ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Корона -КОВИТ 19

5 posters

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пет Мар 20 2020, 22:45

Оној министерот за по новинарски пресови вчера кажуваше не тешеше дека имаме благ пораст на заразени а од вчера до денес бројот се скоро дуплирал (76 болни и уште којзнае колку за кои не се знае, нит самите болни знаат).... јбг... благ пораст  со скоро геометриска прогресија... наздравје...
... абе епидемија не се спречува со срамежливо преземање мерки, рез се прави и готово фајронт...
...луѓето не слушале не се дисциплинирани, абе токмаци вонредна состојба сте  вовеле има да слушаат и оро да играат .... тргнете ги од екраните тие „стручњаци“ кои како печурки после дожд никнуваат, секој со своја теорија, поише штета праат него корист??????????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Саб Мар 21 2020, 13:49

dobar e ekjimov..


posebno e interesno od 44 minuta. 
a posto kazuva FAKTI koi mnogumina od nas DOBRO gi znaeme
licno mu siminjam kapa zatoa sto tocno kaza deka , dizajnirani bevme za MASOVNI EPIDEMII , vojni, nesrekji, katastrofi.
srekja sto nekoj ostanal od "onie" koi znaat kako treba(se) i kako treba, ama koj gi slusa. 
zatoa sds-Ovcive ke ni go nudat "Kenko, junakot od stickerite..."
ebamuja idiotstinlak.

a menadzmentot denes..... a-la Kenko Filipce: sakam -kazam-neznam recam.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Саб Мар 21 2020, 14:44

https://kanal5.com.mk/neverojatno-ponuden-let-preku-crna-gora-za-vrakjanje-doma-nashi-sogragjani-vo-istanbul-go-odbile/a414220

Што бе неверојатно ...
... па ги виделе музичарите на Криволак ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Мар 22 2020, 00:46

https://www.slobodenpecat.mk/srbinka-od-kina-ja-pobedivme-koronata-so-silen-karantitn-zgradite-bea-zatvoreni-imavme-shifri-i-na-telefon/


... се  смислено ....само треба да се работи...

... донекаде и искуство имаме од минатото, па во бившата ни држава имавме две кризи со две многу страшни епидемии од две крајно смртоносни болести ... колера и вариола вера (големи сипаници) ... т.е. не ни е првпат... нека забијат тоа њушките по архивите и видат, прочитаат,  како тогаш се справувало...

... ама не ... ние ќе изиграваме шоумени по разни пресови....


https://youtu.be/nyERxNV7fSY

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Мар 22 2020, 12:48

Упссссс .... по кинезите и руска војска во Европа ....

https://skopje1.mk/archives/86316

... кај е бе НАТО да помага... или секој за себе??????

... кај тие ... преку барата .... имаме масовно вооружување на населението

https://24info.mk/%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%b0%d0%b6%d0%b1%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%be%d1%80%d1%83%d0%b6%d1%98%d0%b5-%d0%b2%d0%be-%d1%81%d0%b0%d0%b4-%d0%b7%d0%b3%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d0%b0/


.... а кај нас според

https://bing.com/covid

вкупно 114  потврдени заразени....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Нед Мар 22 2020, 22:14

Kade e Koki Čokolino da objasni zosto Kina  i Rusija go napagjaat nato i eu so medicinski timovi za pomos i so medicinska oprema  koja evropa moze samo da ja sonuva.....?
..da ja probydi javnosta da dade masovna podrska na nato stradalnicite i otpor na istocnite varvari...? Tie nas invazija a nie, ke spieme li?
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Мар 22 2020, 22:49

Го нема, аш, .. којзнае кај се сокрил....

https://expres.mk/rusjakov-kina-so-pomosh-za-italija-eu-stoo-ruskata-armija-so-pomosh-za-italija-nato-stoo/

... туку еве читам по нетов ... низ светот оние богатине донираат пари за спречување на епидемијата ... а нашиве богатуни нигде ги нема .... или праат урамниловка на плати (сите на минималец) а во свој џеб змија имаат или отпуштаат од работа... или се загрижени кој ќе му ги рани трите сина

https://republika.mk/vesti/Makedonija/koj-kje-mi-gi-hrani-decata-veli-pratenikot-na-sdsm-hari-lokvenec-koj-nema-namera-da-se-otkaze-od-platata-vo-borba-so-koronavirusot/

... викаат на инфективна нема заразени од персоналот ... но не кажуваат дали има на кожно...


Последната промена е направена од king на Нед Мар 22 2020, 23:08. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Нед Мар 22 2020, 22:58

Ova Lokvava prilepska? 
A be mamuimibam, koi majmuni se, namesto da si kvacat doma na raat sto ne e fokusot na nivnite kriminali, tie pak nemozat da se vozdrzat od arogantni izjavi koi iritiraat narod.

Tuku.... zdravstvo raboti, derman nemame od manijakon po presovi..izleze zandarmerija, se pojavi i Culev..e izleze i vojskana...
Tuku kade e onaa so se podmocuvase po opaski na avioni so znameto na Arizona..... nesto ja nema...
Ne go vadi toplomerot od gz ili...?
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Мар 22 2020, 23:07

VOL напиша:
Tuku kade e onaa so se podmocuvase po opaski na avioni so znameto na Arizona..... nesto ja nema...
Ne go vadi toplomerot od gz ili...?

Денес и таа се појави на некој прес.... пак некој памфлет научен на памет рецитираше...
... ене министри се откажуваат од плати... ама не чув да таа се откажува од кириите што и ги плаќаат да живее во сопствен стан .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Нед Мар 22 2020, 23:09

A be moze da se pojavi nekade, ali nesto ja nema tamu kaj sto treba da ja ima  Cool
Paracetamol velat pomaga na pocetok ali ....
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Мар 22 2020, 23:24

Што е бе ова ... кого чоек да верува ... едни едно, други друго...
... а и оние од фамилијата ако зборат вистина што не ја плеснат смртовницата на нет...

https://republika.mk/vesti/Makedonija/semejstvoto-na-pochinatata-go-demantira-filipche-nikoj-ne-ni-kaza-deka-pochina-od-korona-tuku-deka-pochinala-od-kardiak-arest/


.... а, оние кои се тестирани на вирусот дали добиваат писмен документ со резултатите од тестот????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Нед Мар 22 2020, 23:41

A be sto te cudi...
Mene me plasi samo sto  u uslovi na pandemija  kaj nas na vlast se izuzetno opasni manijaci i minhauzenski kleptomani spremni na se.
Povekje me zagrizuva daleku povekje sekoj nivni sleden poteg od koronava.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Нед Мар 22 2020, 23:53

Се плашам дека што поеќе седиме дома , дома ќе почнеме да не се поднесуеме еден со друг...упм Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Нед Мар 22 2020, 23:57

Zato bre ima komsiluk  Cool
I komsilucki ...ela u Vlae da vidis koi komsiluČKi gi iam ,se podnesuvaat, se podnesuvaat..iako se " u vlast" ..
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пон Мар 23 2020, 00:03

VOL напиша:Zato bre ima komsiluk  Cool
I komsilucki ...ela u Vlae da vidis koi komsiluČKi gi iam ,se podnesuvaat, se podnesuvaat..iako se " u vlast" ..

А што праиме со она ... бар 1.5 метри растојание ... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Пон Мар 23 2020, 00:24

To za pripadnIČKi na vlasT ne vazelo.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пон Мар 23 2020, 11:33

Ај, ај, ај ... додека Кина и Русија несебично ги помагаат оние кои мислат дека им се непријатели, овие у ЕУ кај не си помагаат почнале и да се крадат меѓу себе... и тоа на државно ниво... тоа ли се ЕУ вредности...
... ако, ако, нека народ гледа за кого насила сменивме име...
... како и да е, со коронава испливаа многу работи на виделина...
...ништо чудно да после ова коронова кога ќе стивнат работите да многу ЕУ држави го преиспитаат функционирањето на ЕУ и своето членство во ЕУ... или ќе има големи болни реформи и трансформации или ќе се распаднат...

https://www.mkd.mk/svet/vesti/republika-evropskite-drzhavi-gi-zaplenuvaat-maskite-nameneti-za-italija-i-im-gi-delat-na

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by трендафил Пон Мар 23 2020, 18:16

Наместо да им даде пример на граѓаните за почитување на полицискиот час, гледам вчера премиерот Спасовски со свита ги посетува полицајците. Според уредбата на владата на чие чело е нема такво право. При тоа со него истото го прави и неговата свита и поголема група на режимски новинари иако нели ограничувањето и кога нема полициски час е група од 5. Додека за обичните граѓани нема маски, гледам сите овие непотребно потрошија и маски и ракавици.
Гледам Заев сака наместо ветените 30 илјади на вработените да им даде 14,5 илјади денари плата. Место товарот да падне на богатите, на пример бизнис партнерите Вице Заев и Сашо Мијалков, цехот пак ќе го плати народот.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Пон Мар 23 2020, 21:37

More trendafile.
kampanja si teraat bre. Muva ne gi lazi.
Ispraksirani se tie odamna, i operirani od sovest.
Uste koga gi lazea rodninive na ubienite u "Monstrum", Neskovski, Mladenov..
Site tie slucai gi iskoristija niz lagi i manipulacii da se docepaat do fotelja..
Ic muva ne gi lazi dali se rizicni i potencijalni nositeli ...ulava rabota i bolni ambicii.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Пон Мар 23 2020, 21:56

Ма каква сакаат кампања нека тераат... се им  е џабе ... коронава покажа (колатерална штета сме сите ние) која катастрофа се, по се ова само луд би ги гласал....

... а администацијата иако они ја набутаа и препунија со нивни сега им е инфрит љута...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Вто Мар 24 2020, 14:20

https://kanal5.com.mk/rijana-donirala-5-milioni-dolari-za-borba-protiv-koronavirusot/a414626

А има ли негде вест да некој наш богатун донирал... на пример вицето или анѓушев, телекомите, газди на веледрогерии и трговски ланци кои сега пари млатат итн? Very Happy

.. или ќе биде ко и секогаш сегде... после секоја криза, богатите побогати а другите, е другите кој ги ебе...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Сре Мар 25 2020, 11:11

https://novatv.mk/zhbogar-eu-ke-i-pomogne-na-severna-Makedonija-za-spravuvane-so-koronavirusot/

Овие себе не можат да си помогнат па на други ќе помагале...
... ќе ни даеле пари ама не ни дозволуваат да од нив купиме медицински потреби ...
.... што ќе им праиме на парите а?
.... наместо лекови ќе им ги даваме на болните како медицинска терапија!

... гледаме во Италија масовно симнување на ЕУ знамињата и кревање на Кинеското знаме...
... русофибијата оди дотаму што Полска не дала дозвола за прелет на руски авиони со медицинска помош...

https://www.mkd.mk/svet/vesti/polska-ne-dozvolila-preletuvanje-na-ruskite-avioni-so-pomoshta-za-italija

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by VOL Сре Мар 25 2020, 12:13

Ke farbaat poljacive sina lenta u nivnono polsko zname naskoro , ako produzi ova..
Uste ne im doslo  jajceto  ko na zabarive i italija
Ama ko ke im dojde od noj ke bide
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by king Чет Мар 26 2020, 00:08

Ауууууу..... па уште и член на комисијата на клиничкиот центар што треба изготви план за постапување со болните од Ковид-19...

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/caca-ne-e-edinstvena-ushte-eden-direktor-na-filipche-ne-otishol-vo-izolacija/

... знаеме дека докторите се најлоши пациенти ама па до толку со неодговорно однесување.......
... да не излезе дека цел клинички го директорите испозаразиле... или уште полошото двајцава директори и онаа докторката 6 на сдс листа се главните извори на епидемијата во Македонија....
... туку дали овој членот на таа комисија имал  лични непосредни контакти со другите членови и со координаторот на групата, министерот за здраство...
... како и да е ... докторска фела влегуе од брука во брука...

.... ММЕ ... тие што требаше да бркаат криминал излегоа безобзирни рекетари, тие што треба да лечат станале ширачи на болеста ... полицијата не нарекува клошари... плати ќе крателе а трговците маме ни ебаваат... абе упм ни е работата, се забегало... ама па и некоја луда среќа не прати па и ова лесно ќе го  пројдеме...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корона -КОВИТ 19 - Page 2 Empty Re: Корона -КОВИТ 19

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот