ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Корона -КОВИТ 19

5 posters

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Пет Фед 12 2021, 23:21

U cela maka bar seir i zaebancii im tera narod.
Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Img-6c10
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Нед Фед 14 2021, 17:21

Ja za ova deka pak praele cirkuzi na Tabanovce od ovoj razbrav
https://republika.mk/vesti/Makedonija/tasevski-kako-ne-se-sramite-da-viknete-chopor-novinari-za-edno-paketche-ko-od-dedo-mraz/

Ocigledno nesto mu e nas'skan ovoj Sašo.

Tuku... stvarno pak opnale čergi crveni i tepisončinja na mrazon i snegon neočisten...?

Aj toa...
Tuku... scratch
Nešto ne mi e jasno a izgleda jasno ko den:
Od srpska strana, došol Vučić. A od naša  , ne li mu e rang Stevo?
kako ide toa, ministar so ministar u rang se, premier so premier, precednik so precednik..ne e valjda da ne go udostoile ovoj Vućić so prisustvo na negov pandan- u rang, so našiov precednik...? 
Ne mi e jasno......
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Фед 14 2021, 23:09

Јад и беда.... цела свита за симболични четириипол илјади вакцини ...!!!!!!!!!!!!!!
... наместо да пратат некој си таму магационер да ги прибере тие сите таму се нацртале ... па тоа новинарите, уште поголеми јадници.... сликаат ли сликаат некоја си бела кутија... оа веќе не е ни смешно на колку ниско ниво сме паднале... гордост, самопочит  и достоинство .... НУЛА...


п.с. овие нашиве од свитава... по пат за накај Скопје .... од тоа кутијата за себе и најблиски да не дрпнале по некоја вакцина Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Пон Фед 15 2021, 17:19[size=38]Перуанска министерка си поднела оставка, откако се вакцинирала преку ред[/size][size=39]https://kanal5.com.mk/peruanska-ministerka-si-podnela-ostavka-otkako-se-vakcinirala-preku-red/a461158
[/size]


ah belja.... 
ZOŠTO, ženo, zošto?!?
Zašto , Elizabeto, mučenice, vakov poteg, vakva žrtva?!
Pa možeše ti ušte dolgo, da ministeruvaš- pa taa "greška" tvoja za koja si dala ostavka ne e  ni greška! 
Toa e isto kako da si došla na rabota edno sabajle ali zamislena , ne si mu rekla na nekogo "dobroutro" !
Toa e taka kaj nas! Toa ne e greška voopsto, neli, soglasno naši normi standardi etika i moral.
Greška se računa na primer, ako ti pocrka pola naselenie od nezaštitenost, togaš se plakja so " izvinete , mi se desi.." ali bez ostavka
A ako 2/3 izumrat togaš ( možda) se dava ostavka, ali ne - neotpovikliva..
Stvarno, Betke, mora nešto da ne e vo red so tebe.
Ne si u vinkla.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Чет Фед 18 2021, 08:48

Ова не е нормално, од едно најобично боцкање со игла тие бе прават спектакл ко да први у свет сме пратиле човек на Марс....
... лелеее,  цела гунгула од новинари викната, па вакцинираните даваат изјави небаре се добитници на оскар, кењко на страна  стои ко шериф и посматра Twisted Evil Twisted Evil ... тие бе прават карневал поголем  од тој у Вевчани каде што тепаа!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Саб Мар 06 2021, 17:35

До кај сме со вакцините....
... веќе ни со африка не смееме да се споредуваме ( како што имаме обичај со подсмев кон афричките земји тоа да го правиме)...
.. е таа африка веке обезбедила и добила десетини милиони вакцини...
... а ние овде праиме спектакли за симболични количини...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by concrete Нед Мар 07 2021, 17:53

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 A12
пишуе вакцината утепала 40 пати повеќе сметано на бројот вакцинирани и толку невакцинирани... мора да е некоја заебанција ... Sad
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Нед Мар 07 2021, 20:55

Štovani obožavatelju rondela JRV ...
Šo ne može da te ubie- ke te napraj pojak!
Šo znači- ko preživi pričače. Ko ne preživi- nema da priča.
Nitu da se žali.
Zatoa..komu ide.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пон Мар 08 2021, 12:20

https://365.com.mk/331973/politsiski-chas-od-22-05-chasot-nautro-poradi-nepochituvane-na-merkite-predlozhi-komisijata-za-zarazni-bolesti

Од 22 до 05 часот .... глупости...
... ова се вика ... сака да се .... ама неќе да и ....
...нема бе никаков ефект од тоа ... движењето и собирањата тогаш се минимални...
преку ден улиците, кафаните,  пазарите, маркетите пак ќе бидат преполни односно преку ден ризикот и опасноста од ширење на заразата се  најголеми... а овие дилајливе ќе воведувале полициски час кога сите спијат...
... абе кога имавме по десетина случаи на зараза дневно градовите ни беа ко градови духови... а сега имаме по скоро илјада случаи дневно,  цела европа се затвара, не заебаваат со вакцините,  а ние се мислиме ко млада невеста... алооо бе, луѓето се главниот незаменлив ресурс се друго се оправа...
... или воведи карантин ко што треба или ич не воведувај... зошто вака, едноставно не ја бива...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пет Мар 12 2021, 12:05

Што било она со Кина и вакцините...
... сме сакале да ги ослободиме кинезите од секаква одговорност за несаканите ефекти од нивната вакцина????
... а пред некоја недела овде некој не убедуваше дека каснењето со вакцинација е поради тоа што несакале да граѓаните бидат експериментални зајчиња...

п.с. оној италијанскиот весник пак властите ни ги праи „салата“ Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Вто Мар 23 2021, 00:12

https://telma.com.mk/2021/03/22/%D0%B5%D1%83-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B4/

А правењето напори како и за се досега им се состои само од зборење дека ЌЕ направат нешто ...
... а,бе шо туку лажат ... фино лепо си кажаа ... први на ред се богатите ... а за другите, некогаш,  ако нешто остане...
.. а нашиве непрокопсани се уште се крстат у таа ЕУ... абе нема ништо од нив... од нив само празни зборови...
ЕУ  не е Дедо Мраз ... таа е една неспособна, ксенофобична и себична збирштина...

и ова

https://faktor.mk/vo-Makedonija-se-potvrdeni-119828-sluchai-na-kovid

досега околу 130 000 позитивни и непознат  број неутврдени а нашиот суперменфилипче прогнозираше дека епидемијата ќе ја пројдеме со околу 2000 позитивни ... а ние досега имаме над 3400 смртни случаи ... а него мува не го лази... важно се сретнал со Лиде-Лиде...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Саб Мар 27 2021, 13:52

Пола Скопје е во Београд... на вакцина туризам...

https://denesen.mk/dobrodoshli-na-vakcinacija-vo-srbija-i-mnogu-makedonci-vo-kolonite-gragjani-od-eks-sfrj-za-vakcina-pred-belgradskiot-saem/

... а властодршците нека восхитено гледаат како странски воени авиони ни летаат над глава...

хехехе... до пред само некоја деценија такви странски летала кои ќе направеа излет на наша територија беа без пардон рушени... источните ни соседи добро го знаат тоа, во осумдесетите години од минатиот век со два авиона пробаа едниот одма им е срушен во близина на скопје а другиот над нивниот главен град...
.. а онаа шекерната веќе е досадна со изјави од типот ... „ние и кинезите“...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Саб Мар 27 2021, 14:48

Šekernata , ako ja bocnat so vaksajn protiv brlivost šap & ligavka  ke misli deka e pelcovana protiv kinesko ruski neprijatelski kovid 19
I ima da se slika so "mrtvoga virusa" , ubijen od NATO vaksajn..
A za se drugo izlišno e da se gubi vreme...
Na ovaa svastika od zaebancija da i nacrtaat na sinata osnova na NATO znameto, ke se kezi i ke si go guška  ke si misli toa e toa ,..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Нед Мар 28 2021, 07:14

Auuu , severdžganiii..
Poludevte , a?
https://republika.mk/vesti/Makedonija/na-shto-spadna-skapiot-pi-ar-na-filipche-i-zaev-na-botovi-na-vlasta-im-prechi-vakciniranjeto-vo-srbija/

. aj šo si nabavivte par iljadi vakcini za da si obezbedite besmrtnost na svoi najbliski ..
Aj šo go dupite narodov bez milost..vakcini nema.. ama za vas ima...
Pa ušte čare koga si bara narodov koga vekje dignal race i od onoj mentalno poremetenion egocentrik Kenjko Mengelelipče deka ke nabavi vakcini...i togaš narodot vi e kriv? 
A bre  razbiram Zajacite da kornat od laženje , da kradat i manipuliraat sega vekje sred bel den  bez sram, samo za da bidat na vlast za da ne bidat na udar na istrazni i sudski organi, koi zasega celosno gi kontroliraat..inaku naebaa, za site pari znaat oni..
Ama ovie severdzgankive koi bezmozočno noze kršat koja pobrzo da odraboti laga za vlasta... niv ne gi razbiram.
Što dobivaat? Pari, ? Vakcina? Vrabotuvanje za kerkite im? 
Ostaj te go narodot da si bara čare. Za zdravje, za život nekomu, se raboti.baška, od svoj dzeb si plakjaat.
Koj karta, koj gorivo i zelen karton , patarini i na kraj , site, vakcinite.odlučile da investiraat vo zdravje. Sekoj po svoja odluka. Masovno. Ke gi sprečite? Kako? Aj da vidam baš.
Ke zabranite i premin preku granica? 
Konz logor da napravite, pa ako Zoќе se javi na carina da ve puštat samo togaš, a?
A ovde plakjame sekoj , za fondot,  zdravstvo! Za lekovi, za uslugi za vakcini za plati na doktorive, za platata na Filipče. Od seto toa samo plative im tečat. Soleni.
I na seta maka na seto plakjanje ušte vo drugi državi, pazi, ne privatno, doma , barem....tuku vo druga država!
Ete do tamu e dojdeno.

I toa li e antizapadna manipulacija? 
Isuse, koi idioti....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пон Мар 29 2021, 17:14

https://mk.tv21.tv/zaev-neprijatno-e-koga-nashi-gragani-odat-vo-srbija-na-vaktsinatsija-no-nemame-nishto-protiv/

А за чувството за одговорност .... мукла, ни збор...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Чет Апр 01 2021, 21:14

Ахахахааааа...

https://360stepeni.mk/filipche-so-politsiskiot-chas-gi-sprechivme-mladite-da-go-shirat-virusot/

... себе или нас не лаже?
... нас не може ... статистиката го убива ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Пет Апр 02 2021, 10:35


Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Img-6c10

FILIPČE, ON REČE "jas prv!"
I neka mu bide!
Eve mu ja , Mariovo-Zeneka, so se spric...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Саб Апр 03 2021, 11:09

Ептен дал резултати ...
... вчера рекорди обаравме .... 50 мртви...

...абе се е под контрола... што би рекол cornhead
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Нед Апр 04 2021, 14:20

Brojkite kako i sekade i za se drugo najverojatno i ne se realni.
Sepak se golemi.
Aludiram i na pogolemi no ete, ajde statistikava neka kompresirala nekako do 50.
Dovolno e sekoj da se preispita vo najbliskiot  krug  familija, komsiluk, prijateli i da svati deka nekoj e zarazen, nekoj mu pocinal od korona. I niz muabeti svakja deka sekade e taka, deka i vo drugo maalo, selo, komsiluk ima takvi slucai.
Pa soberi podeli, golem e brojot!.
Vakcini nema za narodot.
A kao stignati se. 
Spremaat sali doprva a odamna trebase da bide po planò

Doprva Boris Trajkovski ke ja spremale... za sto? Za baneri " glasajte za nas nie ke ve bockame"?
Idiotluk na kub.

Mi e gajle dali Kenjko vozi motor dodeka narod pocrka. 
Negova rabota.ako saka magare neka java , ili pak magareto nakurčeno nego neka go java. Privatna rabota.
Neka leta i so helikopteri ič ne mi čue nitu pak se potresov.
Si možat si letkaat. Pa neka si se educira i hipnotizira ako saka i so papagalon so go " navezbal " cinicno za inat da povtoruva " ostavka , ostavka.." pokazuvajki si ja pravata, manijakalna cinicna narav.
Negova rabota.
Ovie šo-nemaat-vlast- a- mnogu -sakaat-da -ja -imaat , sešto mu vadat.
I deka ženatamu se vakcinirala so eden visok partiski funcioner , i e on u stvaru ljubaven partner na bivšiot na Dimitrov, i drugi raboti.
Nit me interesira nit se zamaram so takvi informacii.
Mozda se kvazi lazni vesti, ama nejse.

E ona so me zanima e KOGA ke pocne vakcinacijata.
Koga decava ke se zastitat. Ne me interesiraat ni policajci ni doktori ni vojska a najmalku "parlamentarci".
Pa uste omie nad 70 godini.

Dali ima voopsto plan i KOGA i KAKO  ke se zastiti najoptimistickiot del od naselenieto- decata pod 18?

Za zal, ne gleam bas nekoj plan. More ne sano so nema, tuku , crpnative banjati se vo sostojba od inaet i cinizam da ne zadrzat na prvo mesto vo svetot..po koe sne edinstveni.. kategorija NESPOSOBNOST za zdravstvena zastita..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Вто Апр 20 2021, 21:33

Онаа коконата со скафандерот ... фали уште орден за храброст да и даат....  Корона -КОВИТ 19 - Page 7 1f427 
храброст било да болен од многу заразна болест ушеташ во куп  здрави... која ли первезија...
..јбг ...сдсnmk....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Вто Апр 20 2021, 21:38

Nekni si napravi doživitna tetovaža , na čelo, " look at me , i am idiot".
Psihijatrija ova ne go leči....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Сре Мај 19 2021, 11:05

https://www.expres.mk/panovski-imame-kolektiven-imunitet-ama-ne-od-vakcinite/

Го посипа со пепел филипчесупермен и неговите мерки против ковидот....
... добро бе... оние у сдс направија ли бар една работа ко што треба?
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пон Јун 21 2021, 15:02

хихихи...

https://skopskoeho.mk/vaktsinite-doagaat-ako-postojano-povtoruvame-dali-navistina-ke-dojdat/

... а оние руските веќе никој и не ги спомнува.... Twisted Evil
.. е па и другпат нек трчат ко прле пред магаре со протерување на дипломати.... Twisted Evil Twisted Evil

... а, бе ... ние големите... ќе ги ебеме русите... Twisted Evil Twisted Evil

... заебанција на страна ... арно вика оној Пановски... ние веќе имаме колективен имунитет, од способноста и мерките на ќењко се живо фати и прележа корона...
... кој си отиде, отиде.... останатите  живи здрави и среќни...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Вто Јун 22 2021, 01:17

....samo da se seti nekoj deka sekoja esen, jabokata ni zavrsuvaa vo taa ozoglasena Rusija, preku srbive, posto kao NE clenka na EU, mozeme da se plasirame samo vo Uganda so krivi krastavici, Burundi so zajacko Esperanto, i eventualno vo severoistocna Mongolija, so izvoz na Zajaci kako potrosna roba za nacionalniot sampionat na nacionalnata igra- "koj prv ke go fati, ke si go ebe, a posle moze i da si go jade.."

ama nema nikoj da se seti deka zavisime od izvoz vo "treti zemji" i toa na nivna dobra volja, so gi kupuvaat proizvodite od nekoja si tamu Makedonija, za da proizvoditelite na jabolka, jagnesko mesto,,
i lubenici itn plasiraat nesto i zarabotat...

vazno e marihuanata da "tece",neli...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 7 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот