ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Корона -КОВИТ 19

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Чет Мар 26 2020, 06:43

king напиша:

.... ММЕ ... тие што требаше да бркаат криминал излегоа безобзирни рекетари, тие што треба да лечат станале ширачи на болеста ... полицијата не нарекува клошари... плати ќе крателе а трговците маме ни ебаваат... абе упм ни е работата, се забегало... ама па и некоја луда среќа не прати па и ова лесно ќе го  пројдеме...

e bas taka.
doktorot te razboluva
dzandarot te zaebava sto go postues zakonot
sudjata i krivo sedi i krivo sudi i te krade
vlasta te "vladee" so bezredie.

ebasi kurata srekja.
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Чет Мар 26 2020, 22:54

https://bing.com/covid

Како викаше Трамп...

US No. 1
.... ги прешишаа кинезите, ништо чудно со оглед дека јавниот (државен) здраствен систем им е катастрофа...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пет Мар 27 2020, 19:42

https://fokus.mk/spasovski-tsenata-za-testovite-od-4-950-denari-e-za-tselata-usluga-privatnite-laboratorii-imaat-pomalku-vraboteni/

Насловот...

Е така де, еден тестира десет го гледаат и на сите им се рачуна у дневницата...
... уствари ова кај нас е широко распространеѕа појава ...
... улица раскопана, еден копа пет го посматраат, еден качен на бандера пет-шест одоздола паметуваат, од водовод еден у шахта тројца над глава му висат, во парковите еден коси трева цел чопор испоседнал со пиво во рака... и идеме напред, блескаме

... овие веќе и не знаат како да се правдаат... и во услови на криза од афера у афера улетуваат...


Е, за ова е у право... оние манекените од анима мунди изволеваат...
.... колку ли провалници ќе се маскираат у шетачи на кутриња...

https://fokus.mk/sopstvenitsite-na-milenitsi-da-se-organiziraat-spored-politsiskiot-chas-iskluchotsi-nema-da-ima/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пет Мар 27 2020, 20:35

Интересна статистика со податоци од https://bing.com/covid

Заразени во свет околу                                                577 000
од тоа во НАТО држави околу                                       390 000  т.е. 67%

умрени од болеста во свет  околу                                    27 000                                
 од тоа во НАТО држави   околу                                       20 000  т.е. 74%

свет околу 7 милијарди луѓе
од тоа во НАТО држави околу 1 милијарда или  скоро 15%

што не е во ред со во најразвиените во светот?
оставам да бројните стручњаци и аналитичари ги коментираат фактите

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пон Мар 30 2020, 11:11

Ауууууу... се претргнал..... Twisted Evil Twisted Evil
... и сето тоа со фанфари проследено ... lol!

 https://expres.mk/trognat-gradonachalnik-za-bitkata-so-korona-doniral-prskalka/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Вто Мар 31 2020, 18:25

Sledelkji samonacelnik od redovive na sdsoVcite
Neka se istakne so doniranje na kapacinja za dzifani za IMT 539...
No da ne se napravi propust kako so Vevcanskiov: vednss da mu se organizira foto galerijana sledniot i bista da mu se izlie, u znak na zahvalnost za humanitatnost, sto e neli, zaednicka osobina na site samonacalnici od SDS .
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Чет Апр 02 2020, 14:36

https://fokus.mk/filipche-mobilnata-bolnitsa-e-spremna-iskreno-se-nadevam-deka-nema-da-ima-potreba-da-ja-koristime/

Денес сите се натопориле пред камерите, изиграваат манекени ....

ама има и друго


Поранешниот заменик-министер за одбрана и експремиер од редовите на ВМРО-ДПМНЕ пак, на фејсбук-профилот напиша: “Полската болница Roll 2, со ниво на опременост за хируршки интервенции, ја обезбедивме како донација во 2012 год. од Кралството Норвешка со вредност од 2 милиони евра. Дел од оние што денес се гордеат со неа, тогаш критикуваа дека за нашата земја финансиски е неодржлив овој ресурс. Добро е што ја имаме, што помалку да се користи„.

https://www.vecer.press/%d0%bd%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d1%83%d0%bc-%d0%be%d0%b1%d0%b8%d1%87%d0%bd%d0%b8-%d0%b2%d0%be%d0%b5%d0%bd%d0%b8-%d1%88%d0%b0%d1%82%d0%be%d1%80%d0%b8-%d0%bd%d0%be-%d1%81%d0%be%d0%b2%d1%80%d0%b5%d0%bc/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пет Апр 03 2020, 22:31

https://nezavisen.mk/blokirana-ruskata-rezolucija-vo-on-za-zaednichka-borba-protiv-korona-virusot/

Браво, браво ....ја бараат,  ја примаат, негде не и дозволуваат прелет  а негде и ја крадат руската помош ...
...ама јок ... тие најпогодените и најнастраданите во ОН  блокираат резолуција само затоа што е дојдена од Русија... што е следно, блокирање на Кинеска предлог резолуција....
... а,бе у свет катастрофа а тие би да тераат антагонизми и санкции (кои патем ич не делуваат)...
... ама криви се и русите и кинезите... чим ги неќат што помагаат, нек се затворат у своите граници и нека ги пуштаат тие блокаторите сами да се снаоѓаат....
...а како се снаоѓаат, гледаме, во ЕУ пак се подигнати националните граници  и никој не ебе никого, секоја држава е оставена сама на себе...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пет Апр 03 2020, 23:03

https://360stepeni.mk/filipche-za-testovite-vo-sistina-pozitivnite-rezultati-mora-da-se-potvrdat-so-poseben-test/

т.е. луѓено џабе ги плаќаат тестовите у приватните клиники...
..па добро бе.. ако мора  да направат и тест за присуство на вирусот кажете  им на луѓето да џабе не се излагаат на непотребни трошоци и ризици... кажете те им да од прва одат таму кај што е најмеродавно..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Саб Апр 04 2020, 08:53

Koga lugjeto imaat  vistinski problem
Odat , ako imaat se razbira pari, vo privatnite kliniki
I tamu ima privatno nabaveni reagensi, inekcii, instrumenti, aparati , vestacki organi, donirani organi.. sto uste ne.

A toa dosega ne bese merodavno?
KENJKo  Filipce dosega ne gi smetase  daleku poopremenite bolnici od negovata za seriozni?
Pa tokmu vo negovoto zdravstvo vo svetot na egoto i arogancijata se sluci onaa Caca - Cacki na gazot da i porasnat.
Nema ni disciplina.

Eve i testovi imalo.
Vo privatnive. 
Tie za da pecalat pari moraat da se probijat so kvalitet
 Poskapi se no se operirani od arogancijata na "carstvoto" na Kenjko.


Kenjko osekja deka nekoj mu se mesa u srekjata devojacka.
Treba da e ON toj mesija so ke go ima na sekoj pola saat da ni dosagja i ako nekoj se izleci treba da se kaze deka licno ON go izlecil...
...so baenja i magii..
Posto ocigledno na toa spadnaa.

Pak prasuvam , ima li toa ministerstvo portparol, portir , kafekuvar, sofer...
Ili Kenjko ne smee nisto na slucajot da prepysti, da ne mu izbega slavata da ne mu ja zeme nekoj slycajno..mora da e on prv u redot na pogaluvanje po glavcinjata, i ..delenje tendercinja?.pa ako treba i ke vozi i ke kuva kafe i ke nosi stikli i sminka ko sekretatica i ministrastvo..da ne gi pofalat niv slycajno, mora on da bide The ONE.

Ps:
Posto toa zimikurov  pres konferencii so namesteni prasanja
Izleguvaat par moroni koi uste da postavat prasanje na Kenjko " a dali sabajle koga stanavte pievte čokolino"  i slicni gluposti
Eve edno pardon dve prasanja do kenjko, koi ne mora nikogas da gi odgovori, vprocem kako i sekogas... niv gi bolat samite prasanja..

1. Dali kenjko ovojpat ke si gi izvakcinira najbliskite ama so vistinski spric bez zastitna plastika ako dojde vakcinata...dali prvi ke si gi izbocka, preku red?

2. Posto znae da jade trici na petlovamuda konferencii, dali si gi testiral vekje u familija, so toa testovite za korona dodeka vamu palamudi a  ima samo stotina testovi..ama za niv prvi, imalo? Dodeka uporno se prai gluba picajzla ma povicite da se testira masovno naselenieto?
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Саб Апр 04 2020, 19:51

https://plusinfo.mk/do-koga-so-ova-tango-na-smrtta-do-koga-e-se-samozalazhuvame/

Овој вика дека кај нас дефинитивно нешто не е во ред  и извикува илјада  ЗОШТО!!!!!

.... абе ..зошто?
... се знае зошто и тој многу добро знае зошто... ама никако тоа да го напише, се праи на мутав...
... зошто е така, е па така е зошто имаме самобендисана неспособна власт.... власт која нит слуша  ниту сака да чуе никој друг, се до еден се најубави и најпаметни на мајка, од инат и вреќа сол ќе изедат ама по нивно мора да е...

  Овие бе се понашаат ко да си играат партија Монопол  ....едно е да имаш држава а сосем друго е да си играш држава....

п.с.  утеха може да ни биде дека  будалите од беља горниот  ги чува... Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Нед Апр 05 2020, 05:54

VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Апр 05 2020, 14:38

Денес рекорд .... нови 72 откриени ...
... а колку има нерегистрирани носители ... само горниот знае...

https://opserver.mk/Makedonija/novi-72-sluchaja-pozitivni-na-koronavirus-eden-pochinat-dosega-vkupno-555-zaboleni/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=novi-72-sluchaja-pozitivni-na-koronavirus-eden-pochinat-dosega-vkupno-555-zaboleni

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пон Апр 06 2020, 20:36

Упссссс .... а цело време крекаа дека е кинески производ....

https://republika.mk/vesti/svet/vo-sad-uapsen-chovekot-za-koj-se-smeta-deka-go-proizvel-i-go-prodal-koronavirusot/

https://republika.mk/vesti/svet/ova-e-profesorot-na-chija-vrata-zatropa-fbi-se-somnichi-deka-im-go-prodal-korona-virusot-na-kinezite/

... е сега оние силни стручњаци кои фатија пена на устите убедувајки не дека вирусот е природно мутиран нека јадат  ..... albino


и ова..

https://republika.mk/vesti/ekonomija/ogranichen-izvozot-na-zashtitni-maski-20-procenti-od-dnevnoto-proizvodstvo-vo-magacin/

... додека кај ни под дрво ни под камен не можат да се најдат тие да ти ги извезувале!!!!!!!!!!!!!!?????!!!!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Вто Апр 07 2020, 22:57

https://infomax.mk/wp/владата-ја-oдoбpи-дohaциjata-од-турција-иако-пр/

Prvo , arambasive sdsovci im stegnaa sankcii ma turacive...
A sea
..:
Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Tenor10

...kako ni se vikase toa sustetstvoto koe se predstavuva ko minister za nadvoresni...?
Onaka prasuem..
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Чет Апр 09 2020, 00:07

Не само тој .... и другите од влада.... Twisted Evil
.... имаме ситуација.... тој тебе со леб ти по него со камења....

.... туку... ММЕ.. ова пустиве улици ни наликуваат ко  сцени од The Walking Dead lol!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Апр 12 2020, 22:34

https://a1on.mk/world/video-pochinale-31-zhitel-na-starechki-dom-vo-kanada-personalot-ischeznal/

Имало и полоши од нас....  е тоа тој „запад“.... саможивост и себичност ... никој никого не ебава...
...ко у животинскиот свет, Дарвин на дело, само јаките преживуваат....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Сре Апр 15 2020, 00:01

https://iportal.mk/Makedonija/stojovski-se-postigna-celta-krivata-da-se-razvleche-treba-da-sme-zagrizheni-no-ne-premnogu/

... е да де... ќе ја развлекуваме до бесконечност кривата ... пофалете се...
... овие бе наместо да кривата ја  натераат да стрмоглаво отиде надоле и прекинат они би да ја развлекуваат .... аферим, аирлија.. што би рекле турците...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Чет Апр 16 2020, 18:52

Дополнение на погорниот пост.... експертот на гравчиња глеал....
.... со денешниве рекордни (сега засега) над сто новооткриени заразени кривата ептен ја растегнавме ... оштро стрмоглаво нагоре....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Апр 19 2020, 19:33

https://telma.com.mk/vladata-bara-graganite-koi-ne-nosat-maska-i-ne-drzhat-rastojanie-da-bidat-slikani-i-kaznuvani-so-novite-predlog-zakonski-izmeni/

.... начисто полуделе...

.... а кај да ги купат тие ебани маски????????
... нигде ги нема, а тие ќе казнувале....
... а нашиве трговци сега ако случајно оваа лудост се усвои има  уште неколкукратно да ги зголемат цените на маските кои ионака испод тезга на одбрани ги даваат...

... овие би само да од ѓутуре носат некои мерки  а како народот ќе ги спроведе ги боли таквото...

п.с.  исплашениот народ, народот ова, народот она а изгледа државните функционери, службеници и доктори  со нивното неодговорно однесување најповеќе допринесоа за размерите на болеста

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пон Апр 20 2020, 18:22

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Durangokidx

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Пон Апр 20 2020, 19:36

Ma samo nindza Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пон Апр 20 2020, 21:01

Кој кого шета....
... глеам едно кутре шета по два тројца.... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Сре Апр 22 2020, 14:23


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 3 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот