ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

собрани дела на заеб

+5
трендафил
Spray
king
concrete
VOL
9 posters

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by concrete Сре Сеп 26 2018, 20:37

,бебево гарант го рентаат а сликање
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Нед Окт 14 2018, 09:43

svetlata tocka na banjatite, ikonata mesto ikona pred koja se molat ( ne se krstat banjatite, sekta se  Laughing) bog mesto gospod, edna stamena, iskreno cesna figura , etalon za cesnost i iskrenost, nova merna edinica vo SI sistemot, eden velikan na banjatata orda, glavom bez bradom licno- Crpko crpkosan:


https://kurir.mk/Makedonija/vesti/zaev-povtorno-protiv-zaev-vo-odbrana-na-bujar-osmani-premierot-dokaza-deka-manipuliral-so-gragjanite-video/
dobro bre, OVA sustestvo si dozvolivte da ve mota ko mladi majmuni da ja dovedete drzavata do unistuvanje a narodot do isceznuvanje?

gordejte se sega...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by concrete Нед Мар 03 2019, 20:50

Истиот момент кога Македонија "влезе" во НАТО излезе од игра за волцваген Smile  Тој капацитет е планиран за Рускиот пазар, а Србија пред пет дена договори немање на царини и други давачки и ограничувања кон Русија. Бугарија исто ќе попие красни к...ац. Ова веријатно ќе биде капацитет за асемблирање на VW гупацијата на CKD комплети од  Сеат,Шкода и Фолцваген и нешто компоненти од локални кооперанти.. Smile Јеби га треба да се праша Шеќерната гуска кога мисли да објави војна на Русија... Smile Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Саб Мар 09 2019, 22:05

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by трендафил Пет Мар 15 2019, 12:14

Посета на македонски премиер на Албанија некогаш. Исто по големина македонско и албанско знаме. 
Посета на национален (не смее да се каже македонски за да не ја налутиме евроатлантската меѓународна банда) премиер сега (Премиер на т.н. Северна Македонија според октроираниот устав). Две големи и едно мало албанско знаме и едно мало знаме што не смеам да го наречам македонско знаме туку или национално знаме или знаме на Република Северна Македонија.


собрани дела на заеб - Page 6 Gruevski-zaev-albanija-960x960

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by трендафил Нед Мар 17 2019, 10:41

Јасно беше од почеток дека не е можно на брзина поголема од 100 километри на час друго возило да удри во Мерцедесот на Младенов, Бог да го прости, и да го заврти за 90 степени без да има траги од ударот или од гумите на патот. Се злоупотребуваше тоа што наводно некој новинар најде патарини на местото на настанот (не биле собрани доказите, нели?) иако не беше утврдено дали новинарот не зел патарини од друго место, а истрагата и не се водеше против Младенов за неплатена патарина туку за сообраќајна несреќа за која е небитно дали сторителот возел со белешка или се шверцувал. Никола беше љубител на брзото возење, но за жал понекогш и на најдобрите мајстори им се случува грешка. Возилото по извршеното вештачење беше предадено на семејството и секој што сакаше можеше да го побара од нив за ново испитување. Жал ми е што по повод еден трагичен настан морам да напишам дека новата власт стана тоа со јадење на фекалии со кои сега ја преплавија државата на сите полиња, па веќе постои опасност да се удавиме во нив. Тие што очекуваат напредок веројатно заборавиле на поговорката дека од гомно ќерпич (цигла) не бива, па не изненадува зошто многу малку се гради (нема капитални инвестиции). Нема материјал. Но ги нема и парите.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Нед Апр 07 2019, 09:42

https://fokus.mk/vishoto-obvinitelstvo-baralo-sloboda-za-zaev-a-obvinitelstvoto-za-organiziran-kriminal-povtorno-da-mu-se-sudi-za-potkup/

Обвинителство барало ослободување од вина!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????

... е сега, само уште ни фали одбраната да бара осудителна пресуда.... Twisted Evil Twisted Evil

... јбг... северџанско судство и се е можно...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Нед Апр 14 2019, 22:30

https://skopje1.mk/archives/36835

А како до тие над 500 евра ...
... можда и бидат ако донира од сопствен џеб... друг начин и не гледам ...

... само не знам како ќе ги убеди оние работодавачи што цело време кукаат дека нема кој да работи да дадат некој денар поеќе од минималецот ....

... а интересно би било да се видат платните списоци во фирмите на заеви и остали властодршци ... да видиме дали тие со личен пример ( нели фирмите супер им работат и плаќаат десетици милиони евра данок) се спремни да ги  кренат платите на своите вработени ...

... или ко и по обичај просекот ќе се крева со кревање на платите на буџетарите ... што при никаков реален сектор води директ у банкрот ко држава..
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Пон Апр 22 2019, 22:55

lele aman, kako ova ni klizna... Laughing Laughing Laughing
https://infomax.mk/wp/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE%D0%B7%D0%B0%D0%B5%D0%B2-%D1%81%D0%BE-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE-mp%D1%87e%D1%9Ae-%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8/
Т
ој рече дека во Прилеп се знаело кој ќе однесе победа на изборите бидејќи на регистрацијата на секое возило пишувало ПП – Претседател Пендаровски.
– Ми рече Зоки ако сакаш да знаеш кој ќе победи прашај некој од Прилеп, прилепчани знаат, па велам од кај сега тоа. насекаде кај и да се свртиш се знае, како бе човек? Погледни ги регистерските таблички, Претседател Пендаровски, рече тој.

PP znacelo .... Pendarovski precednik.... ?

ajde so izgubi voPrilep... Laughing Laughing Laughing Twisted Evil
tuku... a be banjati, ne vi teknalo deka PP ima i drugo znacenje, kako na primer- PP- Pendarvoski popusinela ( vo Prilep, konkretno Smile )

ima i uste edne kup "P" od "PP" za Prilep, ako saka zajakot da gi spoi na registarska tablica , ali toa ostavam da se razvija fantazija  Twisted Evil Twisted Evil

.................
...............
PP znacelo Pendarovski precednik, ooooboze gospode banjati  biseri....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Сре Јун 26 2019, 18:18

rekonstrukcija po model na firerot...

sultan- Zeki efendi
grand vezir- Zeki Pasha
Kadija- Zekoglu 
Valija- Zekindzi Zekir
Zaptija basha ministerdzi - Zekir Zekinc
Altan Azno ministar- Zoki Z
Daskal ministeroglu- Зоќи
Raja ministerdzi - ZoKJI Zekir
Ekim ministerdzi- Ekimdzi Zoki Zekir
Mudur- ZaeB Zekir


to be continued
ps: kao so se glea, nema dupli funkcii se e po zakonu  Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Чет Јун 27 2019, 22:58

https://1tv.mk/video/%d0%ba%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0%be%d0%b2-%d0%b2%d0%be-%d1%86%d0%b5%d0%bd%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%bb%d0%bd%d0%b8%d0%be%d1%82-%d0%b4%d0%bd%d0%b5%d0%b2%d0%bd%d0%b8%d0%ba-%d0%ba%d0%b0/

Ахахааааааа... што ли ни кажа утепаниов од господ ...... па нели и досегашниве ни министри беа dream team  на зајко Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Вто Jул 09 2019, 10:54

https://infomax.mk/wp/%d0%bc%d0%b8%d0%bb%d0%be%d1%88%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b4-%d0%b4%d0%b0-%d1%81%d0%b8-%d0%b4%d0%b0%d0%b4%d0%b5-oc%d1%82%d0%b0%d0%b2%d0%ba%d0%b0-%d0%b7%d0%b0%d0%b5%d0%b2-%d0%b4/

https://infomax.mk/wp/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d0%b7%d0%b0%d0%b5%d0%b2-%d0%bd%d0%b0-%d1%81%d1%82%d0%be%d0%bb%d1%82%d0%b5%d0%bd%d0%b1%d0%b5%d1%80%d0%b3-%d0%bc%d1%83-%d0%b3%d0%be-h%d1%83%d0%b4/

isuse boze...
https://infomax.mk/wp/%d0%b7%d0%be%d1%80%d0%b0%d0%bd-%d0%b7%d0%b0%d0%b5%d0%b2-x%d0%b8t-%d0%b2%d0%be-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d0%be%d0%b1%d1%98%d0%b0%d0%b2%d0%b5%d0%bd-%d1%82%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d1%84%d0%be/BANJATI, banjatiii....

i Vasava perjanica, more junak nad junacite, vasiot tatko, striko, more i ljubavnik, a bogami i ljubavnica, 
a be si go prcaat dve godini ko mlad majmun, 
a umstvenite crpnati kapaciteti ne mu dozvoluvaat da provali deka si go tucaat koj kako stigne.I pokraj objavite.

PS: "Petar Porosenko-Makedonski", koj go povrza crpnatiov so "Stoltenberg" trebase sledno da go povrze so psihijatrija....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by concrete Вто Jул 09 2019, 10:56

....данцеее!!!!
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Вто Jул 09 2019, 11:01

lele...
https://infomax.mk/wp/%d0%b0%d1%83%d0%b4%d0%b8%d0%be%d0%b7%d0%b0%d0%b5%d0%b2-%d0%bd%d1%83%d0%b4%d0%b8-m%d0%b8to-%d0%be%d0%b4-100-000-%d0%b5%d0%b2%d1%80%d0%b0-%d0%bc%d0%b0%d0%ba%d0%b5%d0%b4%d0%be%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8/


Во еден од трите разговори во име на Порошенко, пpaнkepитe му раскажуваат на Заев дека украински научници ја откриле неговата „гeнeтcka врска“ со Александар Македонски.
„Нашите научници ја открија мојата гeнeтcka врска со него, затоа сега можам да се викаm Петро Македонски“, му рекле на премиерот Заев пpaнkepитe претставувјаќи се како Порошенко.
„Како што е познато, нашите научници направиле иcтopиcko откритие. Како што ви е познато, Украинците се дpeвни сумери…Нашата територија дури во еден период била пoд влacт на Александар“, додава „Порошенко“.
Како одговор, Заев објаснува дека „читал за тоа“ наводно и историјата може „да не oбeдини“ со Украинците“.
Македонската православна црква со „попуст.
Руските пpaнkepи го посоветуваа Заев да му даде mитo на Вселенскиот патријарх Вартоломеј за нeзaвиcнocт на Македонската црква.
Заев му соопштил на „Порошенко“ дека е подготвен да му плaти на патријархот Вартоломеј 100.000 евра во keш.
Пpaнkepите во име на Порошенко му соопштија на Заев дека Македонија има „одлични шанси“ и може да го „покрене процесот“ за добивање на aфтokeфалија. Наводно Вартоломеј дал и зелено светло за тоа.
„Меѓутоа, морам да ви соопштам дека има еден ycлoв во мојот случај. Јас yплaтив пари лично на Вартоломеј“, му рекле на Заев пpaнkepите.
Се наведува дека peaлизацијата на „овој услов, помеѓу останатото, исто така може да пoмoгнe“. При што се предложува „сума со попуст“.
„Јас платив повеќе од 150 илјади евра“, соопшти „Порошенко“.
Заев на тоа одговори „одлично, и дека тие пари не се пpoблeм“.
uste so Filip , na Aceta tatkamu da go povrzele da muabeti, gospode boze, pomagaj i spasuvaj od banjative....!
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Вто Jул 09 2019, 11:04

собрани дела на заеб - Page 6 Tenor
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Вто Jул 09 2019, 17:44

Упсссс...

https://expres.mk/mu-dala-li-mpc-dozvola-na-zaev-da-pregovara-so-vartolomej/

...сега да видиме што на ова има да кажат „господата“ од МПЦ...

п.с. разбирам да еднаш те наместат ама бе три пати??????
      ...брука невидена!!!!

...грешка ... не се три пати ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/ne-mu-e-prvpat-da-go-nasamarat-so-zaev-se-majtapea-novinar-lazen-princ-i-komichari-video/
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL Вто Jул 09 2019, 18:59

a be od tripati truden ne se stanuva


LEVEL 1 completed
собрани дела на заеб - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQgJPtiL88ZS6_QZmpes8FJOK_lTtzCT0eMYrQOQzfa8mEYEUNY  собрани дела на заеб - Page 6 2Q==


NEXT LEVEL:
собрани дела на заеб - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcRgSEhpnMRET5DXVvBGY3gqKNZqxC9tk4ZK5XxiJD3KayVWBkls
собрани дела на заеб - Page 6 Z

and....

собрани дела на заеб - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcSllvry1D1tJgbIqDlwprJW5tgeW_hXrTx96zL7d0gwH1PilJsV
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Сре Jул 10 2019, 01:17

https://emagazin.mk/frosina-remenski-snimkata-na-ruskite-prankeri-so-zoran-zaev-e-dokaz-deka-sme-target-na-hibridni-zakani-kako-zem-a/

бла, бла, бла ...
... до вчера појма немаа дека некој се заебавал а денес по објавувањето на резилот се јавија куп „стручњаци“ кои знаат се, што и како, кога, кој и зошто... абе гони ги упм.... наместо да се сокријат, покријат,  ќутат и чекаат да пројде малку време да се подзаборави они на цел глас се разгракале тресејки глупости правејки се кој попаметен од паметен  ...

... сите правдање им се на основа дека заебантите се руси а што ќе беше ако дотичните беа „западњаци“ ...

....а кој знае, можда и некој „западњак“  има напраено ваква заебанција само уште не знаеме ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by king Чет Jул 11 2019, 13:57

Упсссс.... откако сите што си самоумислиле дека нешто значат во државава кој повикан кој самоповикан се изнаредија во оцрнувањето на официјална Русија (без никакви конкретни докази) ради заебанцијата со ЗЗ денес по средбата со рускиот амбасадор (поради промоција на некоја руска инвестиција во Гази баба ... барем официјално е така) имаме нешто друго ...
....заебанцијата била приватна работа на таму некои си двајца...

https://telma.com.mk/zaev-razgovorot-so-prankerite-e-privatna-rabota-a-ne-akt-na-ruskata-federatsija/

...  и сега... јбг... нашата брука станува уште поголема...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by concrete Пет Jул 12 2019, 10:29

king напиша:Упсссс.... откако сите што си самоумислиле дека нешто значат во државава кој повикан кој самоповикан се изнаредија во оцрнувањето на официјална Русија (без никакви конкретни докази) ради заебанцијата со ЗЗ денес по средбата со рускиот амбасадор (поради промоција на некоја руска инвестиција во Гази баба ... барем официјално е така) имаме нешто друго ...
....заебанцијата била приватна работа на таму некои си двајца...

https://telma.com.mk/zaev-razgovorot-so-prankerite-e-privatna-rabota-a-ne-akt-na-ruskata-federatsija/

...  и сега... јбг... нашата брука станува уште поголема...
..што инвестираат во Гази Баба??? Shocked
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

собрани дела на заеб - Page 6 Empty Re: собрани дела на заеб

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот