ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести, онака без врска - 2

+11
concrete
чучулига
кнез
ribar
reiter
Morski galeb
gestapo
Arhimed
jambo
Зугра
izotop
15 posters

Страна 36 of 40 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига Сре Јан 06 2016, 16:14

тие можи ѓумбир да користат или куркума... или едноставно да одат во аптека и да си напрат муабет со аптекари кои одма ќе му кажат се' шо му треба.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL Сре Јан 06 2016, 16:17

ijaa.
se' znaes, alal da tie

a na kafe gledas.....?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига Сре Јан 06 2016, 16:18

не.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига Чет Јан 07 2016, 23:00

Very Happy Very Happy Very Happy

Позитивна вест 

http://plusinfo.mk/vest/53557/netfliks-dostapen-i-vo-Makedonija

Јупииии!

Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига Пет Јан 08 2016, 15:17

Ването ‏
@7Virgine дa де. Демек сегa јеееa! Сaмo Нетфликс ќе гледaме. Абе пa ќе си ги крaдеме oмилените серии и филмoви, #јер сиромаштија 

Уффффф!!!

Embarassed Embarassed Embarassed
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Пет Јан 08 2016, 15:22

чучулига напиша:
Ването ‏
@7Virgine дa де. Демек сегa јеееa! Сaмo Нетфликс ќе гледaме. Абе пa ќе си ги крaдеме oмилените серии и филмoви, #јер сиромаштија 

Уффффф!!!

Embarassed Embarassed Embarassed
Каков бе нетфликс, те серверите им се блокирани, те видеата штуцаат ....  ебем ти нертфликс и слични ... да се живи торентите ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига Пет Јан 08 2016, 15:25

.... то, то е друга работа... нема врска кинг.... Sad
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Пет Јан 08 2016, 15:28

чучулига напиша:.... то, то е друга работа... нема врска кинг.... Sad
то другата работа .... е ... превара...

..со торентите ми е чиста работата .... овие сервисите .... пун курац реклами ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Саб Јан 09 2016, 13:39

Оваја па ...

http://plusinfo.mk/vest/53684/shekerinska-vekje-ne-se-znae-koj-s%C3%A8-pregovara-za-imeto

... швицарскиот пациент ахмети бар не лаже зошто и како отишол за разлика од зајковиот резил во Израел....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Саб Јан 09 2016, 22:32

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=26590

... абе ... не треба да оди у америка ... треба да кога оние хоштаплерите ќе дојдат тој да оди у свирипичино да пушта во употреба некоја селска чешма ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Саб Јан 09 2016, 22:36

http://www.telegraf.mk/aktuelno/Makedonija/335682-bezdusna-navreda-opoziciski-portal-gi-narece-zitelite-na-pustec-svinji

ова ... ова нашата добро позната  самоутепана будала го напишал ...
..оној што имаше аватар ... „волим Србију“ ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Нед Јан 10 2016, 16:35

Оние на телма се утепаа баборејки и млатејки празна слама за некакви си помилувања ....
.... абе, абеее ...македонска работа, да не беа тие ќе беа други и пак ќе беше зошто баш тие ....

... морееее ..не треба да има никакви помилувања ... освен за сообраќајки ...кои ионака никој намерно не сака да ги направи ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига Нед Јан 10 2016, 16:41

А шо ако некој се попрајл, се реформирал мислам се вели, м?

Ем то она навистински, од корен се променил?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL Нед Јан 10 2016, 16:42

king напиша:http://www.telegraf.mk/aktuelno/Makedonija/335682-bezdusna-navreda-opoziciski-portal-gi-narece-zitelite-na-pustec-svinji

ова ... ова нашата добро позната  самоутепана будала го напишал ...
..оној што имаше аватар ... „волим Србију“ ...
koj e ovoj majmun pa sega....?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete Нед Јан 10 2016, 16:48

VOL напиша:
king напиша:http://www.telegraf.mk/aktuelno/Makedonija/335682-bezdusna-navreda-opoziciski-portal-gi-narece-zitelite-na-pustec-svinji

ова ... ова нашата добро позната  самоутепана будала го напишал ...
..оној што имаше аватар ... „волим Србију“ ...
koj e ovoj majmun pa sega....?
...мислам дека е прилепски...  Smile
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Нед Јан 10 2016, 16:54

шо јаде нелупени банани...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL Нед Јан 10 2016, 16:59

ovoj normalen li e.
daj neka se javi da go vrzam za asupuh da go odvleckam vo Tuminec, Zagoricani, Gorica...se' do korcha.da vidi za kogo jade lajna mamicata negova, i privatno i sluzbeno vo site 9 mkd sela sum bil, poim se za makedonshtina ima da ucat od niv kako se odrzuva makedonskito bit, i ne se predavaat i po povekje od 100 godini pod okupacija ( po balkanskite vojni!) bez osnovni prava, najcisti makedonci se i sekoja slamka im e spas! toa sto mu teknalo na Gruevski da se grizi za niv- trebalo na sekoj makedonski politicar da mu tekne, a ne sekoj idiot da jade trici kako ovoj majmunov.
siromastija ziva, prkna sega nekolku godini nanazad, sto ocekuvate, niv ne im e problem da dojdat i da glasaat za bilo koj sto ke im go olesni zivotot, ne Gruevski, trebase toa ushte od KIRO da pocne!
a ne  vo devedesettite, koga na camec petnaesetina prebegaa na Mal Grad, vo Prespa a nasive "vlasti " od togasno vreme NE gi pustija ne im dadoa azil!

gi drzea nekolku dena i gi vratija nazad- namesto da im go olesnat zivotot kako na brakja makedonci, pa da glasaat za niv, koga bea na vlast.

e sega glasale za Grujo, e pa ke glasaat. jebi ga. besplatno sredno i besplaten fakultet ako studiraat vo Makedonija, sto, ne mozese za vreme na Branko toa da se napravi!?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Нед Јан 10 2016, 17:11

Aбе кај го има ова ....  во сред Скопје со бугаристански знамиња и у сред Скопје да некој ти вика дека си исмислен ... а полицијата да си дреме...
.... а оние на граница можеа бар да штрајкуваат три четири саата бидејки вецињата не им се исчистени  и не пропуштаат никого

http://telma.com.mk/vesti/stotici-bugari-i-oddadoa-pochit-na-mara-buneva-na-kejot-na-vardar

http://sitel.com.mk/panihida-za-mara-buneva-vo-skopje-za-makedonskite-bugari-makedoncite-se-izmislena-nacija
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL Пон Јан 11 2016, 15:03

Храбро, премиеру! Издржи во име на народот и државата. Опција да капитулираш и да прифатиш непринципиелни решенија – немаш! Тоа ќе значи крај и за тебе лично, и за твојата партија, и за народот, и за државата. Со два збора - за сите. Залакот е преголем. Маневарскиот простор е мал ама назад - нема. Македонија мора да успее. Нека ни е вечна!“
http://mk.voanews.com/content/gruevski-usa/3139743.html
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Пон Јан 11 2016, 15:15

Читам по нетов .... домашниве квинслинзи наголемо се раскокодакале дека некој таму во уса ќе му држи буквица, ебаги глупандерите сами си го нудат газот да бидат покорни слуги за туѓи интереси ... и ко лешинари чекаат шанса да не закопаат засекогаш макар за тоа награда им била два три дена да изиграваат кобајаги се на власт ... ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL Пон Јан 11 2016, 15:24

bez razlika koj e Premier, a koj Prestedatel, sekogas ke ima za I protiv.

 koj I da otisol tamu, sigurno nema da nudi na amerikancive biznisi da teraat.
ja zastapuva drzavata.
ne znam zosto bi navivale za "nasite amerikanci", ili da kokodakame na cel glas, "e sega ke vidi on, koga ke otide kaj "nashite".."
nashite se ovde. vo Makedonija.

sto treba da se ocekuva od amerigovnava? da donesat demokratija * po kojznae koj pat) I u nasava avlija? a nekoi ovde od tolpata da potskoknuvaat I da se derat : "...eve jas, mene, izberete me mene, ja sakam, ja sum vas, zivio Obama I kaubojci I ..!!!.."   ?

ne mi e jasno. za zal, ne mi e.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Пон Јан 11 2016, 15:34

VOL напиша:bez razlika koj e Premier, a koj Prestedatel, sekogas ke ima za I protiv.

 koj I da otisol tamu, sigurno nema da nudi na amerikancive biznisi da teraat.
ja zastapuva drzavata.
ne znam zosto bi navivale za "nasite amerikanci", ili da kokodakame na cel glas, "e sega ke vidi on, koga ke otide kaj "nashite".."
nashite se ovde. vo Makedonija.

sto treba da se ocekuva od amerigovnava? da donesat demokratija * po kojznae koj pat) I u nasava avlija? a nekoi ovde od tolpata da potskoknuvaat I da se derat : "...eve jas, mene, izberete me mene, ja sakam, ja sum vas, zivio Obama I kaubojci I ..!!!.."   ?

ne mi e jasno. za zal, ne mi e.
Затоа што се глупи и толку им е дадено ...

... ене нека глупандерине за пример ги погледнат јужниоциганите ... дома ќе се исколат но за надвор се едно, ма не треба ни таму, од преку граница, да гледаат ... еве нек ги погледнат нашите борци за људске правице, меѓу себе пичка се праат но кога се у прашање аљбанеските прашања сите се едно ...


Последната промена е направена од king на Пон Јан 11 2016, 15:37. Мислењето е променето 1 пати
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL Пон Јан 11 2016, 15:36

king напиша:.. дома ќе се исколат но за надвор се едно, ма не треба ни таму, од преку граница, да гледаат ... еве нек ги погледнат нашите борци за људске правице, меѓу себе пичка се праат но кога се у прашање аљбанеските прашања сите се едно ...
e otokmu ova e odgovor na mnogu prasanja,i lek koj za zal mnogumina vo Makedonija I da go znaat, nema da sakat da go upotrebat...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Пон Јан 11 2016, 15:39

Ма кој од надвор на некој дома му решил проблем а да при тоа не го дебело заебал?
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Пон Јан 11 2016, 18:16

Во сдсм има општа генералка .... ги чистат фејсбук профилите .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

http://sitel.com.mk/fejsbuk-profilot-na-bekiri-gi-otkri-negovite-prijatelstva


...ама јблг ..сител напраил бекап ... Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 36 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 36 of 40 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот