ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Украина ... ???!!!

+10
Фири
хан Ацо
Laba
Centarec
Il presidente
чучулига
Arhimed
concrete
кнез
punter ohrid
14 posters

Страна 24 of 24 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24

Go down

Украина ... ???!!! - Page 24 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Чет Сеп 01 2022, 22:58

scratch scratch scratch 
aj sea... dali i kako da se razbere ova..

- ukraincive trgnale u ofanziva - pravec, nuklearnana centrala vo Zaporozje, 
- megjunarodna komisija se zagnala da odi vo taa centrala da vidi koj kogo ( nebare ne se znae) i so sto... so i da gledaat pojma neam, valjda da ne e vo opasnost centralana pa da svetat galabcinjana do Palma de Majorka a London da nema potreba od struja u sledekji 20 000 godini... 
- ukraincive pobrzale da ja zavzemat pred da dojde komisijava dzanum, megjunarodna.
- rusive gi sacekale ko .... i im sprzile ogromen broj diverzanti, ofensifv-kaput.

dva plus dva cetiri: desetici mrtvi ukrainski vojnici, centralana si ostanuva vo ruski race, ukraincive pak popusija.


tuku..
dali e ova vistina?
https://infomax.mk/%d0%b7%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%b1%d0%b0%d1%80%d0%b0-%d0%b5%d1%83-%d0%b4%d0%b0-%d0%b3%d0%b8-%d1%81%d1%82%d0%be%d0%bf%d1%80%d0%b5-%d0%b2%d0%b8%d0%b7%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b7%d0%b0/


Зеленски бара ЕУ да ги стопре визите за руските туристи, а својата вила во Тоскана ја издал на Руси за 50.000 евра месечно
togas, mister Prezident e baegi bogat coek... Rolling Eyes

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 24 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Пет Сеп 02 2022, 11:19

VOL напиша:


tuku..
dali e ova vistina?
https://infomax.mk/%d0%b7%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%b1%d0%b0%d1%80%d0%b0-%d0%b5%d1%83-%d0%b4%d0%b0-%d0%b3%d0%b8-%d1%81%d1%82%d0%be%d0%bf%d1%80%d0%b5-%d0%b2%d0%b8%d0%b7%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b7%d0%b0/


Зеленски бара ЕУ да ги стопре визите за руските туристи, а својата вила во Тоскана ја издал на Руси за 50.000 евра месечно
togas, mister Prezident e baegi bogat coek... Rolling Eyes

За вилата .... написот е преземен од  италијанска штампа...

а за богатството

https://crnopile.com/stranku-iz-nizozemske-zanima-porijeklo-bogatstva/

тоа од пред војната ... а сега по големиот број на написи дека само мал дел од парите собрани од насекаде одат за воени потреби а истo така и дека воената опрема и оружје се продава по darknet...  можда е веќе и милијардер...

...абе тие тргнале и у офанзива накај Хершон, кој ли само ги заеба.... и ептен топло ги пречекале...
...


.... ама Сталин е крив ... требало советските трупи да ги сопре на границите на СССР а не да ги брка германците до Берлин и од таде Берлин... да го напраел тоа и сега во Европа ќе се сеуште  вееше знамето на нацистичка Германија...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 24 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Вто Сеп 27 2022, 00:14

На прашање дали Македонија ќе ги признае резултатите од референдумите во четири украински региони за приклучување кон Русија, министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека Македонија никогаш нема тоа да го направи.
Тој додаде дека е важно Украина да победи во војната со Русија, која преку манипулативни референдуми сака да си обезбеди алиби за анектирање на украинска територија.
Важно е Украина да победи во оваа војна, а Република Македонија нема да признае манипулативни референдуми. Тие се манипулативни за да имаат алиби за своеволно анектирање на туѓи територии – кажа Османи на денешниот брифинг за новинарите.

spies li mirno Putine zlobokjo belosvetska, pu!..jazk...  a?

eee, so tie da si imas eden Bujar za ministar... rendeer

ps:.... znaeme nie kako im e na ukraincite, kaj nas koga separatistickite Donbas i Lugansk vo Makedonija se dignaa na separatizam vo 2001...
taka ke bese nekako...a?

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 24 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Yesterday at 02:05

Нека дотичниот погледне отаде северната граница на севернава ни ... па после нек збори за бесправно анектирање или одземање територии... јбг, западот го прв направи преседанот...

... а што вели ... украина да победи во оваа војна ...????????
.. за жал работите стојат поинаку ... се изнарадуваа украинците на некоја си контраофанзива со две три села заземени, полетаа... демек изненадување напраиле... демек русите покрај целата техника, сателити и шпиони  појма немале што припремаат и си дремеле ама јбг, по се некоја друга игра, шема е у прашање за која допрва ќе дознаваме..... 
... демек западот нема да ги признаел резултатите од референдумите а како што се чита од руски извори вака народски кажано ... русите ич кур не ги боли што мисли западот...
... а што следува после референдумите и евентуалното припојување на тие територии кон русија како што читам по нетов се шпекулира со тоа дека украина ќе добие ултиматум или да ги повлече воените сили од тие територии или и следи објава на тотална војна и комплетно без пардон разурнување на целата држава...
... како и да е... таму клопчето допрва ќе се одмотува... ваљда нема да погине и последниот украинец за туѓи интереси...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 24 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 24 of 24 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот