за оставки или разрешувања... фала им за се досега ама време е да ги препуштат работите на некои кои знаат...


п.с.

https://www.dw.com/mk/%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D1%87%D0%B5-%D1%81%D0%BC%D0%B8%D1%80%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D1%9C%D0%B5-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B5-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%BE/a-53699961?maca=maz-TB_maz_time_box-6096-html-cb

...ова ко у 1945 кога црвената армија била  на пљукомет до Берлин а фирерот ги убедувал германците дека само што не победиле.... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Саб Јун 13 2020, 09:05

https://sitel.com.mk/od-deneska-finansiskata-policija-kje-kontrolira-dali-vo-kafeana-odat-samo-semejstva

Глупости!
... во кафана одат за да киднат од дома и се видат со луѓе...
... а не и таму да седат со оние со кои се ионака по цел ден дома...

... значи ова помладиве навечер у кафич на маса само со братот или сестрата и не дај и со таткото и мајката... Twisted Evil Twisted Evil

п.с. ..ова за на иста маса само од едно семејство важи ли и за во партиските штабови???? Twisted Evil
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Саб Јун 13 2020, 10:55

Prviot sto ke mi se doblizi na rastojanie poblisku od 1000 milimetri, ako odlucam nekogas da stapnam u tie "kafani" podobro neka ima tacna so kafe i lokum, krpa preku raka , nasmean surat i ljubezno dan zamoli dali moze da se doblizi.
Vo sprotivno, ke svati zasto ne idam u kafana desetina godini unazad, otkako izumrea kafanite , se pojavija napudreni depilirani  pederi so tesni farmercinja i kosuljcinja "a la turski serii" da pukaat tesni  edvaj da se zakopcuvaat i nasminkani surati so kratko potsrizani bradicinja, so devojcinjata obleceni ko za jogging za race da se drzat po masi uz svekja ( kafana!?) I nekoj "specijalitet" so se bocka samo so srebrena viljuska ili cackalici (niskokalorocen dietalen veganski!) .....
...mamu vibam pederska pička vi majčina, imate srekja so  pocnaa u letnine bavci da vi stavaat plasticni stolici pa ne znaete kako e da ti prebije drven kafanski stol od glava, mamuvibam, kontrolori ko u JSP ke uvedete u kafani pizda vi lepa materina.
U kafana se ide na pienjene i muzika sfe vibam nepismeno a ne za krkanje ko na francuski dvor i za "tiha muzika so violince nanuvce"

Pevaljki na masa vlecevme za kabel od mikrofon , pa ne se ljutea posto dobivaa baksis a ne sponzorstvo..za ispean keif .

I sea uste kontrolori ke idele..neka vi idat ko na ovci strizenje, 
Da se napie coek ljudski i da ti dojde nekoja zajacka karakondzula da ti bara licna karta.. 
A be takvite uste na parking ke se prekrstea i  ke kolnea koj kurac gi pratil u takvo "duvlo zla"  ne pak na raslolozena masa da se pribliAt da remetat keif..


Ama toa e, NEMA kafani, nema kafanski ljudi, se sobrala pederaana da cica " makijato, espresso, nesto so cevce i mraz"
..
E srekja i so ne idam.  Po pederasticni " wannabe kafana, isto ama ne e isto, "
Vasa kontrolorska srekja, mamuvibam.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Саб Јун 13 2020, 12:41

Стварно бе ... кај се изгуби она „одиме на по пивце или на по една“... овие сега бе запнале само ... ај да одиме на кафе, да се видиме на кафе... па уште кафето и со млекце...
... на кафе бе си одеа само комшики на партија оговарање...  ебало ги кафе...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Саб Јун 13 2020, 17:02

" za mene makijatceto so kocka led a mlekoto da e bezmasno,  sivuple"  Laughing..
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Саб Јун 20 2020, 18:56

еве го....

https://sitel.com.mk/majkata-na-mickoski-pozitivna-na-koronavirusot-sdsm-obvinuva-deka-opozicijata-go-zagrozuva-zdravjeto

...ќе му каже ли некој дека Мицко не е цицалче кое зависи од мајчината цицка!

... а кога сме кај тоа кој го шири вирусот сдс кластерот е ненамидлив... падна и шишелегов

https://kanal5.com.mk/nema-imuni-na-virusot/a427293

... копуци... абе шо ме боли кој го шири и од која партија е, наместо да се обвинуваат, овој-оној е,  нека тие напори ги вложат во искоренување на заразата.... ебале ги партии...

Mакедонија наместо да се стреми да биде регионален економско, политички, спортски, културен  лидер стана Корона лидер...
... ако е за утеха бар во нешто сме први ... Twisted Evil
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Вто Јун 23 2020, 19:13

Оној ни министерот за не/здравје во последно време на оние пресови наместо озарен и насмеан се некако е намрштен и пребледен... да не се спрема за кастинг за улога на Дракула????? Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Вто Јун 23 2020, 20:20

A be ko "Boško" u faca e pred da se džitne u Neretva
( tifusari - zamnom! Preko vode do slobode!...)
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Jул 12 2020, 23:31

https://bing.com/covid/local/northmacedonia

скоро 8000 позитивни и 376 настрадани.... а суперфилипче мен гледајки у гравчиња не убедуваше дека нема да има повеќе од 2000 заразени...
...утнал само за х4 пати ... засега...
...одма да ја врати дипломата....
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Нед Jул 12 2020, 23:41

Toj najverojatno stoi pred ogledalo oblečen i f'stanče ko balerinče, si pee so t'nko glasče, "devojcence, kokicence..", i si se sminka si karmin.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Сре Jул 22 2020, 22:45

https://kurir.mk/tvitovi/top-ni-e-zdravstvoto-vo-etiopija-9-503-zaboleni-umreni-167-vo-Makedonija-9-153-zaboleni-umreni-422/

А овој.... му заврши кампањата па се сети на короната...

https://360stepeni.mk/filipche-nema-potreba-od-restriktsii-se-podgotvuvame-za-mozhen-esenski-bran-na-kovid-19/

Како го реши пролетниот и летниот бран веќе паника ме феќа од есенскиот... Twisted Evil Twisted Evil 
... најлошото во оваа ситуација  е што дотичниот никако ни сам себе да си признае дека не го бива, дека милион посто ја утна работата, дека се е во хаос, дека нема појма ни што ни како....
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by concrete Чет Jул 23 2020, 09:15

king напиша:https://kurir.mk/tvitovi/top-ni-e-zdravstvoto-vo-etiopija-9-503-zaboleni-umreni-167-vo-Makedonija-9-153-zaboleni-umreni-422/

А овој.... му заврши кампањата па се сети на короната...

https://360stepeni.mk/filipche-nema-potreba-od-restriktsii-se-podgotvuvame-za-mozhen-esenski-bran-na-kovid-19/

Како го реши пролетниот и летниот бран веќе паника ме феќа од есенскиот... Twisted Evil Twisted Evil 
... најлошото во оваа ситуација  е што дотичниот никако ни сам себе да си признае дека не го бива, дека милион посто ја утна работата, дека се е во хаос, дека нема појма ни што ни како....
...и тебе зарем те ставија у шема , па стоиш на обала, чекаш и броиш бранови...  Shocked
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Вто Aвг 25 2020, 22:55

https://alsat-m.tv/mk/%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B5-%D1%9C%D0%B5-%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82-%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D1%98-%D0%BD%D0%B5/

Што има бе да мислат, се премислуваат, те вака те онака ....
... абе одма у школо и точка....
... кога ги преживеаја последниве шест месеци нон стоп на улица, журки, кафичи без никаква заштита, ограничувања итн... и во училница ништо нема да им биде... и нит ќе се намали нит ќе има пораст ширењето на болеста... дали у школо дали на улица тие дружбата по ниедна цена нема да ја намалат...

.. а на таа „онлајн“ настава тури и таквото...... и ова....

https://www.ohridnews.com/nov-algoritam-za-pacienti-zaboleni-od-kovid-19/

на кој му текна таа глупост ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Чет Aвг 27 2020, 07:03

Totalno se izgubeni
Za ministerstvava sto se prazni, demek izbori pa ligavenja za koalicii pa demek nekoj mesec vlada nemalo , a pak istite aramii ke sednat vo istite fotelji , aj na toa se vadat...
No lokalnata vlast , na primer si prodolzyva,  vi kontinuitet... i direktno se vinovni za nesproveduvanje na merkite za zastita i masovnite sobiranki...
A tolku u "rabotea" i onoj Kenjko za zdravstvo i onoj dibek za obrazovanie , dosega, pa ne znaat kade teraat ko spoulaveni gojda, i naj erojatno pak ke gi osakatat ucenicive so maloumni nepromisleni odluki, dali i koga ke pocnele....
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пон Aвг 31 2020, 10:25

Ништо од мерките на суперменфилипос.... никој не го става ни на такво...
..... навечер градот ечи од зурли, тапани, огномети па и рафали...

... во Хераклеа концерти, во Струмица..

https://expres.mk/pak-zhurki-vo-strumichki-avatar-video/

... Нели бе Наќе беше крив!
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Пон Aвг 31 2020, 16:51

No, kako, zasto...?
Zar KENJKO nikoj na qur da ne go stavi!!!
Pa toa e eres, error, kalimero nepravdiko!!
Vednas da se natakne na prviot naqurčen kolec od biološko ili metalno - drvenesto nadrveno poteklo ili bilo koj tvrd materijal...
Takov želkonjuškast superlativ, da ostane neonaden...
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Сре Сеп 16 2020, 22:54

А, бе кој кур границите по светот се затворени кога процентот на заразени, заболени и умрени од корона е насекаде скоро ист?

..нема никаква смисла или нешто друго е во прашање?


...гледам на тв... таму една психолог нешто тропа за она што родителите треба да одат на работа т.е. ќе нема кој да им ги носи и зема децата од школо... ???????????????????????????
... глеала многу амерички филмови.... абе ние сами со ташните на рамо си одевме у школо дури ако бевме втора смена и некој саат порано за да одиграме малку фудбал, брканица и слично   па  понекогаш и да се степаме....или едноставно да киднеме од дома Twisted Evil

...како и да е ... сите овие антикорона мерки се срање и контрадикторни една со друга...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by concrete Чет Сеп 17 2020, 13:20

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Robovi10
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Окт 11 2020, 16:08

https://sdk.mk/index.php/Makedonija/ne-gledam-zoshto-pratenitsite-ne-bi-rabotele-od-doma-so-shto-bi-go-zashtitile-svoeto-zdravje-preporaka-za-toa-ima-kazha-filipche/

Ајде бе, од дома.... тресе ли тресе бисери...
... они бе и кога се таму не си веруваат на гласањето а не па камо ли од дома...

... тој ти е бе класичен пример за погрешен чоек на погрешно место ... незнам како се уште има образ да биде министер... одамна го има надминато оној „министер смрт“... џабе му се сите оние пењавења на пресовите, резултатот го глеаме насекаде... ништо не го пере...
..и пази, по сдс логика народот бил крив...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Окт 25 2020, 23:47

https://www.brif.mk/filipche-22-patsienti-ja-izgubija-bitkata-so-kovid-19-rekordni-30-pozitivni-od-testirani-litsa/

Шо збори бе овој ... итно донесување на мерки ...??????
... да бе сега бара итно ... ама да се потсетиме што збореше пред изборите.... короната е готова (оној реис ли беше дури даде проглас дека короната вирусот го прогласува за мртов) , па неговите сопартици вон сите протоколи делеа компири и ресани со поминат рок на траење па партиски собирања ај да не речеме митинзи па не им дојде умот ни кога пола влада отиде во изолација... ама јок моравме на избори, на некого му се брзаше ...
... е сеа короната галопирала... е па ќе галопира ...ова денес е директна последица на нивното незнаење, неодговорно, прекомотно  и лаичко однесување.... е сега кога работите излегоа од контрола... ќе стегаме...
... е јбг... 30% позитивни од тестираните а реално бар уште дупло... абе вирусон го иаме скоро сите само кој каква болничка слика ќе покаже е во прашање.... така да секакви мерки се дебело закаснети и тешко да има резултат од нив....
... абе Наќе беше крив за „неодговорното“ однесување на граѓаните... а сега кој е крив ... грујо е крив....
..у ствари ... познато е ... неспособните никогаш по никоја цена не признаваат дека се неспособни, за нив се и секој е крив само тие не се ....
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Чет Окт 29 2020, 00:23

https://sdk.mk/index.php/naslovna/od-utre-site-mora-da-nosat-maski-i-na-otvoreno-detsata-do-6-godini-se-oslobodeni-od-ovaa-obvrska/

T.E. на отворено ако си сам и нема никој околу тебе мора да носиш маска ама ако седнеш у кафана може да ја симнеш... која ли контрадикторност...
... ваква глупост може да излезе само од сдс и суперменфилипос....и оној караџа ли беше...

... епилог на ова најверојатно ќе биде да прочитаме вест ... толку и толку денес се казнети со по 20 еура...
... 20 еура??????? ... а, бе што стана со денарите??????... се у еура ни кажуваат ...

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пон Ное 02 2020, 22:02

... се добива впеаток дека ова медицинскава експертска (или квази) фела  ја прави целата хистерија околу коронава...
..се саде некои „експерти“ по цел ден ни држат тиради по телевизиите... кој се не се изнареди...
... вака требало, така не требало ... а од друга страна викаат дека појма немаат за вирусот и неговото однесување...????????????
... токмаци, појма немаат за „непријателот“ а пуни се со совети за борба против него....
... цел свет го збудалеа....
... а што очекуваме од нив кога за најповикан за короната се најде Бил Гејтс кој во суштина е неписмен а правото на збор и да ни се сере врз глава го има само ради тоа што има богатство од стотина милијарди долари...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Ное 08 2020, 13:57

https://emagazin.mk/video-filipche-sosto-bata-so-kovid-19-e-kritichna-bolnicite-gi-polnat-site-kapaciteti-potrebna-e-poddrshka-od-koga-bilo/

Погоре суперменфилипче цвили  а само пред некој месец она онака во предизборно еуфорично расположение...

https://off.net.mk/lokalno/bulshit-detektor/ovoj-poraz-e-suma-na-site-nashi-pobedi

.... наверојатно бил понесен од тврдењето на тогашниот реис дека короната го прогласува за мртов Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Нед Ное 08 2020, 15:04

@king.
Znaci, učestvoto u patentot, go kanam i priznavam 50%!

Posto vekje e izmislen "onoj -so-kenja" t.e Kenjko,  ako se prevede na jazikot na Sijuksite i zapadnomoravski Apači...

Od gorniov post posle dolgo razmisljanje , potraga po inspiracija, 
konacno si svetna , more ne svetna tuku blesna idejata -  " cvilenje". T.e " onoj-so - cvili" !, kako bi se prevelo na  podunavski Navaho i Komanči jazik od zad karpatite...
E pa,  patent pennding , 

Kenjko Cvilipče  .. Cool Laughing

Mu liči, a?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

concrete likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Ное 08 2020, 20:17

VOL напиша:

Posto vekje e izmislen "onoj -so-kenja" t.e Kenjko,  ako se prevede na jazikot na Sijuksite i zapadnomoravski Apači...

А по нашки ... Апашана.... Twisted Evil
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 5 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот