ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

„Специјален“ обвинител?!?

+8
concrete
Diabolik
хан Ацо
ribar
Прч
Spray
кнез
чучулига
12 posters

Страна 9 of 26 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 26  Next

Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by ribar Вто Фед 16 2016, 08:36

http://brif.mk/?p=199054

[size=30]Тортевски: Судии од Кривичниот суд се оградуваат од одлуката да се одбие барањето на СЈО за притвор[/size]

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by ribar Вто Фед 16 2016, 08:40

А гоца брк скисната вчера....блазеси му на тие во Шутка каков цимер ке си добијат.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Вто Фед 16 2016, 09:15

..ех  ribar.... рибар, фала му на бога за будала како тебе која гостува на нашево скромно форумче. Да не си ти , ние неколкумина овде ќе пукневме од досада.... Very Happy
Тортевски пренел порака на судиите .., хе, хе ..да кажеше дека пренел порака на некои духови од оној свет ќе беше пореално од оваа сдсмовска влажна фантазија.... околу Гоца брк??? 
Оваа Гоца брк ја спомна???
„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Gordana_zpsn9dca1b2
...добро бе на која цицка те дојат јебеш му матер.., па еве и да ја окриват...па судењето само ќе се растегне на едно 10 години, а тужителот има да плати после трошоци и оштети со милиони...
Стварно не ми е јасно у какви тоа филмови се уфилмуеш. Башка како очекуваш да ја осудат на основа на некакви  звучни записи сумњивог порекла , башка без чврсти докази , башка со рекла-казала изјави на кловнови како тебе.
Од кој суд бе???...
Нормално , ако не замишљате американциве да инсталираат некој неуставен преки суд со некои ликови ко гица од Гевгелија или фатиме од џепчиште
??? 
Ај дај узобили се и не се однесувај ко соросоиден морон или оној ликот со сомбреро.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by кнез Вто Фед 16 2016, 09:39

Најдобро е специјален затвор да формираат(да се прескокне судот)и одма од СЈО(СДСМ штаб)право во специјалниот затвор.
Ако предложат гарант Грујо ќе прифати и после ќе се жали ко наивнњак и Калимеро дека тоа не е праведно.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Вто Фед 16 2016, 10:16

кнез напиша:Најдобро е специјален затвор да формираат(да се прескокне судот)и одма од СЈО(СДСМ штаб)право во специјалниот затвор.
Ако предложат гарант Грујо ќе прифати и после ќе се жали ко наивнњак и Калимеро дека тоа не е праведно.
Грујо???? ..нејасно е што тоа прави...или е многу будала или е превејан комбинатор кој ни макијавели или ришеље не би можеле да го прочитаат... Very Happy Very Happy
..освен Прч-от , ама тој ретко и ко Езоп збори.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Вто Фед 16 2016, 12:40

Опааааа!

http://netpress.com.mk/press24-izleguva-na-videlina-cenata-na-novite-prislusuvani-materijali-koi-zaev-gi-objavi-po-izleguvanjeto-na-verusevski/

.... дотичната обвинителка ја преземала работата на адвокат на Зајко....

... уште што треба да се случи па да и последниот слепец ја види компромитираноста на специјалката....
...дека сјо нема никаква врска со судството и правдата дека е најобична мизерна гнсна политичка фарса ...
.... но и во ова имаа некое добро ... секој дунстерски потег на наивните трапави неспособњаковичи, желни за пулицитет и сензационализам, во  сјо иде само на штета на сдсм и нивното разголување во намерите за неуставно дочепување до власт... пошто нели поради нашата „големина“ т.е. хроничен недостаток на критична маса Украинско сценарио е неможно ....
...но како и да е .... власт добиена на „улица“ никому не донела ништо добро...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by ribar Вто Фед 16 2016, 15:57

Кривичниот суд под лупа – дали ќе се бара Специјален суд?
http://a1on.mk/wordpress/archives/581333

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Вто Фед 16 2016, 16:00

^^^Глупости ...

уште 12-на дена ... и на сцена стапува одлуката на собранието (највисок законодавен орган) за самораспуштање ...
...после тоа некој може само да се слика ...

... секојa промена на таа одлука ... ќе докаже само едно ...
... банана држава во која ама баш ништо не зависи од нас .... и никој ама баш никој да не се радува дека ќе е на власт ... т.е. да глуми власт и изиграва дворска луда за туѓи интереси ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Сре Фед 17 2016, 14:21

хихихи .... lol! lol! 

http://dudinka.mk/?p=2401
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by ribar Сре Фед 17 2016, 16:30

[size=30]СПЕЦИЈАЛКИТЕ ЗАБРЗАНО РАБОТАТ: Што следи по „Титаник“?[/size]
http://www.dokaz.mk/speсijalkite-zabrzano-rabotat-sto-sledi-po-titanik/

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Чет Фед 18 2016, 12:58

..по Титаник нормално....иде Квин Мери.., гица у чипка никако.. Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by ribar Пет Фед 19 2016, 12:44

VOL напиша:more glup. sam si prais be klen eden Laughing
 ne ti e ova olelejnica pa da se tresete od epilepsija ebate smotan.
nikoj ne se zamara ovde so takvi ko tebe ovde, ako ti se pisi si pisis, I nikoj ne te cepka. sami se cepkate, Laughing

a bas da videvme sto tolku spektakularno ke si pridonesol na temava, dodusa uste koga vidov sto citiras , smea me fakja, toa ti e vrvot..
dajne libe ohridskaj one man show  I .. I.. dokaz??? mora da se mrazis sebe si , nema drugo Laughing Laughing


ЗНАМ...СЕКОЈА БУДАЛА ИСТОТО МИ ГО ВЕЛИТ...

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Пет Фед 19 2016, 19:52

ribar напиша:
VOL напиша:more glup. sam si prais be klen eden Laughing
 ne ti e ova olelejnica pa da se tresete od epilepsija ebate smotan.
nikoj ne se zamara ovde so takvi ko tebe ovde, ako ti se pisi si pisis, I nikoj ne te cepka. sami se cepkate, Laughing

a bas da videvme sto tolku spektakularno ke si pridonesol na temava, dodusa uste koga vidov sto citiras , smea me fakja, toa ti e vrvot..
dajne libe ohridskaj one man show  I .. I.. dokaz??? mora da se mrazis sebe si , nema drugo Laughing Laughing


ЗНАМ...СЕКОЈА БУДАЛА ИСТОТО МИ ГО ВЕЛИТ...
другите само ти праат лице , затоа гледај со кого се дружиш...држи се за оние кои не те лажат... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Пет Фед 19 2016, 20:25

pa sekoj taka mu veli(t) na KLENOV glup, sam sto toj ocajno e osamen vo mislenjeto za sebe, deka site se glupi naokolu a on e sam -samcat, osamen pameten Smile 
pa , site mu velat "taka" ama on ne im verue, pa uste tie se glupi.....
....psihijatrite se glupi, psiholozite se budali, nevrolozite umobolni, sociolozite mrdnati.... site se ludi, ama on si e-pameten.
ubav na majka(mu) Smile
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Саб Фед 20 2016, 13:57

Кога законите би се спроведувале ...

http://infomax.mk/wp/?p=49661#

... противправно лишување од слобода ... едно од најтешките прекршувања на човековите права и слободи ...

..оние од сјо изгледа немаат разбрано дека зборот „специјално“ се однесува само на тоа со кои случаи треба да се занимаваат а никако дека тој означува дека се нешто посебно и над сите.
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Саб Фед 20 2016, 15:33

...кој те пита за закон во ситуација кога феудалецот од замокот Градиште ти вика ...ПИЧИ БАТКА , ЈАС СУМ ЗАД ТЕБЕ........кој ја  ебе државата Македонија и Македонците у неа....???
Елдорадо за квислинзи и проблематични курви.... тоа се нивните пет минути у животу.
И не се на крајот на краиштата тие  проблем , проблем е оној моронот Грујо кој им се сервираше на тацна, а со тоа ја сервираше Македонска Македонија за век и веков..., а избран , со мандат и сите нишани , ама очигледно без ум и муда... Дај боже да сум глуп и да не можам да ја видам неговата генијалност.... Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Саб Фед 20 2016, 15:45

king напиша:Кога законите би се спроведувале ...

http://infomax.mk/wp/?p=49661#

... противправно лишување од слобода ... едно од најтешките прекршувања на човековите права и слободи ...

..оние од сјо изгледа немаат разбрано дека зборот „специјално“ се однесува само на тоа со кои случаи треба да се занимаваат а никако дека тој означува дека се нешто посебно и над сите.
alfa I omega vo celava drama so SJO cheers
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Саб Фед 20 2016, 16:07

VOL напиша:
king напиша:Кога законите би се спроведувале ...

http://infomax.mk/wp/?p=49661#

... противправно лишување од слобода ... едно од најтешките прекршувања на човековите права и слободи ...

..оние од сјо изгледа немаат разбрано дека зборот „специјално“ се однесува само на тоа со кои случаи треба да се занимаваат а никако дека тој означува дека се нешто посебно и над сите.
alfa I omega vo celava drama so SJO cheers
и??? и кому ќе се жалиш???  у Стразбур или каде....???  Вакви џукели разбираат само директно меѓу рогови, во претерано долго пимплање  со акцент на истоштување имаат поголеми ресурси, да не го заборавиме и факторот време кое прави да се заборава кој е прво....... јајцето , или кокошката...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Саб Фед 20 2016, 16:14

vidi
-nemaat realna mokj da smenat nesto: ako od start izlegoa tendenciozni I nakloneti kon-, samo steta ke I pravat na opozicijata. pokrenuvaat postapki onamu kaj sto ne maat nikakvi prava- toa e rabota na potoeckite sudovi, a na SJO tocno mu e odredeno so sto da se zanimava..
- takvie potezi samo ke navlecat masinerijata na Sitel, K-5 I drugite, da gi rabotat ko mladi majmuni: da bea barem vo pravo, smesni ke izgledaa I sitelovci I kanal-5.. ama matni se , pa seto toa posoleno so komentatite na Latas, I tajfata, definitivno e na steta na sdsm.
- ako da zememe nekoja grupa XY koja e "neopredelena" I ete ceka Pravda konecno, - sto e donesat ovie...? eve, na tie XY im e sqrceno od mativodite na eden, Janakievski na primer. Ovie SJO im"dadoa nadez na beznadeznite" . I sega tie XY se nadevaat na zrak svetlina.
I?
ke go "zatvorat Mile Janakievski za da ja zadovolat pravdata , krivo da sedat pravo da sudat:?
ili ke se ispuFkaat, da ima sto da se gleda po vesti, kolku vreme da pomine,
se tresela gora, se rodil zajak?


seto ova e gooolem balon, naduvan. a tie se skoro sekogas polni so-nisto....I nikoj ne trae vecno, pukaat, koga togas Wink
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Саб Фед 20 2016, 16:54

....можеби , можеби  но аксиомата за траењето и вечноста има два краја, се зависи кој е подолг во дадениот момент....
..а јас сум националист со скорни, мене ме интересира Македонија сега и утре , за понатака до вечноста нема да бидам тука...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Фед 21 2016, 08:53

concrete напиша:....можеби , можеби  но аксиомата за траењето и вечноста има два краја, се зависи кој е подолг во дадениот момент....
..а јас сум националист со скорни, мене ме интересира Македонија сега и утре , за понатака до вечноста нема да бидам тука...
Cool muka nemas be, ti si od kovano zelezo
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Фед 21 2016, 09:19

UUpss...
aj da vidime vaka:
"Republika" ne e nesto opozicionerski raspolozena...
ama ke go iskoristam ona sto go navele vo tekstot a toa e del od zakonot..
член 140 став 4 од Кривичниот Закон на Република Македонија.

znaci....
vaka
http://republika.mk/?p=557638


По одлуката на Кривичниот совет, со која се утврдува дека единствениот македонски градоначалник во Албанија Едмонд Темелко е незаконски лишен од слобода, се поставува и прашањето за кривична одговорност на техничкиот министер за внатрешни работи од СДСМ Оливер Спасовски и специјалната обвинителка Катица Јанева, пишува „Курир“.
Порталот потсетува дека Спасовски е одговорен за противправно лишување од слобода сторено од службено лице, за што казната е шест месеци до пет години затворска казна, според член 140 став 4 од Кривичниот Закон на Република Македонија.

ajde sega malce zdrava logika.
nema da citiram "provladini" portal I vesnici, Kurir e "obelezan" neli, a Republika ke ja iskoristam samo kako pottik za muabetov I izvor na informacijata.
prepukuvanjata-nastrana


1. LICNO ne veruvam vo NIKAKVI odstrana sponzorirani I navivani "institucii"  koi ne se redovni, ustavni, zakonski utvrdeni vo Republika Makedonija, nie sme drzava a raznorazni ligavici, pederi, izgubeni turisti koi mislat deka se politicki sovetnivi,  od strana da ni uveduvaat, parapelni "specijalki" pokraj postoeckiot sudski system, ama ic ne me "bendisva" so bi rekla cuculiga....

NO! ok, ako toa e prifateno I od LEGALNATA vlast kolku I da ne mi se dopagjaat "stranski " intervencii, koj sum pak jas,da mudruvam, neli.. Ako e bal -neka e I maskembal, SJO e fakt I postoi. I ako mu e dadena vlast da procisti kriminalnite dejanija- togas podrzuvam.


2. NO! po vtorpat, no, se prasuvam- KOI se ingerenciite sega, na toa SJO? dali vekje uste od start izleguvaat od kolosek ? dali se nad Ustavniot sud, nad UStavot? KOJ gi sponzorira, dirigira, KOJA e "skrienata cel"? ako e celta da e rasvetlat ubistvata, monstrum, izborite, ulogata na ovie od Pustec .. ok, neka furaat.

NI TEMELKO EDMON NE E OD SARENATA KRAVA pa da placeme sega ako nekoj go privel na ispituvanje, neli ? so ako e "eden I edinstven" epicentat na makedoncite vo Albanija, toa ne mku dava pravo da pravi sto saka I deka e nad zakonot ili pak zastitena zverka.

NO! po tretpat... no..  DALI tokmu toj e , "KAMENOT na sopnuvanje" , resenieto za site problem, izvorot na site nevolji na SJO?
I, AKO  se iznesoa informacii deka  e NEZAKONSKI PRITVOREN I DRZEN , togas, ajde da igrame malce zakonski
- koj izdava naredba bre , malce ZAKONSKI da se ispita? Katica ? Spasovski? Koja Policija, IMA nekoja SPECIJALNA PARALELNA  Zandarmerija, koja zbunetive gragjani ke gi apsi, dodeka ne svatat deka se naogjaat vo privatno organizirana apsecka avantura ??
a ako Temelko Edmont, se branel pa vo samoodbrana skinal nekogo koj nezakonski go apsel, ke ima posledici???


dali kako sto velat "provladinive portalI" KATICA  I onaa SPOK-Fetai ( pobaegi ligavo izvestacena mi izgleda, naduvana i polna so sebe..) se zaletaa ko volovi u zelka , mislejki deka se Sudijata Falkone  i Jugde Dred?

ovoj izvadokov od Krivicniot Zakon na RM veli poinaku: SUDSKATA VLAST ne se slozuva so odlukite na SJO i naprotiv, iznesuva FAKTI  koi gi pravat ovie zaletanive od SJO- teska zaebancija koja NE SMEE da prodolzi da POSTOI nitu vo vakva forma na dejstvuvanje NITU so ovie DILETANTI!

3. Zosto ova gornovo?
zatoa sto  se slucuva namesto DRZAVNA  vlast da se prepukuva -partiskata so partiskata.
aKO DRZAVNATA  e "partizirana"- vo sekoj slucaj, kako nositel na vlasta , vladeackata partija MORA i da donesuva DRZAVNI odluki, a ne samo partiski, sega se slucuva da se dade malce vlast i na opoziciskata partijja, preku SJO , MVR i onaa Remenski, kaj i da bese, minsiterstvoto sto go drzi..


I namesto da vidime barem malku, kako bi izgledalo koga bi "sedele krivo" ama :"sudele pravo" , ovie mu ebaaa majkata i na pravoto i na krivoto.


STO gjaol gi sprevci i SPasovski i Janeva, da go zemat zakonot da go procitaat , da vidat sto mozat a sto NE SMEAT, da se drzat vo ramkite na svoite ingerencii a ne da se zaletaat ko mladi majmuni na lupeni banana-DAJ MU NA COEK MALKU VLAST- KE VIDIS SO COEK E , e ova nivnoto!.

ALO decki, ne mozete da gi zadovoluvate potrebite samo na opoziciskite navivaci treba da odigrate za MAKEDONSKIOT NAROD. opoziciskite navivaci, 10 godini se - vo malcinsto. Fakt. kako I zosto, IC NE MI E GAJLE, vas problem, moj problem ne se samo "ednite" tuku site.
A site ne mislat kako vas. t.e POGOLEMIOT del od "site". tocka.


4. NEMAM nikavi problem vlasta da si eksperimentira so vakvi avanturi, pa "za da ne placele" da stave minsitri, obviniteli od opozicijata.Nivna rabota.
imam problem koga mi go odzemaat fokusot od pobitni raboti, koga mi ja obezlicuvaat drzavata, koga mi ja FEDERALIZIRAAT, koga mi pretstavuvaat nesto nekakov nivni licen kompleks, do pozicija na JAVNI funkcioneri- funckii na koi narodot NE GI IZBRAL nitu odobril?!

alo, ako Jankulovska NE CINI, ke ja trgnat ( pa ja trgnaa neli?)
na nejzino mesto neka dojde koj saka,koj treba..

SJO e potpolno nepottrebna vratolomija, ama neka.taka odlucile.
sega se glupiraat so NARODNI pari. e toa ne moze. zatoa ke gi "sakame vaka"

NEKA POCNAT NA PRIMER, od 100 000 licni karti  za kosovarite... neli.. od :vremeto" pred desetina-dvaesetina godini.

3000 makedonci od Mala Prespa se nesporedliva brojka za niv.

kolku ja znam matematika , znak ednakvo ama ic ne prilega, neli?

-------------------------------------------------------------------------

gospoda: na site po red.. si znaete sto.
Ukinete go toa TELETABIS zdruzenie, nesrekno nareceno Specijalno Javno obvinitelsto,

raspisete izbori...

koj pobedi toj casti.
I ke ja ima vlasta.
koj izgubi, neka se trudi da bide PODOBAR, da me casti sekoj den, da mi ugoduva , da me ubedi deka onoj sto pobedil ne prai bas najdobro, ama ovoj, izgubeniov ako sum mu dal glas, ke prael podobro.


za drugo , koj ve ebe .oci vadete si. ama vo DRUGA drzava.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Нед Фед 21 2016, 10:07

..проблемот е VOL-у , не у тоа што се слагаме во се од погорното , туку во тоа што оној феудалецот од замокот градиште и неговите ЕУ,сорос и квислиншки вазали ни се кезат у лице со: кој ве ебе одете жалете се, а Грујо&другари  или нису одавде или пелтечат глупости или ги нема нигде..т.е сите некако од готово прават вересија.
А времето тече, а избори во Април за кои и врапците знаат дека вмро би ги добиле..нема да има...т.е. добар даље развлекуење додека не средат да не ги добие..., а дај боже да булазнам..., а ДРУГА ДРЖАВА   немаме ....
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by кнез Нед Фед 21 2016, 10:22

Вол,бидејќи гледам дека и сите провладини медиуми исто ко тебе ја имаат стратегијата "Калимеро нема правда",би сакал да те прашам имаш ли некој назанки кога ќе престанат да плачат и дали и кога ќе превземат нешто против тие што ја прават неправдата?
Или одговорот ќе го бараме во  тие што ја прават оваа неправда во уште попонизно плачење и лижење  на нивните нозе за евентуално ако може нешто да ги сожалат?

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Нед Фед 21 2016, 11:55

Негде некоја осамена санта стрпливо  чека и се смешка ... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 9 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 26 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 26  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот