ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

собрани дела на заеб

+5
трендафил
Spray
king
concrete
VOL
9 posters

Страна 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by трендафил Сре Јун 27 2018, 08:48

“ЕУ бара ОТПУШТАЊЕ во администрацијата!! ЕУ бара Ахмети и дружината да добијат обвиненија. ЕУ бара и Вицето да добие обвинение. ЕУ бара Кацарска да нема функција во судството!! ЕУ бара да да се укине УДБА а УДБа неможе да се укине со Горан Николовски како директор!!”, смета Петровски според кого ниедна реформа од бараните не може да спроведе владата на Заев.

Ова го изјавува македонскиот дисидент Јордан Петровски во ЕКПРЕС

Но доколку овие работи се средат и завладее демократија, не можеме да го исполниме вториот услов, самоукинување на македонската нација, односно да помине референдумот за присилна промена на името  без фалсификат.

Една напомена. Идентитетот на т.н. славомакедонци кои во поголем дел гласаат за СДСМ не се менува со договорот со Грција. Мислам на тие што поставувањето на спомениците на плоштадот  го нарекуваа антиквизација, не навлегувајќи во евентуалната пренатрупаност, финансии и слично, туку на тие што Александар Македонски го сметаат за Александар грчки па затоа не му било местото на плоштадот Македонија. Идентитетот се менува на нормалните Македонци што не сметаат дека за да имаш иднина мораш да ја избришеш историјата и да ја предадеш на друг. Секој народ има минато, сегашност и иднина. па не гледам зошто ние би биле исклучок.

П.С.: Дали ако не дај Боже го смениме името попуштајќи на уцените на меѓународната банда, пардон заедница, Александар Македонски ќе стане Александар Северно Македонски?

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by concrete Сре Јун 27 2018, 10:26

трендафил напиша:
“ЕУ бара ОТПУШТАЊЕ во администрацијата!! ЕУ бара Ахмети и дружината да добијат обвиненија. ЕУ бара и Вицето да добие обвинение. ЕУ бара Кацарска да нема функција во судството!! ЕУ бара да да се укине УДБА а УДБа неможе да се укине со Горан Николовски како директор!!”, смета Петровски според кого ниедна реформа од бараните не може да спроведе владата на Заев.

Ова го изјавува македонскиот дисидент Јордан Петровски во ЕКПРЕС

Но доколку овие работи се средат и завладее демократија, не можеме да го исполниме вториот услов, самоукинување на македонската нација, односно да помине референдумот за присилна промена на името  без фалсификат.

Една напомена. Идентитетот на т.н. славомакедонци кои во поголем дел гласаат за СДСМ не се менува со договорот со Грција. Мислам на тие што поставувањето на спомениците на плоштадот  го нарекуваа антиквизација, не навлегувајќи во евентуалната пренатрупаност, финансии и слично, туку на тие што Александар Македонски го сметаат за Александар грчки па затоа не му било местото на плоштадот Македонија. Идентитетот се менува на нормалните Македонци што не сметаат дека за да имаш иднина мораш да ја избришеш историјата и да ја предадеш на друг. Секој народ има минато, сегашност и иднина. па не гледам зошто ние би биле исклучок.

П.С.: Дали ако не дај Боже го смениме името попуштајќи на уцените на меѓународната банда, пардон заедница, Александар Македонски ќе стане Александар Северно Македонски?
..си праиш непотребни таласања на умот. Кога не се средило, па сега да е исклучок. За некое време сите тие џукели има да ги нема... А наше е да си го пренесеме нашето добар даље... Cool Патем околу Александар и Филип... Доволно се големи и има место , кој сака да се подмести под нив за да го измочаат...ќе им дојде на дотичните ко од ќерамиди измочани...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Сре Јун 27 2018, 18:39

Ајдеееее.... сега запнуваат да се укине цензусот за излезност на референдум  како би со 250 000 - 300 000 гласа ЗА низ иглени уши би го протнале „договорот“ (кој личи на се  само не на договор)
.... абе за вакви прашања, баш напротив цензусот би требало да се крене на 80-90% излезност .... за вакви прашања треба бар 700-800 илјади гласа ЗА како би некако се рекло дека тоа е воља на народот, 200-300 илјади гласа не се воља на 2 милиони народ
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Чет Јун 28 2018, 20:50

tavceto e na ogan, oganot rapslamten a zajakot ziv vo tavceto, pocnuva da preta pod toplinata..

nekoj za da mu olesni .t.e  da ne se zalepi za tavceto odma, mu sipal maslo, ama i masloto se zagealo..

skoka zajko, preta,mu se brza,trca okolu tavce, se trudi da izgleda laden, srekjen, ama ne e laden. potprzen e , i znae deka ke se stopli mnoogu brzo.

 ee zajko koj QYR te terase da frlis kibritce vrz  grankite pod tavceto, koj QYR duvase vo oginot?

tuku, daj da go vrzeme zajaceto, da ne izbega , nekade, so maslosan gaz, od vrelo maslo, podgoreni mustakji, nagoreno kozuvce.

kapak da mu stavime na tavceto?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by concrete Пет Јун 29 2018, 11:52

собрани дела на заеб - Page 3 Zajak10
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Сре Jул 04 2018, 23:40

boze, 

собрани дела на заеб - Page 3 35742228_10155405314262212_1475244266002317312_n-520x398
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Пет Jул 06 2018, 07:02

za nasa nesrekja, zajackovo kopile ima pomalku obraz, cest i dostoinstvo od -ameba.

a zine a laze.
covekot..( covek?!) ednostavno e nesrekja sam po sebe. idiot.

ke se zacvrnel makedonskit identitet, demek, od nego ke pocnele makedoncite da bidat.. makedonci...??

isuse boze, daj be neka go izede nekoja morska krava, neka mu padne meteorit na glava da go snema, neka ispari od planetava, na mars neka go nasadat da kopa u rudnik.

[size=32]Најдобар демант дека не е заштитен идентитетот стигна од грчкото МНР кое ја отфрла придавката „македонски“[/size]

makedonskiot narod, t.e makedoncite ne samo sto ne ku veruvaat na ova kopile, tuku rado bi go videle kako se przi vo maslo.


a negovite sareni lagi edvaj pominuvaat kaj negovite banjati , e pa neka se banjaat vo lajna sega, posto i samite ne se do-ubedeni deka od utre grcite ke se okokorat i ke vi narekuvaat barem- severno makedonci.
nema bre, stoka ke si ostanete za niv! razlikata megju nas i vas e vo to sto nie ne dozvoluvame da ne zaebava koj kako stigne, a vie toa svesno sami si go pravite i sakate i nas da ni go nametnete.

kurvi predavnicki, semkata da vi se sotre.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Саб Jул 07 2018, 08:00

Ни направија војна. Ни утепаа 5 деца на Смилковско. Го утепаа Ангел од Ѓорче. Ни утепаа 8 специјалци у Диво Насеље. Го претепаа претседателот на Светски Македонски конгрес. У слободно време шамараат полицајци каде и кога сакаат. Го избодеа Злате-Комити. Го претепаа и донесоа до кома Саздо-Комити. Никој не одговара… Заштитени се ко бели мечки! Не ловат по улици како кучиња, ако пробаш соодветно да се одбраниш ќе скапеш у ќелија затоа што си Македонец. Последното дело е преименувано од обид за убиство во насилство, иако детево е приклучено на апарати и е претепано до степен на длабока кома. Да ти ебам општеството каде нативниот граѓанин има помалце права од малцинството! Не ни требаат мигранти. Веќе ни начукавте мигранти. Со мигранти преживуваме повеќе од 15 години! Да ви се испомочам и у шарени и у судии и у влада и у меѓународна и сите што и го дудлаат на фашистите од европа! Овие животи вредат помалку од оној на Нешковски за кој се трескавте од земја и глумевте људскост? Сите сте лицемерни гниди! Да ви се помочам и у колумните нарачани преку невладини сајтови за соживот и стабилност дур не требат као бубашваби. Нема бе соживот со кучиња! Нити имало нити некогаш ќе го има. И лепети ми етикети за фашизам и говор на омраза пизда ли ви материна профитерска ама секој еден збор и настан од погоре се чисти факти и никој не може да ми ги оспори. Доста е бе лингури… Доста е!!!
https://infomax.mk/wp/%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%B5-%D0%B1%D0%B5-%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%B5-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%B8%D1%81/
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by concrete Саб Jул 07 2018, 13:26

VOL напиша:
Ни направија војна. Ни утепаа 5 деца на Смилковско. Го утепаа Ангел од Ѓорче. Ни утепаа 8 специјалци у Диво Насеље. Го претепаа претседателот на Светски Македонски конгрес. У слободно време шамараат полицајци каде и кога сакаат. Го избодеа Злате-Комити. Го претепаа и донесоа до кома Саздо-Комити. Никој не одговара… Заштитени се ко бели мечки! Не ловат по улици како кучиња, ако пробаш соодветно да се одбраниш ќе скапеш у ќелија затоа што си Македонец. Последното дело е преименувано од обид за убиство во насилство, иако детево е приклучено на апарати и е претепано до степен на длабока кома. Да ти ебам општеството каде нативниот граѓанин има помалце права од малцинството! Не ни требаат мигранти. Веќе ни начукавте мигранти. Со мигранти преживуваме повеќе од 15 години! Да ви се испомочам и у шарени и у судии и у влада и у меѓународна и сите што и го дудлаат на фашистите од европа! Овие животи вредат помалку од оној на Нешковски за кој се трескавте од земја и глумевте људскост? Сите сте лицемерни гниди! Да ви се помочам и у колумните нарачани преку невладини сајтови за соживот и стабилност дур не требат као бубашваби. Нема бе соживот со кучиња! Нити имало нити некогаш ќе го има. И лепети ми етикети за фашизам и говор на омраза пизда ли ви материна профитерска ама секој еден збор и настан од погоре се чисти факти и никој не може да ми ги оспори. Доста е бе лингури… Доста е!!!
https://infomax.mk/wp/%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%B5-%D0%B1%D0%B5-%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%B5-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%B8%D1%81/
Ти VOL очигледно не сакаш да сватиш дека ние сме окупирани и поробени од империја, овојпат не римска,  не византиска ,не турска, туку американска. Тие ги имаат ракоположено шиптарите како ленд лордови( знаат тие добро кој е за која работа овде на балканов), а  тие пак си управуваат како си сакаат . И не се буни стоко каурска, туку викај амин на господарите.., ко сите пред тебе и после тебе , заедно со се кубурот дубоко у дупе скриен.  Што и да те учеле у школо не важи , само те лажеле и мафтале, од состојбата на трен се гледа...... Smile Smile  И со Доста е бе лингури… Доста е!!! ништо не бидуе. Доста е покојна .Машингевехер треба како аргумент и сребрени куршуми и глогови колци, врие вампири..
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Нед Jул 08 2018, 16:29

ako opsto se obrakjas, vnimatelno te citam i nemam sto da dodadam Wink

a licno , bi odgovoril:
 deka, nie sme MAKEDONCI , sme opstanale vo najnevozmoznite uslovi za razvoj na edna nacija, pod POSTOJAN pritisok na propaganda, od povekje strani, pod okupacija, totalna asimiliacija, genocid,ednostavno uslovi koi se unikatni vo istorijata na covestvoto!

..sme opstojale samo zatoa sto NE SE IZLETUVAME, na "prva" na sekakvi "JankoBachevi" finti, gledame podaleku od nasiot dusman, imame vroden sens za prezivuvanje .

Ircite ( severna Irska) potkleknaa pod britanska okupacija, iako se so slicna istorija i dozina na vekovi pod okupacija, iako imaat maticna drzava (rezervna tatkovina!) Republika Irska, iako se katolici i zad niv, stoi Vatikan!

Nie bez seto toa bez podrska, OPSOJUVAME i ne sme pobedeni, iako PRVENCITE , najdobrite od nacijata sekogas ni bile na META na okupatorite, prvo gi unistuvale najucenite, najhrabrite, najsmelite, najborbenite. I redovno vo boj , vo BITKA.

koga doslo vreme Makedonija da izleze na sonce posle 539 godini osmanliska okupacija, nasite okupatori, NE MOZELE da najdat ni dovolno zdravi ni dovolno sposobni i silni makedonski momcinja za mobilizacija, pa i toa sto go mobilizirale gi ostavilo koskite na Kumanovo, Bregalnica, Kajmakcalan, Krivolak.... makedonski koski na Makedonska zemja, za tugji okupatorski znaminja. Krvta da im ja e...
a znaes zosto ne mozele da soberat dovolno voenosposobno topovsko meso od makedoncite?
zatoa sto Makedoncite  539 godini nepokorni se borele protiv osmanliite, razni kurvini siptarski badni, srbistanski cetnici, bugaromongolski vrhovisti, grckonigerski andarti!
i toa ako se soberel povekje od trojca,pravele ceta!

a be dvajca bez trojca da preziveale- PAK pravele nekakvi ceti komitski , i PAK se borele !
MALKU LI E?
koga evropskite i belosvetskite vojski ke izginele dobar del na bojno pole, t.e koga voenite formacii ke izgubele smisla, se predavale kapitulirale..
Napoleon sotrel golem broj na vojski isite tie narodi sakale nekjele se predavale. Hitler istoto go storil par vekovi podocna..
zamisli Hitler ja okupiral cehoslovacka, kao sto otomanite nas ne okupirale , ama nie bukvalno do posleden sme se borele, makar i zaginale vo borba protiv stopati ( ne e pausalna brojkava!) pobroen nerpijatel, ijadapati pogolema teritorija..?!  kolku cehoslovacite na primer, "izginale do posleden"? ili belgijcite? ili holandjanite?

a be ajde. niv ke gi cenam a makedonskata istorija ke si ja plukam.
toa samo kaj strumicki murtinski orospii moze da se sluci.
i slicni zajacki banjati vo lajna od lagi, kopilinja.

No i pokraj toa, nit ime ni zemale, nit jazik, nit vera , nit verba.
ednostavno -postoime i ke bide taka dodeka se vrti planetava okolu sonceto za site nas!

zatoa, pomalku sme od nasite dusmani, MNOGU strani treba da vardime,od mnogu dusmani treba da se cuvame, posebno od domasnive davajgazovci, i toa e RESPEKT koj nie makedoncite nema da go napustime, kon nasite predci, nitu ke se usereme u gakji zaradi modernive predavnicki kurvi.

imaa srbite edna, "na muci se poznaju junaci", pocituvam mudrosti kaj sekogo, e pa sega e moment na "maka".

no NE moment za junacenje konkrit, tuka se razlikuvame od srbive, i nivnava izreka: lesno im e niv koga zad niv vo "muka" im dosle oljevci i dojlevci da im napravat knezevina, 

vo nasiov slucaj vo nasava "maka" nesto drugo ke se "poznae". Red e da gi vidime KOPILINJATA vo ova vreme na maka, da vidime koj e i sto e! 

zatoa sto mnogu lugje trgnaa , poneseni ednostavno od patriotizam, da se junacat, no gi sotrea.

ne e vreme za junacenje , tuku za MUDROST, pravilni porezi, CELTA e jasna , da se socuva nacionalniot identitet, da opstoime, 
ne mozeme ni patlidzani da posadime ako kopneme podlaboko vo zemjava- mnogu junaci ispozakopal makedonskiov narod, dosta e.

treba UM, so UM da se ebat, nasilstvoto ne e opcija.

predavnickite kopilinja NE SE povekje del od makedonskata nacija.
ne mozam da gi osudam na kazna smrt - instantno, nitu da povikam na masoven pogrom, toa ne e odlika na makedonskiot narod.
toa e odlika na nasite "dusegriznici" vo sosedstvoto!


pa,treba li da dokazuvame KAKOV uspeh e sto postoime i pokraj se navedeno pogore, posebno od nasite "pravoslavni brakja"?
ednostavno ne mozat da uspeat. ke crknat, crknuvaat, kako ona bugaromongolskono kopile Svinjodar Dimitrov.

I nema da go atentatirame, da gi lovime, ednostavno nema da im dademe SANSA koja ja cekaat, da "mashingeverirame" kopilinja "uza zid" pa raspali.
toa go cekaat bre, zatoa onoj IDIOT Janko Bacev, izleze so rusko zname(?) da gi nasedne, navlece decana, ama toa e samo uste edna NEUSPESNA epizoda na banjatite, koja NE pominuva kaj makedoncite.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Сре Aвг 01 2018, 19:06

[size=32]Заев: Мојот мандат може да заврши на 30 септември ако граѓаните гласаат против ќе го поништиме договорот со Грција[/size]
[size=32]https://republika.mk/945176[/size]

1. toa znaci deka, ova glodarsko "pu-pu, ne igram" e donesen na vlast na sila, ko sto vekje znaeme, samo za ovaa edna edinstvena zadaca....?
2. sto ke pravi zajackiov glodar, posle, ke se "povlece" od politikata, od eticki,i moralni pricini ( ovde stomak me iskina od kiselo smeenje-sds i moral i etika posebno so zajakov na celo, isuse boze!)
3. A KADE ke begas glodar eden, ko peechka kukavicka, kade ke odis ako se povleces?
vo gazot  ke si se napikas, za da ne te naceka Zakonot?
so praime so 3 pravosilni i 3 abolicii i uste 5-6 prijavi i tuzbi.... nastrana kriminalite i zlodelata portiv ustavot ustavnosta i drzavata?!
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by concrete Сре Aвг 01 2018, 21:20

VOL напиша:
[size=32]Заев: Мојот мандат може да заврши на 30 септември ако граѓаните гласаат против ќе го поништиме договорот со Грција[/size]
[size=32]https://republika.mk/945176[/size]

1. toa znaci deka, ova glodarsko "pu-pu, ne igram" e donesen na vlast na sila, ko sto vekje znaeme, samo za ovaa edna edinstvena zadaca....?
2. sto ke pravi zajackiov glodar, posle, ke se "povlece" od politikata, od eticki,i moralni pricini ( ovde stomak me iskina od kiselo smeenje-sds i moral i etika posebno so zajakov na celo, isuse boze!)
3. A KADE ke begas glodar eden, ko peechka kukavicka, kade ke odis ako se povleces?
vo gazot  ke si se napikas, za da ne te naceka Zakonot?
so praime so 3 pravosilni i 3 abolicii i uste 5-6 prijavi i tuzbi.... nastrana kriminalite i zlodelata portiv ustavot ustavnosta i drzavata?!
....сепукко , зајачко... Neutral
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Пет Aвг 03 2018, 22:59

https://tv21.tv/mk/?p=185751

Да го веруваме или не? Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Пет Aвг 03 2018, 23:07

ovoj e ETALON za lazenje bre.
ginisov rekord.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Нед Aвг 05 2018, 12:21

Laughing Laughing Laughing.
CRPNATIOV idiot se nadminuva sebesi
Gospode Boze, 


....Зоран Заев, според изјавите кои самиот ги дава, се чини дека останал без компас
-Јас сум политичар кој што секогаш сака да внимава на изјавите кои не се во корист на нашата Македонија. Илинденското востание е Македонско, ако некој граѓанин од Бугарија сака да го чествува – нека го чествува. Јас сум горд што сум првиот премиер што го чествува Илинден како премиер што се поклонува пред гробот на Делчев, рече тој за 1ТВ.

Пред чиј гроб се поклонил Заев кога оваа година тој Илинден го славеше во Бугарија?..( Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing )...................................................................
Гробот на Гоце Делчев се наоѓа во Скопје, во црквата Свети Спас. Со оглед на фактот што Заев на Илинден не беше во Скопје, не ни можел да се поклони пред гробот на македонскиот револуционер. Или пак, Заев мисли дека гробот на Делчев е во Благоевград, затоа што тој за 2-ти Август таму се поклонуваше.
cel tekst...https://kurir.mk/Makedonija/vesti/zaev-bez-kompas-tvrdi-deka-e-komita-a-ne-znae-kade-se-naogja-grobot-na-goce-delchev/

https://republika.mk/946193

lele banjati, lele idioti...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Нед Aвг 05 2018, 21:49

Hm...

jasno e deka trojanskoto magare, zekiri e so zadaca da mu visi nad glava na zajakot za obvrskite koi gi prifatil za torba urda od "dijasporata"... i celite na tiranskat platforma...

ama... a be da ne go ebe ovoj  zajakot , celo vreme se u isti gakji....?


Заев се вози со Зекири низ Охридско Езерособрани дела на заеб - Page 3 Zeko_s10

собрани дела на заеб - Page 3 Muki-Zaev-620x330_2
собрани дела на заеб - Page 3 Muhamed-Zekiri-Zoran-Zaev_original
собрани дела на заеб - Page 3 Pobeaa
собрани дела на заеб - Page 3 Zekiri-777x437
vidi be glodarov kako voshiteno go gleda..
?


pa ova Glodarov zajacki nigde bre go nema so zenatamu da se ockrapa, samo koga glumi budala maskiran u.... pogolema budala... na ono karneval u strumica..

ama ovoj mahmud stalno mu dise u vrat, koleno do koleno, topli brakja...
hm...
ima nekoj cad... ali i vatra!

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Вто Aвг 07 2018, 19:46

Zeko voli sargarepu
zeko voli Kurca.
SDS voli Kurca. strasno ga vole.

СДСМ плукаше и го навредуваше Курц, сега го моли за помош за референдумот

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/sdsm-plukashe-i-go-navreduvashe-kurc-sega-go-moli-za-pomosh-za-referendumot/

Zeko go stisna cvrsto Kurcot,( link, slika..)
pred toa nekjese da go pomirisa.
sega go saka, ljubi, kani doma, i go stiska  Kurcot.

od tekstot se gleda kolku se gadele od Sebastijan Kurc.

I Nikola Dimitrov, mu se povrakjalo koga Kurcot ke mu se doblizel do faca....
Ene go i onoj Makraduli, boli u zeludnik imal od Kurcot golemiot
avstriski politicar.

a tuka e i Golum Pickovski da krekne nesto, toj pak se penjavel i ligavel koga ke go pomirisal Kurcot
vo nesvest pagjal od Kurcot.

ama sega mu ide da klikne voshiteno i vozudeno da mu se frli vo skut na Kurcot.
e toa ti e bagra banjata.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Чет Aвг 09 2018, 08:10

JAHAAAAaaaaAAAAaa....!!
dojde zivotot i slobodata!собрани дела на заеб - Page 3 Polica10


vECA-mANJA!

"Vrti pobrzo dok sum na smena!.. mavaj, ajde! "
peder, daj nekoj dinar neam sitno- ako ne idi daj mu na kasa 5 komada kursumi od ramka, ke ti dade dveste denari da mavame..!

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by Spray Чет Aвг 09 2018, 13:44

Систем за внатрешна контрола? професионална етика и стандарди?
па овие луѓе се овластену службени лица и носат униформа.
каков пример се за општеството ако ни коцкариве не можат да си се коцкаат, не можат на ред да дојдат пред апаративе од полицајци кои висат на апарати за коцкање?!
нешто овде е сосема наопаку.
https://republika.mk/947477

Министерот за внатрешни работи треба сериозно да си ја свати улогата како прв човек во МВР, инаку бадијала е ако поставил десетина лојални партиски кадри со кои мисли дека ќе држи контрола.А и тие партиски кадри му аздисаа, како Лазе Велковски, диркеторот на бирото за јавна безбедност, кој со џип на МВР - службено возило на полциијата преку граница си ја прошета ќерка му, и тоа со обезбеден шофер-обезбедување, на државен трошок со државно гориво!

не знам на кого мисли Министерот да се потпре ако најблиските соработници на највисоки функции се однесуваат вака дрско и разузадано, тогаш не е за изненадување да се гледа полицијава како кисне по коцкарници, кладилници, утре можеби же ги видиме со засукани ногавици и по бели маици на прерамки со се пиштол како се ладат во фонтаната на градскиот плоштад со лименки скопско во раце.

нешто дефинитивно не му оди на Спасовски. ама воопшто.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by concrete Пет Aвг 10 2018, 10:35

...министерот за по дома си е една инфантилна , како мали џокица замишља и како мама каже личност. Од таков толку...  Wink 
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Пет Aвг 10 2018, 17:16

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by кнез Пет Aвг 10 2018, 19:18

Заеб многу добро знае што прави.
Ги исполни сите работи што газдите му наредија да ги направи(како и секој вработен лојален во некоја фирма) а во однос на подредените (а тоа е македонскиот народ)ги користи истите методи како што неговите газди ги користат врз него.
Исто е и со Мицко.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Саб Aвг 11 2018, 11:49

Samo so Micko moze i da se lula na jaze ako saka
Posto ne e premier a glodarot e opasen sam po sebe,superservilna budala kakva sto ne mozea ni  nacionaistickive stoki od sosedstvoto da izmislat.
Ko kec na desetka.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by кнез Нед Aвг 12 2018, 12:28

Точно дека тој не е премиер,ама тој што него го именува не може да се смени на ниеден начин освен со сила.
Народот е ист како оние глупави работници кои слушајќи го директорот веруваат дека тој прави се да ја спаси фабриката.
Зајко не е директорот туку негов преставник за народ или како што сега го викаат пи ар.
Мицко е исто така негов пи ар само за малку понервозните работници.
Штета е што во ваква мала држава со провинцијална ментална архитектура работите кои што се општопознати во големите држави овдека за мнозинството се тотално незнајни а за малкумината кои ги откриваат тие светски законитости им треба време зошто се дел од тој провинцијален систем кој секако им пречи да ги видат настаните онакви како навистина се.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Нед Aвг 12 2018, 14:46

Pocituvam mislenje
Imam i svoe.
Micko, e samo lider na partija koja ne e ni na vlast.
Dobro se drzi, se dodeka e cesen, toa gi izedel , mora da pere i tugji alista. Mora da g popravi imidzot na partijata. 
Zaev e veke  viden.
Edinsven pozitiven lik e Ivanov.
Bese "fikus" za sdsovcite so godinia  za nekoi vmrovci.
No vo vistinsko vreme na vistinsko mesto so vistinski odluki.
Sega,ne vekje fukus za zajkovci. Tuku kosmar .
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 3 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот