ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

собрани дела на заеб

+5
трендафил
Spray
king
concrete
VOL
9 posters

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Вто Апр 17 2018, 19:28

iskoristuvaje na tugja maka..
na coekov dete mu ubile ,dodeka se borese za vlast zajakot mu vetuval carolii,
a koga se docepa do vlast, em gi pusti od zatvori onie koi bea osudeni za ubistvoto,
em, kako sto vreskaa i zajackoto kopile i gevgeliskono svince teletabisot od SJO, deka imale "snimki" na koi se slusale i KOALICISKITE brakja na zajackoto kopile i banjatata banda,??


a, sto so niv, kopilinja banjati, dosega gi pustavte od zatvor,a sega ke im dadete unapred- licence to kill? a za zatvor, ke "nema ni muabet"?


ee, mojata cudesna (cudna?) zemja Makedonija,
sto velese eden covek- denes "terorist", a sekogas Makedonec, Vlado Jovanovski..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Саб Апр 21 2018, 12:47

dali crpnatovo zajacko KOPILE e voopsto svesno , dali voopsto ima svest ili sovest....?
tatko mu e osuduvan zaradi kradenje struja, rodninite mu se matni , toj bese vo pritvor poradi kriminali, go aboliciraa , faten kade sto pravi finansiski malverzacii, pa faten kako bara mito..

OVOJ li STVOR e "perjanicata" , "firero" sto nosi zivot em sloboda za banjatite kopilinja do sDS????

https://sitel.com.mk/zaev-kje-se-pojavam-kako-svedok-vo-monstrum-ako-sudot-go-pobara-toa-od-mene


a be ovoj e NENORMALNEN.
SITE "potezi" mu se MATNI, se' mu e dosmisleno, trosmisleno, za da zaebe nesto, kako da se naogja na pazar da prodava kromid i krastaici..kako nekoj tezgadziski "mafijas" koj prepakuval bugaristanski prasak vo vrekji - vo najloncinja od OHIS, demek nas domasen, so plukni zalepi etiketi.
Kogo zaebe, zaebe, zeme pari i nikad vise ne se pojavue so prasak na tezga. Ke fati drug "biznis" ke prepakuva nesto drugo, pak da zaebe nekogo, i taka so godini..

i ova zajacko KOPILE crpnato nedocrpnato, od kojznae koja septicka jama, go odgajaat , go neguvaat vo onaa predavnicka sklopotina SDS..za eden den da imale i oni "konj za trka" ?  ovoj stvor za "premier"???

a eb ova KOPILE e vmesano vo ubistvana kaj Smilkovsko, kako SKRIVAC na dokazi, - soucesnik!

lele mori majko.

mozda sega, sudovine nema da go gonat, posto taka im e naredeno: ama ke go stigne istragata-i kaznata. ke mi dojde vo Idrizovo- ama ima licno da mu go namackam zajackiot gaz so vazelin.a ljubavnik, da klizne niz vazelinot  ne mora da bide dvonozen..ima golem izbor na  cetvoronozni zecojebi Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ..
posle neka go "aboliciraat" pak.
semkata da vi sekne predavnicka.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by Spray Нед Апр 22 2018, 10:32

многу храбро влегува ВМРО ДПМНЕ во оваа приказна: најверојатно се сигурни дека нема учество од нивната партија,искрено не верувам дека некој од поранешната власт да е било како вмешан.

Освен ако не знаеле и тие нешто, на пример, Груевски.
Што ги прави исто толку виновни за скривање на докази колку што и Заев ?
сепак, нема докази за тоа, ниту пак може да се поврзе. ДУИ им заврте грб, а миразот си го однесе во СДСМ.

Ако имало информација која можела да доведе до расчистување на убиствата, требало да се достави. Можеби господата политичари мислеле дека политичката кариера и власт е поважна од овој „инцидент“ ?

Не ми е јасно што прават судските органи по ваквите шпекулации. Зошто на пример, не се повика Бејта , Заев и други спомнати во „бомбите“ на распит?
ако „бомбите“ служеа за промена на власт, не се пожелни за расчистување на „Монструм“ , да не се поремети идилата на власта?

ова е преседан: има масакр, и тоа во мирновременски услови, без јасни причини, има докази или индиции каде да се бараат доказите, а власта , посебно судската, си молчи?
Не знам што сака Мицковски со најавените протести во мај да постигне, ама ако во неговата партија се на чисто по прашањето „Монструм“ тогаш ова му е јак аргумент и најверојатно ќе се најде на транспарентите од протестантите.
А Заев треба добро да размисли што ќе изјави и во јавност, на некоја јавна дебата или интервју, или во суд.
Минатиот пат кога го начекаа несреќно изјави дека бил наместен да зема мито, несвесен дека штотуку се изјасни за корумпиран и подмитлив!

овојпат, ризикот му е многу поголем, може да го чини не само кариера туку и затвор.
И не само него туку сите запознати со случајот кои молчеле заради „повисоки“ цели.
засега ВМРО ДПМНЕ ја турка приказната за соучеството, ако се „чисти“ односно расчистиле во партијата со такви ликови, тогаш ја имаат картата во рака.
А СДСМ нешто молчи по ова прашање. На крајот, не може да се докаже дека на пример, Груевски знаел за поплаките на еден од убијците во разговор со Бејта од ДУИ, дури и да слушнал- тие разговори во форма на „бомби“ истрча токму СДСМ и Заев да ги објават а не Груевски. Токму тој и сопартијците беа мета на „бомбите“ .

Дали во моменти на еуфорија и занес,со бомбите, Заев несмасно се намести самиот себеси?

Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Сре Апр 25 2018, 23:34

ај, ај, ај ....

https://www.24.mk/zaev-go-priznavame-delot-na-taa-istoriska-Makedonija-kako-bugarski


.... абе што го пуштаат да прави гафови и треска глупости ...
.... тој бе штотуку сите македонски дејци и револуционери  кои потекнуваат од тоа подрачје ги прогласи за бугарски ...

... ене сега нека и на јужноциганите им рече дека Гоце Делчев е грчки ...

...што се бе плетка во работи за кои и поим си нема ....
..ебем ли га ... многу експерти по сваштологија се намножија ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Пет Апр 27 2018, 19:39

pomina edna godina otkako ZAJACKITE KOPILINJA
go zgazija ustavot na Republika Makedonija.

pred tocno edna godina, banjatite kopilinja vo NELEGALNA I NEZAKONSKA postapka si go izbraa ARAMBASATA, koj si gi narekuvaat "pretsedatel na sobranie".

otkako se izvrsi PUC vo sobranieto, OKUPACISKATA VLAST si ja ispea okupaciskata HIMNA , t.e himnata na siptarite.

Reakcijata po zavzemanjeto na makedonskiot parlament od PREDAVNICKITE zajacki kopilinja sledese kako sto sledese.

ne se soglasuvam so nasilstvoto.
ona sto ostana od makedoncite vo parlamentot trebase da REAGIRAAT VEDNAS< na lice mesto: da se IZBRKAAT okupaciskite zajaci, t.e BUGARISTANSKO ( SDS) - SIPTARSKA ( dui) okupacija na parlamentot i drzavata.
da se sprecat.

no ne reagiraa, i za mene se - mivki.

POLICIJATA t.e sobraniskoto obezbeduvanje isto taka ne reagirase: gazenjeto na ustavnite produkti na edna drzava vo najvisokiot upraven dom na sekoja drzava- sobranieto, a toa se znameto, himnata, itn... e SIGNAL za instant- reakcija.
policijata cekase narebi.. obezbeduvanjeto isto taka.. pratenicite, mozea vednas da reagiraat!

reagiraa tie sto reagiraa i toa e toa.
za zal, ili za srekja vremeto pokaza deka

banjative kopilinja ja sproveduvaat tiranskata platforma, ja prodadoa i drzavata na grckite interesi, gi zastitija siptarskive monstrumi od sekakvi osudi i presudi za najteski dela, ...

..reakcijata na onie sto vlegoa vo sobranieto e NISTO nasproti stetata koja se napravi posle okupacijata na sobranieto, i drzavata.

edna iskubana pacavra, 5-6 lepenki i flasteri i nekolku konci na crpki..

ne se NISTO nasproti PREDAVSTVOTO.
no toa ne treba taka da se pravi.
----------
ne e zakonski. vlezot vo sobranieto ne e vo red.


kako sto nema da bide vo red, da se nasadi na vlast Mickovski, a da ne prevzeme nisto za da gi kazni PREDAVNICITE na nacijata.

inaku, go stavam vo ist kos.  kaci se murto simni se kurto.

posto vristea deka nemalo pravda i nemalo mir, eve, NEKA ima

ako VAKVI KOPILINJA mi ja rasturaat , federaliziraat, drzavata, kantoniziraat, delat, prodavaat, jas ne znam koj qr im do  vlast na vmro dpmne , ako snema pravda .
ke nema ni mir.

sakame pravda. ne besilka, gasni komori, strelacki stroj.

sakame SUDSKA razvrska za ovaa kriminalna BANDA zajacka
samo toa. ama realna.


a od mene, licno, onaka, najsubjektivno sto moze, posto ne se zanimavam so nasilstvo neli,
 samo sakam da IM SE SEKNE SEMKATA ZAJACKO KOPILJACKA , banjato-bugarofilna .

e toa si go mozam.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by Spray Саб Апр 28 2018, 07:46

ВМРО ДПМНЕ секако не гледа со исти очи на настаните од 27 април минатата година.
официјално ги осудија уште на 28 април 2017 година. Но изгледа повеќе од тоа и не нудат. Во суштина и немаат намера. Што би направиле?
Ставот на партијата е дека реакцијата била предизвикана:дека изборот на Талат Џафери е незаконски: дека се прекршени собраниските равила и прописи и уставот: дека притворите за тероризам каде што нема елементи за терозизам не се законски//и така натаму,нивните ставови како и на Мицковски,се јавни, слушнати и видени.
Во маглава во која можеме да удриме во преговори за името, па менување на уставот, па понатаму во маглината да се сопнеме со црквата, па во маглава и да закачиме бројни ослободувања од затвор на албанци, и други изненадувања во политичкава магла , како на пример од маглава да не ја видиме дупката наречена закон за двојазичност..
не е спорно дека власта сака да ја пренесе државата на сигурен „брег“ кон ЕУ и НАТО.
проблем е што тоа го прави низ најгустата магла, која, кога ќе се крене, дури тогаш ќе видиме каде сме насукани, пропаднати, потонати..
и ќе видиме дали сме на „брегот“ или е далеку, а ние заглавени .

https://faktor.mk/kako-vmro-dpmne-odgovori-za-krvavite-nastani-na-27-april

впечаток е дека низ вакви „политички“ магли не треба да се ризикува. Поготово што знаеме што не чека во „маглата“ ! и знаеме и каде се замките.

се си мислам дека ВМРО ДПМНЕ колку и да не можеше да најде начин да се оправада и пред домашната јавност и меѓународниот фактор, толку можеби и повеќе, избрзаните, крајно оптимистички потези на СДСМ кои „како шило“ пробија премногу „напред“ , оставија зад себе еден куп неодговорени прашања . А не е добро да се остави народот со подзината уста и прашалник над глава, да чека некој да му одговори, зошто платите не се покачија , туку намалија, зошто не сме во НАТО , зошто не во ЕУ , зошто многумина се ослободија од затвор, зошто Анѓушев си ја тера водата на своја утопеница, итн. Работо кои нормално Мицковски и неговите можат и ги искористуваат во подготовката за кампања за смена на власт.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by concrete Саб Апр 28 2018, 10:46

ВМРО е одамна преземена од злосторнички умови и како ми се гледа нема сила внатре која може да ја врати на правиот пат, ако воопшто и кога било таа партија била на таков пат. "Националниот" исчекор со грујо е дефинитивно наместена работа. Тој е само лековитата маст со која не мачкаа последната деценија и кусур за да се успиеме и да не ни дојде апансас договореното у Охрид , после оперетската војна која беше во стилот на онаа кокошката која трчала повеќе кругчиња за да не помисли петелот дека е лесна. Воен злосторник убиец во столчето на претседател на Собрание е само црешна на тортата. Како и дали ќе се спасиме од оваа црна национална смрт...незнам, ниту гледам надеж некаква на хоризонтот..дури ни зад него.
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Нед Апр 29 2018, 08:10

ostaj ja sea vmro.
glej ova.
Ако според Нухиу на 27 април постоела терористичка вооружена група во Чаир, тогаш што прават МВР и ОЈО?!
https://republika.mk/901524


Додека биле настаните во Собранието на Република Македонија групи од вооружени Албанци се собирале во Чаир, па дури и групи поранешни борци на УЧК се подготвувале за акција, изјавил заменик-министерот за внатрешни работи Агим Нухиу во Основното јавно обвинителство во врска со настаните од 27 април. Во тоа време Нухиу ја извршуваше функцијата министер за врантрешни работи.

https://republika.mk/910819

vidi majkata, PARAVOJSKATA na SDS , na zajackive kopilinja bila na "strek" i "za zajko - spremni" .sitno brojat....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Сре Мај 02 2018, 06:19

ПРВ БРАТУЧЕД НА ЗАЕВ КУПИЛ ОРАНЖЕРИЈА ЗА ДА ПРОИЗВЕДУВА ЛЕК ОД КАНАБИС, ПОТВРДИ ПРЕМИЕРОТ

pa normalno. a koj bi drug ako ne KLANOT.

i sto bi drugo ako ne MATNI ZDELKI.
oni ke praele maslo od KANABIS.. ne moze ALKALOID ili nekoja druga firma koja moze da se kontrolira od strana na drzavava.ili so iskustvo .. tuku zajackive kopilinja.
..zasto da se propusti sansata... sea koga bate -zeko zekic e na vlaS..

grabajte sto mozete, koj marihuana, koj tenderi, koj IME nacija, narod..

so bi rekol zajko zaev, pa u kumunizmo nemase sto mnogo da se krade ama nia itri  tova ni e familijarno, tate struja kradese, go fanaa, ama vazno pak im ukrade nest, da gi zaebis..mene me fannaa  so Globus,ama imah vrski i Branko me abolicira, hihihi, sega pa ke si praa biznisi
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Пон Мај 07 2018, 06:39

zajackoto kopile vo novi pohodi i ostvaruvanja, nosi zivot nasekade, se ocekuva deka naskoro ke vdomi duri i zagrozeni teroristi na ISIL, od Sirija, mozda kako telesna garda, ili negovi licni sovetnici za bezbednost i odbrana..

SE' moze da se ocekuva od predavnickive okupaciski vlasti..

ovoj DUPLI nemien GAZ, koj nema obraz tuku dva isproliveni gaza , eden na vratot a drugiot pod opaskata, nema ni miligram cest, dostoinstvo ni za zajak, kamo li za homosapiens, a nedajboze za funkcijata koja ja vrsi..

seriozno, da go vidime vo vardar, kako plovi , ama na delovi, ke pomislam deka e navistina steta i za Vardar, napaten, kolku e zagaden.

https://republika.mk/913185


Концептот на отвореност и транспарентност на Владата, со што се почнува и се звршува небаре секоја изјава на високите државни функционери, се повеќе заглавува во обидите да се релативизира одговорноста за поедини скандалозни активности.
Вчера во медиумите излезе информација дека Џезаир Шаќири, познат како командант Хоџа, добил функција во Владата на Зоран Заев.
„Нетпрес“ побарал од Владата одговор за точноста на оваа информација, но проверката во надлежните служби, намерно или не, не одела така брзо. Откако прво цел ден се проверувало нешто што веќе и беше обзнането на цела јавност, денеска добиле одговор дека в понеделник ќе има официјана информација за тоа дали командант Хоџа е вработен во Владата или станува збор само за шпекулации.
Додека се чека официјална потврда или демант, Командант Хоџа е фотографиран како излегува од владината зграда.
Новинската агенција „Журнал“, пак, објаави дека Џезаир Шаќири е назначен за советник за безбедност на премиерот Заев.


jadni li banjati vo lajna zajacki kopilinja.. ni  da izlazat "posteno" ne mozat.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by Spray Сре Мај 09 2018, 22:44

Во услови кога македонскиоте гласачи се во бунило, се чешаат по главите „шчо направифме..“ овозможувајќи му на СДСМ и Заев превземање на власта, Заев сега мора да остави впечаток да задоволи што е можно повеќе „надворешни“ соработници, па макар биле тоа и терористи на црната листа на САД.
Кога би се сменила власта а СДСМ отиде во опозиција, овие луѓе на кои Заев им исполнил желби кои не ги ни сонувале дека ги посакуваат, ќе памтат дека „најдобро“им било во „времето на Заев“,
осудени лица, криминалци, секакви, кои имаат некакво влијание на поголема група луѓе кои во даден момент, би притиснале , за изборот на Заев и СДСМ за претседателски избори на пример, или на парламентарни избори.

со вакви потези, Заев се труди да обезбеди опстанок на власт. Многумина интелектуалци се прекрстија и поплукаа откако сватија што се случува, а на многумина власта им ги задоволи апетитите па се ставија во служба на партијата.

Прави авантуристички лош избор.Ги губи интелектуалците а ствара круг на луѓе околу себе кои се водени од тесен личен интерес ( Анѓушев) , комплекс и мазохизам ( Грчев) полтронство ( Ордановски) и „плејада“ други. Само не знам што воде во овој џезаир, тоа ни самиот не знаеше да го објасни пред камери.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Нед Јун 10 2018, 19:21

 
3
 
ЕВАНГЕЛСКО-МЕТОДИСТИЧКА ЦРКВА ВО МАКЕДОНИЈА ул. “Загребачка“  бр.4  СтрумицаЕмил Заев

ebem li ti zajaci..

vidi gi bre.  Shocked !
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by concrete Пон Јун 11 2018, 13:06

VOL напиша:

ebem li ti zajaci..

vidi gi bre.  Shocked !

VOL не биди површен  на тебе се рачуна ! Па тие се тука и имаат влијание уште од времето на мис Стон. Ги  демнат од темнината погодните моменти да одгризат. Ко моруни се и нека не те лаже зајачкиот костим. Кога треба и педерски облакаат.  Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Пон Јун 11 2018, 19:13

More konkrit
Pa ova bre, sve peder do peder, mamu im ibam zajacko kopiljacka ..

Auu, so vreme dojde, zeko da zdrvis so kolic da ne zalis.
Duri i nekolkupati da go pomines-overis, i so slajf da go ramackas.. bre , so crna cuma se zadade....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by concrete Пон Јун 11 2018, 19:26

...заебано нема што.... Smile  ама секогаш има два излеза, освен тогаш кога Луцифер ќе те изеде во Пеколот.. Тогаш е само еден излез..низ негово г'жње црево. Ама ова е само зечевина , педери и глупи дебелоцвикери американци..,значи треба упорно да се бара излезот..., далеку се тие од Луцифер. Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Вто Јун 12 2018, 21:11

uu, vidi , zajackovo KOPILE pak sneslo nekoe jajce pa kokodaka?


Ненадејно дојде решението, ги разбирам тешкотиите кои се присутни по медиумите, веста е добра, постигнавме договор за прашање кое со години нѐ загрижуваше поради разликата со името, Зоран Заев прифати сѐ – изјави Алексис Ципрас, премиерот на Грција кој денеска телефонски разговараше со Заев околу договорот за спорот со името.
Според Ципрас, решението ги опфаќа сите услови поставени од страна на грчката страна.
https://republika.mk/926696


uuu... zar?
pa sto se macese zajackovo kopile tolku da se penjavi, da laze ako prifatil-se?

mislam, ako e ova vaistina.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Вто Јун 12 2018, 21:35

VOL напиша:uu, vidi , zajackovo KOPILE pak sneslo nekoe jajce pa kokodaka?


Ненадејно дојде решението, ги разбирам тешкотиите кои се присутни по медиумите, веста е добра, постигнавме договор за прашање кое со години нѐ загрижуваше поради разликата со името, Зоран Заев прифати сѐ – изјави Алексис Ципрас, премиерот на Грција кој денеска телефонски разговараше со Заев околу договорот за спорот со името.
Според Ципрас, решението ги опфаќа сите услови поставени од страна на грчката страна.
https://republika.mk/926696


uuu... zar?
pa sto se macese zajackovo kopile tolku da se penjavi, da laze ako prifatil-se?

mislam, ako e ova vaistina.

Па јужниве досега никогаш не излажале ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Вто Јун 12 2018, 23:53

pa i zajakot nikad ne izlazal: se sto im veti, se im podmiri

mozda ke treba da pocne i domasnite smetki da gi podmiri... vaka ili onaka...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Сре Јун 13 2018, 00:04

Uskoro ce opet da menjaju ime u lupam juzno Kosovo

http://forum.burek.com/Makedonija-t478253.1270.html
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Сре Јун 13 2018, 19:27..dodeka disel?

pa... posto kolnenjevo si go posra, najverojatno ne treba ni da dise vazduh povekje?

EEE BANJATI , BANJATI, 
SEMKATA dA VI SE SOTRE, posto, neli, vazuh ne mora da disete povekje..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Нед Јун 17 2018, 12:58

vo kalovine kaj trskine na livada kade sto pasat i serat kravi, 
juznociganite mu organiziraa maskarada na zajackoto kopile.
ocaran em voshiten, so umisla deka e mnogu vazen cim cel eden sator mu opnale, dva tri carsava na uculisna klupa, zajackovo kopile 
so cel negov predavnicki voznes najverojatno e umislen deka potpisuva dogovor za sorabotka pomegju planetata Nubiru i nivnite pretstavnici i On, licno, kako pretstavnik na obedinetite planeti na sonceviot sistem.

vo lajnata kravji na livadata kade go vodat kako stoka do masiceto za potpisuvanje, zajackoto kopile cuvano od grcki bezbendosni sluzbi, im go napravi keifot na negovite sponzori, zakopuvajki ja makedonskata nacija.


[size=32]На овие насмеани предавници народот ќе им суди: Македонската делегација со брод патува во Нивици (ФОТО)[/size]
https://republika.mk/928309
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Чет Јун 21 2018, 06:48

nervozata vo taborot e se pogolema, pa pocnuvaat da gubat i orientacija i trpenie:

interesna sprega na dirigirani i programirani pritisoci.

naprvin izgubeni slucai, Radmili, Dimitrovi, i ostala zajacka hunta, po emisii nesigurno, histericno i poszaskrieno- panicno, se obiduvaa da ja "ubedat" javnosta za predavstvata i za storenite krivicni dela
- povreda na ugledot na R. Makedonija i navreda i podbiv na drzavotrovrniot makedonski narod, clen 178 i 179
- zagrozuvanje na nezavisnosta  suverenitetot na drzavata - clen 308
- neprijatelsko - teroristicko zdruzuvanje i zagrozuvanje na bezebednosta na drzavata i ustavniot poredok - clen 313
-zdruzuvanje zaradi neprijatelska dejnost protiv drzavata i nejziniot narod - clen 324
- samovlastie na lica koi se na vlast i zloupotreba na sluzbena dolznost- clenovi 392 i 353
i drugi zlodela protiv Drzavata Republika Makedonija, i nejzniot narod,
spore Krivicniot Zakonik na Republika Makedonija.
.. znaci gorenavedenite lica protiv koi e vekje podnesena tuzba od privatni tuziteli, ja "omeknuvaa" rabotata pred da potise zajakot.

otkako zajackoto govno potpisa , nervozata mu porasna na kvadrat
najprvo bese izbrkan kako partal so onoj covecki izmet- dimitrov, od Rezidencijata na Pretsedatelot na Republika Makedonija, zatoa sto, 
kako okupatori na ovaa zemja, na suverena i nezavisna i (seuste) slobodna ( delumno) Republika Makedonija so cel pamet mu donesoa AKT za KAPITULACIJA na Pretsedatelot.

otkako istiot gi vrati, t.e pretsedatelot ODGOVORI na svojata obvrska, i ja ispolni svojata dolznot , da ne potpise KAPITULACIJA , koja ne stoi , vo nieden praven ustavotvoren dokument na ovaa zemja, nitu vo ustavite i zakonite na niedna zemja vo svetot

zajackoto kopile potpisa, ama nervozata kako sto spomnav mu se duplira, kvadrira...

istiot, povikuva na impicment, nervozno i histericno, vo obid da se TRGNE Pretsedatelot na SUVERENA i NEZAVISNA drzava, za da ne mu smeta vo okupacijata.

zajackoto kopile se obiduva na sekoj nacin da gi URNE site USTAVNI stolbovi na ovaa zemja, a negovite podopasesti zajacki bolvi koi se hranat vo regionot na anusot na zajackoto kopile, kako na primer Golum Pickovski ( vo javnosta poznat kako nekoj si "branko trickovski" ) pak, od druga strana ja odrabotuvaat nasilnata strana na okupacijata- povikuvaat na LINC, odnosno LIKVIDACIJA na Pretsedatelot na Republika Makedonija.


poludenata stoka na primer, istoto go baral vo 2014 godina
собрани дела на заеб - Page 2 Tricko
ova e negoviot javen povik za UBISTVO__LINC ( Atentat(i)) uste vo 2017 godina

СДСМ-овски новинари повикуваат на ликвидација на претседателот, премиерот, екс премиерот!!!!!


12 март 2017 - 15:07

СДСМ-овскиот колумнист Бранко Тричковски објави пост на својот фејсбук-профил преку кој повикува на линч и ликвидација. Тој смета дека мора да се убие претседателот, премиерот или бившиот премиер, а најдобро сите тројца

objaven  vo vesnikot Vecer, a prevzemeno od negoviot Fejsbuk, znaci negovo delo!
https://vecer.mk/Makedonija/sdsm-ovski-novinari-povikuvaat-na-likvidacija-na-pretsedatelot-premierot-eks-premierot


jasna e opredelbata na KAKOV NACIN sakaat da trgnat SE' sto e legalno a im smeta, vo ovaa zemja, na PREDAVNICKIVE zajacki kopilinja i na nivnite sorabotnici.

ova e NAJNOVIOT povik za ATENTAT vrz Pretsedatelot, pred edna nedela
https://www.facebook.com/branko.trickovski.5/posts/10155401327521366

a po IZVAVATA na Pretsedatelot na Republika Makedonija, deka NEMA da postpise KRIVICNO i kapitulantsko delo na poluden zajak , okupatorskite sorabotnici, okupatori, i storiteli na teski dela soglasno Krivicniot Zakon na legalna  drzava, i nejziniot Ustav,  zajackite kopilinja na SITE mozni nacini se obiuvaat da ja otsranata ovaa , za niv, "precka" za da ja unistat ovaa drzava i nejziniot narod- od samite koreni!

https://sdk.mk/index.php/Makedonija/zaev-najavi-impichment-za-ivanov-ako-referendumot-bide-pozitiven-ne-go-potpishe-dogovorot-za-imeto-grtsija/
so ova , zajackoto okupatorsko kopile najavuva "mek atentat" vrz Prestedatelot, na nelegalen neustaven nacin, zatoa sto toj i negovata hunta NEMAAT dvotretinsko mnozinstvo!

znaci, najavuva, potplatuvanje, MITO, Korupcija, uceni i zakani vo Paramentot za da stvori ona sto NE MOZE da se sluci, po NIEDNA logika i matematika- da soberat 81 pratenik za da go "trgnat" Pretsedatelot , koj, patem , e izbran od Gragjanite na Republika Makedonija, na leglani izbori!
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by Spray Пет Јун 22 2018, 18:36

Огромна грешка прават, да се надеваме дека ќе се опаметат на време.
Доколку не е доцна.Освен ако не е ова се смислено и многумина се во право дека Заев и неговите соработници навистина работат за разнебитување на народот.

Ако голем дел од народот не се согласува со договорите кои ги прави Заев, и нема да се согласат со придавката која е предвидена како ерга омнес, односно и понатаму ќе се декларираат за Македонци, дали тоа ќе направи проблем во грчко македонските редефинирани односи?

Дали Заев и соработниците, би оделе од село до село да убедуваат да се бришат натписите кои вклучуваат „македонско-македонска-Македонија“, како што си е и денес, без никакви придавки?

Дали грците кои точно знаат што барале а Заев кој исто така знае но несака да „преведе“ , во договорот, ќе си го одиграат последниот чин „ дошол ѓаволот по своето..“.

Ќе бараат доследно почитување на договорот- Заев ветил понизност а народот , нема да го слуша- што потоа? полициски часови, нереди, уцени, апсења?

Ако му се случи да се доведе до тоа да се обиде да ги притиска македонците да не македонисуваат во новоименуваната република која се обидува да си ја создаде за да си бил премиер таму, тогаш најверојатно лошо ќе заврши.

ќе има ли „живот„ само за понизните и послушните? само тие ли ќе шетаат низ европа, затоа што ќе прифатат пасоши со „северна“?
или само на нив ќе им се дозволува пристап до државни работи затоа што тие ќе бидат новите лојални патриоти на новата северна република, а Македонците ќе бидат дестабилизирачка маса ( како курди во Труција) ?

се маргинализира токму- државотворниот македонски народ.
Прима балерини би биле - граѓаните на северна република - кои би биле сите албанци, и сите малцинства кои се идентифицираа како и досега а не им значи името на државата затоа што никој од нив не губи националност, освен македонците.
А македонците би биле непожелниот елемент кој треба да се „опаметува“?

Опасно е и загрижувачки, што жилаво се држат за договорот, како единствено документче кое им обезбедува-преживување.Самите се ставија во таа ситуација а егото им е поголемо од разумот, иако не е доцна да олабават, па дури и да се повлечат. Многумина од СДСМ се повлекоа, ме загрижува една Радмила Шеќеринска како еден од најблиските советници на Заев, со сето нејзино образование и искуство, како успеа да зацапа конечно до врат.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by трендафил Сре Јун 27 2018, 08:28

Веројатно е шок на квислинзите во Македонија не добивањето на датум за преговори со ЕУ. Сега, други земји, повеќе, а не само Грција која сега ја подржува Македонија но како северна  се против членство на нашата земја и тоа со зголемен список, кој за жал е реален. За да станеме нормална земја веројатно не е потребно само да се гонат евентуалните криминалци од минатата власт, односно да се гонат само опозиционери, а да не биде гонет никој евентуален криминалец од власта. На пример премиерот Заев за барање поткуп или судијката Добрила Кацарска доколку евентуално донела незаконска пресуда. Да не ги споменувам злосторниците против човештвото од ДУИ. Можно е и на верска основа поради антимуслиманизам да сме непожелни во ЕУ, па следна реформа да треба да биде покрстување на Албанците во Македонија иако тоа званично никогаш нема да биде кажано.
Јасно е дека Франција и Холандија се земји што не потклекнуваат пред притисоците на САД и Германија за привилегиран прием на Македонија во ЕУ доколку Заев успее да не укине како Македонци.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 2 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот