ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

собрани дела на заеб

+5
трендафил
Spray
king
concrete
VOL
9 posters

Страна 8 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Пон Фед 24 2020, 01:59

https://www.libertas.mk/video-zaev-do-1993-godina-kopav-niva-vo-murtino-a-koga-studirav-vo-skop%d1%98e-bev-glaven-fraer-so-lada-samara/

Ахахахааааа ... главен фраер у Скопје со лада.... ахахахааааа... фраер со руска скапаница....
... а, бе стално има такви главни фраери.... т.е. такозвани „таксисти“... Twisted Evil Twisted Evil


.....и ова...

https://www.libertas.mk/video-zaev-rechisi-seko%d1%98-den-mi-se-%d1%98avuvaat-direktori-na-golemi-firmi-i-mi-velat-abe-do%d1%98de-to%d1%98-chovekot-ko%d1%98-si-go-pratil-zavrshivme-rabota-im-velam-abe-lu%d1%93e-kakov-ch/

... и после зошто пранкерите му правеа цела година мајтап... Twisted Evil Twisted Evil 
... но има и друго  во ова ... покрај „преварантите“  по се изгледа дека имало и такви кои стварно биле праќани со „препорака“...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Чет Мар 26 2020, 17:11

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Чет Мар 26 2020, 20:49

TONC!
A be kakov TONC mamuimibam hoshstaplersko kleptomanska...
A be KOL , lajnosan, ne mnogu zasilen..
Aman be ovie se na nivo na sredovekovni mrsojadci onie koi posle bitkite gi pljackale mrtvite tela...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Пет Апр 03 2020, 00:32

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Пет Апр 03 2020, 10:18


Kolku sto mu e koeficientot na inteligencija...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Пет Апр 17 2020, 18:28

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Нед Апр 19 2020, 08:03

Samo neka vozi.....
.....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Нед Мај 10 2020, 00:04

https://centar.mk/blog/2020/05/09/analiza-rejtingot-na-zaev-porasna-do-nebo-grujovistichkiot-rezhim-prizna-deka-se-ushte-snima-a-pr-stretezite-na-opozitsijata-napravija-ogromna-greshka/

Па, па, па ..... режимот признал!!!!!!
... а снимките се од пред четири години....
.... трол фабриката е пуштена на најјако.... се препелкаат да го бранат неодбранливото ... во паника и не знаат што да прават...
... ама овие „бомби“ се некако ми се чини дека се најневини од најавените.... ај да видиме деновиве што ново ќе ни пуштат... Twisted Evil Twisted Evil

п.с.    бањативе, најубаби и најпаметни на мајка ја оплескаа до коска со онаа поштенската марка, се вадат на случајност... а читам она филателистите дека издавањето марка не е ич лесен процес и оставен на мал број поединци...
... брука невидена, ќе ни го памтат ова србите а како што стојат работите тие многу пред нас ќе влезат во ЕУ, е  тогаш пак наебавме ако и тие по примерот на јужните и источните од позиција на сила не условат со црквата....јужните ...охи Македонија
источните... няма македонци и македонски јазик
северните... нема македонска православна црква....


и ова....

https://netpress.com.mk/i-bih-so-protestna-nota-poradi-makedonskata-marka-so-mapa-na-ndh/

... е така се работи а ко нашите кои ќутат на секоја бугарска провокација...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Нед Мај 10 2020, 02:49

Rejtingot na zaev....ripnal .....? Laughing

A be KONECNO propea prepariraniot šatiran  peder koj mu e boss, 
Pobrzaa da se prpelkaat so toa što go imaat snimano, za Micka..
Ne kažuva mnogu a Micko i mickovci dadoa nekoe objasnuvanje gleam...nesto slysav sa vidam nekoja tezina u muabetot ne mi e interesen.
Od drugava strana pak za zajakot izvadija 4 novi snimki kaj sto psue , vregja narod itn ama - i tie ne mi se interesni vekje. Prikaznava e zavrsena odamna. Jasno e se.

Ima sudski proces za Reket i definitivno ne se ogranicuva na samo prepariraniot peder i Gica. Prasanje e samo dali tzv obviniteljica i sudija 
ke svrtat kapa prema vetrot pred izbori do naseten ishod ili je teraat pravda , kjorava plus mafta so toa mačot na prazno ...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Сре Мај 13 2020, 22:05

Весела математика... и брцање у туѓ џеб

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/zaev-vrabotenite-se-vo-kjar-zashto-nema-kade-da-gi-troshat-parite-od-plata/

25 000 просек плата , 6000 кредити .... 10 000 илјади за живот 15 000 останатото заштеда ...??????????????????????????

...а според неодамна објавената висина на потрошувачката кошница математиката му е упм...
е, па сеа ај со 10 000 прехрани се цел месец, тури гориво или плати градски сообракај, плати струја, вода ѓубретарина, интернет, телевизија и мобилни телефони, не дај на некој дома кондурите да му се скинат... и на крај заштеди 15 000 илјади ... тоа бе ни худини ни коперфилд плус додај им го и хари потер заедно не го можат....

... чим од 400 еура плата може комотно да 250 евра заштедиме изглеа блескаво блескаме...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Вто Мај 19 2020, 21:57

https://telma.com.mk/sinot-na-zoran-verushevski-tajno-go-snimal-zaev-pred-4-godini-vo-strumitsa/

Па, па, па ...  кај него на ручек .... нели тој синот беше оној што пукаше и се тепаше кај ќе стигне??????
... па и претрес му правеа за оние сечените лепените...

... фино друштво ...


https://infomax.mk/wp/%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%83%D1%88%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%B5%D1%98/
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Пон Јун 01 2020, 12:46

https://a1on.mk/macedonia/zaev-izborite-kje-bidat-na-5-juli-za-problemite-koi-gi-pravi-nake-chulev-ostanat-zad-nas/

Па, не би бил толку сугурен дека и по 5 јуни Наќе нема да праи проблеми ... Very Happy Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Пон Јун 01 2020, 19:11

Dobro be....
Sekerdosanana se slikala u kicevo so uçk ikononigrafija... pa uste arogantna.. da ja nema treba da ja izmislat.

Pola sdsovci se picajzlosale od "pobedenava" korona: ona zamasteno grozoliko sustetstvo a voedno i kumasin na edbo slicno sustetsvo, takanarecen nekoj si mudo-med zekrilili, u karantin.

Aj on tuku u cela familija si ja zarazil..
Nekoj si proliver spasavaj se- takozvani tehnicki praj majnister PAK u izolacija... neli ja pobedivte, trk na izbori.....???

Pola skopje ispozarazeno od Tulumba fest i Baklava woodstok..
Ali vazno bleskale..
E bleskajte sega..

Kaj e onoj NADRILEKAR  karadzoski od komisijana so se iskocooeri da saopstava partisko medicinski proglasi po potrebite na vlasta?

A i KENJKO vilipce nesto go snema od ekranive...
Da ne dobil menstruacija denovive...?

A boki baksuzaana , konecno PROPEA, i si kaza se'.

Ostanuva obvinitelstvoto da se "zainteresira" za slucaite , ili da rizikuva da se smeni sponzorot, pa da smenat klupa u sudnica....bar na raspit.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Чет Jул 02 2020, 22:29

https://novatv.mk/zaev-se-izvini-na-sharenite-se-sluchuvaat-greshki-po-dolgo-sedene-vo-kafeana/

По 2ч и 17мин плус непознат број на секунди седење (дали е само седење?) во кафана се случуваат грешки ....
... точно! се случуваат грешки... нарочито по неколку тури, се одврзува јазикот и мимо желбите на сопственикот почнува да ја збори вистината... Twisted Evil

п.с.  на клупа у парк се седи, у кафана се ждере и пие понекогаш проследено со ждригање и прдење...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Пет Jул 03 2020, 20:28

2 saati i sedumnaes minuti da mu praat Tuttu Frutti zguzativno ko niggeron u Pulp Fiction so topce u  usta ...
Ali bez Brus Villis da prekine zabava...
Samo "beast" u kozno odelo, Zed, i drugar mu dukjanndzijata...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by Diabolik Пет Jул 03 2020, 22:06

И преспанскиот договор во кафеана ли го правеле?
И оној со Бугарија?
Сите го научиле дека треба само два саата да го седнат во кафеана и да праат што сакаат со него!
Само македонски политичар може да се пофали дека седнал во кафеана, малку се занел па почнал да праи лингвистичка гимнастика зачинета со сексуални фантазии. Во оној запад со кој толку ни се полни устите за ваква работа следува политичка смрт за век и векови а не па од народот да се бара мандат за премиер.
Diabolik
Diabolik

Posts : 19
Join date : 2014-11-21

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Саб Jул 04 2020, 01:40

Zaev zbor da ne go razbiras so blee, samo da go gleas ke svatis deka e mentalno neuramnotežen.
Zatoa nit ni idat nit go vikaat.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Чет Jул 09 2020, 08:23

..ili, nedaj boze usta da otvori.. 
...seedno, ne samo sto e neuramnotezen, tuku.....

grejt lider of d kantri..
a ocite mu svetkaat li mu svetkaat, engleski mu navira od site strani od srekja i radostinje so go fali Greta...
dodeka muabetel mozda i suze u ocima od toplina i zadovoljstvo mu naviraale.

opasno e i u ludnica da go stais, ke gi organizira tamu..

ps:
mission complete>
- Stoltemberg
- Poroshenko
- Greta Tumberg
- Gospod...

misiions to do>
- Musolini
- Goce Delcev
- Hajle Selasie
- Psiholog..

PS/PS:
posto e izgoren ( so godini!) od dupackive, nisto cudno da nasedne , sega,na domasni "faci" na primer, da "razgovara" so Gruevski, Micko, Ahmeti i drugiot den da go vidime ocakalen ozaren, raskezen na pres konferencija da ni objavi kako dogovoril ova  ili ona so gorenavedenite uz euforii i falbi..

samo se plasam da ne mu se "javi" onoj od SZO da mu saopsti deka nasle vakcina za korona i deka tokmu vo Makedonija odlucile da pocnat so vakcinacija, ima da se usere od srekja i da bara mustuluk po pressovi..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Чет Jул 09 2020, 08:34

da se postetime so kakov "um" si imame rabota.. odnosno go nasadile vo premierska fotelja..
.. gospode boze so ti zgresivme...

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Нед Aвг 23 2020, 07:20

Sega, zajačkovo bezsramno kopito izmisluva specijalni funkcii lev i desen premier, premier-paša, sultani, begovi, knezovi, agi, valii, za da gi zadovoli oralno i  analno, sponzorite na sds -DUI , i Ahmeti so negovite veziri- onaj  artan grubi, koj do jajca mu go zema na alji samo za funkcija, pa besimi braders,-kvazi intelekyualci so falc DNK, i plejada plemenski podlizurkovci koi podiveni od radost za vlast nemaat granici vo allcnost kon kutriot zajak.

A zajačkoto kopileeden mesec  mora da prima bezvazelinska inekcija  vo dui,za da mu ja spasat  kozickata..

Eden mesec nekoj si ohridski laboratoriski neuspesen genetski eksperiment nebi ili nefi, da divee, divogradi, besnee po Ohrid..
Eden mesec a i povekje, zajackive vlastobolnoumni sdsOvci da "se prasuvaat" : 
"A,ko to tamo peva?"
Koj toa gradi raketodrom u Mavrovka, "ja nisam odavde"?
Koj toa  lapa pari u Eurostandard a e minister za....eureka! Pa čudo, koja koincidencija... za...finansii???
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Вто Сеп 22 2020, 23:18

https://republika.mk/vesti/Makedonija/zaev-vo-pismo-do-carigradskiot-patrijarh-pravoslavniot-narod-vo-nashata-zemja-zasluzuva-crkovna-nezavisnost-i-avtokefalna-mpc-oa/

Dobro be, dali crpnatiov e normalen.
Aj so go dupea prankerive, porošenko mu "mesteše" sredba demek  ke daval mito 100K evra , ke kupuel ferman od Stambol nebare kupuva duploma od Priština..rezil do rezil, so godini go dupat ko ulavo magare, a sega misli demek publikava zaboravi kako cel svet mu se smeeše koga go dupea, te "Porošenko", te "Stioltemberg", te "Greta Tumberg"
Ko belosvetski dezuren majmun so godini, pa zina duri mito ke daval na popon vo Istambul...

So sea šo ke mu dava, možda MPC ke mu ja dade na grcive ili bugarive 
za on pak da izleze ko "heroj na severdzanistan" da mu se ližat u partija?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Нед Ное 15 2020, 23:21

https://mk.tv21.tv/bugarija-nema-da-kazhe-da-vetoto-se-poizvesno-premierot-zaev-veli-deka-ja-podgotvil-natsijata-za-vakvo-stsenario/

Ауууууу ... тој не подготвил.... ????????????!!!!!!!!?????????
... народот одамна знае дека бугарија ко лешинар чека во заседа да види што ќе напраат јужните... народот знаеше и ништо не очекуеше а зајко сега после сето коленичење „изненаѓен и увреѓен“  глуми месија....
...после ваква поданичка и тотално погрешна надворешна политика ако и малку држи до себе треба да е подготвен да си даде моментална неотповиклива оставка... ама не е таков.... Мицко е крив!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Пет Ное 20 2020, 15:03

Vol ke ve razglobi na atomi, ne se sekirajte...
Pošto i na onoj bugaromanski forum mamičeto vi go ebav, pred da potonete, sega onaka od dosads i zaebancija, ko ke imam vreme, ke se pozanimavam malce i so ovie likovi..

Prvo, NE se pišuva "YMS" so Y tuku so У. ( УМС  a ne YMS)
Od brzanje i naviknati na LATINICA , i pred se' od NEZNAENJE.
Funkcionita oskata istok-zapad a? Ama ovojpat BEZ rakavici ke odime.  Twisted Evil

VTORO: ne postoi stranica, internet , fejsbuk, meil i slicno kade sto se stava samo VMRO. ( YMS na VMRO?? SmileSmileSmile  ).
Od BRZANJE da se lizne " dusmanot" navrat nanos imenuvan e lazniot profil. Duri i NE SE PiŠUVA taka . Lesno proverlivo!
собрани дела на заеб - Page 8 Vmro-p10


TRETO: ovie picajzl- "mediumi" , ušte pobrzo pak, "kako-da-znaele" , pobrzale da "objavat" šo praele kletite vmrovci...
Pa taka , iako "ljutiot vemerovac" svrten so grb, objavuva od " YMC na ВМРО Газо баба"... zapenjavenite "novinaritutki" , koi so duša čekale da padne signalot za juriš, od vozbuda ne ja razbrale direktivata
Pa ovie MoRONi izvestuvaat za " kletite rasipnici na idila i dobrosusedski odnosi so bratska im blgaristanija", pa iako "autorot" vika deka se od gazi baba, ovie DEBILI kazuvaat deka bile od  Butel!
ВИДЕО: Профил со име „ВМРО-ДПМНЕ Бутел“ објави видео како се пали знамето на Бугарија – „Најостро го осудуваме овој чин“ велат од МНР – ДПМНЕ негира
https://mk.tv21.tv/video-vmro-dpmne-butel-go-zapali-znameto-na-bugarija-najostro-go-osuduvame-ovoj-chin-velat-od-mnr/

Uau..
Koja patetika..
Koj obid, čoeče.. Laughing

Sea šarenive "revolucionari" ke ja spasuvaat "revolucijata "
A ke go kodošat VMRO DPMNE , na bugaristancite?
Aahaha..

Preku svoite "jurišnici" od "gazibaba", "butel", "saraj.." ???
Karakačanov da ja saka Radmila, a da ja psue Gordana Siljanovska Davkova ? Laughing

Da go ljubi Zaev a da go kolne Mickovski?
Ili da se prikazat makedoncite kako lošotii, a "nekoj drug" kako kooperativen etnos? Wow....

I sea, koga ste raskrinkani, iako MVR sigurno nema da reagira za taa provokacija.... koj vi e efektot?


VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Сре Ное 25 2020, 21:57

https://republika.mk/vesti/Makedonija/i-milevska-razocharana-od-zaev-ni-gi-ponizi-babite-i-dedovcite-a-go-glasaa/

Pak da si go glasate, da sakate da vi bil tatko, svaler, da besite sliki od nego po doma, da vreskate po planini dela go sakate ...
Malce vi e.

So "srekja", vo severdzanskata poluavtonomna bugarostanska pokraina.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Чет Ное 26 2020, 16:33

Упсссс!

https://360stepeni.mk/se-javi-i-ekspretsedatelot-tsrvenkovski-go-zamrznuva-chlenstvoto-vo-sdsm-dodeka-tso-ne-se-ogradi-od-stavovite-na-zaev/

... и него ли го разбудија ... Twisted Evil
...тој го донесе ама и тој ќе го тргне....
... врие во сдсnmk... денес среќавам пријатели, изгорени сдсовци... уста не им се отвара...
... џабе се напорите на троловите во ПР-то на сдс да го извадат од гомната во кои зацапа...
... интересно... кој се не се огласи само шекерната како по обичај кога ќе загусти нигде ја нема, седи и демне прилика од некој мрачен агол 

https://360stepeni.mk/pendarovski-mu-odgovori-na-zaev-20-godishnoto-iskustvo-vo-megunarodnata-politika-mi-ovozmozhuva-pretsizno-da-gi-meram-zborovite-i-stavovite/

... оваа порака  вака во превод по народски со прост јазик кажано звучи ... ај да не пишувам ептен е вулгарно...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 8 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот